pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

3citrony
Wpisów: 234
Wysłane: 15 października 2018 15:05:11
Pewnie do czasu wejścia w życie PPK

Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 203
Wysłane: 15 października 2018 16:06:38
@Vox

W zasadzie pierwszy akapit tego tekstu jest bardzo optymistyczny. Jeśli wrzesień 2018 był odpowiednikiem października 2008, to czeka nas teraz kilku miesięczna odwilż ( rajd Mikołaja, efekt stycznia - te sprawy) po czym kolejna fala spadkowa połączona z paniką albo uformowaniem podwójnego dna ( albo jednym i drugim ) po czym jazda na północ. Jest to kompatybilne z PPK. Znamienne zresztą jest to, że Besse dostrzegamy przy jej końcu ( popatrzmy sobie na SWIG i PLWS) Czy na prawdę możemy tu mówić o " początku trendu spadkowego" ?

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 505
Wysłane: 16 października 2018 19:21:18
w Ameryce pokaźne odbicie... może to była tylko korekta?

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 776
Wysłane: 16 października 2018 19:56:11
Jak patrzyłem na starsze wykresy to w zasadzie zawsze spada zygzakami w dół. Takie odbicie jak teraz to normalka na szczycie jeśli to już teraz zaczyna się bessa.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 18 października 2018 19:46:05
Jednak kontynuują ostre spadki. Dużo warta byłaby wiedza czy to tylko korekta czy już bessa
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 18 października 2018 23:32:52
no do bessy u nich jeszcze trochę - do -20% od szczytu to korekta,
więc troche miejsca jeszcze jest... tak do 2400.

czyli dzisiejszy 2775 daje jeszcze spoooory zapas.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 23 października 2018 00:33:42
czy będzie tak jak prognozuje Tomasz Gessner ze stooq?
wydaje mi się to prawdopodobne
https://stooq.pl/mol/?id=6821

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 23 października 2018 00:34

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 23 października 2018 16:19:31
No i denko wybite... lecimy falką "C" , kolejne ~10% w dół

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 701
Wysłane: 23 października 2018 17:43:13
Wykres ze Stooq jest oczywiście dobry, prognozy także. Problem polega na tym, co będzie się działo po wyczerpaniu fali spadkowej. Już wcześniej pisałem, że wtedy dopiero mogą rozpocząć się problemy. Po spadku poniżej minimów z początku roku (zgodnych z przedstawionym wykresem) o tendencjach średnioterminowych decydować będzie jakość ewentualnego odbicia. O tym, czy będzie bessa przesądzi zachowanie się rynków w tym zakresie, co powinno zbiec się z "czarnym piątkiem" w USA.

Oczywiście wszyscy eksperci zarzekają się, że jeszcze nie teraz i ponownie odkładają bessę o kolejny rok (tak już robią od 2016 r.) i twierdzą, że jej nie będzie w ogóle. Bessa przyjdzie wtedy, kiedy nikt tak naprawdę tego nie będzie się spodziewać. Nie będzie też chyba jednego decydującego czynnika wywołującego spadki, ale jeśli mam prorokować, to tym razem będzie to miało związek z nadmiarem Dolarów na rynku. To zdanie może wydawać się mętne, ale składa się na nie wiele zjawisk, w tym także skup akcji przez molochy z Wall Street, zbyt wolne redukowanie bilansu przez FED. Znowu będę przewidywać przyszłość (co jest tylko zabawą, bo nikt tego nie potrafi dobrze robić), ale obecny łatwy dostęp do dużych ilości dolarów jeszcze raz podbije notowania (może Św. Mikołaj), a następnie możemy być świadkami niezłej zawieruchy przy dość masowym wycofywaniu się z inwestycji w akcje i próbami inwestowania lub konsumowania tych pieniędzy. To w końcu doprowadzi do inflacji i FED może mieć problemy z poradzeniem sobie z tak szybkimi zmianami. To może być tylko bajka, ale nie sądzę, by jakikolwiek organ finansowy był wstanie uporać się ze zjawiskami zachodzącymi szybko.

Jak zwykle, ten kryzys będzie zupełnie inny od poprzednich, ale (jak twierdził M. Twain) zjawiska się nie powtórzą, ale się będą rymować. Obym był złym prorokiem.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 23 października 2018 23:49:48
I teraz znów zagwozdka... Amerykanie po zamknięciu sesji w Europie ruszyli na szalone zakupy...
W zasadzie powstał piękny młotek na odwrócenie trendu.

Czy było to fałszywe wybicie dołem?

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 24 października 2018 08:17:22
Patrzę i na S&P żadnego młotka nie widzę. Jest to Doji, na upartego ważka, ale raczej południowe Doji. To nie są formacje, na których można polegać (odwrócenie trendu wg Bulkowskiego to ok. 50% szansy). Młotek jest natomiast na kontraktach na S&P. Ale, tu jedno zastrzeżenie. Ten młotek nie powstał w USA, ale wytworzył się w wyniku wyprzedaży nocnej na rynkach azjatyckich. Za kilka dni nikt tego już nie będzie pamiętać, ale przy podejmowaniu dzisiaj decyzji inwestycyjnej może to osłabić wymowę tej formacji. Wprawdzie młotek wg Bulkowskiego to 60% szans na odwrócenie trendu, ale zwyżki po odwróceniu w średnim terminie są mniej niż imponujące. Należy pamiętać, że analizy wykonane przez Bulkowskiego są oparte na pojedynczych walorach, a nie indeksach.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 24 października 2018 13:20:15
Cytat:
Młotek jest natomiast na kontraktach na S&P.

No tak, ja zawsze patrzę na ES.F bo na tym można grać. Dzisiaj chyba rozstrzygnięcie będzie.
W poprzednich korektach taki młotek dawał odwrócenie trendu... zobaczymy czy dalej tak jest
Edytowany: 24 października 2018 13:21

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 24 października 2018 22:27:24
I jednak poszło dołem... trudno przewidywać zachowanie amerykańskiej giełdy...
już wyglądało na przeciwny scenariusz, a jednak falka "C"
Edytowany: 24 października 2018 22:27

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 25 października 2018 23:03:18
dziś na dwoje babka wróżyła - solidne odbicie i nawrotka w dół, po wynikach spółek technologicznych...
same spadki natomiast w after hours... wiec byc może przesadzone?

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 26 października 2018 11:16:47
Zwykle, takie fale spadkowe mają trzy fazy. To jakby podkreśla znaczenie obszaru wsparcia 2600-2550 na S&P. Poczekajmy na dojście do tego wsparcia z podejmowaniem decyzji o tym, co dalej. Wydaje mi się, że obecna sytuacja na S&P, a tym samym i na naszym rynku, wskazuje na konieczność angażowania się wyłącznie w transakcje krótkoterminowe. Ostatnie 2 godziny wczorajszych notowań S&P i po godzinach dobrze charakteryzują obecne rozchwianie i niepewność inwestorów.

PLN osłabia się stopniowo wobec USD, a zmiana trendu u nas i zatrzymanie spadków wymaga wzmocnienia złotówki, a to w świetle polityki NBP stało się praktycznie niemożliwe. Jeżeli osłabnie koniunktura gospodarcza, nawet NBP będzie musiał zmienić zdanie. Granica PLN/USD = 4 zł. wydaje się bliższa niż kiedyś.

U nas na GPW sądzę, że granica jest już niepokojąco blisko. Spadki poniżej 2100 mogą na kontraktach uruchomić realizację stopów z przyśpieszeniem spadków. Wtedy nawet Święty Mikołaj nie pomoże.
Edytowany: 26 października 2018 11:19

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 572
Wysłane: 27 października 2018 19:48:32
WIG20 - analiza techniczna

Piątkowe zamknięcie otworzyło przed notowaniami indeksu największych spółek nowe perspektywy. Niestety, negatywne.Podaż przełamała wsparcie, wynikające z poprzedniego lokalnego dołka. Konsekwencją wyłamania będzie kontynuacja przeceny w kierunku strefy 2000-2027 pkt., gdyż w obecnej sytuacji gracze nie mają żadnych argumentów za angażowaniem się po stronie popytu.

Na wskaźnikach technicznych obowiązują zalecenia sprzedaży, co również nie sprzyja zajmowaniu długich pozycji.

kliknij, aby powiększyć

piotrsobien
Wpisów: 203
Wysłane: 27 października 2018 20:55:14
Edytowany: 27 października 2018 20:55

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 572
Wysłane: 28 października 2018 14:04:08
mWIG40 - analiza techniczna na życzenie

Spójrzmy na wykres indeksu w szerszym horyzoncie czasowym. Załączony wykres pokazuje ostatnie siedem lat notowań w ujęciu tygodniowym. Pierwsze co rzuca się w oczy, to przełamana linia trendu. To był kolejny sygnał ostrzegawczy, który uległ wzmocnieniu po tym, jak notowania wykonały ruch powrotny i skierowały się w dół. Bieżący tydzień przyniósł kolejny negatywny sygnał w postaci przełamania poziomego wsparcia na poziomie 3942 pkt, które to powstało na zasadzie zmiany biegunów i dwukrotnie ratowało byków z opresji. Tym razem jednak nie udało się, podaż przełamała wsparcie długim czarnym korpusem. Wobec tego należy się liczyć z kontynuacją spadków.
Najbliższe wsparcia to 3663 oraz 3600 pkt, natomiast najmocniejsze, wielokrotnie testowane, znajduje się w strefie 3200-3234 pkt.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 29 października 2018 21:44:01
ES.F dotknał poziomu 2604 i podskoczył jak oparzony.

kliknij, aby powiększyć

tak więc zrealizowaliśmy zasięg rozpisany powyżej (analiza Tomasza Gessnera ze stooq)

kliknij, aby powiększyć

Tak więc myślę że czas na konkretne odbicie w górę Angel
Edytowany: 29 października 2018 21:48

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 29 października 2018 23:31:15
Amerykanie pokazali dziś kolejny raz wielką słabość, dla mnie to było odbicie zdechłego kota. Myślę że teraz będą robili świeczkę miesięczną na SPY w okolice 253-254 dołków z poprzednich korekt tegorocznych. Od tego punktu będę się spodziewał jakiegoś sensowniejszego podbicia i kontynuacji spadków w rejon bessy
Uwaga

Edytowany: 29 października 2018 23:32

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość