ABCDATA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

22 23 24 25 26 27 28

ABCDATA [ABC]

AKTUALNY KURS: 1,26 zł (+0,00%) 23-01-2019 16:49
Analityk Fundamentalny
Wpisów: 177
Wysłane: 9 stycznia 2019 20:49:01 przy kursie: 1,26 zł
Jako analityk nie powinienem tego pisać,ale co tam Boo hoo! U mnie spółka jest skreślona właśnie przez te numery z VAT-em i informacjami w tym temacie. Wiarygodność zarządu jak w piosence Lady Pank... Oczywiście to nic nie znaczy, bo być może można na niej zarobić. Pamiętać jednak należy, że ryzyko jest dość znaczne.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

konris
Wpisów: 1 143
Wysłane: 11 stycznia 2019 10:56:48 przy kursie: 1,27 zł
Rozumiem, że na swoje trudne pytania skierowane do spółki odpowiedzi do dziś nie otrzymałeś. Ciekawe, jak i kiedy zareaguje ostatecznie KNF.

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 360
Wysłane: 11 stycznia 2019 11:11:31 przy kursie: 1,27 zł
Spółka i jej dział relacji inwestorskich zapadły się pod ziemię.

O reakcję na wydarzenia w ABC Data pytaliśmy w KNF jeszcze w listopadzie. Oto co usłyszeliśmy od rzecznika Komisji:

Cytat:
Urząd KNF podjął w tej sprawie stosowne czynności, spółka przekazała nam swoje wyjaśnienia. Sprawa jest nadal w toku. Z uwagi na ustawową tajemnicę zawodową nie możemy informować o szczegółach. Intencją UKNF jest, aby emitent zapewnił inwestorom rzetelne informacje.

Przypominamy, że 29 marca 2018 UKNF opublikował komunikat dotyczący postępowania emitentów w przypadku kontroli podatkowych i celno-skarbowych: (https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Komunikat_ws_wykonywania_obowiazkow_informacyjnych_i_sprawozdawczych_61316.pdf).

Analityk Fundamentalny
Wysłane: 11 stycznia 2019 11:17:39 przy kursie: 1,27 zł
27 listopada wysłałem ostatniego mojego maila do nich. Pozwalam sobie upublicznić jego treść, ze względu na kompletny brak reakcji spółki - muszę przyznać, że jestem tym mocno zaszokowany.

"Szanowni Państwo,

1 miesiąc i 4 dni temu zadaliśmy, w imieniu własnym oraz inwestorów, Państwu pytania dotyczące spraw, których efektem był znaczny spadek kapitalizacji spółki. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Muszę przyznać, że w mojej ponad 20-letniej obecności na rynku kapitałowym nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem. Czy jest szansa, aby uzyskać rzetelne i prawdziwe odpowiedzi od Państwa? Czy tez mamy domniemywać, że Państwa wcześniejsze udziału w konferencjach inwestorów indywidualnych czy udziały w chatach były tylko sztuką dla sztuki?"

Spółka, tak jak pisze Sasky, po prostu nie odpowiada i tyle. Spróbujemy jeszcze pocisnąć KNF, choć zakładam, że jak skończą to opublikują - poza tym chyba mają większe problemy ostatnimi czasy :p
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

mindek
Wpisów: 950
Wysłane: 11 stycznia 2019 12:11:39 przy kursie: 1,27 zł
spółka w pełni realizuje scenariusz wzywających. Decyzja zapadła. To samo mają akcjonariusze np. Gobarto, mali przestali istnieć dla spółki.

mc20051
Wpisów: 2
Wysłane: 13 stycznia 2019 13:02:48 przy kursie: 1,27 zł
Witam, czy ktos z uzytkownikow wybiera sie na NWZ?

konris
Wysłane: 16 stycznia 2019 20:02:25 przy kursie: 1,27 zł
Analityk Fundamentalny napisał(a):
27 listopada wysłałem ostatniego mojego maila do nich. Pozwalam sobie upublicznić jego treść, ze względu na kompletny brak reakcji spółki - muszę przyznać, że jestem tym mocno zaszokowany. /.../ Spółka, tak jak pisze Sasky, po prostu nie odpowiada i tyle. Spróbujemy jeszcze pocisnąć KNF, choć zakładam, że jak skończą to opublikują - poza tym chyba mają większe problemy ostatnimi czasy :p

Może dlatego wciąż spółka milczy, bo wiele spraw jednak nadal jest w trakcie wyjaśniania? Oto najnowszy komunikat:

Zarząd ABC Data S.A. _/.../ informuje, że spółka zależna Emitenta - ABC Data s.r.o. z siedzibą w Pradze w Czechach _dalej "ABC Data s.r.o. w Czechach"_ otrzymała od pełnomocnika decyzję organu podatkowego _Specialized Tax Office_ w przedmiocie określenia zobowiązania ABC Data s.r.o. w Czechach w podatku od towarów i usług za miesiąc sierpień 2014 r. w kwocie 31 851 853 CZK _ok. 5,5 mln PLN
/.../
Emitent i ABC Data s.r.o. w Czechach stoją na stanowisku, że decyzja organu podatkowego nie znajduje uzasadnienia w stanie faktycznym. W ocenie pełnomocnika ABC Data s.r.o. w Czechach istnieją podstawy do zaskarżenia Decyzji do organu podatkowego II instancji, z czego, wedle wiedzy Emitenta, ABC Data s.r.o. w Czechach zamierza skorzystać. Zgodnie z obowiązującymi w Czechach przepisami podatkowymi, wniesienie przez ABC Data s.r.o. w Czechach odwołania od Decyzji, wstrzyma wykonanie Decyzji do czasu jego rozpatrzenia przez organ II instancj
i.

http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,405565

Analityk Fundamentalny
Wysłane: 16 stycznia 2019 20:29:07 przy kursie: 1,27 zł
z pewnością ;)

konris
Wysłane: 16 stycznia 2019 21:05:29 przy kursie: 1,27 zł
Widzę, że z podobnie lekko ironicznym dystansem postrzegamy pewne sprawy ;)

A tak serio - czy w przypadku tej spółki dopuszczasz prawdopodobieństwo niezadowalającego efektu wezwania?

Analityk Fundamentalny
Wysłane: 16 stycznia 2019 22:56:00 przy kursie: 1,27 zł
Ironia, poczucie humoru i dystans również od siebie - to warunki niezbędne, IMHO, aby przeżyć na tym rynku. Aczkolwiek niewystarczające ;)

Co do wezwania. Może być różnie. OFE i TFI mają razem około 15 proc. według danych (https://stooq.pl/q/h/?s=abc), MCI około 61 proc. Czyli jest jeszcze jakieś 24 proc. typowe free float - oczywiście to spekulowanie ma słaby punkt bo nie wiemy czy ci poniżej 5% np. nie sprzedawali akcji ostatnio (w styczniu) albo w grudniu (optymalizacja podatkowa) a nie muszą tego raportować. To pokazuje, że jest jednak dużo akcji w wolnym obrocie. Nie jestem prawnikiem i piszę z głowy, ale z tego co pamiętam to squeeze out można zrobić mając skupione 90% i chyba w ciągu 90 dni od osiągnięcia takiego pułapu. Czyli w teorii wystarczy, że PZU OFE i TFI Santander w dwójkę są w stanie to zablokować. Oczywiście wtedy byłoby ryzyko, że inwestor odstąpi od dealu i fundusze zostaną z niczym. To nie jest niemożliwe - widać, że Szwajcarzy są ostrożni i kupują (ja przynajmniej tak zrozumiałem) w efekcie końcowym przedsiębiorstwo a nie spółki - nie chcą mieć kolejnych VAT-owych i innych spraw :)

Kapitalizacja obecnie to jakieś 160 mln czyli równa mniej więcej tej w momencie wprowadzania na GPW. Ale nie można zapominać, że ABC do pewnego momentu szczodre dywidendy dawała więc niektórzy z tych funduszy na tym źle nie wyszli. Zresztą oni mają wyceny co miesiąc i tak to wszystko jest już w ich cenach i ewentualnych premiach.

Z jednej strony kapitalizacja niska, z drugiej za 2018 będzie (tak obstawiam) stratę za cały rok - bo teraz zrobią odpis na VAT w Czechach - wcześniej nie informowali, że taka kontrola jest, a teraz tacy ostrożni, że się nie zgadzają, ale zrobią rezerwę Liar . Tak więc kolejny powód, aby odsprzedać te akcje, bo jak nie to będzie jeszcze gorzej.

Ja na miejscu funduszy bym walczył - ale ja to waleczny jestem i nie lubię być robiony w konia. A co zrobią oni - kto wie.

pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
22 23 24 25 26 27 28