Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

tratata
Wpisów: 702
Wysłane: 10 stycznia 2019 21:56:06
Napisałeś do mnie językiem wigilijnym tak że nawet nie wiem czego się spodziewasz pod następną choinkę
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 4 972
Wysłane: 11 stycznia 2019 16:12:33
i znów Europa/Japonia ciut-ciut obiżyła kontrakty na S&P500
a w USA buy the dip...
Czekamy niecierpliwie na 26XX
Przygotowujemy pozew przeciw audytorowi... Zbieram chętnych którzy nabyli obligacje GETBACK na Catalyst (osoby posiadające obligacje >50 tys PLN)
Poważnie zainteresowanych proszę o kontakt. Muszę znać skalę zainteresowania aby dokonać dokładnej wyceny pozwu.

tratata
Wysłane: 12 stycznia 2019 09:13:21
Słuchałem dzisiaj Petera Schiffa i on twierdzi że Powell rzeczywiście już skończył z podwyżkami i redukcją bilansu FEDu. Boi się opinii Wall Street i prowadzi USA do stagflacji. Nie wiem co myśleć, wierzyłem że republikański prezes FEDu zrobi to co trzeba zrobić od dawna ale Schiff zna lepiej amerykańską mentalność i siłę wpływu Wall Street więc jego ocena jest zapewne dużo słuszniejsza. Mam jeszcze dużo za małą wiedzę ekonomiczną, socjologiczną i inną żeby móc samodzielnie wnioskować.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 12 stycznia 2019 09:55:50
Cytat:
Słuchałem dzisiaj Petera Schiffa i on twierdzi że Powell rzeczywiście już skończył z podwyżkami i redukcją bilansu FEDu

No właśnie wygląda na to że realizuje się naprawdę śmieszny scenariusz.

1. W Wigilie były spadki, Trump zażądał od Powella akcji w tej sprawie, zakończenia podwyżek
2. Telefon prezydenta wyznaczył dołek, nastąpiły szybkie szalone zakupy
3. Każda jedna kolejna wypowiedź przedstawicieli z FED jest gołębia, nawet jeśli jest to człowiek o poglądach jastrzębich.

Naprawdę nie zdziwią mnie nowe szczyty. Być może będzie do tego potrzeba uruchomienia QE, no ale kto im zabroni king ?

zważywszy na powyższe, trzeba ostrożnie ogłosić HOSSĘ?
Czas na zakupy również na GPW?
Bessa w USA (-20%) trwała dokładnie 1 dzień.

być może prawdziwa BESSA nie nadejdzie już nigdy na rynku amerykańskim. Fed wszedł na drogę z której nie ma odwrotu - emeryci, inwestorzy, politycy zbyt dużo mają do stracenia. próg interwencji to -20% od szczytów.
Przygotowujemy pozew przeciw audytorowi... Zbieram chętnych którzy nabyli obligacje GETBACK na Catalyst (osoby posiadające obligacje >50 tys PLN)
Poważnie zainteresowanych proszę o kontakt. Muszę znać skalę zainteresowania aby dokonać dokładnej wyceny pozwu.
Edytowany: 12 stycznia 2019 10:05

tratata
Wysłane: 12 stycznia 2019 10:32:16
Taka wiara trochę w stylu wenezuelskim przed kryzysem. Nigdy nie byłem w USA ani nie mam znajomych zbyt wielu ale wydaje mi się, że każde QE powoduje że ludziom żyje się coraz gorzej. CPI nie uwzględnia wielu rzeczy w tym chyba cen żywności. nieruchomości i samochodów. Z tego co pamiętam wyborcy Trumpa wskazywali na główny powód dla którego na niego głosowali inflację, chociaż w CPI nie było jej widać.
Uwaga

abcabc
abcabc PREMIUM
Wpisów: 178
Wysłane: 12 stycznia 2019 10:49:49
Masz rację, że ostro interweniują. Tylko ostatecznie, czy nie będą musieli jednak podnosić stóp? Nie ma nieskończonego worka, z którego mogą dolewać, raczej wynikiem tej gry będzie spuszczenie powietrza i dopiero wtedy odbicie. Ktoś musi stracić na napompowanych akcjach i to musi być "ulica". Jeśli wyniki spółek i makro będą złe (uzasadniające spadki), nie będą mieli wyboru. Przecież nie napompują spółek na 100 c/z bez wzrostów PKB, lub chociaż rosnących biznesów. Z drugiej strony ciągle są obligacje i nie można się spodziewać, że ktoś je kupi za -5%.

Czyli rynek akcyjny i obligacji nie mogą jednocześnie być na szczycie przez dłuższy czas, realna stabilizacja to -1 do 3% na obligacjach i lekko wyższe zyski dla akcji (premia za ryzyko). Wszystkie inne warianty są po prostu na dłuższą metę niestabilne.

Stąd dla mnie wynika, że jednak albo spółki USA poprawią wyniki, albo będzie się im należała korekta, bo nie mogą być na poziomie 4% wzrostu i nie mogą być wyżej napompowane bez znacznej poprawy wyników. Dzisiaj właśnie czytałem opinie, że analitycy z dużych banków prognozują np. 4% wzrostu zysków na sp500 - po takim czymś oczekiwałbym korekty o dalsze 20%, żeby zysk z akcji stał się proporcjonalny do zysku z obligacji.

Z drugiej strony ciągle myślę o Japonii, która utrzymywała niskie stopy przez wiele lat. Czy taki manewr mógłby się udać w USA? Obie gospodarki są mocno rozwinięte i znaczące na świecie, ale jednak gdy Japonia robiła swoje, była w tym osamotniona, a teraz prawie każdy przyjął tę strategię, od UE, po USA.
Edytowany: 12 stycznia 2019 10:50

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 12 stycznia 2019 11:06:11
Cytat:
Tylko ostatecznie, czy nie będą musieli jednak podnosić stóp? Nie ma nieskończonego worka, z którego mogą dolewać

Worek, nawet jeśli nie nieskończony - to jednak baaardzo duży. FED jest w stanie kreować pieniądze z niczego, o ile pamietam to balance sheet to 4T USD.
Nie przypadkiem ostatnia hossa jest najdłuższa w historii.
Podobne interwencje miały miejsce w 2015r.... Teraz Trump będzie starał się o reelekcję, a kto mianował Powella? Komu Powell musi być dźwięczny?

kryzys 2008 zmienił na zawsze politykę banków centralnych, a to one decydują o wycenach akcji.

Myślę że może to trwać dłużej niż większość z nas sobie wyobraża, np kolejne 10-20 lat. Co oznacza że należy kupować akcje.
BESSA jeśli przyjdzie to spoza USA (Chiny?) albo jeszcze inny kraj nie prowadzący tak agresywnych interwencji
Edytowany: 12 stycznia 2019 11:10

kmsc2
Wpisów: 24
Wysłane: 12 stycznia 2019 16:13:14
wyniki makro za styczeń najwięcej powiedzą co dalej.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2019 15:30:00
Yellen twierdzi że nie będzie już podwyżek
https://www.forexlive.com/centralbank/!/yellen-its-possible-weve-seen-the-last-hike-of-the-cycle-20190114
Edytowany: 14 stycznia 2019 15:30

abcabc
abcabc PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2019 15:39:34
Zdaje się, że ona już nie pełni oficjalnych funkcji, więc to tylko taka opinia pod podbitkę. Niewątpliwie starają się uspokoić rynki, ale też nie bardzo mogą zapobiec problemom z danymi makro.

Tak jak wcześniej wspominałem, niski poziom Renu skopał Niemcom wyniki za 4q. Będą się z tego podnosić w tym roku, o ile Brexit nie wpadnie w szprychy. Tutaj nie pomogą niskie stopy, bo te już są, po prostu cykl gospodarki się zmienia i jest tylko pytanie o głębokość korekty.

Dla mnie mało prawdopodobne jest utrzymanie cyklu przez USA i dlatego m.in. próbuje krótkiej pozycji na nasdaq, bo jednak Apple nie będzie w stanie pchnąć tych telefonów. Cały rynek smartfonów jakoś osłabł (Samsungowi też), więc oczekuję spowolnienia w sektorach będących głównie w tym indeksie. Może się opłacać też grać pod odbicie tych gigantycznych firm, bo przecież Apple ma tyle gotówki, że wycena wcale nie jest zła.

SP500 to trudniejszy przypadek, bo tam jest wszystko i jak jeden spada, to drugi odbija. Jednak jeśli rzeczywiście Chiny nie mogą się wyciągnąć ze spowolnienia (co było oczekiwane z powodu wojny handlowej), to w końcu energetyka też nie będzie się podnosić, bo ropa w końcu spadnie. Dobry moment do machania szabelką na Bliskim Wschodzie.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 14 stycznia 2019 16:13:21
niższe otwarcie i klasyczny BTFD,
jedziemy na 26XX

tratata
Wysłane: 15 stycznia 2019 15:08:02
Normalnie nie patrzę zbytnio na wykresy więc nie mam wielkiego doświadczenia, ale 5 razy podchodziliśmy pod 2600 i się nie udało tego poziomu sforsować. Czy to nie sygnał że tam jest mega podaź?
Uwaga

Edytowany: 15 stycznia 2019 15:08

Eleven
Wpisów: 4
Wysłane: 15 stycznia 2019 17:14:00
To, że wiszą pod poziomem 2600 od pięciu sesji nie oznacza, że pięć razy tam podchodzili To jest wciąż jedno podejście z konsolidacją od pięciu sesji.

kmsc2
Wysłane: 15 stycznia 2019 20:54:57
Edytowany: 15 stycznia 2019 20:55

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 16 stycznia 2019 01:38:15
bedzie rosło, dopóki na tym wątku nie pojawią się "optymiści"...
na razie takowych brak...

2700 spokojnie do zrobienia krotkoterminowo...

w Chinach leci coraz większy stimulus
FED zakończył podwyżki
plus mentalność tłumu, że KAŻDA przecena jest okazją...
doskonale widoczna na ostatnich 5 sesjach - każde otwarcie niżej jest zaciekle kupowane.

abcabc
abcabc PREMIUM
Wysłane: 16 stycznia 2019 08:03:29
My tutaj nie mamy wpływu na ich indeksy, optymiści są w przewadze wg amerykańskich statystyk SII.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 16 stycznia 2019 16:01:53
jak to nie mamy... jak kupuje ES.F to moj broker przekazuje to zlecenie dalej,
więc jakiś tam mikroskopijny wpływ jest :-)

2620 rozbite... idziemy w górę, czas na euforię i podjazd po połamanych SL na 2700
Edytowany: 16 stycznia 2019 16:02

piotrsobien
Wpisów: 146
Wysłane: 16 stycznia 2019 18:44:44
Wrzucam ciekawy materiał, dla tych, którzy nie śledzą na bieżąco wszystkich wpisów w tym wątku, a są ciekawi przyszłości rynku - tu na przykładzie rynku technologicznego. Polecam zwłaszcza od 5:26.

kmsc2
Wysłane: 16 stycznia 2019 21:08:36
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ameryka-niewzruszona-problemami-EUropy-7637209.html

"Tymczasem nowojorski oddział Rezerwy Federalnej w swoim modelu podwyższył ryzyko wystąpienia recesji z 15,8% do 24,1%. To najwyższy odczyt tego wskaźnika od sierpnia 2008 roku. Choć 24% może wydawać się szansą stosunkowo niską, to jednak przed trzema poprzednimi recesjami model ten nie dawał szans wyższych niż 50%..."

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 17 stycznia 2019 01:01:11
sami pesymiści na wątku, a indeksy rosną, rosną rosną.
ekonomia nie ma większego znaczenia w świecie kontrolowanym przez banki centralne.

SNB skupuje akcje
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szwajcarski-inwestor-o-bezdennych-kieszeniach-7537065.html

BOJ ma już chyba połowę indeksu NIKKEI
https://asia.nikkei.com/Economy/BOJ-s-huge-share-purchases-cause-investor-unease

być może zarówno FED jak i ECB już skupują akcje. Mając bezdenne kieszenie, nawet przy recesji akcje mogą rosnąć.... Koniec pieniędzy? Uruchomić drukarki!!!!
Dołek na S&P500 został wyznaczony telefonem Trumpa do Powella... przypadek? nie sądzę.

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/stock-market-news-trump-tremendous-opportunity-to-buy-2018-12-1027832225

z 26.12.2018r... hehehe

Po kryzysie z 2008 banki centralne nie pozwolą już nigdy na takie spadki, jakikolwiek byłby koszt takiej akcji. Czyli BESSY nie będzie NIGDY.
Edytowany: 17 stycznia 2019 01:04

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość