Fundusze inwestycyjne - Fundusze i inni pośrednicy - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

Fundusze inwestycyjne

nfs
Wpisów: 125
Wysłane: 28 stycznia 2013 13:32:44
Od pewnego czasu inwestuje w fundusze dywidendowe. Nie mieszkam już od jakiegoś czasu w Polsce, wiec nie wiem czy są tam dostępne. Jak dla mnie to najlepsza forma inwestycji. Dywidendy wypłacane co miesiąc. Stopy dywidendy sięgają często 15% - 20% rocznie. Opłaty raczej wysokie. 3,15% za kupno/zbycie jednostki. Ciekawe czy ktoś z forum inwestuje w podobne instrumenty?
Z ciekawostek. Dywidenda jest standardowo opodatkowana. Jednak w przypadku jak kurs jednostki w funduszu spadł poniżej ceny zakupu, od dywidendy nie jest pobierany podatek i wypłacana jest w całości na konto. Szczerze nie wiem jak to działa może ktoś o tym słyszał.

BienioAndrzej
Wpisów: 5
Wysłane: 29 stycznia 2013 11:38:04
a gdzie takie cuda sa? w sensie jak sie nazywa tak fundusz?

w polsce fundusze które cos wyplacaja to mialo open finance, fundusz obligacji zarzadzany przez lisa, stopa zwrotu okolo 10% rocznie

nfs
Wpisów: 125
Wysłane: 30 stycznia 2013 07:54:39
Na rynku azjatyckim jest sporo takich funduszy. W USA są fundusze REIT.

REIT
www.bloomberg.com/quote/093120...:JP

Fundusz akcyjny rynki wschodzace:
www.bloomberg.com/quote/423110...:JP

Fundusz akcyjny Azja i Oceania
www.bloomberg.com/quote/093110...:JP

enforces
enforces PREMIUM
Wpisów: 1 506
Wysłane: 27 lutego 2013 01:36:18
Kamil Gemra napisał(a):
Mitia napisał(a):
Ja polecam fundusze HSBC, nie polskie - i to chyba ich największy plus. Do tego gama wyboru, dobrzy zarządzający, solidne nawet jak na FA zyski i cięte straty. Oczywiście pozostaje kwestia, czy teraz jest na fundy dobry moment?

Z tego co czytałem oni tam nie zabezpieczają ryzyka walutowego. Teraz jest fajnie jak złoty się osłabia. Jednak jak nasza waluta się zacznie wzmacniać (wiem wiem może to jeszcze trochę potrwać) to już wesoło nie będzie. Pytanie o zarządzajcych jest następujące: są dobrze ale zależy na jakim rynku. Ja wierzę w lokalnych zarządzających (może przesadny ze mnie patriota binky )

Plus HSBC jest taki, że są w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBanku. Lekki minus - minimum 4k - według mojej strategii to za dużo na inwestycję np. w Afrykę. ZAZNACZAM mówię to ze swojej perspektywy.

niestety HSBC zwinęło się z PL. Black Rocksa nie ma w mBanku, właściwie żadnych zagranicznych nie ma w mbanku teraz. W Aliorze jest superfund, templeton i blackrocks.

Piotrzet
Wpisów: 23
Wysłane: 14 października 2014 12:25:35
Zapytam tutaj, może ktoś odpowie, bo zupełnie nie wiem gdzie szukać informacji:

W ostatnim czasie dwukrotnie sprzedawałem jednostki uczestnictwa pewnego funduszu inwestycyjnego oferowanego w BGŻ Optimie. Za pierwszym zleciłem sprzedaż w czwartek wieczorem, a cenę wykupienia funduszu ustalono na poziomie z następnego poniedziałku. Za drugim razem sprzedawałem we wtorek wieczór, a cenę ustalono na poziomie z czwartku.

I moje pytanie jest takie: czy cena sprzedaży nie powinna być ustalana następnego dnia roboczego, tzn jeśli sprzedaję we wtorek wieczór, to powinna być brana pod uwagę cena ze środy? Kiedyś przy funduszach innej firmy tak właśnie je wyceniono (nie muszę chyba dodawać że ten 1 dzień różnicy oznaczał dla mnie spore straty finansowe).

kszyrztow
Wpisów: 68
Wysłane: 21 października 2014 14:57:25
Sprzedając dziś wiążesz sie z jutrzejszymi wynikami GPW (nie wiem jak jest z funduszami akcji innych krajów giełd) czyli z wyceną która bedzie miała miejsce pojutrze.

peleee
Wpisów: 1
Wysłane: 22 października 2015 21:16:29
Czy jest sens otwierać konto osobiste w mBanku tylko po to by mieć dostęp do rachunku maklerskiego w tym banku i inwestowania w fundusze?

Black_SRT
Wpisów: 65
Wysłane: 23 października 2015 11:28:01
Wg mnie jest bo masz dostęp do sporego wachlarza TFI bez prowizji

marta82
Wpisów: 3
Wysłane: 17 sierpnia 2016 13:34:46
Czesio napisał(a):
Witam!

Proponuję rozpoczęcię wątku poświęconego Funduszom Akcji. Które z nich nie przetrwają obecnej sytuacji a które majlepiej oceniamy i dlaczego?

Pozdrawiam
Czecho.

Chciałabym wrócić do wątku z pierwszego posta, a mianowicie, które fundusze najlepiej oceniamy i dlaczego. Przyjrzałam się wynikom funduszy akcji inwestujących w polskie spółki i uwagę moją przykuł fundusz Spółek Wzrostowych ze stajni Copernicusa. Ma bardzo dobre stopy zwrotu w długim okresie (np. 5 lat). Co myślicie o tym funduszu i w ogóle o Copernicus TFI?

Pozdrawiam,
Marta

marta82
Wysłane: 19 sierpnia 2016 08:12:53
ktoś, coś ? ponawiam pytanie

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 19 sierpnia 2016 10:45:31
Wybór TFI nie ma większego znaczenia. I tak nie biją rynku, a różnice między nimi są śladowe - ciągłe fluktuacje, raz ten lepszy, raz tamten. Jeśli nie chcesz sama zarządzać portfelem, a jest za mały na zaniesienie do WM/AM, to zostaje albo ETF indeksowy albo dowolne TFI, może oprócz tych legendarnie najsłabszych.

marta82
Wysłane: 22 sierpnia 2016 11:41:15
A według mnie wybór TFI ma znaczenie w dłuższym okresie. Na analizach online w grupie akcji polskich uniwersalnych tylko garstka pobiła WIG 5-letni (około +24%), przy czym niektóre z nich pobiły razy 2. Owszem, w okresach 3-miesięcznych czy rocznych są przetasowania. Ale jeśli ktoś bije indeks x2 w długim terminie to mało prawdopodobne, że to czysty przypadek. W kategorii 60M Quercus jest trzeci, a dwa pierwsze miejsca to Copernicus. Wszystkie TFI spoza grup bankowych :))

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 339
Wysłane: 22 sierpnia 2016 12:23:51
Zalecam porównanie wyników funduszy w różnych cyklach giełdowych a nie tylko na podstawie ostatnich 5 lat. Popatrz na wyniki w hossie, bessie i w boczniaku.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 22 sierpnia 2016 20:52:44
marta82 napisał(a):
Ale jeśli ktoś bije indeks x2 w długim terminie to mało prawdopodobne, że to czysty przypadek.

Czysty przypadek.

leniuch
Wpisów: 881
Wysłane: 23 sierpnia 2016 19:33:23
Trudno to nazwać przypadkiem, chyba dobór spółek nie jest losowy.

Niestety, takie fundusze bijące rynek mają też tendencję do większych od benchmarku spadków. Trzeba się bardziej zagłębić, skąd taki wynik (może to po prostu lewar?)

inwestordlugoterminowy
Wpisów: -8
Wysłane: 30 października 2016 15:53:45
Długoterminowo żaden otwarty fundusz inwestycyjny nie wygra z ETF-em. Po pierwsze, z powodu kosztów, po drugie, z powodów regulacyjnych (obligatoryjna dywersyfikacja aktywów). Z resztą było to już przedmiotem zakładu Buffetta i jakiegoś fircyka z funduszu hedgingowego, skończyło się chyba 66 do 22 w stopach zwrotu, ale zakład jeszcze trwa. Problem w Polsce jest taki, że nie mamy oferty ETF-owej z prawdziwego zdarzenia.
Graham, Dodd, Fischer, Buffett, Klarman, Munger i Spółka.

Masa
Wpisów: 717
Wysłane: 17 grudnia 2018 09:24:51
Witam :)
Chciałbym zapytać czy ktoś się orientuje ponieważ jestem zainteresowany nabyciem jednostek uczestnictwa funduszu UniDolar który to inwestuje środki przede wszystkim w obligacje i inne papiery dłużne emitowane przez rząd USA oraz obligacje korporacyjne firm, mających siedzibę na terenie USA lub w krajach OECD.
Na dany moment nie ma możliwości zakupu jednostek tego funduszu i moje pytanie czy znacie fundusz który podobnie lokuje aktywa ?
Cytat:
Business and business every day :)

Masa
Wpisów: 717
Wysłane: 26 grudnia 2018 21:27:31
Już poznałem odpowiedź na zadane pytanie więc dziękuję jak by co :)
Cytat:
Business and business every day :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3