pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 10 maja 2018 18:59:36
Tu was muszę zasmucić pamiętam Kamila Hajduka z innej afery jak Ganta Development. Z tego co wiem odzysk na poziomie 0 zł. salute
Pamiętajcie, że raczej tacy ludzie słabo reprezentują obligatariuszy. Skandalem były że taki gość (nie pamiętam ale człowiek Pawłowskiego) w sprawie Leasing Expert był za zawarciem układu kompletnie idiotycznego. Sam Sąd tego nie klepnął bo widział, że to było ewidentne oszustwo. Gość nawet nie spytał obligatariuszy jakie ich jest stanowisko, po prostu decydował o nie swojej kasie zupełnie po bandzie Także nie dajcie się ograbić.

Teraz w majestacie prawa GetBack i Abris robią restrukturyzację w ramach której przepadną legalnie w majestacie prawa pieniądze :( Jak to możliwe że ludzie którzy kłamali o stanie finansowym firmy mogą robić jej restrukturyzację? To tak jakby złodziej prowadził śledztwo w swojej sprawie. Babcie ścigaja po sadach za batanika a tu masz Piramidę finansową, którą się zajmują jej twórcy.

1,7-2,0 mld zł to wartość, o którą przy obecnej propozycji układowej wzbogaciłaby się Spółka (brak płatności odsetek, odroczenie płatności z układu, konwersja zadłużenia na akcje). Jak zdradzać to z księżniczką, jak kraść to miliardy?
Edytowany: 10 maja 2018 19:04

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 10 maja 2018 20:09:21
@Bercik40
Ten człowiek Pawłowskiego ze sprawy Leasing Experts to tutaj Pani S czyli 1/2 spółki wskazanej we wniosku przez GBK jako kandydat na nadzorcę ssądowego i takoż klepnięta przez sąd pomimo (wynikającej chociażby ze spisu załączników do wniosku) przeszkody natury formalnej - braku zgody na tą kandydaturę posiadaczy minimum 30% wierzytelności. No sami swoi.

getbeka
0
Wpisów: 19
Wysłane: 10 maja 2018 20:44:57
Vox napisał(a):
Sąd przyklepał wszystko co chciał Abris... Wybrano syndyka zajmującego się upadłościami ze słabym dorobkiem jak na tak dużą upadłość.
Wszystko dzieje się we Wrocławiu, być może wszyscy dobrze się znają.
Nie wróży to dobrze obligatariuszom.

Popieram pomysł solidnego prawnika - reprezentanta naszych interesow.

To jest w tym wszystkim najsmutniejsze. Sąd klepnal wniosek spisany na kolanie nieznajac nawet danych finansowych najswiezszych. Abris robi wszystkich w trąbe. Jakby sąd trochę pochylil się nad sprawa to może pozycja akcjonariuszy i obligatariuszy byłaby mocniejsza. Ktoś mógłby zdążyć coś urwać z egzekucji(przynajmniej ktoś by coś odzyskal). A tak, sprawa się będzie ciągnąć bez końca pochłaniając tylko kolejne pieniądze. Ktoś napisał wcześniej że gb nie był w stanie poradzić sobie mając giełdę, marke i zaufanie. Więc teraz nie wiem czego się spodziewamy. Rozejdzie sie po kościach, zapłaci ulica, klasycznie.

Vox
132
Wpisów: 6 615
Wysłane: 11 maja 2018 00:10:40
Smutne to ze nas okradaja, ale wcale mnie to nie dziwi.

Sąd wrocławski, kurator wrocławski, GetBack jedna z największych wrocławskich firm.
Pewnie jeszcze do tego wszyscy aktorzy sa znajomymi....

Złotą zasadą powinno być prowadzenie takiej sprawy przez Sąd w innym mieście.
Edytowany: 11 maja 2018 00:11

avenger82
0
Wpisów: 22
Wysłane: 11 maja 2018 00:26:46
Witam,

Już zadawałem to pytanie ale nie było odpowiedzi:
Rozumiem, że jeśli wysłało się żądanie przedwczesnego wykupu to zakwalifikuje do grupy III i nie będzie 35% w akcjach.
A co jeśli wysłałem narazie tzw. Zaświadczenie Depozytowe do banku:
"..., zwracam się z prośbą o zablokowanie możliwości przenoszenia własności posiadanych przeze mnie obligacji GetBack S.A. serii PAO oraz wydania Zaświadczenia Depozytowego potwierdzającego własność tych obligacji..."
?
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat? Czytałem ze Idea bank to inwestygowal ale nie wiem ostatecznie jak to będzie.
Edytowany: 11 maja 2018 00:43

avenger82
0
Wpisów: 22
Wysłane: 11 maja 2018 00:31:23
Jakie są szanse na rekompensatę / odzyskanie kapitału z banku, w sytuacji gdy nie podpisywało się dokumentów o świadomości ryzyka, nie było się informowanym a wręcz zapewniany mailowo o jego braku?

Jeszcze jedno: nikt tu nie pisze o sprawozdaniu GBK za IV kwartał które ma się ukazać 15 maja. Czy jest szansa, ze będą to relatywnie pozytywne wyniki (oprócz zbyt dużego zadłużenia)? Czy warto się łudzić ze wtedy pojawi się jakiś inwestor który dokapitalizuje spółkę ?
Edytowany: 11 maja 2018 00:41

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 11 maja 2018 01:13:43
avenger82 napisał(a):
Witam,

Już zadawałem to pytanie ale nie było odpowiedzi:
Rozumiem, że jeśli wysłało się żądanie przedwczesnego wykupu to zakwalifikuje do grupy III i nie będzie 35% w akcjach.
A co jeśli wysłałem narazie tzw. Zaświadczenie Depozytowe do banku:
"..., zwracam się z prośbą o zablokowanie możliwości przenoszenia własności posiadanych przeze mnie obligacji GetBack S.A. serii PAO oraz wydania Zaświadczenia Depozytowego potwierdzającego własność tych obligacji..."
?
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat? Czytałem ze Idea bank to inwestygowal ale nie wiem ostatecznie jak to będzie.

Nie rozumiem skąd to przekonanie, że jak ktoś wysłał wezwanie do wcześniejszego wykupu (opcja 'put' czy też z innych przyczyn) to zamiast w grupie I będzie w grupie III. Nic podobnego - obligatariusz pozostaje obligatariuszem do momentu kiedy go nie spłacą niezależnie ile wezwań do wykupu wysłał. To samo dotyczy uzyskania Zaświadczenia Depozytowego z domu maklerskiego - w dalszym ciągu jesteś obligatariuszem (grupa I) a zaświadczenie się przyda jakbyć chciał wnioskowac do sądu o dopuszczenie do postępowania i samodzielnie brać udział w głosowaniu układu. A jakby ta restrukturyzacja nie wypaliła to będzie jak znalazł do zgłoszenia wierzytelności do syndyka. Zrób sobie kilka kopii notarialnie poświadczonych świadectwa depozytowego - przydadzą się.

joshep
0
Wpisów: 115
Wysłane: 11 maja 2018 01:16:05
@Maupa_w_niebieskim
A to że to zaświadczenie jest ważne przez miesiąc na jakieś znaczenie?

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 11 maja 2018 01:34:00
avenger82 napisał(a):
Jakie są szanse na rekompensatę / odzyskanie kapitału z banku, w sytuacji gdy nie podpisywało się dokumentów o świadomości ryzyka, nie było się informowanym a wręcz zapewniany mailowo o jego braku?

Jeszcze jedno: nikt tu nie pisze o sprawozdaniu GBK za IV kwartał które ma się ukazać 15 maja. Czy jest szansa, ze będą to relatywnie pozytywne wyniki (oprócz zbyt dużego zadłużenia)? Czy warto się łudzić ze wtedy pojawi się jakiś inwestor który dokapitalizuje spółkę ?

Co do rekompensaty od banku to pytanie do prawnika-cywilisty specjalisty od odszkodowań. Każdy przypadek jest inny więc trudno coś mówić o szansach.
15 maja ma się ukazać sprawozdanie roczne za 2017 czyli (być może) poznamy stan spółki na dzień 31.12.2017 . Z obecnego punktu widzenia będą to dane historyczne. Znacznie ciekawszą lekturą byłby bilans złożony razem z wnioskiem o restrukturyzacje - niestety nie rozumiem dlaczego nie został upubliczniony. 30 maja ma być opublikowane sprawozdanie za I kw 2018. Co do inwestora, który dokapitalizuje spółkę - no przecież właśnie go znaleźli - z obligatariuszy chcą zrobić przymusowych akcjonariuszy i to po bandyckiej cenie. Konwersja długu na akcje i już lepiej bilans wygląda. Nikt jakoś nie wspomniał ani słowem, że gdyby obecne propozycje układowe zostały klepnięte i układ by przeszedł a w tzw międzyczasie spółka popadła w upadłośc likwidacyjną ( a taki jest niestety finał większości restrukturyzacji) to obligatariusze będą dodatkow stratni. W stosunku do masy upadłości ich roszczenie z obligacji to będzie II kategoria wierzycieli a jako akcjonariusze dopiero bodajże IV kategoria.

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 11 maja 2018 01:37:21
joshep napisał(a):
@Maupa_w_niebieskim
A to że to zaświadczenie jest ważne przez miesiąc na jakieś znaczenie?

No jest ważne tyle czasu o ile wnioskowałeś. Przynajmniej w moim domu maklerskim jest tak, że wystawiają taki dokument wazny taki okres czasu o jaki wnioskuję,

joshep
0
Wpisów: 115
Wysłane: 11 maja 2018 07:37:21
Musimy ustalić co robimy w sprawie naszej reprezentacji w trakcie negocjacji, to wydaje się najbardziej istotne w tym momencie zważywszy jakie się pojawiają informację o naszym obecnym kuratorze. Jeśli nie planuje on w ogóle wziąć pod uwagę naszego zdania to po prostu zaakceptuje to co zaproponuje Abris i jesteśmy w dupie.

bog41
0
Wpisów: 122
Wysłane: 11 maja 2018 08:15:38
[quote=avenger82]Jakie są szanse na rekompensatę / odzyskanie kapitału z banku, w sytuacji gdy nie podpisywało się dokumentów o świadomości ryzyka, nie było się informowanym a wręcz zapewniany mailowo o jego braku?

Sprawa tzw. missellingu wygląda następująco:
1. od strony prawnej chodzi tu o możliwość uzyskania odszkodowania od banku za szkodę spowodowaną przez ten bank poprzez wprowadzanie klienta w błąd co do bezpieczeństwa inwestycji w obligacje GB,
2. W toku ewentualnego procesu sąd oceniał będzie, czy informacje dotyczące bezpieczeństwa inwestycji przekazywane klientowi zgodne były z informacjami posiadanymi przez bank. Jeżeli były zgodne, to nie ma mowy o wprowadzeniu w błąd. Tu przypominam, jaka była powszechna ocena kondycji GB w dacie oferowania obligacji: bank oferował obligacje jako bezpieczne, ponieważ według stanu wiedzy banku były one bezpieczne.
3. Środki dowodowe są kiepskie (a ciężar dowodu spoczywa na kliencie banku), ponieważ ofertę można było kierować do grupy do 150 osób, a zatem pracownicy banu unikali przekazywania jakichkolwiek informacji inaczej, niż w formie ustnej.
4. Ponieważ roszczenie przeciwko bankowi ma charakter odszkodowawczy, to uprzednio klient banku musi ponieść szkodę.Datą wystąpienia szkody będzie (w mojej ocenie) data zawarcia układa w ramach restrukturyzacji. Do tego wszelkie powództwa będą przedwczesne.
Ogólnie: szanse wygrania procesu z bankiem będą statystycznie bardzo niskie.

kryza
0
Wpisów: 101
Wysłane: 11 maja 2018 09:22:48
Jak wygląda sprawa rozliczenia podatku belki od obligacji w restrukturyzacji bedacych czescia ukladu?

analityk2
0
Wpisów: 79
Wysłane: 11 maja 2018 10:04:30
Niestety kupiłem świadomie obligacje na rynku wtórnym (catalyst) już jakiś czas temu, od tego czasu pilnie obserwuję spółkę, rynek, otoczenie i wydawało mi się, że wiem o niej dość dużo.
Niestety obecna stała się dla mnie szokiem więc postanowiłem zabrać głos w sprawie, zwłaszcza że w sieci, forach czy na grupie na FB krąży co raz więcej teorii spiskowych i rzeczy wyssanych z palca.
Dlatego chciałbym zebrać razem to co wiemy (ale fakty, a na ich podstawie tezy), skomentować obecną sytuację i zastanowić się nad przyszłością.
Ale najpierw mity:
Mit 1.
GetBack = AmberGold.
W odróżnieniu od AG, Getback pieniądze z obligacji inwestował w swoją statusową działalność tymczasem AG złota kupił kilka kilogramów, a pieniądze transferował na inne biznes. GB natomiast szybko się rozwijał, kupował kolejne pakiety stał się wiceliderem i bardzo rentownym biznesem niestety w skutek błędów zarządu stracił kontrolę nad płynnością, a o tym potem.
Mit 2.
Getback przejął od Getinbanku toksyczne kredyt- teoria głoszona przez samozwańczych ekspertów i powielana jak mantra.
Czytając sprawozdanie GNB za 2017 łatwo zauważyć, że ekspozycja na kredyty zagrożone wcale znacznie się nie zmniejszyła, co ciekawiej to sprzedawany w 2017 r portfel kupił kto??? Kruk stooq.com/n/?f=1197991&sea... czemu więc nie GetBack przepłacając? Druga ważna tu kwestia to te toksyczne kredyty są ciągle potrzebne GNB żeby robić kolejne odpisy, wykazywać papierową stratę i unikać kolejny rok podatku bankowego. Tymczasem GB raportował w ostatnim czasie zakupy na rynku Hiszpańskim.
Mit 3.
Fałszowane sprawozdania finansowe.
Według mnie dane finansowe nie są w żaden sposób zafałszowane, gdyż taka operacja związała by się więzieniem dla zbyt dużej grupy ludzi która nie miała by w tym interesu- cały zarząd, główna księgowa, dyrektor finansowy. KNF dokładnie wskazał na nieprawidłowości w raporcie, a dokładnie brak wystarczającej informacji o ryzyku płynności i obligacjach z opcją put. Zresztą uważam, że takiej samej wiedzy nie miała niestety Rada Nadzorcza.
MIT 4.
Wszystkiemu winny jest Abris.
Czytając/ oglądając wszystkie dostępne wywiady z KK łatwo wyciągnąć wniosek kto jest winny obecnej sytuacji. „Fakty” podawane w wywiadach często sobie zaprzeczają albo mijają się z prawdą. Tymczasem kto do końca zapewniał, że w spółce jest dobrze i że jest płynna, kto umieścił opcję put w obligacjach, kto powinien stać na straży płynności i działać z wyprzedzeniem jak nie Prezes Spółki. No i wreszcie kto podał „nieprawdziwą” informację o toczących się negocjacjach z PKO? Swoją drogą KNF i organy ścigania miały chyba już dość czasu, żeby ustalić, czy negocjacje były czy nie i wyciągnąć z tego konsekwencje. Jeśli nie były prawdziwe, uważam, że KK powinien już zostać tymczasowo aresztowany. Tym czasem ciągle się wybiela, stawia w roli ofiary i jednocześnie zbawcy, który w 30 dni odzyska pieniądze dla obligatariuszy od tajemniczych inwestorów. Otóż nikt nie da kilkuset milionów czy nawet więcej bez poważnego badania DD spółki i jej aktywów- zwłaszcza w obecnej sytuacji to proces na kilka miesięcy.
MIT 5
Lepsza likwidacja, bo odzyskamy szybko przynajmniej cześć.
Nic bardziej mylnego a przynajmniej na pewno nie szybciej – to się może ciągnąć latami! Co więcej została otwarte postępowanie układowe, które już oddala ew. start likwidacyjnego co najmniej o klika miesięcy jak nie dłużej. Popatrzcie, ile trwało postępowanie sanacyjne i negocjacje w wierzycielami w PGB, czy jak długo się już toczy w Action.
MIT 6
GetBack złodzieje.
Spółka emitowała obligacje, bo jest to jedno ze źródeł finansowania- emitowała dużo, bo chciała szybko rosnąć. Obligacja korporacyjna w odróżnieniu do obligacji skarbowych zawsze obarczona jest też ryzykiem utraty kapitału i tego trzeba mieć świadomość. Prawdziwe pretensje i roszczenia powinny być do instytucji które sprzedawały obligacje, bo z obrazu, który się rysuje ewidentnie wynika, że wprowadzały klientów w błąd mówiąc o gwarancji kapitału. Do tego pośrednictwo sprzedaży przez Idea Bank która nie mogła być pośrednikiem, ale produkty upychała na rynku dostając za to solidne wynagrodzenie – a teraz stwierdza, że tylko informowała. Według mnie nie licząc działań związanych z układem tu powinny się skoncentrować działania a ich początkiem powinna być kontrola UOKiK-u (który działa dość sprawnie i nie boi się wlepiać kar) gdyż to otworzy drogę do pozwów cywilnych o misselling. Mnie to niestety nie dotyczy po kupiłem obligacje na rynku pierwotnym. Uważam również, że Idea czy inne oferenci nie śnili nawet o tym, że GetBack może stracić płynność, bo wtedy dla nich sprzedaż tych obligacji była by strzałem w kolano. Czy sprzedawali by świadomie „trefny” papier za kilkumilionową premię mając świadomość, że może to wywrócić ich cały biznes- co zaczyna się dziać- zjazd kursu, odpływ klientów, utrata wizerunku ect. Według mnie nie. Zresztą cały rynek uważał to niedawno za bezpieczną lokatę, a że tak jest wystarczy spojrzeć tutaj strefainwestorow.pl/artykuly/2... . Wszystkie fundusze miały te aktywa w swoich bezpiecznych portfelach.

Przyczyna upadku.
Według mnie obecna sytuacja wynika ewidentnie z błędów zarządu: zbyt późne uświadomienie sobie ryzyka utraty płynności, brak raportu za 2017, czy kupowanie kolejnych portfeli no i feralna opcja put. Do tego do końca malowanie trawy na zielono w wywiadach i zapewne przed radą nadzorczą, która wkroczyła za późno do spółki. KK nie wleciał zapewne za nieprawdziwy komunikat, ale sytuację jaką faktycznie zastali czy brak kasy, opcje put i kolejne wykupy w drodze. Stan zastany przez Abris okazał się już tak kiepski, że bez faktycznego szybkiego zasilenia spółki 1 miliardem (pokrycie wiszących w powietrzu opcji put z których na pewno skorzystali by obligatariusze) jedynym ratunkiem były postępowanie układowe. Zresztą i tak nie mieli wyjścia, bo złożenie takiego wniosku w tej sytuacji wymusza samo prawo. Niestety konsekwencją tego jest wymagalność już całego zadłużenia, którego nikt już chyba nie jest w stanie udźwignąć w krótkim czasie.
Co dalej?
Abris za pewne z własnej winy (brak wystarczającej kontroli działań zarządu) znalazł się w równie kiepskiej sytuacji z realną stratą na poziomie 400 mln + wiszącą w powietrzu utratą wizerunki i wizją afery AmberGold2. Przelał na razie do GB kolejną pożyczkę, ale już nie na wykupy czy odsetki, ale na pokrycie kosztów operacyjnych, bo tylko działająca dalej spółka jest dla nich szansą odzyskania pieniędzy do tego zabezpieczył swoje pożyczki, żeby nie tracić więcej. I teraz co ważne Abris nie dołoży już ani gorsza więcej (to nie dobry wujek, ale fundusz inwestycyjny), jeżeli w skutek układu nie miałby szansy na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy lub minimalizację straty (pamiętajcie on też odpowiada przed swoimi interesariuszami). A szansę ma tylko wtedy, jeśli wycena spółki będzie znowu wysoka. Dlatego też nie zgodzi się na pewno na konwersję akcji po niskiej cenie, bo raz, że go to rozwodni dwa, że odbudowa kursu będzie wtedy prawie nie możliwa.
Biorąc pod uwagę wszystko co napisałem wydaje mi się, że tylko układ jest szansą ratunku dla wszystkich, oczywiście warunki można i trzeba negocjować niemniej pewnie jakiejś większej spłaty w pierwszym roku bym się nie spodziewał, bo nie ma kasy w spółce (musi ją zarobić) i pokryć zadłużenie z 2 koszyka. Może 80% nawet w dłuższej perspektywie i 20% na akcje? Akcje wbrew pozorom nie są według mnie złe, bo to na wzroście ich wyceny najbardziej będzie zależało Abrisowi w horyzoncie najbliższych lat. Do tego zatwierdzony układ daje szansę na pozyskanie inwestora albo wyłożenie dodatkowej kasy od Abris a tym samym wzrost biznesu i wartości akcji.
Jeszcze na koniec prośba, aby każdy się zastanowił za ile % dzisiaj by sprzedał swoje obligacje mając na stole inne opcje w postaci układ na razie w tej formie albo wizję likwidacji? Jaka cena by was zadowoliła? Zadaliście sobie to pytanie?

analityk2
0
Wysłane: 11 maja 2018 10:17:18
I jeszcze jedno trochę out of topic mam wrażenie, że zwłaszcza na grupie FB pojawiła się kolejna duża grupa, której zależy tylko na likwidacji GB i która w tą stronę trolluje. Czyli byli i obecni dłużnicy GB, którzy czy do z zemsty czy z chęci uniknięcia windykacji będą przekonywać do tego rozwiązania.

sewasto
0
Wpisów: 15
Wysłane: 11 maja 2018 10:31:22
analityk2,
z wieloma Twoimi stwierdzeniami, a szczególnie z ostatnim zdaniem zgadzam się ale w wielu przypadkach wybielasz winnych zaistniałej sytuacji, bo można prowadzić legalny biznes i być złodziejem, a kradzież to nie tylko brutalny napad na kasjera lecz również różnego rodzaju działania, które są nieuczciwe mające na celu wyciągnięcie pieniędzy od kogoś, kogo wprowadziło się w błąd lub działania, które powinno się podjąć. I nić tu nie ma do rzeczy, że strona która działała nieuczciwie też straciła, bo złodziej złapany w rezultacie też traci bo idzie do mamra i w tym wypadku też tak powinno być, ale nie będzie, bo w naszym państwie wiele spraw jest postawiona na głowie. Dodam, że mam akcje i obligacje, a podejmowałem decyzje na podstawie danych podawanych przez zarząd, radę nadzorczą /rola głównego akcjonariusza/ i reiting renomowanej firmy - czy nie mam podstaw aby twierdzić, że zostałem oszukany?
Pozdrawiam

analityk2
0
Wysłane: 11 maja 2018 10:47:07
Cytat:

z wieloma Twoimi stwierdzeniami, a szczególnie z ostatnim zdaniem zgadzam się ale w wielu przypadkach wybielasz winnych zaistniałej sytuacji, bo można prowadzić legalny biznes i być złodziejem, a kradzież to nie tylko brutalny napad na kasjera lecz również różnego rodzaju działania, które są nieuczciwe mające na celu wyciągnięcie pieniędzy od kogoś, kogo wprowadziło się w błąd lub działania, które powinno się podjąć. I nić tu nie ma do rzeczy, że strona która działała nieuczciwie też straciła, bo złodziej złapany w rezultacie też traci bo idzie do mamra i w tym wypadku też tak powinno być, ale nie będzie, bo w naszym państwie wiele spraw jest postawiona na głowie. Dodam, że mam akcje i obligacje, a podejmowałem decyzje na podstawie danych podawanych przez zarząd, radę nadzorczą /rola głównego akcjonariusza/ i reiting renomowanej firmy - czy nie mam podstaw aby twierdzić, że zostałem oszukany?
Pozdrawiam

Nie wybielam zwłaszcza "zarządu" napisałem wręcz, że prokuratura miała już dość czasu żeby ustalić czy doszło do złamania prawa w przypadku komunikatu czy nie i powziąć już stosowne działania. To chyba proste Panie KK proszę przedstawić dowody na negocjacje z PKO i PFR i ich zaawansowany charakter. Nie ma no to zapraszamy do celi nr 6! Są no to zapraszamy do celi nr 7 osoby dementujące te informacje z tych instytucji.

Mheavydrumm
0
Wpisów: 121
Wysłane: 11 maja 2018 10:51:39
Przeczytam jeszcze raz, na spokojnie, ustawę Prawo restrukturyzacyjne i mam następujące spostrzeżenia:
1/ oczywiście najważniejsze z punktu widzenia naszych interesów i możliwości ich przeforsowania jako propozycje układowe, jest jaką sumą wierzytelności będziemy dysponowali - nie wiem to wygląda z dotychczasowych oświadczeń osób, które deklarują współpracę w ramach naszego nieformalnego stowarzyszenia - w tym zakresie zadałem pytanie pomysłodawcom naszego porozumienia,
2/ to pewne, że Abris będzie chciał przyjąć propozycję układową z planu restrukturyzacyjnego na podstawie art. 119 ust 3, więc trzeba będzie robić wszystko by można było skorzystać z art 119 ust. 1 lub 2 - o ile będą inne propozycje układowe, nad którymi głosowanie będzie odbywało się właśnie zgodnie z art. 119,
3/ gdybyśmy wraz z jakimiś dogadanymi wierzycielami instytucjonalnymi dysponowali co najmniej 1/5 sumy wierzytelności, to mielibyśmy szanse na uczestniczenie w radzie wierzycieli (art. 123 ust. 1), która, przynajmniej teoretycznie, ma określone uprawnienia, wgląd do dokumentów sądowych i monitoruje to co się dzieje u dłużnika,
4/ gdybyśmy natomiast (w układzie z pkt.3) dysponowali ponad 30% sumy wierzytelności, to moglibyśmy złożyć jakieś propozycje układowe - to chyba jedyna szansa żeby wyartykułować swoje racje - nie wierzę zupełnie w zapewnienia zarządu Getback, że ich propozycja układowa jest tylko wstępem do negocjacji z wierzycielami. Na pewno będą chcieli przeforsować układ w takiej formie jaką podali i, niestety, mają na to bardzo duże szanse.

getbeka
0
Wpisów: 19
Wysłane: 11 maja 2018 10:59:48
analityk2 napisał(a):

Jeszcze na koniec prośba, aby każdy się zastanowił za ile % dzisiaj by sprzedał swoje obligacje mając na stole inne opcje w postaci układ na razie w tej formie albo wizję likwidacji? Jaka cena by was zadowoliła? Zadaliście sobie to pytanie?

Myślisz że jest w ogóle ktoś kto w tym momencie chciałby kupić te obligacje nawet za 30 -40% nominalu?

analityk2
0
Wysłane: 11 maja 2018 11:04:58
Cytat:
Myślisz że jest w ogóle ktoś kto w tym momencie chciałby kupić te obligacje nawet za 30 -40% nominalu?

Np. Dla Asbisu kupienie wszystkich obligacji za 30% nominału mogło by być interesem życia. Skonwertowali by sobie na akcje i mieli czystą spółkę z potężnymi aktywami. Pytanie w ogóle czy mogą, czy można na przykład zrobić wezwanie na obligacje:) Pewnie nie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25