Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

6 7 8 9 10 11 12

Vabank - portfel tratata

tratata
Wpisów: 735
Wysłane: 23 stycznia 2019 22:03:25
Nie wiem za bardzo czy kontynuować dyskusję, mam mieszane uczucia ale chciałbym Wam przedstawić jak np wyglądają elementy systemu edukacji z punktu widzenia osoby o duszy libertariańskiej.

Część osób oburza się że religia jest w szkołach, inni chcą jej jeszcze więcej.
Część osób oburza się że jest gender i homofilia w szkołach inni chcą jej jeszcze więcej
Dla części osób żołnierze wyklęci to byli zbrodniarze a dla innych Witold Pilecki był największym bohaterem
Część osób chce żeby ich dzieci szły do szkoły w wieku 5 lat a inni chcą w wieku 7 lat

Każda część uważa że jest mądrzejsza od drugiej i ma prawo decydować czego uczone są dzieci drugiej strony.

Ja bym chciał żyć w świecie gdzie program nauczania nie jest układany przez ministerstwo i każdy rodzic ma prawo wyboru takiej szkoły jaka mu odpowiada.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 23 stycznia 2019 22:04

Mlody
Wpisów: 9
Wysłane: 23 stycznia 2019 22:13:20
Witam serdecznie,
Zwykle nie zabieram głosu w podobnych dyskusjach, ale poczułem się w obowiązku wesprzeć gospodarza, jako "sprzymierzeniec". Może i system nie jest zły, ale jego egzekwowanie jest co najmniej mało efektywne. W idealnym systemie, wszystkie strony powinny być zadowolone - jednak tak nie jest. W każdym przypadku mam wrażenie, że udajemy że jest dobrze, bo nikt nie wymyślił niczego lepszego. Na uczelniach wyższych studenci udają, że się uczą. Wykładowcy, że nauczają, a uczelnie, że płacą wykładowcom. System działa. Pracujący płacą podatki (albo jeżeli są "zaradni" to unikają płacenia), Państwo z podatków socjal, chodniki, szpitale i hordy urzędników, a obywatele... No właśnie. "Chodniki" są zwykle źle zaprojektowane, bo kryterium najniższej ceny. W szpitalach na NFZ to za wiele nie można, więc jak chce się przeżyć dłużej niż do 60'tki to prywata. Hordy "specjalistów" w urzędach same gubią się już w przepisach, które zmieniają się każdego dnia. A obywatele okradanie się nawzajem nadal nazywają zaradnością.
Ostatnio jeden z robotników powiedział mi, że w poprzedniej pracy miał wypadek i ucięło mu palec u nogi. Dostał 800zł renty i dorabia na czarno, bo by mu rentę zabrali. Powiedział nawet, że ten wypadek to była jak wygrana w totka. Pozostali pokiwali głowami i powiedzieli zaradny. Osobiście nie wierzę, że chodziło o palec u nogi, ale nic tylko czekać kolejnego takiego "wypadku".
System pomocy, od systemu wykorzystywania dzieli jedynie cienka linia. To tworzy patologie i wpadamy w spiralę napędzania coraz to większych patologii, zarówno u biednych, jak i bogatych.
W każdym społeczeństwie znajdą się altruiści, którzy pomogą potrzebującym - tym prawdziwie potrzebującym. Znajdą się też specjaliści i Ci którzy zrobią "taniej". Pełny wolny rynek też nie jest dobry, o czym przekonałem się na własnej skórze, kiedy była szefowa zaniżała stawki, bo pracowała hobbystycznie, a czasem dopłacała do interesu, bo mogła (12 mieszkań i mąż z zawodu "dyrektor"). Mimo to pozostawienie decyzji słabo opłacanym urzędnikom, jak spożytkować publiczne pieniądze jest nie tylko nie trafione, ale i może prowadzić do patologicznych zachowań (przekręty, nie trafione decyzje, czy poczucie - "ja decyduję o Twoim losie").
Zarządzanie poprzez małe samorządy - mniej urzędników, ale wybieranych w oparciu o inne kryteria niż najniższa pensja i finansowanie oparte np. o "zrównoważoną kartę wyników". Prostsze i bardziej stałe przepisy i władze centralne zredukowane do armii i polityki ponad regionalnej/międzynarodowej. Żadnych dotacji, tylko ulgi, szkolenia i wsparcie niefinansowe. Skoro moja firma ma konkurować z firmą z UK, to niech moje miasto i system będzie bardziej konkurencyjny niż Birmingham. Ja zarobię więcej, moje miasto też. "Bezrobotni" też patrzą, gdzie dostaną więcej zasiłku, ale czy chcę aby moje miasto konkurowało i pod tym względem?
Każdy jest inny i potrzebuje czego innego, dlaczego więc wszyscy mamy płacić na to samo? Dlaczego mamy pozwalać na wykorzystywanie i eksploatowanie systemu, który sprzyja tworzeniu zachowań patologicznych? Czy na prawdę nie ma lepszych rozwiązań, które zadowolą większą liczbę osób?
Przepraszam, trochę się rozpisałem
Pozdrawiam

tratata
Wysłane: 25 stycznia 2019 20:14:46
Wracając do giełdy to zmieniłem dzisiaj moją kopalnię srebra z AG na EXK. Wybierając AG kierowałem się głównie tym jak reagowało na zmiany ceny srebra ale ostatni czas pokazał że gdy srebro idzie w górę to AG rośnie mniej niż jak spada. Przyjrzałem się innym spółkom też tym mniejszym i EXK ma podobny stosunek ceny do wk ale w porównaniu z innymi ma dużo więcej zapasów a np mniej niż AG Property Plant and Equipment które szybko traci na wartości. Przepływy operacyjne wydają się ok. Historycznie stosunek ceny z bodajże 2011 roku do obecnej też jest lepszy niż AG.

Aaa no i EXK produkuje głównie złoto, dowiedziałem się dość istotnej informacji dla mnie że srebro jest w zasadzie wydobywane trochę jako produkt uboczny. Jest go dużo do wydobycia i dużo do recyklingu
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 25 stycznia 2019 20:23

tratata
Wysłane: 4 lutego 2019 16:22:12
Skoro podwyżki stóp w USA odwołane, chciałem na lekkim lewarze rozegrać sobie Best Buy putami i postawić stelaż na Tesli (calendar spread+rozegranie ratio spreadami na putach i callach). Wszystko tak jak robią chłopaki z usstocks, ale kurde nic nie mogę zrobić bo mam problemy z notowaniami w IB. Mam puste kolumny opcji, w ogóle kwotowań nie mam.

Wczoraj widziałem kwotowania putów na Best Buya, to tygodniowe płaciły w piątek na ATM ok 2% a to jest przecież tylko zobowiązanie kupna akcji których wycena mi aktualnie odpowiadała. Super stawka
Uwaga

Edytowany: 4 lutego 2019 16:32

tratata
Wysłane: 4 lutego 2019 17:18:28
Zgodnie z poradą jednego z moich nauczycieli zainstalowałem TWS stable i działa.

W związku z tym że na razie nie za bardzo mam dochody z firmy przez najbliższe 3 miesiące a koszt utrzymania pozycji long CHF/USD był jednak spory w kwestii moich wydatków oraz miałem ok 5% długu na kapitale to zredukowałem całe zadłużenie oraz sprzedałem ok 15% pakietu w kopalni metali szlachetnych z zyskiem 10%. Zaciągnąłem jednakże zobowiązanie bezodsetkowe a generujące dodatnie przepływy pieniężne w postaci wspomnianych wcześniej putów na BBY oraz otworzyłem na lekkim lewarze stelaż na Tesli. Całkowite zlewaroanie na majątku to ok 12% przy czym dzięki temu zlewarowaniu powinienem zarabiać ok 1% majątku miesięcznie w postaci dodatnich przepływów pieniężnych, takie są założenia, mam nadzieje że Cashflow nie spadnie poniżej 0,5%, wydaję ok 0,4%. Odsetki od kredytu na stelaż to ok 0,1% majątku rocznie
Uwaga

Edytowany: 4 lutego 2019 17:27

tratata
Wysłane: 12 lutego 2019 00:19:42
W zeszły piątek zredukowałem znacznie ilość wystawianych putów na BBY, w zasadzie zostawiłem sobie symbolicznie jednego. Strategia rozegrania na Tesli pozostaje bez zmian, generuje spory Cashflow i pozwala zarabiać w zasadzie każdej sytuacji z wyjątkiem mocnego odbicia po wcześniejszych spadkach, tzn. zbyt mocnego odbicia. Oprócz tego sprzedałem odrobinę Atlasest ze stratą, potrzebuję extra gotówki na operację oczu i aparat na zęby. Takie prozaiczne, ale cóż poradzić. Spodziewam się jutro powrotu do spadków, zamierzam na otwarciu amerykańskiej giełdy kupić trochę śmieciowych, niestety 2 dniowych putów na SPY. Z ceną wykonania tak ok 1,5% poniżej otwarcia na SPY. Mam nadzieję że wejdą co najmniej w okolice ATM a nawet w cenę z 1% To będzie bardzo niewielka pozycja, ale jak się powiedzie to w przyszłości będę mógł znacznie agresywniej zagrać
Uwaga

tratata
Wysłane: 20 lutego 2019 17:49:25
Na Atlasiku zapowiada się że będzie przymusowy wykup albo wezwania. Ryzyk fizyk, zobaczymy na ile są uczciwi. Albo będę ponad 20% w plecy albo ze 200% do przodu. Nie wiem co myśleć o tych ludziach, inna religia. Po naszych spodziewałbym się najgorszego
Uwaga

tratata
Wysłane: 22 lutego 2019 07:35:52
Wydaje mi się, że może dziś dojść do małego krachu podczas sesji w USA. Tak z -2%. Zagram chyba śmieciowymi opcjami put na SPY.
Uwaga

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
6 7 8 9 10 11 12