Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 4 798
Wysłane: 20 listopada 2018 14:54:04
Cytat:
Co będzie safe haven w tej bessie Waszym zdaniem? Mi się wydaje że złoto srebro i CHF mogą nimi być. Ciężko myśleć o kupnie obligacji, w USA są drogie a w Polsce śmieciowe.

Obligacje Skarbu Państwa RP, gotówka na lokatach BFG w PKOBP, DOLARY i ZŁOTO
Edytowany: 20 listopada 2018 14:54

tratata
Wpisów: 641
Wysłane: 20 listopada 2018 14:57:16
Myślisz że złotówka nie oberwie? Peter Schiff i Ray Dalio coś wspominają o upadku dolara
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 20 listopada 2018 16:24:47
w ostatnim kryzysie dolar sie umocnił z 2zł do 4zł... teraz będzie podobnie
jak trwoga to złoto, dolary - ten schemat jest stary jak świat
Edytowany: 20 listopada 2018 16:25

tratata
Wysłane: 20 listopada 2018 20:56:29
Chyba coś się szykuje na złocie. Etf GLD na lekkim minusie a śmieciowe opcje z ceną wykonania 240 i terminem za ponad rok drożeją
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 21 listopada 2018 23:10:14
USA na wsparciach, świętują pieczonego indyka.
ciekawe czy wrócą w lepszych humorach jak się już najedzą.

w przeciwnym wypadku czeka nas wodospad po przełamaniu 2600

tratata
Wysłane: 22 listopada 2018 11:15:24
Pierwszy bankrut

https://www.youtube.com/watch?v=VNYNMM0hXXY
Uwaga

BearHand
BearHand PREMIUM
Wpisów: 31
Wysłane: 25 listopada 2018 21:20:39
Przynajmniej odwagą się wykazał i dał przykład innym bo będą kolejne.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 28 listopada 2018 23:10:50
dzisiaj szef FED ogłosił bliski koniec podwyżek stop procentowych.
Koniec bessy? Reakcja rynku jest euforyczna

technicznie podwojne dno obronione
Edytowany: 28 listopada 2018 23:11

tratata
Wysłane: 29 listopada 2018 17:42:55
Nie jestem pewien czy ogłosił Nie słyszałem wystąpienia ale coś czytałem że stwierdził że stopy procentowe są w pobliżu poziomu neutralnego, pytanie tylko co to dla niego znaczy. Dla mnie termometr waha się do -10 do +30 poziom neutralny jest ok +10. Zresztą pytanie czy ewentualne wstrzymanie podwyżek będzie dobrą decyzją, może się okazać że nie okiełznają inflacji i potem będą musieli dużo wyżej podnosić stopy. Jest takie ryzyko bo mogą sugerować się cłami Trumpa, myśleć że inflacja jest niska tylko ewentualny skok był spowodowany cłami.
Uwaga

abcabc
abcabc PREMIUM
Wpisów: 84
Wysłane: 29 listopada 2018 22:11:53
Neutralnego, czyli ani pobudzającego, ani studzącego wzrost gospodarczy. Według mnie należy to interpretować jako neutralny komunikat i reakcja rynku jest nieprawidłowa. Konkretnie to znaczy, że ich cel podnoszenia stóp procentowych jest niedaleko, zgodnie z poprzednim planem, czyli kolejne podwyżki są pewne. Może ich być co najwyżej mniej, ale nie liczyłbym na mniej niż 3.

Sytuacja będzie czysta gdy pozostali banksterzy się wypowiedzą czy dalej podnoszą, czy nie. Na pewno nie brzmi to jakby mieli obniżać, a już obecny stan rzeczy nieco zachwiał gospodarkami rynków wschodzących.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 599
Wysłane: 29 listopada 2018 23:06:39
@Vox

Dla mnie, dopóki trwają podwyżki stóp procentowych, dopóty jest szansa na zwyżki cen akcji. Kiedy w okolicach 2008 r. zaczęto je obniżać - to była właśnie obrona przed bessą. Generalnie, obecna sytuacja jest dość zagmatwana. Nadal dość luźno w firmach (w USA) i w akcjach zapakowane jest mnóstwo gotówki. Uważam, że jeśli dojdzie do realizacji zysków (trochę już się stało), to FED zostanie zmuszony do podwyższania stóp by wycofać z rynków nadmiar środków - może zacząć skup, ale to jaszcze bardziej zagmatwa sytuację.

Dla mnie, napięcie rośnie. W końcu ktoś go nie wytrzyma. Nikt nie wie kiedy, ale chyba jest bliżej niż dalej.

Teraz co do jakości odbicia. Jest dobrej jakości, bo rynki od dołka wzrosły o więcej niż 50% ruchu od maksimum do minimum. To może oznaczać, że ogólne załamanie rynku oddala się w czasie, a może i będzie łagodniejsze. Jakość tego odbicia raczej wskazuje na falowanie rynku w obecnym zakresie i dopiero nasilenie gwałtowności zmian może wywołać silny ruch (raczej w dół). Czyżby miało to nastąpić po Nowym Roku?

U nas trwa święto W20 - ciekawe ile z tego to "window dressing" na koniec listopada.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 2 grudnia 2018 14:07:44
rajd swietego mikolaja rozpoczety - wstepne porozumienie usa chiny osiagnieto

tratata
Wysłane: 4 grudnia 2018 19:57:01
Piękna rzeź dzisiaj
Uwaga

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 4 grudnia 2018 23:04:53
okazuje sie że trump kłamał a chińczycy nie zgodzili się wcale na układ w takim kształcie w jakim przedstawił...
Nic dziwnego że rynek zareagował paniką

tratata
Wysłane: 5 grudnia 2018 07:19:14
Powell też może kłamać, próbują uratować Trumpowi drugą kadencję
Uwaga

piotrsobien
piotrsobien PREMIUM
Wpisów: 117
Wysłane: 5 grudnia 2018 11:02:06
https://www.federalreserve.gov/publications/files/financial-stability-report-201811.pdf

Raport o Stabilności Finansowej opublikowany przez FED kilka dni temu. Szczególnie ciekawy jest rozdział Near-term risks to the financial system, strona 37.

Dziś w Stanach brak notowań w związku z pogrzebem Prez. Busha.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 8 grudnia 2018 22:00:50
Tak więc, zwiększenie zmienności na rynkach zaowocowało powstaniem na S&P szerokiego kanału w zasadzie poziomego, z linią dolną na ok. 2630 i górną na ok. 2820. Jesteśmy dzisiaj na dolnej krawędzi tego przedziału. Może, ale nie koniecznie, jest to punkt przełomowy. Jeżeli spadki przekroczą ok. 5% od ok. 2630 czyli jeszcze ok. 100-120 pkt spadków, będziemy mogli ogłosić bessę. Jak wcześniej pisałem, jakość odbicia po pierwszych spadkach była dość dobra ( >66%), co zaowocowało powstaniem bardzo szerokiego kanału na S&P. Obecna sytuacja może wskazywać na to, że jeszcze przez jakiś czas pozostaniemy w jego obrębie oraz, że tylko jakieś naprawdę nadzwyczajne zdarzenia mogłyby doprowadzić do przebicie linii oporu i wędrówki do rekordów z ostatnich miesięcy. Ostatnie wydarzenia wskazują, że raczej trudno przewidywać, by porozumienie USA-Chiny mogło być takim elementem wyzwalającym, a innych pozytywnych zaskoczeń jakoś nie mogę się doszukać.

A więc, raczej stagnacja wewnątrz kanału przez jakiś czas, z nieco mniejszą szansą na zdecydowane spadki w krótkim okresie czasu. Oczywiście, najsłabszym ogniwem w całym tym wątku jest sam prezydent Trump. Jego tweety od strony psychologicznej wskazują na faceta okrążonego przez wrogów, usiłującego zaczarować rzeczywistość. Jeszcze ma siłę, ma władzę, ale już utracił możliwość jej racjonalnego sprawowania. To zaskakujące, ale w tej chwili usunięcie Trumpa w drodze impeachment może być ostatnią szansą Partii Republikańskiej na wygranie kolejnych wyborów prezydenckich. Ciekaw jestem dalszego rozwoju tej sytuacji.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 8 grudnia 2018 22:08:56
No ja myślę patrząć na wykres tygodniowy że od poniedziałku lecimy w otchłań.
2* pukali do 2800, nie dali rady... nie pomogł deal z chinami, nie pomogl fed, nie pomogl opec.
A za Ameryką wszystkie giełdy świata

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 8 grudnia 2018 22:51:25
Ta otchłań to jeszcze nic pewnego. Trzeba pamiętać, że większość transakcji (niektórzy piszą nawet o 4/5) jest generowana przez algorytmy. Te mogą kreślić scenariusze techniczne o największym prawdopodobieństwie. Oczywiście, jest to walka jednego algorytmu z innym. Niedawno gdzieś przeczytałem, chyba na stooq, że to właśnie algorytmy mogą odpowiadać za tak długie podtrzymanie hossy na rynku w USA. To może wskazywać, że model "otchłani" jest - jeszcze - dla algorytmów zbyt mało prawdopodobny. Dlatego, należy raczej iść za ruchem, ale go nie wyprzedzać. Jeśli robi to wszystko maszyna (maszyny) to po drodze mogą nas czekać jeszcze znaczące niespodzianki - na plus i na minus. Doskonale ujął tą kwestię we wstępie do swoich książek Al Brooks (jedna została przetłumaczona na polski - Analiza Price Action Trendy). Działanie algorytmów wymusza na indywidualnych inwestorach podążanie za rynkiem, a nie prognozowanie jego przyszłości.
Edytowany: 8 grudnia 2018 22:52

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość