pixelg
LENA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

LENA [LEN]

AKTUALNY KURS: 4,08 zł (-0,24%) 15-01-2021 17:00
grzechu216
1
Dołączył: 2017-09-28
Wpisów: 74
Wysłane: 11 września 2018 22:20:38 przy kursie: 2,60 zł
szukamy dalej... szukamy kolejnych informacji...
bo jakoś cyferki z przeszłości łatwo opisywać i nazwać to analizą fundamentalną ale hmm to tylko historia...
w tym roku w Niemczech Lena brała udział w targach... ok fajnie... ale rodzi się pytanie dlaczego Lena nie bierze udziału w targach energetab w Polsce? ponad 700 wystawców... philips... lug... i inne małe firmy z branży oświetlenia Led... Leny na liście wystawców brak.

b999
0
Dołączył: 2013-09-28
Wpisów: 1
Wysłane: 13 września 2018 10:32:06 przy kursie: 2,80 zł
Na ubieglorocznej liscie tez ich nie znalazlem.

Deogracias
Deogracias PREMIUM
5
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 467
Wysłane: 30 listopada 2018 23:34:04 przy kursie: 2,69 zł
Ciemność, widzę ciemność - omówienie sytuacji finansowej i rynkowej LENA LIGHTING S.A. za III kw. 2018 roku kalendarzowego


Analiza sprawozdania finansowego


kliknij, aby powiększyć

Przychody spółki od kilku kwartałów są w stagnacji. Patrząc tylko na 3 kwartał 2018 w porównaniu do 3 kwartału 2017 widzimy spadek przychodów o -9,0%. Patrząc łącznie na 3 kwartały (1-3 kwartał 2018 w porównaniu do 1-3 kwartału 2017) sytuacja wygląda lepiej – przychody spadły łącznie o -1,3%. 3 kwartał 2018 to największy spadek przychodów „rok do roku” od 2013 roku. Niewątpliwie jest to negatywny sygnał dotyczący perspektyw spółki w przyszłości.

Sytuacja jednak nie jest aż tak jednoznaczna. Jednocześnie na wykresie przychodów zwraca uwagę wyraźny wzrost rentowności w 3 kwartale 2018. Ma on swoje źródło we wzroście zysku na sprzedaży w 3 kwartale 2018, który wyniósł 11,3 mln zł, podczas gdy w 2 poprzednich kwartałach kształtował się w granicach 8-8,5 mln zł. Koszty zarządu i sprzedaży w 3 kwartale 2018 są na bardzo podobnym poziomie jak w pierwszych 2 kwartałach roku, więc wzrost rentowności widać na wszystkich poziomach rachunku wyników. Niestety nie znamy przyczyn takiego skoku rentowności – spółka nie tłumaczy tego w sprawozdaniu za 3 kwartał 2018.

Tak jak w poprzednich okresach, LENA mniej więcej połowę produkcji sprzedaje na rynku polskim, a drugą połowę sprzedaje na rynkach, zagranicznych (w 90% kraje Unii Europejskiej).

kliknij, aby powiększyć

Wyniki za 3 kwartały 2018 roku sa pod wyraźną presją kosztową, o czym spółka informowała w sprawozdaniu z 1 połrocze 2018. Na wszystkich poziomach rachunku wyników widzimy spadek, począwszy od przychodów (-1,3% w porównaniu do 3 pierwszych kwartałów 2017), poprzez wypracowaną marżę na sprzedaży (-6,1%), zysk operacyjny (-47,8%) i zysk netto (-43,6%).
Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest stagnacja przychodów, pogorszenie się marż i przede wszystkim wzrost kosztów sprzedaży (+5,4%) i ogólnego zarządu (+24,2%). Połączenie tych wszystkich czynników ma dewastujący wpływ na ostateczny wynik finansowy. Obraz ten zaburza jednak wspomniana wcześniej poprawa wyników w 3 kwartale 2018 w porównaniu do pierwszych dwóch w tym roku.

kliknij, aby powiększyć

Zarządzanie kapitałem obrotowym wygląda stabilnie. Cykl operacyjny (okres spłaty należności + okres utrzymywania zapasów) nieznacznie spada, podobnie jak okres regulowania zobowiązań. W efekcie cykl konwersji gotówki jest stabilny i trwa około 140-145 dni. To są wartości dość wysokie, ale taki model działania jest stabilny i ma też pokrycie w rentowności sprzedaży, o czym świadczą generowane regularnie przez spółkę zyski.


kliknij, aby powiększyć

Przepływy operacyjne z kwartału na kwartał wahają się dosyć mocno w ślad za saldami należności, zapasów i zobowiązań. Wartości skumulowane CFO (przepływów z działalności operacyjnej) za ostatnie 12 miesięcy pokazują, że spółka cały czas generuje nadwyżki finansowe. Spora część z nich jest inwestowana w rozwój mocy produkcyjnych (ujemne „Przepływy netto z działalności inwestycyjnej”) a reszta jest wypłacana akcjonariuszom w formie dywidend (ujemne „Przepływy netto z działalności finansowej”).

Może zaskakiwać bardzo niskie saldo gotówki. Zazwyczaj, można to potraktować jako jeden sygnałów ostrzegawczych o problemach z płynnością finansową, ale w przypadku LENY raczej nie mamy do czynienia z taką sytuacją, patrząc np. na wysoką i stałą rentowność sprzedaży oraz brak zadłużenia


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Bilans spółki wygląda stabilnie. Po stronie aktywów brak większych zmian. W majątku spółki są same pozycje „bezpieczne” – majątek trwały, należności oraz zapasy. W ogóle nie występują „wartości niematerialne”, a w szczególności „wartość firmy”, z którą związane jest ryzyko odpisów.
LENA nada prowadzi niezwykle zachowawczą strategię finansowania swojej działalności. W bilansie spółki po stronie pasywów nadal brak kredytów długoterminowych. Z kredytów krótkoterminowych spółka korzysta rzadko i w bardzo niewielkim stopniu.

Podsumowanie

Od kilku miesięcy ceny akcji LENY spadają, co jest reakcję na zahamowanie wzrostu przychodów w 2018 roku. Dodatkowo każdy z ostatnich 4 kwartałów zakończył się spadkiem zysku netto w porównaniu do analogicznych okresów rok wcześniej. Zysk netto za ostatnie 4 kwartały (4 kwartał 2017 – 3 kwartał 2018) to 6,9 mln zł, podczas gdy za wcześniejsze 4 okresy (4 kwartał 2016 – 3 kwartał 2017) to 12,2 mln zł co oznacza spadek o 43%.


kliknij, aby powiększyć

Spółka pisze w sprawozdaniach z działalności o rosnących kosztach pracy, co rzeczywiście jest w tej chwili dużym problemem dla wielu polskich przedsiębiorstw. LENA nie podała danych dla 3 kwartału 2018, ale w sprawozdaniu za 1 półrocze 2018 mamy informację o wzroście zatrudnienia o 10% w porównaniu do końca 2017 roku i wzrost kosztów wynagrodzeń o 20,4% w porównaniu do 1 półrocza 2017.

Patrząc na pozycję strategiczną spółki widzimy, że mimo działania na wzrostowym rynku (oświetlenie w technologii LED w szybkim tempie wypierające tradycyjne źródła światła) wyniki LENY w ostatnim roku są w trendzie spadkowym. Powodem stagnacji w przychodach i spadku zysków spółki może być defensywne nastawienie zarządu i brak poszukiwania nowych okazji biznesowych albo również konkurencja ze strony tanich dostawców z Chin połączona z presją cenową ze strony dużych odbiorców (sieci handlowe). Działający w tej samej branży LUG szuka wyjścia z podobnego impasu poprzez ekspansję geograficzną albo próbę pozycjonowania się w segmencie technologicznym (koncepcja „smart home”). LENA z kolei nie wykonuje istotniejszych ruchów w kwestii strategicznej i skupia się na generowaniu nadwyżek finansowych, co jest strategią typową dla spółek działających na stabilnych rynkach.

LENA nie ma problemu z rentownością swojej działalności, regularnie wypłaca dywidendy i ma relatywnie niewielkie nakłady na badania i rozwój. Potencjalnym źródłem dodatkowej wartości dla akcjonariuszy byłoby postawienie wyraźnego akcentu na zaangażowaniu w nowoczesne technologie. Mogłoby to spowodować pozycjonowanie spółki w zupełnie innym miejscu jeśli chodzi o podejście do wyceny jej wartości przez inwestorów. Patrząc jednak na hiperkonserwatywne podejście do kwestii finansowania działalności (zupełny brak kredytów bankowych i obligacji), można domniemywać, że takie podejście jest po prostu niezgodne z charakterem spółki.

Nie można wykluczać wezwania na akcje LENY i próby jej wycofania z GPW - podobnie jak miało to miejsce w przypadku należącej do tego samego właściciela DECORY. Spadająca cena akcji sprzyja takiemu scenariuszowi, chociaż konieczność ogłoszenia wezwania na poziomie co najmniej średniej z ostatnich 6 miesięcy może jeszcze przez jakiś czas czynić ewentualną operację zdjęcia LENY z giełdy dość kosztowną.

Wskaźnik cen/zysk dla LENY aktualnie wynosi 9,6, czyli jest zbliżony dla średniej dla indeksu WIG (10,1). Stopa dywidendy to 5,6%, co jest wartością bardzo atrakcyjną, którą dodatkowo wspiera ośmioletnia historia ich wypłaty. Te parametry powodują, że LENA jest na pewno bezpiecznym wyborem dla inwestora koncentrującego się na inwestycji w wartość.

Dla dalszego kształtowania się ceny kluczowe jest jak spółka poradzi sobie z czynnikami powodującymi wzrost kosztów jej działania (koszty pracy). Wyniki za 4 kwartał 2018 będą w tym obszarze ważne. LENA w tym okresie zwykle notuje rekordy sprzedaży, ale warto zwrócić uwagę, że w 3 kwartale 2018 spółka osiągnęła wyższy zysk niż w 4 kwartale 2017. Daje to pewną nadzieję na poprawę wskaźników i wyceny, jeśli poprawa rentowności z 3 kwartału 20018 okaże się trwała.

Na minus działa na pewno słaba koniunktura na GPW oraz dodatkowo trend spadkowy w segmencie mniejszych spółek na GPW, do którego należy LENA.

>> Wyceny, wskaźniki oraz inne informacje dotyczące spółki - tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych - tutaj
Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Nowy wpis >>> Top 10 wpisów z 2020 roku
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki
Edytowany: 7 maja 2019 19:12


grzechu216
1
Dołączył: 2017-09-28
Wpisów: 74
Wysłane: 1 grudnia 2018 11:39:58 przy kursie: 2,69 zł
grupa zumtobel zamyka zakład w Austrii i przenosi produkcję do Serbii. twierdzą że produkcja ledow jest nieopłacalna.
To ciekawe. boś wycenia lene na 5 zł ale ta wycena to chyba czysto teoretyczna.
Tak samo jak czysto teoretyczna jest ocena spółki po sprawozdaniu. to tylko historia. pytanie jest czy spółka jest w stanie poradzić sobie na bardzo konkurencyjnym rynku w przyszłości. Jakiś czas temu przy kursie 2.5 główny akcjonariusz dokupil trochę akcji... kurs ponownie spada do 2.5 i główny akcjonariusz nie dokupuje ani jednej akcji... Coś mi się wydaje że sam widzi co się w spółce dzieje
Spółka poczyniła w ostatnim czasie pewne inwestycje co powinno w przyszłości przełożyć się na poprawę wyników... powinno... jeśli inwestycje są trafione... bo co z tego ze spółka wprowadzi nowy produkt jeśli nie będzie potrafiła go sprzedać...?

maccc
maccc PREMIUM
14
Dołączył: 2017-09-04
Wpisów: 97
Wysłane: 15 września 2019 22:45:17 przy kursie: 3,16 zł
Światełko w tunelu – omówienie sprawozdania finansowego Lena Lighting po II kw. 2019 r.


Poprzednio przyglądaliśmy się sprawozdaniu finansowemu Leny po III kw. 2018 r. Od tego czasu kurs akcji nieco odreagował silne spadki z 2018 r. Sprawdźmy więc jak wygląda sytuacja finansowa w spółce mając dostępne sprawozdanie finansowe za I poł. 2019 r.

Zanim przejdziemy do docelowej analizy krótka dygresja, ponieważ spółka prezentuje jednostkowe sprawozdania finansowe. Gwoli ścisłości Lena Lighting S.A. posiada jednostkę zależną Luxmat Investment Sp. z o.o., której jednak nie konsoliduje ze względu na brak istotności. W I poł 2019 r. podmiot zależny wykazał stratę netto w wysokości 71 tys. zł. i posiadał zerową wartość w bilansie Leny.

Wracając do sedna, Lena cały czas ma problemy z poziomem swoich przychodów. W II kw. 2019 r. wyniosły one 28,1 mln zł i był to spadek o 6,5 proc. r/r. W całym I półroczu wyniosły natomiast 57,4 mln zł (spadek -6,6 proc. r/r). Należy pamiętać, że sprzedaż spółki jest mocno sezonowa ze zwykle najlepszym IV kwartałem, a najgorszym właśnie kwartałem II. O problemach na poziomie przychodów świadczy również spadający ich poziom w ujęciu ostatnich 12 miesięcy (126,2 mln zł na koniec II kw. 2019 r. – wartość niższa aż o 9,3 proc. niż rok wcześniej).


kliknij, aby powiększyć


Niestety w raportach kwartalnych spółka nie prezentuje dokładnego rozbicia przychodów ze sprzedaży. Pokazuje jedynie ich podział na te uzyskane w kraju i z eksportu. Tak jak w poprzednich okresach, spółka mniej więcej połowę sprzedaży osiąga na rynku polskim, a drugą połowę na rynkach zagranicznych.
Nieco więcej o przychodach możemy się dowiedzieć ze sprawozdań zarządu (publikowane z częstotliwością półroczną). Spółka prezentuje tam ich rozbicie na poszczególne produkty. Jak widać w poniższej tabeli w I poł. 2019 r. nastąpił spadek sprzedaży w zasadzie we wszystkich kategoriach. Wyjątkiem była produkcja opraw przemysłowych (wzrost o 2,5 mln zł r/r). Istotny wzrost przychodów ze sprzedaży tego produktu wystąpił również rok wcześniej, co może świadczyć o pewnej tendencji. Odwrotna sytuacja miała miejsce w przypadku produkcji plafonier technicznych (spadek o 2 mln zł r/r w I poł. 2019 r. i o 2,5 mln zł rok wcześniej).


kliknij, aby powiększyć


W II kw. 2019 r. spółka wypracowała zysk brutto na sprzedaży w wysokości 8,6 mln zł (poprawa o 6,5 proc. r/r) oraz całkowity wynik ze sprzedaży w wysokości 1,9 mln (vs 1 mln zł rok wcześniej - poprawa o 82 proc. r/r). Przy spadku przychodów spółce udało się zatem zredukować koszty prowadzenia działalności. Koszty sprzedanych produktów spadły w o 11,3 proc. r/r, co przełożyło się na wyższy wynik brutto na sprzedaży. Koszty sprzedaży również uległy zmniejszeniu o 6,8 proc. r/r – podobnie więc do przychodów, jedynie koszty zarządu wzrosły o 3,8 proc. r/r – łączny efekt tych dwóch kategorii podwyższył wynik netto na sprzedaży.

Niestety spółka w sprawozdaniach kwartalnych nie pokazuje kosztów w ujęciu rodzajowym, pozostaje nam więc ich analiza w ujęciu półrocznym. Patrząc na tabelę poniżej widzimy, że w I poł. 2019 r. za spadek kosztów w głównej mierze odpowiada zużycie materiałów i energii o 4,6 mln, czyli o 16 proc. r/r.


kliknij, aby powiększyć


Drugi kwartał 2019 r. spółka zamknęła zyskiem EBIT 1,97 mln zł (+108,6 proc. r/r) oraz zyskiem netto 1,35 mln zł (+19,4 proc. r/r). Różnica w zmianach EBIT i zysku netto wynika przede wszystkim ze zmian z tytułu różnic kursowych, które wpływają na przychody i koszty finansowe. Czynnik ten ma więc ograniczone znaczenie dla przyszłych okresów.

W II kw. 2019 r. poprawie uległy marże spółki na wszystkich poziomach rachunku wyników. Marża netto sprzedaży wyniosła 6,7 proc. (vs 3,4 proc. rok wcześniej), marża EBIT 7 proc. (vs 3,1 proc. rok wcześniej), a marża zysku netto 4,8 proc. (vs 3,8 proc. rok wcześniej). Jak już wiemy poprawa wyników spółki wynika z istotnej redukcji kosztów działalności spółki. Sama spółka odnosi się do tego dość lakonicznie informując, że powodem wyższej rentowności marży w I połowie 2019 roku są m.in. nakłady inwestycyjne i zmiany w procesie produkcyjnym (poczynione w 2018 r.), których to efekt był widoczny w 2019 r. Można mieć zatem nadzieje, że skoro przyczyną redukcji kosztów były zmiany w procesie produkcyjnym, to będzie to miało pozytywny wpływ na wyniki również w przyszłych okresach.


kliknij, aby powiększyć


Rzućmy również okiem na skumulowane wyniki spółki z ostatnich 12 miesięcy. Na pierwszy rzut oka widzimy poprawę zarówno w ich wartościach jak również w poziomach marż. Na koniec II kw. 2019 r. skumulowany wynik na sprzedaży z ostatnich 12 miesięcy wyniósł 10,1 mln zł, EBIT 10,2 mln zł, a zysk netto 7,8 mln zł. Oczywiście są to wyniki niższe niż w 2017 r. i I poł. 2018 r., ale już lepsze niż po II poł. 2018 r. i początku 2019 r. Poprawie w porównaniu z dołkiem w III i IV kw. 2018 r. ulegają również 12-miesięczne marże. Pamiętajmy jednak, że jest to wynik redukcji kosztów działalności (w wyniku wcześniejszych nakładów na park maszynowy). Wydaje się niemożliwym, aby marże wróciły do poziomu z 2017 r. bez wyraźnej poprawy przychodów.


kliknij, aby powiększyć


Ze względu na prowadzony rodzaj biznesu oraz finansowanie się w głównej mierze kapitałem własnym istotne dla spółki jest zarządzanie kapitałem obrotowym. Cykl rotacji należności utrzymuje się na podobnym poziomie jak w okresach poprzednich, nieznacznie spada cykl rotacji zapasów. W II poł. 2019 r. spółka wydłużyła również nieznacznie cykl rotacji zobowiązań. W efekcie konwersja gotówki uległa nieznacznemu zmniejszeniu i wyniosła 138 dni (vs 146 dni w I poł. 2018 r.). Spółka nieco szybciej generuje więc gotówkę.


kliknij, aby powiększyć


Przepływy operacyjne spółki ulegają dość znacznym zmianom kwartalnym. Przede wszystkim związane jest to ze zmianami w kapitale obrotowym. Niemniej jednak skumulowana wartość przepływów operacyjnych za ostatnie 12 miesięcy kształtuje się na stabilnym poziomie od 3 kw. 2018 r. Część środków przeznaczana jest na wydatki na rzeczowe aktywa trwałe (ujemne przepływy z działalności inwestycyjnej), a pozostała część regularnie na dywidendy dla akcjonariuszy (ujemne przepływy z działalności finansowej). Na koniec II kw. 2019 r. pomimo wypłaty dywidendy w kwocie 7,5 mln zł spółka posiadała 5,2 mln zł gotówki, co jest pozytywnym symptomem.


kliknij, aby powiększyć


Bilans spółki wygląda bezpiecznie i przez cały okres analizy ulega jedynie nieznacznym zmianom. Około 40 proc. wartości bilansowej stanowią aktywa trwałe (w zasadzie jedynie są to rzeczowe aktywa trwałe, nie występują wartości niematerialne). Około 20 proc. stanowią zapasy spółki – jest to wartość również stabilna, nie ma istotnego wzrostu, co rodziłoby ryzyko odpisów. Około 30 proc. aktywów to należności krótkoterminowe, głównie z tytułu dostaw i usług.


kliknij, aby powiększyć


Spółka w głównej mierze finansuje się kapitałem własnym (88 proc. na koniec II kw. 2019 r.). W bilansie spółki nie występuje dług długoterminowy. Od czasu do czasu spółka korzysta jedynie z kredytów krótkoterminowych. Z jednej strony struktura finansowania Leny jest bezpieczna, przez co mamy niskie ryzyko niewypłacalności. Z drugiej jednak może świadczyć, że zarząd nie widzi sposobu na powiększenie biznesu (o czym świadczą również spadające przychody).


kliknij, aby powiększyć


Przychody spółki cały czas wykazują negatywną tendencję, co zarząd tłumaczy (zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym) spadkiem koniunktury w branży. Ciężko jednak się z tym zgodzić patrząc na przychody w dłuższej perspektywie (ich spadek postępuje już od II kw. 2018 r.). Tymczasem lampy LED coraz szybciej wypierają tradycyjne źródła światła. Również rynek budowlano-montażowy nie przeżywał w ostatnim czasie spowolnienia – występowały tam jedynie problemy z rentownością poszczególnych projektów, ich liczba jednak się nie zmniejszała. W takich warunkach LENA powinna więc raczej doświadczać wzrostu sprzedaży.
Pomimo jednak problemów na poziomie przychodów spółce udało się ograniczyć koszty, co pozwoliło na poprawienie wyników operacyjnych oraz wyniku netto.

Lena posiada stabilne dodatnie przepływy operacyjne, regularnie wypłaca dywidendy i w zasadzie nie posiada zadłużenia. Widać zatem, że spółka ma dobre podstawy pod ewentualny przyszły rozwój. Pytanie tylko czy jest takim rozwojem zainteresowana, albo czy istnieją do tego rynkowe możliwości. Ostatnie lata pokazują, że nie do końca. Spółka ponosi istotne nakłady w park maszynowy, ale nie powoduje to jednak wzrostu przychodów, a jedynie redukcję kosztów.. Można odnieść wrażenie, że spółka jest zadowolona z obecnej pozycji na rynku i nie chce podejmować zwiększonego ryzyka. Obecnie taki model przynosi regularne wypłaty dla akcjonariuszy. Można jednak mieć obawy, czy dalsze kurczenie się przychodów w końcu nie spowoduje ograniczenia możliwości wypłat.

W sprawozdaniu z działalności możemy przeczytać, że według zarządu do najważniejszych czynników wewnętrznych wpływających na bieżące oraz przyszłe wyniki finansowe należy zdolność do wyboru właściwej strategii rozwoju na konkurencyjnym i zmieniającym się rynku, tj. zdolność rozwoju w długim okresie na rynku charakteryzującym się wysokim stopniem konkurencji oraz ciągłymi zmianami technologicznymi produktów. W teorii zatem spółka zdaje sobie sprawę z konieczności wprowadzania technologicznie nowych produktów. Gorzej jednak z realizacją.

Na ten moment Lenie udało się ograniczyć koszty prowadzenia działalności, dzięki inwestycjom w park maszynowy. Kolejne okresy będą weryfikacją czy redukcja kosztów okaże się trwała. Zobaczymy również jak pod względem przychodów wypadnie II półrocze roku, które zwykle jest dużo lepsze od pierwszego. W dłuższym okresie podmiot ten musi poszukać jednak nowych przychodów, czy to przez wejście na kolejne rynki, czy też przez inwestycje w nowe technologie i nowe produkty. Na razie zwiększone zostały działania marketingowe (konferencje dla projektantów i architektów oraz impreza wystawiennicza w Kijowie i kolejne we Francji oraz Norwegii), co trzeba ocenić pozytywnie. Zobaczymy czy przyjdzie również czas na powiększenie oferty i masy sprzedaży.>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 16 września 2019 11:56

grzechu216
1
Dołączył: 2017-09-28
Wpisów: 74
Wysłane: 19 lutego 2020 13:22:27 przy kursie: 3,50 zł
Spółka podaje wstępne dane za 2019r. Przychody kolejny rok w dół tym razem o prawie 10% zysk także w dół. Na poziomie zysku netto o ponad 15%. Wzrost kursu akcji z ostatniego czasu to jak widać efekt nadzieji i marzeń które dziś pryskają... Kurs po opublikowaniu danych nieźle oberwal

grzechu216
1
Dołączył: 2017-09-28
Wpisów: 74
Wysłane: 19 lutego 2020 15:37:56 przy kursie: 3,50 zł
I jeszcze jedna ciekawa informacja dotyczącą rezygnacji z udziału w targach że względu na koronawirusa...
www.rynekelektryczny.pl/lena-l...
Swoją drogą ciekawe jak wyglądają perspektywy dostaw. Toż to przecież spółka produkuje oprawy led. Natomiast same diody... Produkowane w Chinach.

Premier02
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2019-02-24
Wpisów: 67
Wysłane: 28 kwietnia 2020 16:05:32 przy kursie: 3,19 zł
Coś się zmieniło z dywidendą Leny? Wydawało mi się że podawano 0,3 zł a teraz w tabeli widzę 0,24 zł.

grzechu216
1
Dołączył: 2017-09-28
Wpisów: 74
Wysłane: 28 kwietnia 2020 18:26:10 przy kursie: 3,19 zł
0.24 dywidenda z zysku za 2019
0.06 dywidenda z zysku z lat poprzednich.
Łącznie 0.30
Edytowany: 28 kwietnia 2020 18:26

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,318 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d