pixelg
GETBACK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96

GETBACK [GBK]

AKTUALNY KURS: 3,75 zł (-17,04%) 16-04-2018 09:04
joshep
0
Wpisów: 115
Wysłane: 10 maja 2018 12:36:04
@fre0n
może będzie 5% może będzie 25% w likwidacji ale w tym planie z postępowania układowego to będzie 1,26%, no chyba że ktoś naprawdę wierzy że oni zrealizują to postanowienie do końca - tylko temu brakuje logicznych podstaw po prostu. Przy takim porównaniu to jednak zdanie się na wyprzedaż majątku jest chyba lepszą alternatywą. Problem w tym przypadku jest w zaufaniu do ludzi z GetBack i Abris, którzy już wielokrotnie pokazali że kłamią, ukrywają prawdziwy stan spółki a teraz znowu przychodzą do nas i tylko naszym kosztem i przy całym ryzyku po naszej stronie mówią że dadzą radę. Jeszcze jakby tak wszedł niezależny zarząd wyznaczony przez sąd i ktoś zrobił gruntowy audyt ich stanu posiadania na chwilę obecną to można by pójść na taki układ. Ale jeśli tam dalej będą rządzić ludzie z Abris to oni tylko odłożą w czasie nieuniknione tzn. upadłość likwidacyjną i tak jak pisałem międzyczasie zniknie wszystko co jest jeszcze coś warte. Przecież oni zrobili już jeden duży przekręt to jak można dalej ufać tym ludziom? Uważam że jakby Abris naprawdę wierzył w tą spółkę i wierzył w możliwość jej powrotu na rynek i w ten plan restrukturyzacji na 7 lat to powinien na szali postawić cały swój majątek tak aby w przypadku gdy restrukturyzacja jednak się nie udała można było przynajmniej w części zaspokoić roszczenia obligatariuszy i akcjonariuszy, to by było prawdziwie uczciwe podeści do tematu. A oni proponują całe ryzyko przenieść na obligatariuszy i dalej sami zarządzać spółką a wiemy jak to im do tej pory wychodziło.

Żeby nie było jestem za negocjacją warunków tak aby znacznie podnieść prawdopodobieństwo tego że ten układ ma szanse się zrealizować tj. po jakimś czasie dostaniemy choć sensowną część środków, ale jeśli to co podali jako propozycję to najlepsze na co ich stać to niestety lepsza jest szybka upadłość niż niepewne czekanie miesiącami/latami kiedy ta upadłość zostanie ogłoszona. Aktualnie akceptacja takich warunków to byłoby po prostu kupowanie kota w worku i nawet raport za 2017 tutaj dużo nie zmieni bo tak naprawdę nie pokaże co tak naprawdę w tym momencie spółka jest warta. Przypomnijmy sobie że jeszcze kilka miesięcy temu ta spółka miała kapitalizację rzędu 3 - 4 mld zł i świetlaną przyszłość przed sobą a jak teraz jest to każdy widzi - niewypłacalność. A więc można założyć że nawet jeśli sprawozdanie finansowe za 2017 będzie rzetelne to i tak będzie to tylko historia i dalej nie będzie wiadomo jaki jest obecny stan GetBack
Edytowany: 10 maja 2018 12:49

bmiara
0
Wpisów: 35
Wysłane: 10 maja 2018 13:19:52
Po pierwsze nie będzie upadłości likwidacyjnej na 100%, bo sąd zatwierdził już postępowanie układowe, w ogóle nie było nawet wniosku o to. Tym niemniej wariant układu w postaci sprzedaży całości wierzytelności np Krukowi i spłata z tego obligatariuszy jest nadal jak najbardziej możliwy.

Mnie jako obligatariusza dziwi, że sąd zdecydował o kuratorze dla nas, zamiast zrobić np radę wierzycieli 5-cio osobową. Mam obawy, czy jedna osoba jest wystarczającą gwarancją, że moje interesy są odpowiednio reprezentowane.

Zastanawiają mnie też wstępne warunki i chęć przyjęcia układu w ciągu kilku miesięcy wyrażona przez zarząd. Pytam:. po co się tak śpieszyć? Teraz już mają ochronę przed wierzycielami, mogą spokojnie pracować. Za rok, dwa, trzy okaże się jak faktycznie przebiegają spłaty i ile mogą nam oddać.

Szybki układ i konwersja ma sens tylko wtedy, jeżeli na dzisiaj po przeszacowaniu bilansu okazało się, że spółka ma ujemny kapitał. Wtedy faktycznie nie ma co zwlekać, konieczne są natychmiastowe działania. W przeciwnym razie nie ma się co śpieszyć panie kuratorze!

win1248
0
Wpisów: 529
Wysłane: 10 maja 2018 13:37:08
Konsekwentnie równia pochyła. Nieważne co się mówi i pisze albo okazuje oburzenie. ONI konsekwentnie jak walec realizują swoją strategię. Mają to co chcieli, nadal nie pokazują raportu i nie wiadomo jaka jest sytuacja spółki, mają ochronę przed wierzycielami i jednocześnie zarząd nad majątkiem. Nadzorcą został były syndyk e - kancelarii (sic!) Jednocześnie pozostawieni sobie obligatariusze krzyczą coraz głośniej w nadziei, że ktoś ich usłyszy i pomoże, ale wszyscy odwracają głowę, co było do przewidzenia.

BoloGTB
4
Wpisów: 81
Wysłane: 10 maja 2018 13:45:42
Ciekawe po co sąd zwraca wczorajszy wniosek o sanację, celem uzupełnienia.
Macie jakiś pomysł?

Bomberito
0
Wpisów: 1
Wysłane: 10 maja 2018 14:14:12
bmiara napisał(a):

Mnie jako obligatariusza dziwi, że sąd zdecydował o kuratorze dla nas, zamiast zrobić np radę wierzycieli 5-cio osobową. Mam obawy, czy jedna osoba jest wystarczającą gwarancją, że moje interesy są odpowiednio reprezentowane.

Sąd miał obowiązek ustanowić kuratora, to wynika wprost z ustawy. Jeżeli ma Pan obawy, zawsze może Pan złożyć wniosek do sądu i działać sam.

BoloGTB napisał(a):

Ciekawe po co sąd zwraca wczorajszy wniosek o sanację, celem uzupełnienia.
Macie jakiś pomysł?

Podobno brak formalny - nie był podpisany.

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 10 maja 2018 15:55:40
win1248 napisał(a):
Konsekwentnie równia pochyła. Nieważne co się mówi i pisze albo okazuje oburzenie. ONI konsekwentnie jak walec realizują swoją strategię. Mają to co chcieli, nadal nie pokazują raportu i nie wiadomo jaka jest sytuacja spółki, mają ochronę przed wierzycielami i jednocześnie zarząd nad majątkiem. Nadzorcą został były syndyk e - kancelarii (sic!) Jednocześnie pozostawieni sobie obligatariusze krzyczą coraz głośniej w nadziei, że ktoś ich usłyszy i pomoże, ale wszyscy odwracają głowę, co było do przewidzenia.

Co do równi pochyłej to się zgadzam. Natomiast co do osób to musze sprostować: nadzorcą została spółka w której wspólniczką jest osoba która była kuratorem obligatariuszy w postępowaniu PLF SA (dzięki jej głosom przegłosowano skrajnie krzywdzący wierzycieli układ). Natomiast Pan H. to były syndyk EKA i on został kuratorem obligatariuszy. Taka mała karuzela lokalnych 'fachowców'. "Raz, dwa, trzy - dziś nadzorcą będziesz Ty, a kolega kuratorem więc spotkajcie się wieczorem".

cinis_
2
Wpisów: 230
Wysłane: 10 maja 2018 18:26:10
Dla chcącego nic trudnego, Ursus w kilka dni uzupełnił brakujące dane w raporcie kwartalnym.

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 10 maja 2018 19:10:09
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
win1248 napisał(a):

Co do równi pochyłej to się zgadzam. Natomiast co do osób to musze sprostować: nadzorcą została spółka w której wspólniczką jest osoba która była kuratorem obligatariuszy w postępowaniu PLF SA (dzięki jej głosom przegłosowano skrajnie krzywdzący wierzycieli układ). Natomiast Pan H. to były syndyk EKA i on został kuratorem obligatariuszy. Taka mała karuzela lokalnych 'fachowców'. "Raz, dwa, trzy - dziś nadzorcą będziesz Ty, a kolega kuratorem więc spotkajcie się wieczorem".

No ładnie Sąd poleciał na bezczela lokalny układ prawniczy 3some Wyleszczą ludzi z kasy jak nas z PLF. Skandal. To jest zwykła ustawka układu wrocławskiego.
Edytowany: 10 maja 2018 19:11

janusz_adr
0
Wpisów: 17
Wysłane: 10 maja 2018 19:44:58
Chciałbym się dowiedzieć na temat powstającego stowarzyszenia, a następnie do niego przystąpić. Też mam obligacje.

PinkTool
0
Wpisów: 26
Wysłane: 10 maja 2018 20:26:29
"taka grupa powstała. Mamy liderów grupy, którzy odwalają kawał dobrej roboty. Zapraszamy wszystkich obligatariuszy do współpracy, w celu wynegocjowania dla nas jak najlepszych warunków. Piszcie na maila obligacje_getback@wp.pl aby do nas przyłączyć. Nie wymagamy żadnych danych tylko, prosimy o informację w jakiej kwocie macie wykupione obligacje Taka informacja daje nam wiedzę jaką mamy siłę. Na obecną chwilę jest to kwota kilkuset mln zł.. Mamy też własną stronę internetową http://www.pogetback.pl oraz forum na stockwasch
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...
Działajmy wspólnie dla dobra Nas wszystkich."

niekumaty6161
0
Wpisów: 16
Wysłane: 11 maja 2018 19:53:19
W chwili obecnej mamy do czynienia z przyspieszonym postępowaniem układowym. Został wyznaczony kurator dla obligatariuszy, którego zadaniem, jak mniemam, jest reprezentowanie i dbanie o interesy obligatariuszy. W związku z powyższym :
1. Czy tenże kurator podlega jakiejkolwiek kontroli ?,
2. Czy jego decyzje będące ewidentnie niekorzystne dla tych, których reprezentuje mogą zostać uchylone ?
3. Czy z racji działania na niekorzyść obligatariuszy może zostać zastąpiony przez innego Kuratora ?
4. W jaki sposób tenże Kurator rozlicza się ze swojej działalności i przed kim ?
Będę zobowiązany jeśli ktoś odpowie na podane pytania.
I szczerze mówiąc zastanawiam się czy postępowanie sanacyjne nie byłoby dla obligatariuszy korzystniejsze.

VictorK
0
Wpisów: 2
Wysłane: 11 maja 2018 23:46:36
Witam pisząc na maila z kwotą posiadanych obligacji. Kto zajmuj się tym mailem?
Komu wysyłam informację?
Jestem z forum na FB i chciałbym dołączyć do was ze sporą kwotą. Nie wiem jednak czy to jest bezpieczne?
Edytowany: 11 maja 2018 23:52

aniutek2308
0
Wpisów: 22
Wysłane: 12 maja 2018 00:08:39
Wysyłasz info tutaj
http://pogetback.pl/o-nas/

aniutek2308
0
Wysłane: 12 maja 2018 00:09:36
Nie podajesz swoich danych jedynie serię i kwotę. Jest nas już ponad 400;-)

Elza21
0
Wysłane: 12 maja 2018 00:46:11
Mam trochę inny pomysł na dotarcie do znacznej liczby osób z portali społecznościowych i jednocześnie zebranie pieniędzy na prawnika za pomocą portalu Pomagam.pl. Co Państwo o tym myślicie?

fre0n
0
Wpisów: 127
Wysłane: 12 maja 2018 07:27:37
sądzę że to nie trafiony pomysł (żeby nie napisać obraźliwe)

ludzie którzy nie mają np oszczędności mają pomagać tym którzy np zainwestował po 50 tys w obligacje i stracili na tym poprzez zbiórkę na prawnika dla poszkodowanych?
taki będzie tego odbiór. bo przecież nikt nie obstawo że zbierać się mają sami poszkodowani

i na tym zakończę moja odpowiedź żeby mnie nie poniosło.

PinkTool
0
Wpisów: 26
Wysłane: 12 maja 2018 07:28:17
no nie... jakoś nie godzę się na to,żeby prosić o pieniądze na portalach typu "pomagam"...nie róbmy tego ,ludzie nas wyśmieją,powinniśmy niestety sami sfinansować pomoc prawną. NIE i NIE

VictorK
0
Wysłane: 12 maja 2018 08:32:57
pytek21 napisał(a):
Cytat:
Nie jest to propozycja, która można zaakceptować. Nie mam zaufania do zarządu GBK i uważam, że sanacja jest lepszym rozwiązaniem.
Termin spłat zdecydowanie za długi. Spłata w tym roku zdecydowanie za niska - 10-15% będzie OK. Konwersję części długu (15-20%) może bym zaakceptował, ale nie po cenie 8 zł. - raczej bliżej 4 zł

4zł to by było dopiero niesprawiedliwe. NN wywalał na gwałt akcje i zepchnął do 4 zł tuż przed zawieszeniem i teraz nagle uznać 4zł na cenę za akcje właściwą?????

Moim zdaniem 18,50zł to jest cena właściwa. W końcu - jak pisałem wyżej - winę ponoszą po częsci nieodpowidzialni obligatariusze.
W ogóle to sytuacja obligatariuszy mi trochę przypomina tą opisaną w tym filmiku z Prostej Ekonomii (myślenie tylko o własnej doraźnej kożyści):
www.youtube.com/watch?v=TPXTiQ...

Nie zgodzę się z Tobą, że to wina obligatariuszy, Ty inwestowaleś w akcje będąc świadomy ryzyka. Ja w obligacje włożyłem pieniądze z lokaty w zeszłym roku na 2 lata i nie występowałem o ich wykup przed czasem. W tym roku dostałem opcję PUT co 3 miesiące i zainwestowalem środki na 6 miesięcy mając taki plan. To nie obligatariusze są temu winni tylko zarządzający, którzy źle zarządzali.
Edytowany: 12 maja 2018 08:34

aniutek2308
0
Wysłane: 12 maja 2018 08:36:29
Nie ośmieszajmy się. To jest portal wspierający ludzi chorych czy wykluczonych. Pewnie każdy z nas cierpi emocjonalnie z powodu tego co się stało ale nie do tego stopnia aby korzystać z portalu, który z założenia przeznaczony jest do nieco innych celów. Nie róbmy też z siebie "dziadów"(przepraszm , jeśli kogoś uraziłam.)

niekumaty6161
0
Wpisów: 16
Wysłane: 12 maja 2018 08:40:33
cyt." Mam trochę inny pomysł na dotarcie do znacznej liczby osób z portali społecznościowych i jednocześnie zebranie pieniędzy na prawnika za pomocą portalu Pomagam.pl. Co Państwo o tym myślicie?"
A ja mam jeszcze inny pomysł. Te instytucje, które nam owe papiery sprzedały niech zajmą się wyciągnięciem nas z tego bagna bez jakichkolwiek strat lub też całkowitej utraty oprocentowania. Skoro przy każdym spotkaniu zapewniali o troskliwej dbałości o nasze finanse to niech się teraz wykażą. To będzie test ich wiarygodności i przesłanka do dalszej współpracy. Obserwowane dotychczasowe zachowanie instytucji sprzedających obligacje typu " ależ nic się nie stało " lub " będzie dobrze " przypomina głaskanie po głowie i klepanie po czterech literach a to niestety zbyt mało.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96