Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

voyager747
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 375
Wysłane: 8 listopada 2018 19:21:49
Zostawiaj i spadaj.

Mheavydrumm
Wpisów: 58
Wysłane: 8 listopada 2018 19:23:41
Szanowni Państwo, tutaj trwa otwarta walka różnych grup interesów, co pokazują wpisy osób, które wcześniej nie udzielały się na tym forum, a teraz wykazują nagłą aktywność.
My - członkowie tej grupy Obligatariuszy, nie opluwajmy i nie odwracajmy się od Pana Radka. Wierzę, że stara się, dla nas i dla siebie znaleźć optymalne rozwiązanie układowe. Nic więcej nam nie pozostało, jak wiara w skuteczne działanie RW, kuratora, nadzorcy i sędziego.

Marwick75
Wpisów: 55
Wysłane: 8 listopada 2018 20:18:13
Info ze strony kuratora:

8.11.2018 – spółka złożyła propozycje układowe alternatywne do propozycji układowych zakładających kontynuowanie działalności gospodarczej do czego zobowiązał ją Sędzia – Komisarz na poprzednim Zgromadzeniu Wierzycieli. Złożona propozycja ma dwa źródła finansowania – jedno ze sprzedaży aktywów w dwóch transzach bezpośrednio po uprawomocnieniu się postanowienia o zatwierdzeniu układu oraz w latach 2023-2024 z tytułu odzyskiwania środków z tytułu, ogólnie przyjmując, defraudacji, czy to w wyniku procesów odszkodowawczych czy karnych. Kurator oświadcza tak jak poprzednio, że nie będzie głosował za propozycjami Dłużnika i obecnie czeka na propozycje Nadzorcy Sądowego, które będą, jak zakłada, zawierały postulaty Rady Wierzycieli i Kuratora.
Kurator zaznacza, że złożone oferty w tym Hoist Finance są zdecydowanie gorsze niż te, na podstawie których rekomendował na Zgromadzeniu Wierzycieli rozważenie opcji sprzedaży majątku jako lepszej niż kontynuacji działalności gospodarczej Dłużnika. Kurator uważa, że oferta sprzedaży aktywów powinna być na tyle wysoka, aby dać możliwość zaspokojenia obligatariuszy niezabezpieczonych na zdecydowanie wyższym poziomie z tytułu tylko uzyskanej ceny ze sprzedaży aktywów (tzw. szybka spłata jednorazowa). Dłużnik, oferent i wierzyciele zabezpieczeni poza kuratelą kuratora mogą bądź podnieść cenę, bądź umorzyć część zobowiązania zabezpieczonego, bo znaczenie nie ma bezwzględna cena oferowana, a jedynie ta część ceny, która może zaspokoić roszczenia obligatariuszy niezabezpieczonych. W przeciwnym wypadku kurator będzie głosował za propozycjami kontynuowania działalności gospodarczej i przystąpienia do ewentualnego procesu sprzedaży aktywów już przez kontrolowany przez wierzycieli zarząd i po restrukturyzacji Dłużnika.

kokospl
Wpisów: 681
Wysłane: 8 listopada 2018 20:31:09
Z tyn funduszem dla Abrisu to jakis zart?

zedzed
Wpisów: 12
Wysłane: 8 listopada 2018 21:00:12
edit : przeoczyłem że już było to info na forum

Polski Dom Maklerski (główny dystrybutor tego shitu) traci licencję KNF
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24144783,knf-uderzyla-w-polski-dom-maklerski-cofnieta-licencja.html
Edytowany: 8 listopada 2018 21:01

amadeus
Wpisów: 43
Wysłane: 8 listopada 2018 21:03:24
Mheavydrumm napisał(a):
Szanowni Państwo, tutaj trwa otwarta walka różnych grup interesów, co pokazują wpisy osób, które wcześniej nie udzielały się na tym forum, a teraz wykazują nagłą aktywność.
My - członkowie tej grupy Obligatariuszy, nie opluwajmy i nie odwracajmy się od Pana Radka. Wierzę, że stara się, dla nas i dla siebie znaleźć optymalne rozwiązanie układowe. Nic więcej nam nie pozostało, jak wiara w skuteczne działanie RW, kuratora, nadzorcy i sędziego.

Mam podobną opinię. Na tym forum mamy ostatnio wielu nowych gości z forum FB i Bankiera. Miło Was czasami posłuchać, ale to nie przybliża nas do odzyskania sensownych pieniędzy.

NerfMe
Wpisów: 98
Wysłane: 8 listopada 2018 21:04:30
Dąbrowski na konferencji nawet nie ukrywał, że przedstawiona propozycja jest dobra jedynie dla zabezpieczonych, nie dla nas...

I rozwiał też wszelkie nadzieje co do odzyskania ewentualnych pieniędzy z nierynkowych umów, jeśli dobrze zrozumiałem ta propozycja obejmuje też wszelkie nierynkowe transakcje, dlatego płatność byłaby w kilku ratach mimo inwestora.

Także - czy ja dostanę 20 proc czy zero to naprawdę nie robi mi wielkiej różnicy, trzeba jak najszybciej wywalić ten zarząd... Jak to można zrobić? Jakie są rozwiązania? Czy to w ogóle realne?

Edytowany: 8 listopada 2018 21:04

webking
Wpisów: 27
Wysłane: 8 listopada 2018 21:11:10
cinis_ napisał(a):
Tylko jaki był sens takich działań, wszystko to zmierzało do katastrofy. KK powinien miec badania psychiatryczne. Podtrzymuje swoją teorię, że w chwili IPO abris wiedział o kłopotach gbk, debiut na giełdzie pozwolił odzyskać część straconej kasy jaką wydali na gbk. Bezczelność z jaką wszystko zostało zorganizowane, brak słów. Im głośniej było o gbk, tym trudniej było dostrzec patologię. Kupując gbk abris być może sam wdepnał w g... , ale debiutem na gpw zręcznie z tego wybrnął. 10% fundusz dla abris... niewygodnie tak siedzieć abrisowi w dupie.

Stanowczo protestuję! Abris nie stracił ani złotówki na GBK.

Spółka GetBack została sprzedana(?) w 2016 r. przez Getin International S.a.r.l - spółka zależna od Idea Banku za kwotę 825 mln zł. Transakcji kupna dokonało konsorcjum funduszy inwestycyjnych, gdzie dominującym podmiotem był Abris Capital Partners. Udział Abris w całej transakcji oscylował w granicach 30%.

Podczas IPO, Abris dokonał sprzedaży 20 mln swoich akcji inkasując 370 mln zł.
Proszę teraz o ponowne przemyślenie tezy o stracie Abrisu!

Gdy czytam informacje, że Abris podejmuje działania by otrzymać 10% przy propozycji 23% dla obligatariuszy i ma w tym sojusznika w RW, który niestety dał się złapać na przynętę, to czuję gniew, zapewne nie ja jeden.

Jeszcze raz powtarzam, obligatariusze nie odzyskają nic, chyba, że zagrają nieszablonowo i wyskoczą poza scenariusz rozpisany przez autorów tego przedstawienia. Banki były beneficjentem działalności GetBack i co gorsza są nadal na uprzywilejowanej pozycji z powodu swoich zabezpieczeń!

GetOblig
Wpisów: 7
Wysłane: 8 listopada 2018 21:20:05
Także - czy ja dostanę 20 proc czy zero to naprawdę nie robi mi wielkiej różnicy, trzeba jak najszybciej wywalić ten zarząd... Jak to można zrobić? Jakie są rozwiązania? Czy to w ogóle realne?
Prezes zapowiedział, że cały Zarząd zrezygnuje jak przejdzie w układzie 50,5%. Zatem wystarczy tylko tyle i aż tyle.
Też uważam, że nadszedł czas na działanie ponieważ liczenie na RW jak widać nie prowadzi do niczego dobrego.

kokospl
Wpisów: 681
Wysłane: 8 listopada 2018 21:44:58
1) Zarzad jest do dymisji czym szybciej tym lepiej - tu nie powinno byc zadnych watpliwosci
2) Fundusz dla Abris nalezy traktowac jako zart
3) Propozycje zarzadu sa nie do zaakceptowania

leonek7
Wpisów: 257
Wysłane: 8 listopada 2018 21:49:44
Jeżeli nie wystąpimy o odsunięcie tego zarządu od spółki to już dzisiaj możemy uznać ,że straciliśmy na tym oszustwie 100% i zdrowie.

mareksus
Wpisów: 80
Wysłane: 8 listopada 2018 21:53:49
Widzę, że z tego forum robi się powoli forum bankiera....

Mam prośbę do admina, żeby trochę zaczął panować nad tym.

A zadymiarzy proszę aby powrócili na swoje ulubione poletko, jakby co to podaję linka: https://www.bankier.pl/forum/forum_gielda,6,1.html

bukos4
Wpisów: 154
Wysłane: 8 listopada 2018 22:02:58
borecki napisał(a):
voyager747 napisał(a):
Nie wiem czemu tak jest, ale najdziwniejsze rzeczy piszą ludzie, którzy mają po kilka, kilkanaście postów...

...które potem się sprawdzają, a najbardziej mydlą oczy ci z największą ilością postów.

To co, może przebijemy ofertę Barczyńskiego, 15% dla Abrisu, 5% dla nas?

Najpierw pogłoski, że Barczyński na spotkania z Abrisem (wbrew woli innych członków RW) chodzi sam, potem że sam ustala z nimi warunki, potem odchodzi Kłoczko typowany na żonę cezara, następnie najlepszy kumpel o równie swojskim określeniu 'pan paweł', przeprowadza publiczny rozwód z delfinem którego tak promował, bez słowa "przepraszam" (na szczęście mnie nie omamił i będę mógł zagłosować przeciw układowi, a tych co omamił będą w sądzie - na zarzut iż zaakceptowali warunki układu za pośrednictwem głosu powierzonego swojemu kandydatowi, więc czego o kogolwiek chcą - będą mogli powiedzieć, że przecież 'pan paweł' zapewniał...).
Wszyscy BE, tylko Barczyński CACY :-)

A na końcu jak taki vojażer otrzyma 1% włożonego kapitału za 8 lat - a pan radek otrzyma sowitą premię od wdzięcznego abrisu za pomoc w takim rozegraniu sprawy - powie... Ten pan radek to jednak był BE.

zabiegi Radka, aby zwiększyć Abrisowi do 10% są skandaliczne po takiej serii zaniedbań Abrisu; śmierdzi na odległość
Pomyliłeś jednak 2 porządki. Ludzie stąd głosowali na RW. Oddanie głosu na członka RW to jedno, a wyłączenie się spod kurateli Kuratora to drugie. Osobiście w sądzie mogą głosować zarówno ci, którzy oddali głos na RW, jak i ci którze tego nie zrobili. Jednak przegłosowanie lub odrzucenie układu wbrew Kuratorowi będzie bardzo trudne bo przecież większość nie przyjedzie...

AsGBK
Wpisów: 277
Wysłane: 8 listopada 2018 22:25:59
Cytat:
zabiegi Radka, aby zwiększyć Abrisowi do 10% są skandaliczne po takiej serii zaniedbań Abrisu; śmierdzi na odległość

Bukos4,
zgodnie z tym, co napisał Paweł, to Radek chciał zwiększyć Abrisowi powyżej 10% :))
Cytat:

Zdaniem Radka Abris jest "jedynym podmiotem wspierającym wierzycieli" i w poniedziałek 5.11 zaproponował by utworzyć dla Abrisu oddzielną grupę, tak by mogli otrzymać 10% zaspokojenia plus, w proporcji do posiadanego długu, część z przyszłych odzysków mających pochodzić z odszkodowań dochodzonych sądownie.

10% to Abris miał w poprzednich propozycjach RW.

Z dalszej części maila wynika, że skoro podjęto rozmowę o utworzeniu nowej grupy dla Abrisu z wyższą spłatą, to równie dobrze można utworzyć dla nich grupę, w której dostaną mniej. I to dopiero na poniedziałkowej radzie pojawiła się propozycja 1% dla Abrisu.

Może należałoby napisać do Kuratora, że przy tak niskich spłatach, jakie nam się proponuje, to chyba nie możemy rozdawać hojną ręką naszych pieniędzy.
Nawet 1% (700 tys) to zdecydowanie za dużo dla Abrisu. 0,1% byłoby bardziej na miejscu. A najwłaściwsza kwota to 1 zł.
Edytowany: 8 listopada 2018 22:28

sjanisz
Wpisów: 43
Wysłane: 8 listopada 2018 22:27:35
borecki napisał(a):
Jak widać sprawdziły się wszystkie teorie spiskowe łącznie z tym, że Barczyński to koń trojański Abrisu.

Teraz słuchajcie kolejnej teorii spiskowej Maupa_w_niebieskim to alter ego Barczyńskiego i przypomnijcie sobie za kilka tygodni moje słowa.

Sztandar wyprowadzić.

p.s. Maupa, działaj, broń dobrego imienia "Pana Radka" (czy jak kto woli swojego).

Parę razy prosiłem Maupa_w_niebieskim o objaśnienia. Przy okazji korespondencji docierały do mnie takie szczegóły, że ta osoba, to na pewno nie Radosław Barczyński

AsGBK
Wpisów: 277
Wysłane: 8 listopada 2018 22:31:00
Maupa_w_niebieskim nie jest Radkiem.

omicron
Wpisów: 120
Wysłane: 8 listopada 2018 22:39:47
Skoro dotąd teorie spiskowe okazały się takie dobre, zapodawajcie swoje zaktualizowane propozycje spiskowe. Kto stoi za aferą: LC czy ktoś więcej? Kto? Od jak dawna? Kto jeszcze jest zamieszany?
Edytowany: 8 listopada 2018 22:52

bukos4
Wpisów: 154
Wysłane: 8 listopada 2018 22:40:20
AsGBK, tym się sugerowałem:
Cytat:
Kurator zaproponował by przyznać Abrisowi 1%, co jest zbieżne ze złożonymi uprzednio przez Kuratora propozycjami układu. Ze stanowiskiem tym jak rozumiem zgodził się Nadzorca Sądowy oraz część członków RW. Ja również w trakcie dyskusji poparłem taką propozycję. Przyznanie Abrisowi 10% zaspokojenia oznacza zmniejszenie środków dostępnych dla pozostałych wierzycieli niezabezpieczonych i proporcjonalnie każdy z nas, każdy z 9 tys obligatariuszy "zrzuci" się na kwotę 7 mln zł dla funduszu Abrisa.

Uważam, że masz rację. Ostatnia akcja email była krytykowana, ale skoro Radek bez konsultacji podwyższa Abrisowi do 10%+, no to chyba nie ma innego wyjścia jak pisać do Kuratora, że na to się zrzucać nie będziemy!

orekki
Wpisów: 274
Wysłane: 8 listopada 2018 22:44:50
borecki napisał(a):
Teraz słuchajcie kolejnej teorii spiskowej Maupa_w_niebieskim to alter ego Barczyńskiego i przypomnijcie sobie za kilka tygodni moje słowa.

Sztandar wyprowadzić.

Gratuluje iq na poziomie jednokomórkowców, inaczej nie da się wytłumaczyć takich absurdów.. A sztandaru lepiej nie dotykaj, szkoda pokazywać wszystkich "świetlaną" przeszłość z czasów pzpr

alder74
Wpisów: 186
Wysłane: 8 listopada 2018 22:45:50
Bardzo mnie martwi rozdźwięk między Pawłem i Radkiem.
Panowie - czy jednak nie poniosły was nerwy? Wydawało mi się, że obaj jesteście profesjonalistami potrafiącymi zarządzać problemami/ konfliktami.
W średniowieczu prawdopodobnie byłby to powód do rozpoczęcia wojny.

Z całą powagą - oczekuję od Radka rzeczowego ustosunkowania się do zaistniałej sytuacji, m. innymi informacji/ uzasadnienia o co chodzi z tym funduszem 10%.
Sądzę, że jako głosujący na Radka mam do tego prawo.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, robertokot25, voyager747