pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

leonek7
0
Wpisów: 541
Wysłane: 27 lipca 2018 14:23:41
Tak się zastanawiam nad tym wszystkim i nie rozumiem dlaczego RW nie wystąpi o ustanowienie zarządu przymusowego.Przecież to dużo szybsza droga niż forsowanie RN.Ten zarząd wyraźnie działa na szkodę wierzyciel nie przekazuje potrzebnych danych ze spółki,komunikacja z wierzycielami tragiczna.Jak RW ma pracować nie mając konkretnych danych,bo zarząd ukrywa je z jakiś sobie znanych powodów.

Obligatariusz kontakt
0
Wpisów: 582
Wysłane: 27 lipca 2018 15:09:27
Od strony praktycznej:
1/ Nie każdy sąd się na to zgadza
2/ Dla operacji jest to zły wariant
3/ Spółka prowadzi negocjacje z różnymi podmiotami - przejęcie ich w trakcie to spore ryzyko dla powodzenia rozmów
4/ Trzeba mieć od razu osoby do zarządzania operacyjnego

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 27 lipca 2018 15:11:18
Marwick75 napisał(a):
Czy w analizach RW brany jest również po uwagę czas spłaty wierzycieli, czy tylko % spłaty?
Z czego wynika aż 8 letni okres spłaty zaproponowany przez spółkę?

Wg mojej wiedzy złożyli coś co potrafili zrobić na szybko. Tak, wg mnie dopiero od 1,5 tygodnia znają w miarę całościowy obraz firmy. Tam musi być niezły bałagan operacyjny. Ale to nie dziwi skoro zarząd de facto w większości zajmował się "sexy deal'ami"

hypnotized
0
Wpisów: 53
Wysłane: 27 lipca 2018 15:48:11
wpolityce.pl/polityka/405447-b...

Pozwoliłem sobie wysłać pytanie w tej sprawie do w/w Pana czy ma zamiar zwrócić pieniądze wypłacone mu w celu uwiarygodnienia procederu przestępczego Konrada K. i jego świty. Zobaczymy jaki będzie odzew.
Jeśli byłaby możliwość to apelowałbym o pozyskiwanie takich danych w jak najszerszym zakresie. Jeżeli ludzie ci mają choć odrobinę ludzkiej przyzwoitości powinni zwrócić pieniądze poszkodowanym,

Maupa_w_niebieskim
28
Wpisów: 927
Wysłane: 27 lipca 2018 16:56:31
Też mam wrażenie, że sklecili to na szybko bo ich termin gonił no bo w sumie mają ważniejsze zajęcia..
Można na przykład dać wywiad do prasy
www.forbes.pl/biznes/pawel-gie...
"I tyz piknie" jak powiadają górale.

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 27 lipca 2018 17:09:27
hypnotized napisał(a):

Pozwoliłem sobie wysłać pytanie w tej sprawie do w/w Pana czy ma zamiar zwrócić pieniądze wypłacone mu w celu uwiarygodnienia procederu przestępczego Konrada K. i jego świty. Zobaczymy jaki będzie odzew.
Jeśli byłaby możliwość to apelowałbym o pozyskiwanie takich danych w jak najszerszym zakresie. Jeżeli ludzie ci mają choć odrobinę ludzkiej przyzwoitości powinni zwrócić pieniądze poszkodowanym,

To od razu wyślij też do niejakiego Dawida Jackiewicza, ex-ministra w rządzie BS, który był zatrudniony w GBK jako doradca od połowy 2017 r.
Balcerowicz dał jednorazowy 'występ', a DJ doił kaskę ze spółki przez ładnych parę miesięcy i tak doradzał, że skutki widzimy wszyscy.

kokospl
27
Wpisów: 1 637
Wysłane: 27 lipca 2018 17:10:29
"Jak ktoś chce świadomie oszukać, to nie ma mocnych" - pytanie czy udaje czy on tak na poważnie d'oh!

hypnotized
0
Wysłane: 27 lipca 2018 17:32:03
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
hypnotized napisał(a):

To od razu wyślij też do niejakiego Dawida Jackiewicza, ex-ministra w rządzie BS, który był zatrudniony w GBK jako doradca od połowy 2017 r.
Balcerowicz dał jednorazowy 'występ', a DJ doił kaskę ze spółki przez ładnych parę miesięcy i tak doradzał, że skutki widzimy wszyscy.

Nie mogę maila w necie znaleźć. Gdybym miał listę osób dokładających "cegiełkę" do sukcesu spółki to mogę osobiście do wszystkich z nich napisać o zwrot pieniędzy.
Ja będąc na miejscu tych wszystkich ludzi ze świecznika wiedząć, że byłem twarzą, bądź nawet nieświadomym łącznikiem kontaktowym grupy przestępczej od razu zwróciłbym pieniądze. Może warto pomyśleć nad projektem jakiejś strony z galerią sław? Raczej by to nie kłóciło się z RODO jeśli to w sumie informacje powszechnie dostępne?
Edytowany: 27 lipca 2018 17:35

leonek7
0
Wysłane: 27 lipca 2018 17:46:38
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
Też mam wrażenie, że sklecili to na szybko bo ich termin gonił no bo w sumie mają ważniejsze zajęcia..
Można na przykład dać wywiad do prasy
www.forbes.pl/biznes/pawel-gie...
"I tyz piknie" jak powiadają górale.
Pan prezes mówi ,że bidulek o niczym nie wiedział.To ja się pytam kto miał mu powiedzieć o tym co się dzieje w spółce ,której jest akcjonariuszem większościowym Zdzisio z Pcimia Dolnego?! ŻENADA!

leonek7
0
Wysłane: 27 lipca 2018 18:11:50
Obligatariusz kontakt napisał(a):
Od strony praktycznej:
1/ Nie każdy sąd się na to zgadza
2/ Dla operacji jest to zły wariant
3/ Spółka prowadzi negocjacje z różnymi podmiotami - przejęcie ich w trakcie to spore ryzyko dla powodzenia rozmów
4/ Trzeba mieć od razu osoby do zarządzania operacyjnego
Mam nadzieję ,że RW da radę to wszystko ogarnąć.Nie mam niestety ani za grosz zaufania do tego zarządu i RN.Uważam ,że oni mają tylko jeden cel maksymalny drenaż kieszeni obligatariuszy .Dowodem są zresztą propozycje układowe,na których określenia trzeba by szukać w niecenzurowanym słownictwie. Pozostaje dla mnie również naiwne a wręcz bezczelne i śmieszne tłumaczenie prezesa Abrisu Pawła Gieryńskiego ,że ..nie wiedział co się w spółce dzieje''!!! Ludzie i kto to mówi finansista ,poważny człowiek,prezes dużego funduszu? To Abris odpowiada za to co się stało ,bo nie sprawował jako właściciel należytej kontroli nad zarządem.To Abris też winien naprawić szkody jakie z jego winy ponieśli inwestorzy ,ufający ,że spółka jest uczciwym podmiotem.

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 27 lipca 2018 21:40:30
1/ myślę, że powoli zaczynamy rozumieć sytuację GBK i warunki na ew. układ
2/ każdy ma prawo próbować tłumaczyć ignorancję i zaniedbania swoich pracowników - tego nie odbieram też p. Gieryńskiemu, nawet gdy robi to w taki egzotyczny sposób
3/ propozycje układowe złoży RW - chcemy aby były one faktycznie adekwatne do sytuacji spółki; moim celem jest to, aby do tego czasu zawrzeć porozumienia z tymi, którzy w sposób nierynkowy korzystali z zachowań GBK, które jak wiemy, były motywowane patologiczną sytuacją w samej spółce
4/ komunikacja spółki jest po prostu fatalna, mogę tylko nad tym ubolewać
5/ muszę przyznać, że współpraca z przydzielonymi mi członkami zarządu GBK układa się bez zarzutu; jasno określiliśmy obszary w których się nie zgadzamy ale w pozostałych nie ma różnicy zdań i działania są sprawne a komunikacja transparentna

sjanisz
0
Wpisów: 64
Wysłane: 27 lipca 2018 22:10:15
Dziękuję Panu Radkowi, że prócz pracy nad problemem głównym, przedstawia nam podstawowe informacje.
Jak napisała Maupa_w_niebieskim -trzymamy palce za zdrowie Pana Radka i pozostałych z RW

ID
0
Wysłane: 28 lipca 2018 09:03:44
@obligatariusz_kontakt

Czy będzie przesłane więcej informacji na listę mailingową odnośnie ostatniego posiedzenia RW ?

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 28 lipca 2018 09:09:20
Tak, przygotujemy przez weekend trochę informacji

omicron
0
Wpisów: 201
Wysłane: 28 lipca 2018 10:32:24
Prośba: Dąbrowski opowiada ostatnio o inwestorze strategicznym, nawet jeśli nie jest to opcja realistyczna/sensowna wg was, opiszcie, proszę, co by dokładnie taki scenariuszy oznaczał dla wierzycieli.

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 28 lipca 2018 10:50:01
RW to grupa stworzona dla jałowego gadania, która niczego konstruktywnego nie wniesie do tej sprawy. Chyba chłopcy do tej pory nie zrozumieli,że funkcjonowanie getback opierało się na oszustwie i kłamstwach: Abris, zarządu getbeck, firmy audytorskiej, firmach krzakach służących do wyprowadzania majątku, wprowadzaniem błąd co do inwestycji przez banki LC.
Wszyscy skupiają się na wacikach, a nie na zwrocie okradzionych. Jeżeli IPO odbyło się na zasadach oszustwa, oczywiste jest że abris musi zwrócić pieniądze z tego ipo dla akcjonariuszy spółki. Co z tym tematem - nic. Co z dochodzeniem fałszowania danych w sprawozdaniach. Skoro emisje odbywały się na oszustwach, należy cofnąć ich skutki. Co z tym tematem - nic. Co z zabezpieczeniem majątku złodzieji - nic, po co. Co z wysokimi zarobkami obecnego zarządu - nic, po co. Co z dochodzeniem odszkodowania od firmy audytorskiej - nic, po co. Co z lewymi umowami - nic, po prostu są. Po co komu bezwartościowe akcje getback, nic nie warte po 5 gr. Jak w rzeczywistości są warte minus 500. Fantasico.
co RW zrobiła w tej kwestii nic - tajemnica poliszynela.
Jeżeli RW zgodzi się na te kompromitujące warunki przedstawione przez gatback to ludzie zostaną oszukani po raz drugi i nie będą mogli dochodzić swoich strat i chyba o to w tych chodzi w tym oszustwie, aby je zalegalizować.
Edytowany: 28 lipca 2018 10:51

Maupa_w_niebieskim
28
Wysłane: 28 lipca 2018 11:08:47
@Bercik40
Jakiś czas temu na tym forum napisałeś, że nie jesteś obligatariuszem GBK. Mniemam, że nie jesteś również wierzycielem GBK z innego powodu zatem czy dojdzie do układu i na jakich warunkach czy też do niego nie dojdzie, w zasadzie guzik Cię powinno obchodzić. Określanie członków RW per 'chłopcy' uważam za przejaw pogardy wobec osób, których Ty nie wybierałeś i których Ty nie będziesz rozliczał.

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 28 lipca 2018 11:17:52
Bercik40 napisał(a):
RW to grupa stworzona dla jałowego gadania, która niczego konstruktywnego nie wniesie do tej sprawy. Chyba chłopcy do tej pory nie zrozumieli,że funkcjonowanie getback opierało się na oszustwie i kłamstwach: Abris, zarządu getbeck, firmy audytorskiej, firmach krzakach służących do wyprowadzania majątku, wprowadzaniem błąd co do inwestycji przez banki LC.
Wszyscy skupiają się na wacikach, a nie na zwrocie okradzionych. Jeżeli IPO odbyło się na zasadach oszustwa, oczywiste jest że abris musi zwrócić pieniądze z tego ipo dla akcjonariuszy spółki. Co z tym tematem - nic. Co z dochodzeniem fałszowania danych w sprawozdaniach. Skoro emisje odbywały się na oszustwach, należy cofnąć ich skutki. Co z tym tematem - nic. Co z zabezpieczeniem majątku złodzieji - nic, po co. Co z wysokimi zarobkami obecnego zarządu - nic, po co. Co z dochodzeniem odszkodowania od firmy audytorskiej - nic, po co. Co z lewymi umowami - nic, po prostu są. Po co komu bezwartościowe akcje getback, nic nie warte po 5 gr. Jak w rzeczywistości są warte minus 500. Fantasico.
co RW zrobiła w tej kwestii nic - tajemnica poliszynela.
Jeżeli RW zgodzi się na te kompromitujące warunki przedstawione przez gatback to ludzie zostaną oszukani po raz drugi i nie będą mogli dochodzić swoich strat i chyba o to w tych chodzi w tym oszustwie, aby je zalegalizować.

Dla dobra śledztw nie będę tego komentował. Rozumiem irytację, niestety nie da się wszystkiego odkręcić w ciągu 1-2 miesięcy. Niektóre przekręty wyszły dopiero 2 tygodnie temu. Musimy przyjąć, że to nie jest jeszcze wszystko. Niestety

Badacz
0
Wpisów: 22
Wysłane: 28 lipca 2018 11:29:18
Obligatariusz kontakt napisał(a):
Tak, przygotujemy przez weekend trochę informacji

Bardzo ważny jest bieżący operacyjny stan spółki. Pytanie - można coś na forum powiedzieć.
Gorąca prośba do RW - naciskać Zarząd aby tego obszaru nie odpuszczał, bo z doniesień medialnych niestety można mieć w tym zakresie obawy.
Kto jest z ramienia Zarządu odpowiedzialny obecnie za działalność operacyjną - w rozumieniu odzyskiwania wierzytelności na własny rachunek?

AsGBK
0
Wpisów: 447
Wysłane: 28 lipca 2018 12:31:49
Marcin Tokarek

Cytat:
Zarząd GetBack S.A. w restrukturyzacji _"Emitent"_ informuje, że Rada Nadzorcza Emitenta na posiedzeniu w dniu 05 lipca 2018 roku podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 05 lipca 2018 roku do składu Zarządu Emitenta Pana Marcina Tokarka i powierzeniu mu funkcji Członka Zarządu Spółki ds. Operacyjnych.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość