pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

voyager747
0
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 528
Wysłane: 12 maja 2018 23:12:50
Tak, to niestety prawda, to naganianie ludzi, żeby wpłacali kasę do kancelarii jest straszne.

Gośka
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 2
Wysłane: 13 maja 2018 09:35:09
KONIECZNIE trzeba temu zaradzic, nic nie przeszkadzaja różne dyskusje, wymiana poglądów między Obligatariuszami ale Naganiacze psuja teraz konkretny plan, który trzeba realizowac, GŁOSOWAĆ WIĘKSZOŚCIA

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 13 maja 2018 10:09:17
drax napisał(a):
Obligatariusz kontakt napisał(a):

każda konwersja musi być po cenie nominalnej (bez aggio), tj. 0.05 zł/ akcję - dlatego, że wtedy wartość kapitału będzie ujemna.


Szczerze mówiąc nie do końca łapię ten fragment, że wartość kapitału będzie ujemna. Niezależnie od ceny, po której będzie konwersja kwota kapitałów wzrośnie o taką samą wartość (wraz ze wzrostem ceny będzie spadała kwota dodatkowego kapitału podstawowego a rosła zapasowego, ale wzrost kapitału ogółem się nie zmieni). Zrozumiałe jest, że im niższa cena, to jest to korzystniejsze dla obligatariuszy, bo dostaną więcej akcji za złotówkę swojego długu


Zgodnie z wnioskiem zarządu mamy 2 warianty:
1. Bez układu (czyli bez NASZEJ zgody m.in. na konwersję) zarząd twierdzi, że uzyska 25% zaspokojenie obligatariuszy; oznacza to że przy niespłaconych obligacjach wartość kapitałów wyniesie w tym wariancie 0 zł -> 0 zł na 1 akcję. To jest tzw. wartość kapitałów PRE-MONEY, czyli przed dokapitalizowaniem (w naszym przypadku konwersją))
2. Gdy robimy układ, w tym i konwersję obligacji na kapitał, to wychodzimy z wartości kapitałów/ akcji na 1 akcję pre-money, czyli j.w.; a jako, że cena emisyjna nie może być niższa niż wartość nominalna 1 akcji, czyli 0.05 zł:)

Dlatego też dla mnie każda konwersja długu na kapitał musi być po 0.05 zł. Będę z uporem maniaka odnosił się do dokumentu złożonego w sądzie. Przemilczę odpowiedź Dąbrowskiego, że przyjęli średnią z ostatnich 30 dni:) Każda cena emisyjna ponad 0.05 zł będzie:
- ukłonem w stronę akcjonariuszy (mniejsze rozwodnienie)
- neutralna dla spółki
- stratą obligatariuszy (mniejszy udział w kapitale spółki)


Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 13 maja 2018 10:11:22
Marwick75 napisał(a):
Obligatariusz, ile jest grup które chcą się jednoczyć i czy znamy wartość portfeli każdej z grup ?
Uważam, że jeśli nie wypracujemy wspólnego stanowiska na tym etapie to będzie o nie trudno również po tym jak poszczególne grupy wystawią swoich przedstawicieli do RW.
Nasze stanowisko to 100% kapitału w możliwie najkrótszym terminie i bez konwersji na akcje (?), popraw mnie proszę jeśli się mylę.


Obecnie mają po 300-400 mln zł (?). Tak deklarują. Tyle że najbardziej pewną kwotę mają finansowi (głos 1 osoby), DM mające zdeponowane obligacje też sprawniej nad tym zapanują. U nas i innych grup najgorzej - zarządzamy pospolitym ruszeniem, a nie wojskiem zacieżnym:)

das
0
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 5
Wysłane: 13 maja 2018 10:29:24
Czy ktoś pytał kancelarie jak oni widzą, ile mamy % i w ilu %-ach możemy odzyskać nasze pieniądze? Jeżeli któraś z kancelarii mówi że jest w stanie odzyskać 100% to dlaczego nie zgadza się na honorarium po wygranym procesie? Wygląda na to że getback już kieszenie napchał a teraz czas na kolejnych naszym kosztem.

kleofas1984
0
Dołączył: 2018-05-13
Wpisów: 1
Wysłane: 13 maja 2018 10:37:49
Cześć

Mądrze prawicie z tym, żeby w przypadku konwersji z obligacji na akcje cena wynosiła 0,05zł. Ale wątpię, aby się na to Arbis zgodził.
Dodatkowo przydałoby się poprawić terminy spłaty nominału.
Skoro mają jakieś tam obecne portfele (wg Kąkolewskiego wyceniane na 7.8mld zł, wg wniosku PPU 3mld zł) to te aktywa jakoś będą pracować. Padały też liczby, ze ten portfel to prawie 30mld zł długów. Czyli jakby się udało 10% z tego odzyskać to mieliby spłaconych wszystkich obligatariuszy. Najlepiej ten portfel będzie pracować w przeciągu roku, dwóch, więc większość z obecnego portfela powinni odzyskać właśnie w tych pierwszych latach i dlatego maksymalny czas spłaty nominału powinien być 2-3 lata, bo potem będą potrzebować już nowych portfeli jeśli by chcieli dalej funkcjonować. I nie można się zgodzić, że w pierwszym roku chcą oddać tylko 1.36%.
Rozmawiacie też o porozumieniu z instytucjonalnymi (np. Buczek) w celu wprowadzenia kogoś do RW. Zastanawiam się tylko czy instytucjonalnie nie mają innych celów niż prywatni inwestorzy. Oni zazwyczaj mogą mieć obligacje zabezpieczone, czyli są w III grupie i woleliby walczyć o to, żeby ich też objąć akcjami za redukcję nominału. Ewentualnie mogliby dążyć do upadłości ponieważ wtedy oni ze swoich zabezpieczeń dostaną więcej niż obligatariusze z niezabezpieczonymi obligacjami.
Dlatego przy ewentualnym sojuszu z instytucjonalnymi trzeba by wiedzieć jakim portfelem zarządzają. Jeśli również niezabezpieczonymi akcjami to można w taki sojusz wchodzić.
Pytanie też brzmi ile % mają prywatni inwestorzy, a ile instytucjonalni, ile % obligacji jest zabezpieczonych, a ile niezabezpieczonych. Może odpowiedź poznamy 15 maja?
Edytowany: 13 maja 2018 10:39

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 13 maja 2018 10:48:15
Polecam lekturę przepisów:
3. Jeżeli układ przewiduje konwersję wierzytelności na udziały lub akcje, prawomocnie zatwierdzony układ zastępuje określone w ustawie z dnia 15 września 2000 r. − Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1578, z późn. zm.5)) czynności związane z podwyższeniem kapitału zakładowego, przystąpieniem do spółki, objęciem udziałów lub akcji oraz wniesieniem wkładu.
4. Odpis prawomocnego postanowienia o zatwierdzeniu układu stanowi podstawę wpisu podwyższenia kapitału zakładowego spółki do Krajowego Rejestru Sądowego.


Oznacza to wprost - to wierzyciele ustalają warunki konwersji, nie Abris, nie zarząd.

Ale powtarzam, że najważniejsze jest:
- analiza sytuacji finansowej GBK
- przygotowanie własnych propozycji układowych
- jeżeli będzie konieczna konwersja to równolegle prowadzony virtual data room (VDR) dla zbierania warunkowych ofert zakupu akcji z konwersji po zatwierdzeniu układu i rejestracji podwyższenia kapitału
- przedstawienie ww. propozycji układu (kurator, 30% wierzytelności, Rada Wierzycieli)
- przegłosowanie układu
- sprzedaż akcji nowemu inwestorowi (gdy będzie konwersja)

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 13 maja 2018 10:51:08
Szacuje się, że finansowi mają na swoich książkach, razem z bankami i kredytami jakieś 300-400 mln zł (największe to NN z 80, Quercus z 50, Aegon, Millenium, coś GNB i LB). Oczywiście to szacunki. Pozostała kwota to my.

bog41
0
Dołączył: 2018-05-01
Wpisów: 122
Wysłane: 13 maja 2018 10:58:05
Das: Czy ktoś pytał kancelarie jak oni widzą, ile mamy % i w ilu %-ach możemy odzyskać nasze pieniądze? Jeżeli któraś z kancelarii mówi że jest w stanie odzyskać 100% to dlaczego nie zgadza się na honorarium po wygranym procesie? Wygląda na to że getback już kieszenie napchał a teraz czas na kolejnych naszym kosztem.

Bez złudzeń: żadna z kancelarii, która jest gotowa podjąć się tej sprawy nie przedstawi rzetelnych szans wygrania. Dłuuuugie doświadczenie w tych sprawach powoduje, że ja te szanse widzę słabo. Po pierwsze, nie ma możliwości występowania z roszczeniami z tytułu misselingu przez zakończeniem restrukturyzacji, rozumianej jako co najmniej data zawarcia układu (a być może -data wykonania układu). Najpierw zatem walka o układ, a potem ewentualne roszczenia do sprzedawców. Po drugie, trzeba uświadomić sobie rzecz niejako oczywistą, że nie można jednocześnie otrzymać należności w ramach układu z GB i odszkodowania od sprzedawcy.Jeżeli zatem zostanie przyjęty układ typu: część należności w pieniądzu w ratach, a część w akcjach, to od sprzedawcy na pewno będzie można żądać odsetek utraconych w wyniku zawarcia układu. Sprawa części skonwersowanej na akcje jest bardzo skomplikowana, ale tak w skrócie, to mam olbrzymie wątpliwości, czy zostanie to przez sąd uznane za szkodę. Oczywiście pomijam tu, czy w indywidualnych sprawach w ogóle uda się udowodnić misseling. Problem polega na tym , że teraz prawie wszyscy obligatariusze są święcie przekonani, że bank wprowadził ich w błąd, ale powód zawsze uważa, że go przecież skrzywdzono i sąd mu przyzna rację. Otóż mnie doświadczenie uczy, że w zdecydowanej większości przypadków nie przyzna.
W sumie łażenie po kancelariach przynajmniej obecnie nie ma żadnego sensu i należy skupić na wywalczeniu możliwie najlepszych warunków układu.

Bercik40
0
Dołączył: 2012-11-26
Wpisów: 494
Wysłane: 13 maja 2018 11:02:46
Po pierwsze źle się do tego zabieracie. Zakładacie ułożenie się ze spółką która bezczelnie was okradła z oszczędności. Po drugie co zawsze następuje zarabiają na was kancelarie prawnicze, które tak naprawdę cieszą się z waszej klęski.
Przede wszystkim dla mnie tutaj ostro powinna wkroczyć prokuratura i jeśli doszło do niekorzystnego rozporządzania majątkiem cofnąć ich skutki. Jeśli inwestorzy kupowali obligacje na nieprawdziwych danych finansowych to było zwykłe oszustwo i manipulacja.

Banki i inne instytucje kto dystrybuowały trefny papier powinny zwrócić do masy upadłościowej zainkasowane prowizje z tej masowej grabieży.

Prawie 300 emisji z opcją put w rok na emisjach prywatnych wskazuje na agresywną Piramidę Finansową.

Czy naprawdę chcecie się układać z oszustami. Dla mnie wymuszenie od Państwa szybkich działań i zabezpieczenie wszelkich majątków osób działających w tej piramidzie byłoby lepszym wyjściem.mareksus
0
Dołączył: 2016-11-08
Wpisów: 123
Wysłane: 13 maja 2018 11:22:45
Myślę, że faktycznie trzeba poczekać na raport finansowy. Wówczas będzie można stwierdzić czy była to piramida i świadome oszustwo zarządu czy nie.
Od tego uzależniam dalsze kroki.

Maupa_w_niebieskim
28
Dołączył: 2016-02-29
Wpisów: 927
Wysłane: 13 maja 2018 11:30:27
@kleofas1984
Wcale nie jestem pewna czy właściciele obligacji zabezpieczonych (chodzi mi o zabezpieczenie na majątku dłużnika a nie osób trzecich) akurat w ogóle z automatu do układu wchodzą i to akurat do III grupy. Zgodnie z art 260 ustawy wierzyciel zabezpieczony na mieniu hipoteką lub zastwem może w toku postępowania układowego prowadzić egzekucję ale wyłącznie z przedmiotu zabezpieczenia.
@Bercik40
Na szybkie i agresywne jak piszesz wkroczenie prokuratury raczej tutaj nie liczę, nie po to spółka była sponsorem tego czego była.

janusz_adr
0
Dołączył: 2018-05-10
Wpisów: 17
Wysłane: 13 maja 2018 11:40:52
W grupie na facebook-u promują mocno jakąś kancelarię z Warszawy - Szeja. Jak myślicie, czy w obecnym stanie rzeczy warto wpłacić tam kasę i co ta kancelaria będzie robiła. Na razie chcą 2 tys. - od osoby potem co kwartał też około 500 zł.

ILegowski
0
Dołączył: 2018-05-13
Wpisów: 2
Wysłane: 13 maja 2018 11:54:44
Apel do wszystkich poszkodowanych przez GetBack.
Straciliśmy oszczędności i poczucie bezpieczeństwo. Naszym jedynym celem jest odzyskanie tego. Jeden cel – jedna grupa. Tylko silni razem możemy coś osiągnąć. Różne grupy reprezentują niestety tylko interesy różnych kancelarii i prawników. Apeluję abyśmy wspólnie wybrali najlepsze wsparcie i zgromadzili się wokół niego. Oczekuję aby kancelarie precyzyjnie napisały:
1) Jaki mają plan i jak szacują swoje możliwości w pomocy nam!
2) Czy chcą podzielić się ryzykiem i przyjąć zapłatę od efektów a nie z góry!
3) W jakiej innej podobnej sprawie odnieśli sukces!
Wybierajmy tylko tą jedną grupą, gdzie czujemy chęć pomocy a nie wyzysku! Wybierajmy mądrze i pamiętajmy – mamy tylko jeden cel i musimy być w jednej grupie!
Ja jeszcze nie wiem którą grupę wybiorę i nie chcę wskazywać. Ale oczekuję jasnej informacji!

voyager747
0
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 528
Wysłane: 13 maja 2018 12:06:11
janusz_adr napisał(a):
W grupie na facebook-u promują mocno jakąś kancelarię z Warszawy - Szeja. Jak myślicie, czy w obecnym stanie rzeczy warto wpłacić tam kasę i co ta kancelaria będzie robiła. Na razie chcą 2 tys. - od osoby potem co kwartał też około 500 zł.


Zdecydowanie odradzam, pisałem w pierwszym poście o kancelariach i moją przygodą z WGI. Brać pieniądze to oni potrafią.
Jeśli są tacy pewni siebie, to niech to robią za % od odzyskanej kasy, a nie na początek wpłać i procent też.
Edytowany: 13 maja 2018 12:07

joshep
0
Dołączył: 2016-09-12
Wpisów: 115
Wysłane: 13 maja 2018 14:17:02
To na kogo w końcu mamy dać pełnomocnictwo do reprezentowania nas w radzie wierzycieli? Czasu niestety nie jest zbyt dużo dlatego prosiłbym o propozycje organizatorów grupy.

janusz_adr
0
Dołączył: 2018-05-10
Wpisów: 17
Wysłane: 13 maja 2018 14:47:07
Z tą grupą na facebook-u jest coś nie w porządku. Jak ktoś napisze coś o zmianie warunków umowy z kancelarią Szeja jest ten wpis usuwany. Nie znam się na facebook-u ale to chyba kasują opiekunowie tej grupy - Arti, Piotr Sułek. Jak tak ma wyglądać współpraca i wspólne stanowisko to o dupę to potłuc. Jeśli kolesie chcą załatwiać prywatne interesy - wyjdzie tak, że najpierw Idea Bank nas wykiwał, a potem ta kancelaria - nie wiedzą ile osób sie zgłosi, a ja już podali ceny. Na każdym kroku jest jakiś oszust - tak to wygląda moim zdaniem. Chciałbym się mylić.

das
0
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 5
Wysłane: 13 maja 2018 16:05:18
To fakt. Wygląda tak jakby ktoś próbował na tym zarobić kosztem nas. Zawiązała się druga grupa. Moim zdaniem z rozsądniejszym rozwiązaniem. gatbacksa restrukturyzacja

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 13 maja 2018 16:57:08
Uważam, że dopóki nie znamy sytuacji GBK to nie ma sensu podawać kwotowych rozwiązań. Papier vel Excel wszystko przyjmie.

Tylko jak raz się coś zaproponuje ludziom to potem trudno będzie powiedzieć, że wiecie, ale w spółce jest na tyle źle że trzeba coś konwertować. Wtedy poczują się kolejny raz oszukani. Póki co mamy sytuację a'la wielomian n-tego stopnia, bo zmiennych jest naprawdę dużo...

Obligatariusz kontakt
0
Dołączył: 2018-04-21
Wpisów: 582
Wysłane: 13 maja 2018 18:00:00
PROSZĘ O KONTAKT OSOBY ZAINTERESOWANE WSPARCIEM ZESPOŁU MEDIALNEGO (obsługa FB, forum SW oraz Bankier.pl, wsparcie merytoryczne)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,975 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,58% +34 116,32 zł 54 116,32 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło