RANKPROGR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10

RANKPROGR [RNK]

AKTUALNY KURS: 1,35 zł (-3,57%) 18-04-2019 17:03
comtrader
Wpisów: 29
Wysłane: 28 września 2018 16:34:18 przy kursie: 1,90 zł
Po II kwartale 2018 r. mamy (dla kursu 1,85 zł):
C/WK=0,185 !!!
C/Z=1,85 !!!

I same równe wielkości:
Zysk netto na 1 akcję = 1 zł
Wartość księgowa na 1 akcję = 10 zł
A najśmieszniejsze jest to, że są to ciągle wartości niedoszacowane!

Aż dziw, że ciągle można kupować w okolicach 1,90 zł...

comtrader

lucznik
Wpisów: 185
Wysłane: 22 października 2018 11:22:50 przy kursie: 1,79 zł
Witam, proszę o omówienie sprawozdania finansowego za IH2018. Pozdrawiam
The Dogs of deal.

comtrader
Wysłane: 11 lutego 2019 17:58:15 przy kursie: 1,67 zł
Dlaczego portal StockWatch przeinacza w sposób ewidentny notowania RankProgressu z ostatnich 2 dni ???
W piątek wykres StockWatcha pokazywał (i pokazuje) zamknięcie na 1,46 zł (krawędź wsparcia!) - tymczasem było realnie 1,48 zł.
A dziś również świeca jest oszukana!
Kurs open to 1,50 zł i niżej nie było, ale w/g świecy ze StockWatcha open to 1,48 zł, ale to akurat drobnostka.
Dziś ważne jest to, że stockwatchowa świeca na close jakoś dziwnie nie może się przebić przez opór na 1,60 zł... i cały dzień zresztą go nie naruszała (górny knot owszem był!) - tymczasem realne i prawdziwe zamknięcie to 1,67 zł przy wolumenie najwyższym od roku !
A na StockWatchu mamy... 1,59 zł na close, czyli niby pod oporem - ale to przecież manipulacja !!!

Co jest z Wami??? hello1

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 587
Wysłane: 11 lutego 2019 20:00:04 przy kursie: 1,67 zł
Nie wiem co jest z nami, bo ja na wykresie w tym miejscu: https://www.stockwatch.pl/gpw/rankprogr,notowania,wskazniki.aspx widzę open dziś 1,5 i close w piątek na 1,48 oraz close dziś na poziomie 1,67... Powiedź gdzie dokładnie patrzysz, bo ja widzę tak jak piszesz, że powinno być.

comtrader
Wysłane: 11 lutego 2019 20:10:24 przy kursie: 1,67 zł
Anty_Tereso z całym szacunkiem dla Ciebie... ja klikam w zamieszczony w Twoim poście link i widzę cały czas dzisiejszy close na poziomie 1,59 zł.

Ale i tak pozdrawiam, bo cenię Twoje analizy i rozsądny sposób patrzenia na fundamenty.

comtrader

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 441
Wysłane: 11 lutego 2019 21:00:36 przy kursie: 1,67 zł

mcmbbsqyp
Wpisów: 87
Wysłane: 11 lutego 2019 21:04:50 przy kursie: 1,67 zł
Kolegę @comtradera proszę o powstrzymanie się gdyż nie jest wiarygodny, patrz inne fora zaspamowane. Albo nie tyle niewiarygodny co tendencyjny. Tak że bez urazy ale chcemy się tu czegoś dowiedzieć.

mcmbbsqyp napisał(a):
Spółka nadaje się do sekcji "dla wytrwałych" którzy rozwikłują zagadkowe komunikaty i posunięcia spółki. Gdzie z pozoru negatywne infa powodują spadek i odwrotnie.
A to dziękuję za zainteresowanie moim postem :-) Rozumiem, będę czekał.

Normalnie sam siebie zacytuję :-)
Ale do rzeczy, potrzebna analiza fundamentalna i urealnione spojrzenie na spółkę. Jedni piszą że ma 200-300 mln zobowiązań, inni że bank ziemi na 800-900 mln. Tymczasem wyceniana podobnie jak Atlas jak prawie bankrut. Próbowałem zrozumieć czy ona ma jakieś te udziały w Popowicach czy nie ma ale nie zrozumiałem, wygląda na to że jednak piłeczka jest po stronie Vantage a Rank tylko się niejako podłączył do komunikatów link 1 link 2 (sprzedaż udziałów na spłatę raty) . Jak dobrze rozumiem wkrótce po spłacie raty do BOSia będzie miała ponad 100 mln mniej zobowiązań ale też ponieważ coś musi sprzedać więc spadną też aktywa o jakieś 35 mln. A gdzie jakaś kasa na kolejne inwestycje, na podtrzymanie działalności?
Edytowany: 11 lutego 2019 21:19

comtrader
Wysłane: 11 lutego 2019 22:17:52 przy kursie: 1,67 zł
Lukasz Konopko napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

Można kulturalnie zgłosić błąd i szukać przyczyny albo można zarzucać komuś manipulacje...

Przepraszam... już wiem, że link wyświetla poprawne dane innym w niego klikającym. Wrzuciłem go na forum Bankiera i mam potwierdzenia, że inni widzą dane prawidłowe.

Natomiast ja ciągle klikając w niego widzę aktualne zamknięcie na 1,59 zł i możecie mi wierzyć lub nie, ale tak jest!

comtrader
Wysłane: 11 lutego 2019 22:34:09 przy kursie: 1,67 zł
mcmbbsqyp napisał(a):
Kolegę @comtradera proszę o powstrzymanie się gdyż nie jest wiarygodny, patrz inne fora zaspamowane. Albo nie tyle niewiarygodny co tendencyjny. Tak że bez urazy ale chcemy się tu czegoś dowiedzieć.

mcmbbsqyp napisał(a):
Spółka nadaje się do sekcji "dla wytrwałych" którzy rozwikłują zagadkowe komunikaty i posunięcia spółki. Gdzie z pozoru negatywne infa powodują spadek i odwrotnie.
A to dziękuję za zainteresowanie moim postem :-) Rozumiem, będę czekał.

Normalnie sam siebie zacytuję :-)
Ale do rzeczy, potrzebna analiza fundamentalna i urealnione spojrzenie na spółkę. Jedni piszą że ma 200-300 mln zobowiązań, inni że bank ziemi na 800-900 mln. Tymczasem wyceniana podobnie jak Atlas jak prawie bankrut. Próbowałem zrozumieć czy ona ma jakieś te udziały w Popowicach czy nie ma ale nie zrozumiałem, wygląda na to że jednak piłeczka jest po stronie Vantage a Rank tylko się niejako podłączył do komunikatów link 1 link 2 (sprzedaż udziałów na spłatę raty) . Jak dobrze rozumiem wkrótce po spłacie raty do BOSia będzie miała ponad 100 mln mniej zobowiązań ale też ponieważ coś musi sprzedać więc spadną też aktywa o jakieś 35 mln. A gdzie jakaś kasa na kolejne inwestycje, na podtrzymanie działalności?

Nie wiem dlaczego zarzucasz mi niewiarygodność.
Owszem... już ustaliłem, że tylko u mnie mnie StockWatch przekłamuje dane na wykresach świecowych - z doniesień innych wiem, że oni widzą dane prawidłowe - co lojalnie przyznaję!

A tak na marginesie?
Chcesz coś wiedzieć o RankProgressie aktualnie?
Zapytaj, a nie rzucaj podejrzenia o niewiarygodność czy tendencyjność!
Odpowiem Ci szczerze na wszelkie pytania...
Moderator:
usunięto fragment wpisu, proszę sobie darować wycieczki osobiste

Do 7 czerwca tego roku Rank spłaci BOŚ-owi ostatnią ratę kredytu "obligacyjnego" w wysokości ok. 35 mln zł i o tyle właśnie spadną zobowiązania krótkoterminowe i co za tym idzie całkowite.

Aktualnie RankProgress ma 22,87 % udziałów w spółce celowej Port Popowice, która realizuje i sprzedaje już I-szy etap tej inwestycji.
Docelowo RankProgress ma posiadać 45% udziałów a Vantage 55%. Oprócz tego RankProgress jest niepodzielnym właścicielem gruntu (8,2 ha) pod drugi (większy!) etap tej inwestycji! I to jest w/g mnie najważniejsze!
Coś jeszcze chcesz wiedzieć?
Moderator:
usunięto fragment wpisu niedotyczący spółki

Pozdrawiam -

comtrader
Edytowany: 12 lutego 2019 13:31

mcmbbsqyp
Wpisów: 87
Wysłane: 11 lutego 2019 22:53:57 przy kursie: 1,67 zł
Plus link 3
Czyli jeszcze nic się nie zaczęło a spółka już sprzedała udziały. Te komunikaty są mocno zakręcone, typu sprzedano 65/100 do spółki gdzie udziały są 45/100 Ranka. Skoro spółka sprzedała znaczy się nie jest już właścicielem. Prześledziłem wszystkie następujące po sobie komunikaty, wynika z nich że to Vantage rozdaje karty, tylko on coś póki coś kupuje i wykłada kasę, Rank mu tylko sprzedaje żeby mieć na kredyt. Co z tego że 159 mln jak pozbywa się kolejnych kawałków?

comtrader
Wysłane: 11 lutego 2019 23:02:30 przy kursie: 1,67 zł

kliknij, aby powiększyć

Tak... dowodowo.

comtrader
Wysłane: 11 lutego 2019 23:13:07 przy kursie: 1,67 zł
mcmbbsqyp napisał(a):
Plus link 3
Czyli jeszcze nic się nie zaczęło a spółka już sprzedała udziały. Te komunikaty są mocno zakręcone, typu sprzedano 65/100 do spółki gdzie udziały są 45/100 Ranka. Skoro spółka sprzedała znaczy się nie jest już właścicielem. Prześledziłem wszystkie następujące po sobie komunikaty, wynika z nich że to Vantage rozdaje karty, tylko on coś póki coś kupuje i wykłada kasę, Rank mu tylko sprzedaje żeby mieć na kredyt. Co z tego że 159 mln jak pozbywa się kolejnych kawałków?

Moderator:
usunięto

Komunikaty są zakręcone, bo to "pomroczna" spółka - Jana Mroczki !!!

I dezinformacja jest w tym momencie ogromna.
Ja informacje zdobywam na łamach sądowych (temat Miedzianej Góry pod Kielcami), na portalach miejskich ( temat olsztyńskich Jarotów), a ty chciałbyś wszystko przykładnie na tacy?
Nie u Mroczków takie numery i nie w tym momencie dziejowym...

Jeśli w/g Ciebie to Vantage rozdaje karty na Popowicach to gratuluję Ci rozgarnięcia...salute
I etap Popowic (wspólny Vantage i RankProgressu) to 5,8 ha.
II etap Popowic - póki co własność RankProgressu to 8,2 ha!

A byłoby miło, gdybyś tak spojrzał jeszcze na mapę z numerami działek... a dopiero później wypowiadał się
Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem forum, użytkownik comtrader otrzymuje żółtą kartkę.

Więcej już Ci nie rozjaśnię.

comtrader
Edytowany: 12 lutego 2019 13:34

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 441

comtrader
Wysłane: 13 lutego 2019 11:13:17 przy kursie: 1,68 zł
Ok. Dzięki Łukaszu.
Jednego tylko nie rozumiem... dlaczego nawet po kliknięciu w link wklejony przez Anty_teresę też rysowało mi wykres na świecach Heikin Ashi?

Ale to nieistotne.

Pozdrawiam

comtrader
Wysłane: 13 lutego 2019 11:34:03 przy kursie: 1,68 zł
comtrader napisał(a):
mcmbbsqyp napisał(a):
Plus link 3

Moderator:
usunięto

Komunikaty są zakręcone, bo to "pomroczna" spółka - Jana Mroczki !!!

I dezinformacja jest w tym momencie ogromna.
Ja informacje zdobywam na łamach sądowych (temat Miedzianej Góry pod Kielcami), na portalach miejskich ( temat olsztyńskich Jarotów), a ty chciałbyś wszystko przykładnie na tacy?
Nie u Mroczków takie numery i nie w tym momencie dziejowym...

Jeśli w/g Ciebie to Vantage rozdaje karty na Popowicach to gratuluję Ci rozgarnięcia...salute
I etap Popowic (wspólny Vantage i RankProgressu) to 5,8 ha.
II etap Popowic - póki co własność RankProgressu to 8,2 ha!

A byłoby miło, gdybyś tak spojrzał jeszcze na mapę z numerami działek... a dopiero później wypowiadał się
Moderator:
usunięto treść niezgodną z regulaminem forum, użytkownik comtrader otrzymuje żółtą kartkę.

Więcej już Ci nie rozjaśnię.

comtrader

Za żółtą kartkę dziękuję - przyjmuję ją z otwartą przyłbicą, gdyż nie czuję się winny!
Nikogo osobowo nie obraziłem, a określenie, którego użyłem nie należy do wulgarnych i dotyczyło nie osoby, a komentowania zdarzeń przy braku głębszej znajomości tematu.

Wpis kolegi Mcmbbsqyp oceniam nadal tak samo, jako... bardzo pobieżny - choć poprzednie dosadniejsze określenie było zdecydowanie bardziej na miejscu.
Kolega najwyraźniej nie wie, co tam na Popowicach realnie należało do RankProgressu, co zostało sprzedane, co aktualnie należy i co to jest spółka celowa.
Mimo to wypowiada się, bo "prześledził komunikaty", ale... to nie wystarcza!
Trzeba jeszcze znać stan posiadania przed komunikatami i stan posiadania po komunikatach!

Pewnie, że operacyjnie w I-szym (mniejszym!) etapie Popowic rządzi Vantage i... dobrze!
Ale... chciałbym mieć taką pozycję negocjacyjną jak Prezes Jan - tzn. być niepodzielnym właścicielem terenu pod cały II etap i do tego udziałowcem spółki celowej w I etapie.

comtrader

comtrader
Wysłane: 13 lutego 2019 15:50:55 przy kursie: 1,68 zł
mcmbbsqyp napisał(a):
Plus link 3

I najlepsze:
"Co z tego że 159 mln zł?"
Ano to, że aktualna kapitalizacja całego RankProgressu to... ok. 60 mln zł !
A właśnie zaktywizowany i leżący od dłuższego czasu odłogiem Wrocław to przecież tylko jedno z wielu aktywów spółki...

comtrader

mindek
Wpisów: 989
Wysłane: 13 lutego 2019 16:36:19 przy kursie: 1,68 zł
Comtrader. Masz możliwość i chęć opisania całych fundamentów spółki, mocnych aktywów i słabych?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 587
Wysłane: 16 lutego 2019 20:46:36 przy kursie: 1,64 zł
Walka o płynność – omówienie sprawozdania finansowego Rank Progress po III kw. 2018 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 16-06-2019 20:46:36.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 7663)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 18 lutego 2019 10:04

comtrader
Wysłane: 19 lutego 2019 12:17:40 przy kursie: 1,63 zł
mindek napisał(a):
Comtrader. Masz możliwość i chęć opisania całych fundamentów spółki, mocnych aktywów i słabych?

Wydaje mi się, że niemało wiem.
Opisywałem już swoje wyliczenia i spostrzeżenia na forum prywatnym.
Nie wiem, czy można tu wkleić link?

Ale... jeśli coś chcesz wiedzieć to pytaj.

comtrader

comtrader
Wysłane: 20 lutego 2019 18:55:18 przy kursie: 1,62 zł
AntyTereso... nie wiem jak się u Was na forum dyskutuje o analizie, która jest niedostępna dla osób bez abonamentu?
Czy nie dyskutuje się - tylko przyjmuje do wiadomości? Think
Twoja analiza jest bardzo sensowna - jak zwykle zresztą. Zapłaciłem 79 zł by ją przeczytać i... no nieważne.

Nie będę nic cytował, tylko pozwolę sobie dodać kilka istotnych elementów... i zrobię to bezinteresownie. Angel

Pierwsza moja uwaga jest take, że kurs EUR/PLN potrafi działać w obie strony...

Dalej też parę rzeczy należy zauważyć:
1) Kredyt "obligacyjny" w BOŚ-u rzeczywiście nosi cechy takiego "leasingu zwrotnego" ale... nie sposób przeoczyć, że w 2/3 został już spłacony, a ostatnia rata i zamknięcie tego tematu przypada na... początek czerwca (7 lub 10) tego roku, czyli jest tuż, tuż! hello1

2) Wartość należącego do RankProgressu terenu wrocławskich Popowic oczywiście jest w księgach zaniżona!
A RankProgress ma tam jeszcze 8,20 ha.
W tym momencie warto zauważyć, że dotychczas spółka przekazała Winhallowi (obecnie Port Popowice Sp. z o.o.) przeliczeniowo tylko ok. 2 ha w działce, której większościowym właścicielem był BZ WBK + prawo do transakcji z tymże BZ WBK i... nic więcej!
Formalnie na pierwszy etap RankProgressowi ubył więc drobny ułamek areału na Popowicach i choć to Vantage rządzi operacyjnie w spółce celowej (i dobrze!), a RankProgress jest mniejszościowy to jednak grunt kontroluje RankProgress i II-gi etap bez jego aprobaty nie ruszy.
I w świetle powyższego trzeba pamiętać, że rozstrzygnięcie w temacie II etapu RankProgress i Vantage zaplanowały do... maja tego roku ! wave
A Vantage pieniądze ma - odsyłam do raportu tej spółki.
I do tego powinno mu zależeć, by kontynuować budowę prestiżowego Portu Popowice (dawniej Marina Parku) we własnym mieście, na terenie... póki co należącym do RankProgressu. Whistle
Dlatego raczej nie należy obawiać się kłopotów z płynnością RankProgressu...

Ale... nie tylko Wrocław jest zaniżony.
Olsztyn (potężny teren na Jarotach) uzyskał w ub. roku w końcu miejscowy PZP, który jest w końcu prawomocny. Plan dopuszcza mieszkaniówkę wysoką i/lub galerię handlową.

Jest jeszcze Miedziana Góra pod Kielcami - teren pod IKEĘ... też zresztą w końcu z prawomocnym miejscowym PZP.
To tam właśnie jest 35 mln pożyczki, o którą sądzi się RankProgress ze wspólnikiem Nalepą.
Sprawa (o zwrot pożyczki) jest absolutnie do wygrania - w końcu ubiegłego roku był nawet wyrok, od którego Nalepa apelował. Chwilę to potrwa, ale to już ostatnie możliwości przeciągania sprawy...

Generalnie... ja tam jestem spokojny.

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10