pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

mar56
0
Wpisów: 55
Wysłane: 29 lipca 2018 12:10:57
Za duzo zyczeń,i warunków do spełnienia,ja się pytam czy odzyskiwanie dlugow przez GB idzie zgodnie z planem,jakie są obecne wplywy a jakie koszty utrzymania,nie znajac tego mozemy tylko prowadzic jałową dyskusję,pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku na swiezym powietrzu.

Joker
103
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 995
Wysłane: 29 lipca 2018 12:27:28
Bercik40 napisał(a):
Obligatariusz kontakt napisał(a):
Bercik40 napisał(a):
Obligatariusz kontakt napisał(a):
Bercik40 napisał(a):
RW to grupa stworzona dla jałowego gadania, która niczego konstruktywnego nie wniesie do tej sprawy. Chyba chłopcy do tej pory nie zrozumieli,że funkcjonowanie getback opierało się na oszustwie i kłamstwach: Abris, zarządu getbeck, firmy audytorskiej, firmach krzakach służących do wyprowadzania majątku, wprowadzaniem błąd co do inwestycji przez banki LC.
Wszyscy skupiają się na wacikach, a nie na zwrocie okradzionych. Jeżeli IPO odbyło się na zasadach oszustwa, oczywiste jest że abris musi zwrócić pieniądze z tego ipo dla akcjonariuszy spółki. Co z tym tematem - nic. Co z dochodzeniem fałszowania danych w sprawozdaniach. Skoro emisje odbywały się na oszustwach, należy cofnąć ich skutki. Co z tym tematem - nic. Co z zabezpieczeniem majątku złodzieji - nic, po co. Co z wysokimi zarobkami obecnego zarządu - nic, po co. Co z dochodzeniem odszkodowania od firmy audytorskiej - nic, po co. Co z lewymi umowami - nic, po prostu są. Po co komu bezwartościowe akcje getback, nic nie warte po 5 gr. Jak w rzeczywistości są warte minus 500. Fantasico.
co RW zrobiła w tej kwestii nic - tajemnica poliszynela.
Jeżeli RW zgodzi się na te kompromitujące warunki przedstawione przez gatback to ludzie zostaną oszukani po raz drugi i nie będą mogli dochodzić swoich strat i chyba o to w tych chodzi w tym oszustwie, aby je zalegalizować.

Dla dobra śledztw nie będę tego komentował. Rozumiem irytację, niestety nie da się wszystkiego odkręcić w ciągu 1-2 miesięcy. Niektóre przekręty wyszły dopiero 2 tygodnie temu. Musimy przyjąć, że to nie jest jeszcze wszystko. Niestety

No wybacz mi jeśli ktoś pisze że chce aby zabezpieczony wierzyciel zrezygnował z swoich zabezpieczeń i poniósł większe straty jest co najmniej chory na umyśle salute ale życzę powodzenia bandhead

Nie uważam, aby publiczne przedstawianie wszystkiego co robimy służyło sprawie, dlatego nie będę spekulował na temat tego co zrobią wierzyciele zabezpieczeni. Można oczywiście pisać kąśliwe posty, ale to zawsze prostsze niż podjęcie realnych działań

Dam ci dobra rade, może zacznij od tego aby wynagrodzenia członków zarządu i rn były wypłacane w formie akcji getback i posłuchaj co ci powiedzą. Teraz zrozum czym są ich propozycje jak nie szukaniem reindeer reindeer reindeer reindeer reindeer reindeer reindeer
sprawa niestety was przerasta i powinno tym się zająć państwo, a nie pseudo goście z ulicy.
Bercik rozumiem emocje, ale podważanie kompetencji ludzi, którzy postanowili ujawnić swoje dane, informacje, że zainwestowali w GB, poświęcaj swój czas i nie ukrywają się za dziwnymi nickami na forum, a walczą w Twoim interesie, jest delikatnie mówiąc niestosowne.

Jeżeli od RW oczekujesz, aby w ciągu miesiąca wszystko wyjaśniła to zapewne się zawiedziesz. Zwłaszcza, że jak widać obecny Zarząd GB tej pracy im nie ułatwia.

Dzisiaj rządzący Twoje straty jeszcze starają się pogłębiać poprzez skrócenie terminów przedawnienia długów, czy w niedługim czas prawdopodobne nałożenie kary przez UOKiK za zbyt agresywną politykę odzyskiwania długów.
Z dłużników zaczynamy robić święte krowy.
Edytowany: 29 lipca 2018 12:28

Obligatariusz kontakt
0
Wpisów: 582
Wysłane: 29 lipca 2018 14:13:30
Niestety czas nie gra na naszą korzyść. To o czym mogę zapewnić to tyle, że naszym celem jest odzyskać dla nas jak najwięcej oraz jak najszybciej. Możliwych scenariuszy jest kilka, póki co żadnego nie odrzucamy. Wydaje mi się, że konieczne będzie zawarcie operacyjnych sojuszy z obecnym zarządem GBK, aby wspólnie uzyskać jak najwięcej dla wierzycieli w okresie do ZW. W mojej ocenie Abris wie, że wkrótce nie będzie go w spółce, niestety przez ten czas musimy uzyskać wiele dla wierzycieli. Mam na myśli zarówno obszar operacji, jak i roszczeń. Okupując się na obecnych pozycjach zrobimy dobrze konkurencji oraz dłużnikom GBK

Jozef99
Jozef99 PREMIUM
2
Wpisów: 38
Wysłane: 29 lipca 2018 14:40:24
Bercik40 napisał(a):
gdyby pokrzywdzeni ruszyli zadki w dużym protestem min. 100 tyś ludzi

Ale orientujesz się, że pokrzywdzonych jest około 10 tysięcy? Rozproszonych po całej Polsce.
Czyli co - każdy z pokrzywdzonych, często starszych ludzi, musiałby skrzynkąć - co tydzień! - dziesięć średnio zainteresowanych osób, i dymać przez pół Polski to Warszawy? Tak jak "mar56" pisze, nikt nie będzie zainteresowany pomocą poszkodowanym, "bo chciwy frajer".

Ty to jakiś nerwus jesteś, i się cietrzewisz, wybacz.
Też mam umoczone w GBK, i na akcjach i na obligacjach. Dla mnie podłością jest, że polskie prawo nie pozwala takich akcji/obligacji firm de facto upadłych wpisać w straty (i odliczyć od podatku). Zostajesz potem z martwym zapisem na koncie, i tyle.

kokospl
27
Wpisów: 1 641
Wysłane: 29 lipca 2018 15:53:39
Moje pytania:
1) Czy RW posiada dane dot. biezacej dzialalnosci operavyjnej ( biezace splaty)
2) Czy MAR nie obliguje zarzadu do opublikowania danych operacyjnych?

cbie1
0
Wpisów: 103
Wysłane: 29 lipca 2018 16:04:03
Tez uwazam ze to wszystko jest ustawiane aby ktos kupil portfele jak najtaniej dlatego odzyski wykaza nedzne i pojawi sie oferta kupna za 15 procent ale bez czekania, pieniadze szybko

Bercik40
0
Wpisów: 494
Wysłane: 29 lipca 2018 16:36:21
Jozef99 napisał(a):
Bercik40 napisał(a):
gdyby pokrzywdzeni ruszyli zadki w dużym protestem min. 100 tyś ludzi

Ale orientujesz się, że pokrzywdzonych jest około 10 tysięcy? Rozproszonych po całej Polsce.
Czyli co - każdy z pokrzywdzonych, często starszych ludzi, musiałby skrzynkąć - co tydzień! - dziesięć średnio zainteresowanych osób, i dymać przez pół Polski to Warszawy? Tak jak "mar56" pisze, nikt nie będzie zainteresowany pomocą poszkodowanym, "bo chciwy frajer".

Ty to jakiś nerwus jesteś, i się cietrzewisz, wybacz.
Też mam umoczone w GBK, i na akcjach i na obligacjach. Dla mnie podłością jest, że polskie prawo nie pozwala takich akcji/obligacji firm de facto upadłych wpisać w straty (i odliczyć od podatku). Zostajesz potem z martwym zapisem na koncie, i tyle.

akurat tak nie jest przypuśćmy że jest pokrzywdzonych jest z 10 tyś, pokrzywdzeni mają swoich krewnych, nawet jak straciła babcia to pieniądze pewnie miały być dla wnuczki. ona tez straciła. Teraz dodaj sobie jak w tym wzięliby udział wydymani na przykład na gancie, pcz, e-kancelarii, hussar grupa, religa dev, eurocent, property lease fund, lzmo, admiral boats, pc guard i innych wykiwanych na obligacjach.Nawet amber Gold. To jest poważna siła !!! która mogłaby wstrząsnąć stołkami i nie jednej instytucji państwowej. Przecie to oczywiste że nadzór państwa zawalił i kto poniesie za to odpowiedzialność. Tylko obligatariusze. Brak mocnego sprzymierzenia pokrzywdzonych to dla rządzących tylko gratka, że mogą dalej stołkami dzielić i za nic odpowiadać.

To jest taka siła że mogłaby sprawić zwrot kasy za to dla wszystkich.
Edytowany: 29 lipca 2018 16:39

leonek7
0
Wpisów: 541
Wysłane: 29 lipca 2018 16:57:39
cbie1 napisał(a):
Tez uwazam ze to wszystko jest ustawiane aby ktos kupil portfele jak najtaniej dlatego odzyski wykaza nedzne i pojawi sie oferta kupna za 15 procent ale bez czekania, pieniadze szybko
Też tak uważam ,ktoś chce przejąc spółkę ,,po taniości'' kosztem obligatariuszy.Nie wątpię ,że RW wie o tym.

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 29 lipca 2018 17:44:50
kokospl napisał(a):
Moje pytania:
1) Czy RW posiada dane dot. biezacej dzialalnosci operavyjnej ( biezace splaty)
2) Czy MAR nie obliguje zarzadu do opublikowania danych operacyjnych?

1/ powoli je otrzymujemy
2/ tutaj chodzi o obowiązki informacyjne spółki publicznej

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 29 lipca 2018 22:47:44
Up-date przesłany

maciej_61
0
Wpisów: 800
Wysłane: 30 lipca 2018 05:43:44
No cóż. Wieści zawarte w "Komunikacie" są zupełnie średnio optymistyczne. Zgadzam się że tutaj kluczowe dla całości jest udział RW w RN. To by oznaczało że o dokumenty/sprawozdania itp nie trzeba będzie "prosić" a "żądać".
No tylko pewnie znowu wypadać będą następne "trupy z szafy". Tak czy owak RW działa i robi - w mojej ocenie - co może. A z wyniku ich prac pewnie i tak nikt nie będzie zadowolony bo o odzyskaniu 100% (co pewnie gdzieś tam żyje w podświadomości każdego z nas) oczywiście nie mam mowy i to w żadnej formie. Skoro potencjalna sanacja.... Chyba nikt nie ćwiczył tematu. Choć znajomy prawnik (nota bene z BEST`a) , który siłą rzeczy śledzi co dzieje się u konkurencji twierdzi że prawo sanacyjne jest bardzo dobre. Zostało ono właściwie przepisane z przedwojennych regulacji, dostosowanych tylko do dzisiejszej sytuacji i nowych regulacji np EU. No ale to właściwie oznacza głęboki haircut.

muaddib77
0
Wpisów: 122
Wysłane: 30 lipca 2018 06:54:25
a ja Wam mówię, poczekajmy jeszcze trochę z tym co teraz jest czyli PPU a będzie tak jak tu:
www.pb.pl/po-matrasie-zostaly-...

Z dużym prawdopodobieństwem mogę spekulować, że obecny zarząd wyprowadza z GetBacka co się da, aby po umorzeniu PPU i rozpoczęciu upadłości komornik mógł tylko zgasić światło.

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 30 lipca 2018 07:28:24
Co do dziury w bilansie to potraficie ją sobie sami oszacować:
- zakupy portfeli *15-20% (w samym 2017 zakupiono portfeli za 1,5 mld zł) -> 225-300 mln zł
- z informacji prasowych wynika że spółkę wydrenowano na co najmniej 515 mln zł; wg mnie kwota może być jeszcze większa
- przerost kosztów operacyjnych (?)
- nierynkowo oprocentowany dług (?) - to co było ponad 8% to już trudno uzasadnić
- zakup portfeli o wątpliwej jakości (?)
- bardzo wysokie koszty funkcjonowania FIZ (?)
- IPO za jakieś 50 mln zł
- rolowanie portfeli czyli ukrywanie niższej rentowności/ strat co najmniej od 2016 r. (?)

Takie są smutne realia. Dlatego konieczne jest pozbieranie ww. kwot i próba odzyskania tak aby zmniejszyć redukcję.

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 30 lipca 2018 07:29:58
muaddib77 napisał(a):
a ja Wam mówię, poczekajmy jeszcze trochę z tym co teraz jest czyli PPU a będzie tak jak tu:
www.pb.pl/po-matrasie-zostaly-...

Z dużym prawdopodobieństwem mogę spekulować, że obecny zarząd wyprowadza z GetBacka co się da, aby po umorzeniu PPU i rozpoczęciu upadłości komornik mógł tylko zgasić światło.

Na obecną chwilę nie mogę tego potwierdzić. Czy Ty masz może jakieś dane/ fakty/ dowody? Jeżeli nie to po co siejesz panikę? Jeżeli tak, to je przedstaw

muaddib77
0
Wysłane: 30 lipca 2018 07:54:59
Brak publikacji raportu za I kw, obecny prezes jest tylko absztyfikantem z abrisu, który wierzycielom czyli swoim pracodawcom stawia warunki, doświadczenie życiowe, getback jako marka jest już spalony, nikt przy zdrowych zmysłach nie odda im nic pieniędzy zarówno rzekomi kontrahenci od pustaków jak i klienci, jeżeli w ogóle jeszcze getback funkcjonuje, bo wydaje się, że tylko bada swoje księgi ;). Mam wymieniać dalej? Ja nie chce siać paniki, tylko zdroworozsądkowo piszę, też umoczyłem kasę i nie chciałbym, żeby na moich oszczędnościach poślizgali się jeszcze przez jakiś czas wspaniali biznesmeni, którzy to harvardy i inne jejle pokończyły tfuuuu ich mać. :)

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 30 lipca 2018 08:37:25
1/ Wierzycielem dłużników są poszczególne FIZ, więc nie do końca hasło GBK trafia do dłużników
2/ myślę, że rzeczywistość w GBK zaskoczyła nie tylko nowy zarząd; fakt, komunikacja jest fatalna; ja od wnętrza też mam swoje uwagi; póki co maksymalizujemy "uzysk" z tego co jest, w tym i aktualnego zarządu
3/ najbliższe dni i tygodnie powinny zacząć pokazywać zmiany w lepszym kierunku
4/ to wszystko powinno zwiększać poziom zaspokojenia wierzycieli, ale nie potrafię podać o jakim % rozmawiamy
5/ miejmy do siebie zaufanie - to się tym bardziej przyda gdy będzie po konwersji, wtedy konieczne będzie współdziałanie aby nie zostać bez wpływu na spółkę gdy się skrzyknie kilka osób/ instytucji i wykorzysta naszą bierność

muaddib77
0
Wysłane: 30 lipca 2018 08:50:04
Moje emocje, jak czyta się wiadomości dotyczące spółki buzują, ale też widzę co się dzieje, nie mamy żadnych info czy spółka operacyjnie funkcjonuje, a to ważne, bo skoro miałaby nie działać to po co w ogóle to ciągnąc dalej, pracownikom trzeba płacić, zarząd podejrzewam wypłaca sobie sowite wynagrodzenia, na to kasa jest, dodatkowo koszty inne niż osobowe dochodzą. Gdzieś na forum ktoś pisał, że pracownicy mają zakaz publikować informacje z wnętrza firmy, no to skoro tak, to niech zarząd poda informacje, ile odzyskali, ile pracowników zwolnili, a nie tylko zmniejsza propozycje, przesuwając terminy kolejnych to raportów.
W tym tygodniu pewnie kolejne kwiatki wyskoczą, trupy z szafy się posypią... a raportu jak nie ma tak nie ma, nawet już nie wiem kiedy teraz jest termin ;).

Obligatariusz kontakt
0
Wysłane: 30 lipca 2018 09:00:04
Myślę, że potrzebny jest spółce pozytywny impuls. Wierzę, że najbliższe dni to przyniosą. A publikacja danych historycznych to nie ma wpływu na to co się dzieje teraz. W czwartek widzimy się z zarządem - wcześniej prześlę im informację/ uwagi co do komunikacji. Postaram się zadziałać

cbie1
0
Wpisów: 103
Wysłane: 30 lipca 2018 09:15:06
tez mam utopione pieniadze ale jedyna szanse na odzyskanie widze w dalszym istnieniu spl.o ile bedzie to mialo sens i bedzie szansa choc niewielka na to ze spl zaczne zarabiac .wtedy akcje nabiora wartosci a to one maja stanowic 73 procent i mozna je sprzedac szybko a to czy spl. zwroci 27 procent w 8 lat czy 22 procent jest dla mnie sprawa mniej wazna

muaddib77
0
Wysłane: 30 lipca 2018 09:30:39
Dzięki Panie Radosławie, cieszę się że chyba nie tylko mój głos jakoś dotrze do tych oszołomów, komunikacja jest na poziomie zerowym, to tak jakbym ukradł kasę komuś on by mnie złapał, ale mój prawnik mówił "siedzieć cicho bo nic nie będzie, a póki co mój klient się ustawia ze swoimi ludźmi jak się ustawi da znać ile odda, kiedy i w jaki sposób".
Pozdrawiam RW, a zarządu spółki nie pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość