Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 343
Wysłane: 19 stycznia 2019 15:03:51
Cytat:
Jestem jednym z tych inwestorów- wycofałem wszystkie środki z rynku akcji. Skoro większość inwestorów zamierza wycofać środki pieniężne z rynku akcji lub już to zrobiła bo spodziewa się kryzysu, a zacząć inwestować np.w dolary lub złoto to jak ma nastąpić wzrost indeksów na nowe szczyty?

jedni sprzedają inni kupują... ja rozpoczałem zakupy tydzień temu.

Pamiętacie jak wzrosty zaczeły się od wigilijnego telefonu Trumpa do Powella?
https://markets.businessinsider.com/news/stocks/stock-market-news-trump-tremendous-opportunity-to-buy-2018-12-1027832225

Tutaj świeżutki tweet prezydenta - jedziemy na nowe szczyty:

kliknij, aby powiększyć

Wystarczy obserwacja polityki, żeby widzieć co się dzieje -
Rynki w obecnych czasach są odgórnie sterowane !!!

Banki centralne dokonują bezpośrednich zakupów akcji!
Oficjalnie SNB i BOJ, a prawdopodobnie również EBC, FED i PBoC.

https://snbchf.com/2018/08/durden-swiss-national-bank-owns-87-5-billion-stocks-after-q2-tech-spree/
https://asia.nikkei.com/Economy/BOJ-s-huge-share-purchases-cause-investor-unease

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 19 stycznia 2019 15:17

abcabc
abcabc PREMIUM
Wpisów: 205
Wysłane: 20 stycznia 2019 10:27:37
Są sterowane, ale nie ze dbałości o inwestorów indywidualnych, tylko o instytucje. Czyli jeśli jest podbitka, to w celu uratowania instytucji. Jak już nie będzie się dało podbijać, zrzucą akcje w kieszenie Kowalskiego, bo to jedyna droga żeby ktoś za to faktycznie zapłacił.

Także ja raczej spodziewam się wyładowywania z akcji przed recesją/bessą, czy jakiekolwiek będą te objawy spowolnienia. Na pewno nie pozwolą się łatwo podłączyć pod zyski na tym etapie, a według informacji o przepływach, coraz więcej pieniędzy jest zaparkowanych w bezpiecznych instrumentach, więc nawet jak urwie denko, to instytucje po prostu odkupią swoje. Tyle, że wtedy powrót na obecne poziomy to kilka lat.

kmsc2
Wpisów: 45
Wysłane: 22 stycznia 2019 16:13:27
"W grudniu 2018 r. sprzedaż domów na rynku wtórnym w Stanach Zjednoczonych spadła do 4,99 mln w ujęciu sezonowo wyrównanym i annualizowanym, wynika z danych National Association of Realtors (Narodowe StowarzyszeniePośredników Nieruchomości).

Mediana oczekiwań ekonomistów zakładała spadek do 5,25 mln z 5,32 mln miesiąc wcześniej. "

"GUS podał rozczarowujące dane nt. sprzedaży detalicznej, która w grudniu wzrosła zaledwie o 4,7 proc. r/r wobec szacowanych 7,7 proc. r/r. To kolejny słaby odczyt po opublikowanej w piątek dynamice produkcji przemysłowej. W grudniu Polacy robili raczej skromne zakupy. Sprzedaż detaliczna była wyższa niż rok wcześniej jedynie o 4,7 proc. To wynik najsłabszy od kwietnia 2018 r."

Dane z PMI za styczeń z Niemiec i USA w czwartek wiele powiedzą co dalej.
Edytowany: 22 stycznia 2019 16:26

kmsc2
Wpisów: 45
Wysłane: 24 stycznia 2019 19:11:32
Niemcy Indeks PMI dla przemysłu, wst. styczeń 49,9
Niemcy Indeks PMI dla usług, wst. styczeń 53,1
Francja Indeks PMI dla przemysłu, wst. styczeń 51,2
Francja Indeks PMI dla usług, wst. styczeń 47,5
Japonia Indeks PMI dla przemysłu, wst. styczeń 50

Niemcy i Japonia kraje nastawione na eksport balansują z PMI na 49.9 i 50.00. To jaskółki zbliżającego się kryzysu globalnego. Co prawda indeksy w USA mogą jeszcze nie odzwierciedlać stanu globalnej gospodarki ze względu na wciąż pozytywne informacje z USA:
USA Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych tydzień 199 tys. vs 212 tys m/m
USA Indeks PMI dla przemysłu, wst. styczeń 54,9
USA Indeks PMI dla usług, wst. styczeń 54,2

USD po dzisiejszych informacjach jest już 0,83% w górę
Edytowany: 24 stycznia 2019 19:12

abcabc
abcabc PREMIUM
Wysłane: 28 stycznia 2019 15:30:22
Ciekawa sytuacja, zaczęły spływać wyniki spółek:
CAT - rozczarowanie, uznawani za barometr zapotrzebowania na maszyny w przemyśle, a więc również stanu samej produkcji.
nVIDIA - ciągle duszeni przez kryptobańkę, ciągną za sobą AMD i Intela
Intel - już po wynikach, problemy z dowiezieniem prognoz. Zaklinają się, że będzie dobrze
AMD - jeszcze nie wiadomo, powinno być ok, bo oni raczej teraz zdobywają rynek
Apple - największa z firm, niby dociśnięta przez spowolnienie rynku smartfonów, ale jednak jeszcze nie wiadomo jak bardzo. Niedawno ogłaszali odchudzenie dywizji autonomicznego samochodu o 200 osób, co jednak jest niezbyt istotnym wskaźnikiem, skoro cały zespół liczy kila tysięcy ludzi.

Jednocześnie zbiegają się dość pozytywne newsy polityczne - zakończenie shutdownu w USA, prawdopodobnie odkręcenie brexitu, a być może nawet jakieś rozwiązanie wojny handlowej. Wszystko przy FED obiecującym coraz łagodniejszą politykę pieniężną.

Niestety, jeśli chodzi o moje obstawienie branży półprzewodników w dół, to jak na złość większość spółek ostatnio urosła, więc teraz trudno mi to zinterpretować. Niby jest nadprodukcja pamięci NAND, być może trochę nadprodukcji zwykłych pamięci RAM, a jednak część spółek zaskoczyła pozytywnie - głównie tych produkujących urządzenia do fabryk półprzewodników. Ciężko więc to rozegrać inaczej niż na konkretnych spółkach, bo raczej nie ma odpowiednich etfów, a sam nasdaq reaguje zbyt mocno na newsy polityczne, które są słabo przewidywalne.

Kakarotto
Wpisów: 505
Wysłane: 30 stycznia 2019 23:50:07
Wyniki firm spadły ale FED i tak robi pod wzrosty Wall Street. Kazali Fedowi przestać się wygłupiać to przestał blackeye

abcabc
abcabc PREMIUM
Wysłane: 31 stycznia 2019 07:59:08
Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za krach, ale z drugiej strony na razie nie zaczęli obniżać stóp. Dopiero przebąkują o spowolnieniu zmniejszania bilansu FED. Dość ciekawa sytuacja, bardzo podobna rozgrywała się po każdym zaprzestaniu luzowania, ale czy już nie wypstrykano całej amunicji?

Szacunki wzrostu SP500 są naprawdę niskie, trudno mi wyobrazić sobie utrzymanie wycen na poziomie c/z=20 przy wzrostach wskaźników spółek <5% rocznie.

mdd
Wpisów: 520
Wysłane: 31 stycznia 2019 11:45:08
Szczerze powiedziawszy zakładałem bessę, ale obecne okoliczności raczej wskazują na kolejne wybicie, możliwe że przebicie rekordowych szczytów jeszcze raz. Lepiej chyba wrócić w akcje na kolejne 9-12 miesięcy bo na rychły krach się jednak nie zapowiada.

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 119
Wysłane: 31 stycznia 2019 22:51:43
Od grudnia złoto podrożało już o 100 $ a pod 1400 czai się opór który w ostatnich 10 latach był wielokrotnie testowany. Widać też, że kolejne swingi w dół z tego obszaru są coraz płytsze.
kliknij, aby powiększyć

Obstawiam, że teraz będzie kolejne podejście pod ten poziom i albo z marszu atak - raczej mało prawdopodobny, albo płytkie cofnięcie po którym będzie wybicie oporu i rajd na złocie z falą spadków na rynkach akcji.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 1 lutego 2019 02:17:32
nie chce sie chwalic... ale, a nie mówiłem?

rynek Amerykański jest prosty jak cep = sterowany przez FED... Wolny rynek to mit.
nic innego nie ma znaczenia, dane makro... to tylko szum.

Bessa nadejdzie w momencie gdy za kulisami przejmie wladze grupa chcąca kryzysu... poki co się na to nie zanosi - powell, bernanke, yellen to koledzy z jednej lawy
Edytowany: 1 lutego 2019 02:19

Exboss
Exboss PREMIUM
Wpisów: 35
Wysłane: 1 lutego 2019 19:56:31
Cyrk na kursie eurpln w ostatnich dniach ? to też przykład wagi naszego rynku i waluty .

Rozjechane zupełnie z fundamentami , pure spekulacja dużego(ych) gracza .

Oni też widzą kompetencje NBP i nie zdziwię się jak zacznie bujać +- 5% .
Każdy może mieć swojego Sorosa .

BearHand
BearHand PREMIUM
Wpisów: 119
Wysłane: 1 lutego 2019 20:03:22
Vox napisał(a):
nie chce sie chwalic... ale, a nie mówiłem?

rynek Amerykański jest prosty jak cep = sterowany przez FED... Wolny rynek to mit.
nic innego nie ma znaczenia, dane makro... to tylko szum.

Bessa nadejdzie w momencie gdy za kulisami przejmie wladze grupa chcąca kryzysu... poki co się na to nie zanosi - powell, bernanke, yellen to koledzy z jednej lawy

Faktycznie sprawdziły się Twoje przypuszczenia i wiele wskazuje na to, że niestety jest tak jak mówisz.

tratata
Wpisów: 776
Wysłane: 7 lutego 2019 20:42:33
Jestem po przeczytaniu książki jednego z moich wykładowców Ryszarda Jaszczyńskiego, Droga do zamożności. Bardzo spodobała mi się idea wyceny aktywów w złocie. I teraz mam problem bo indeksy amerykańskie są w połowie nie wiadomo tylko czy bessy czy hossy. Ja bardziej skłaniam się ku bessie. Ogólnie to w 2009 wcale tanio nie było...

kliknij, aby powiększyć

źródło www.macrotrends.net
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 7 lutego 2019 20:45

tratata
Wysłane: 8 lutego 2019 09:03:14
Policzyłem wczoraj wieczorem jeszcze PKB per capita Amerykanów do 2016 roku w złocie. Dziwne jest to że giełda jest wysoko a PKB na dnie. To coś nienormalnego, nie wiem kto będzie na szczycie odkupował te akcje jak ulicy nie stać. To się może chyba gigantycznym krachem skończyć.

kliknij, aby powiększyć

Przepraszam, miałem problem z wrzuceniem obrazka, kiedyś był imageshack a teraz nie wiem gdzie ładować
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 8 lutego 2019 09:12

tratata
Wysłane: 8 lutego 2019 10:20:02
Z własnej ciekawości podzieliłem te 2 wykresy.

S&P500/US GDP per capita

kliknij, aby powiększyć
Uwaga

Edytowany: 8 lutego 2019 10:20

Kakarotto
Wysłane: 8 lutego 2019 18:24:45
tratata napisał(a):
... To coś nienormalnego...

Czy ja wiem? Niedawno słyszałem że oni mają po prostu automaty ustawione w 80% na "kupuj" .

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 9 lutego 2019 00:35:32
bedzie rosło - mamy hossę...
jedyna szansa na spadki to brak dealu z Chinami.
Ale na to nie ma szans bo Trumpowi zależy aby sprzedać "sukces" swoich negocjacji
Edytowany: 9 lutego 2019 00:35

tratata
Wysłane: 11 lutego 2019 23:46:20
Nie czuję tej hossy o której mówisz, mam wrażenie że na ostatnich sesjach amerykańska giełda pokazuje słabość, ja się spodziewam raczej tego że S&P w najbliższych dniach zanurkuje. Z metalami szlachetnymi też jest dziwnie, niby złoto i srebro oddały dzisiaj sporo z zysków a jednak taka kopalnia złota i srebra jak EXK zyskała dzisiaj. Tak jakby inwestorzy korzystali z korekty bessy i uciekali w akcje kopalni.
Uwaga

Kakarotto
Wysłane: 14 lutego 2019 17:22:02
Nie ma tygodnia bez tego typu informacji:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tapniecie-sprzedazy-w-USA-uderzylo-w-gieldy-7642551.html

Do tego olbrzymi dług. Liczyłem zera żeby go dobrze przeczytać. A giełdy rosną. Wniosek? To co uczono kiedyś na lekcjach ekonomii jest już nieaktualne. Emitują bez hamulców pieniądze i wszystkie reguły posypały się.

tratata
Wysłane: 14 lutego 2019 19:22:47
Amerykanie od lat z roku na rok regularnie biednieją a na rynku socjalistyczna drukowana hossa, to nie może wiecznie trwać. Czekam na załamanie dolara i bessę na wall street. To byłaby rzeź
Uwaga

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość