Zakup mieszkania w Warszawie - która dzielnica? - Kozetka - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Zakup mieszkania w Warszawie - która dzielnica?

alf
Wpisów: 22
Wysłane: 27 listopada 2015 13:13:27
Nie chciałbym aby dojazdy do centrum zajmowały mi zbyt dużo czasu. Obecnie mieszkam na Pradze Płd, ale marzy mi się zachodni brzeg Wisły. Wola, Żoliborz, Mokotów, Wilanów...
Tak te dzielnice rozpatruje. Może jakieś typy, sugestie, podpowiedzi?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 27 listopada 2015 13:22:28
Samochodem? Forget about it.
Mieszkasz przy metrze i jeździsz na sardynkę (w godzinach szczytu) albo stoisz w korkach.
Praga się ładnie upgrade'uje. I też ma dobre połączenia komunikacją.
Obejrzyj sobie Traffic na mapach Googlowych w newralgicznych porach dnia. Generalnie najlepiej jest jeździć pod prąd: mieszkać w centrum, pracować na obrzeżach ;)

fleszyn
Wpisów: 16
Wysłane: 27 listopada 2015 17:23:12
Ja również bardzo rzadko poruszam się po Warszawie samochodem. Nie jest to zbyt wygodne...Szukałbym dzielnicy która jest dobrze skomunikowana. My ostatnio się rozglądaliśmy za czymś nowym. Aktualnie mieszamy w Piasecznie pod Warszawą ale nie polecam bo jest problem z transportem. Spodobał nam się Wilanów. Buduje się tam obecnie wiele nowych inwestycji ale najciekawszą jest moim zdaniem ta na Teodorowicza i prawdopodobnie właśie tam zdecydujemy sie na kupno mieszkania. Budynek już stoi, planują oddać mieszkania do użytku w przyszłym roku. Ceny również nie są wysokie jak na ten rejon.

stige
Wpisów: 1
Wysłane: 14 stycznia 2016 14:20:14
Po Warszawie najlepiej poruszać się metrem, w okolicach metra też bym szukała mieszkania, ewentualnie w centrum, na takich osiedlach jak Bliska Wola. Też rzadko już jeżdżę po mieście samochodem bo nieraz prędzej byłabym pieszo na miejscu Eh?

RobertMarc
Wpisów: 2
Wysłane: 14 stycznia 2016 20:31:58
Wiele zależy od twoje trybu życia. Po prawej stronie są lepsze i gorsze miejsca. Jeśli mało korzystasz z samochodu to szukałbym czegoś blisko metra z dobrą komunikacją (dzień i noc). Jeśli dużo przemieszczasz się samochodem to polecam Sadybę (blisko Sikorskiego), łatwy wylot w każdą stronę: chcesz jechąć na drugą stronę jest most siekierowski, chcesz jechać do centrum jest wisłostrada, wylotówki na Poznań, Kraków i Wrocław jest obwodnica. Mieszkałem już w kilku miejscach i tutaj jestem najbardziej zadowolony, pomimo korków w szczytowym momencie, ale gdzie ich nie ma?
Pozdrawiam!

edda
Wysłane: 1 maja 2016 16:18:18
Dolny Mokotów.

vader
Wysłane: 10 maja 2016 10:18:05
podróżowanie po Warszawie samochodem jest bardzo niekomfortowe, ponieważ zamiast przemieszczać się to większość czasu stoisz w korku. Zdecydowanie lepsza jest komunikacja, co prawda w godzinach szczytu ledwo można złapać oddech, ale jedzie się na przód. Podzielam zdanie przedmówców, najlepszą lokalizacją na mieszkanie będzie taka gdzie są dobre połączenia komunikacyjne. Jak dla mnie atrakcyjne wydają się Wola i Mokotów.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 13 maja 2016 15:46:11
Jeżeli jeszcze temat aktualny to dorzucę swoje typy. Oczywiście mam swoje ulubione dzielnice tj Bielany (tam mieszkałam) i Żoliborz (tu mieszkam). Nie wiem jakimi funduszami kolega dysponuje ale położenie jak najbliżej metra polecam. Z lokalizacji na Bielanach inwestycja Matexi na Staffa 9 (blok już stoi) do Metra Słodowiec 3 minuty piechotą, oraz nowe bloki (buduje kilku deweloperów) pod hutą (ul. Sokratesa i okolice). Z lokalizacji na Żoliborzu polecam osiedle Potok (rynek wtórny) do metra na Pl Wilsona 8 minut piechotą, blisko park na Kepie Potockiej i las bielański. Dla posiadaczy dzieci i psów raj - jest gdzie pospacerować, pojeździć rowerem, na wrotkach itp. Tuż za płotem basen, siłownia itp atrakcje, zakupy większe w Auchan na Modlińskiej tuz po drugiej stronie Wisły.

Wtajemniczony
Wpisów: 63
Wysłane: 25 maja 2016 13:18:41
Polecam Grójec, prawie jak Warszawa.
Patria o Muerte.

emoskala
Wpisów: 4
Wysłane: 31 maja 2016 12:21:06
Wilanów jest w porządku - mieszkałam tam jakiś czas. W miare spokojnie, transport dobry.

puber
Wpisów: 17
Wysłane: 25 sierpnia 2016 09:33:07
A czy nie lepiej pod miasto uderzyć i być na dojeździe? Patrzę na stawki w mieście i poza nim - różnice z kosmosu, więc pewnie i na racie kredytu będą ogromne. Mylę się?

Det_RE
Wysłane: 16 września 2016 09:02:09
Będąc z wyboru człowiekiem z Ursynowa polecam tenże Ursynów - dogodne połączenia z centrum, pod ręką wszystko, co niezbędne, włączając w to zielone zakątki w sam raz na spacery i zabawy z dziećmi. Dużo ciekawych mieszkań do wyboru, tak z rynku pierwotnego i wtórnego. Dla chętnych info - 24 i 25 września Dni Otwarte Willi Ursynów 2.

Det_RE
Wysłane: 2 października 2016 17:07:07
Byłem na dniach otwartych. Ktoś z Was też był?

Washington Irving
Wpisów: 165
Wysłane: 14 października 2016 15:00:58
Praga jest zdecydowanie niedoceniana, również cenowo tańsza, a dojazd do centrum jest lepszy niż ze wspomnianego Wilanowa. Warto poszukać czegoś blisko linii kolei podmiejskiej, w porównaniu do metra kursy są mniej częstotliwe, ale i pociągi mniej zapchane.

czexon
Wpisów: 16
Wysłane: 22 grudnia 2016 23:56:17
Najważniejsze żeby blisko metra, ale musisz wziąć pod uwagę że cena za m2 jest odpowiednio wyższa

inka71
Wpisów: 3
Wysłane: 26 sierpnia 2018 20:02:09
Oczywiście najlepsze są dzielnice, które znajdują się najbliżej centrum, ale jednak ceny za metr szybko rozwiewają szanse na zakup mieszkania w tym miejscu. Zanim zdecydujesz się na wydanie dużej ilości kasy w Wawie przemyśl jeszcze opcję mieszkanie pod stolicą. Znacznie taniej, a minusów wcale nie jest tak dużo. Moi znajomi polecali mi Dom Marzeń w Piasecznie i powoli zaczynam się przekonywać.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość