Ukraina - dewaluacja hrywny? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ukraina - dewaluacja hrywny?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 179
Wysłane: 26 listopada 2018 10:57:51
Najbliższe wybory prezydenta Ukrainy mają/miały się odbyć w marcu 2019. Urzędujący prezydent ma nikłe szanse na reelekcję, gdyż w sondażach przegrywa nawet kabareciarzowi. Właściwie tylko cud mógłby uratować Poroszenkę przed nieuniknioną przegraną.

I ten cud, zdaje się, miał miejsce wczoraj.
- Лево на борт! Давай, блядь! - tak brzmiało zaklęcie, wypowiedziane przez czarodzieja przebranego za marynarza floty rosyjskiej, które może przedłużyć kadencję obecnego prezydenta Ukrainy. Jeżeli dzisiaj Werchowna Rada przychyli się do wniosku prezydenta o wprowadzenie stanu wojennego przynajmniej na 60 dni, to nie tylko o Teleranku, ale i o wyborach w terminie można będzie zapomnieć.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 179
Wysłane: 26 listopada 2018 14:51:17
Aktualizacja:

- prezydent chce wprowadzić stan wojenny na 60 dni, co wyklucza przeprowadzenie wyborów w terminie;
- w związku z wprowadzeniem stanu wojennego ograniczeniom podlegają zagwarantowane konstytucją prawa, m.in miru domowego, tajemnicy korespondencji i rozmów telefonicznych, swobody słowa, prawa do zgromadzeń, prawa własności itd.

Za 10 minut rozpocznie się debata/głosowanie.

komentarz Ośrodka Studiów Wschodnich:
Cytat:
decyzja Poroszenki nieadekwatna w stosunku do obecnego zagrożenia


Trio byłych prezydentów Ukrainy - Krawczuk, Kuczma i Juszczenko - poddali w wątpliwość sensowność wprowadzania stanu wojennego i apelują o nieograniczanie swobód obywatelskich oraz o dotrzymanie terminu wyborów.
Edytowany: 26 listopada 2018 15:16

piotrsobien
Dołączył: 2017-11-21
Wpisów: 181
Wysłane: 26 listopada 2018 21:18:02
W wersji stanu wojennego przyjętej kilkanaście minut temu przez parlament jest zapisane, że wybory prezydenckie odbędą się w pierwotnym terminie.

A analiza, o której pisał @krewa to najlepszy komentarz do tych wydarzeń. Warto przeczytać.


krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 179
Wysłane: 29 listopada 2018 14:37:06
Jeżeli się nie mylę, to J. Urban kiedyś powiedział:
"Jeżeli pies ugryzł człowieka, to nie jest news. News, to kiedy człowiek ugryzł psa".

Ukraiński odpowiednik Czerskiej wziął sobie do serca te słowa, co widać na poniższym obrazku

Prokurator nie przyjął $30K łapówki od oskarżonych o handel ludźmi.

kliknij, aby powiększyć


W sumie to ja jemu się nie dziwie, też bym się obraził za tę jałmużnę.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 179
Wysłane: 2 stycznia 2019 13:23:54
W tym roku Ukrainę czekają wybory prezydenta. Poroszenko ma nikłe szanse na reelekcję, ale się nie poddaje i robi co może, by utrzymać stołek.
A co może? Np. "przekonać" Centralną Komisję Wyborczą do zamknięcia lokali wyborczych w Rosji. Wg wypowiedzi ukraińskiego ministra spraw zagranicznych z kwietnia 2018 roku, w Rosji przebywa ok. 3 mln Ukraińców. I to właśnie oni zostaną pozbawieni możliwości udziału w wyborach. Formalnie, oczywiście, mogą udać się do Gruzji, Finlandii lub Kazachstanu, by zagłosować (bo właśnie tam przeniesiono lokale wyborcze z Moskwy, Petersburga i kilku innych miast). W praktyce zaś wiadomo - oleją wybory tak samo, jak olewa ich własne państwo.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 179
Wysłane: 8 stycznia 2019 14:21:20
Oglądał ktoś film pt. Człowiek Roku z Robinem Williamsem w roli głównej? Ukraińcy kręcą sequela, ale w wersji dokumentalnej.

Do wyścigu o fotel prezydenta stanął znany kabareciarz Wołodymyr Zeleńskyj. Przedwyborcze sondaże plasują go w pierwszej trójce, z największymi szansami na wejście do drugiej tury. Człowiek z dużym doświadczeniem medialnym, lecz bez najmniejszego doświadczenia w polityce lub administracji.
Zasłynął już tym, że ogłosił swoją decyzję o starcie w wyborach podczas noworocznego wystąpienia urzędującego prezydenta - po prostu kanał należący do Kołomojskiego przesunął speach Poroszenki.

Teraz poszedł dalej - ponieważ nie posiada programu wyborczego, zwrócił się do Ukraińców o pomoc w jego napisaniu.

Niestety, gdyby dane jemu było wygrać wybory, to nie będzie on pierwszym komikiem na tak wysokim stanowisku. W latach 2010-2014 jego kolega po fachu skutecznie zarządzał Reykjavikem. Owszem, nie ta skala, ale pokazuje, że można. Z Trumpem nie porównuję - niby podobne medialne doświadczenia, ale Trump zaczął realizować się w roli błazna po wygraniu wyborów.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 179
Wysłane: 13 marca 2019 10:38:13
Za niecałe 3 tygodnie Ukraińcy wybiorą nowego prezydenta. Nowego, gdyż obecny ma mizerne szanse na reelekcję. Wiewiórki z kijowskich kasztanowców plotkują, że ekipa Poroszenki już teraz odwołuje rezerwacje reklam przed drugą turą wyborów.
Przeciwnicy Poroszenki uderzyli w czuły punkt - przedstawili dowody na to, że bardzo bliski partner prezydenta ruchał armię ukraińską na kontraktach. Aż dziw bierze, że dopiero teraz to wyszło, skoro nawet krewa w 2016 roku od niechcenia o tym pisał
Cytat:
Ba! Skoro sam główny cukiernik i jego przyjaciele kontrolują zamówienia Ukroboronpromu, opiewające na miliardy hrywien.


Poroszenko miał dwa wyjścia. Pierwsze tzw "singapurskie" - wsadzić kolegę do więzienia i udowodnić w ten sposób wierność złożonym w 2014 obietnicom. Niestety, nie odważył się na to i wybrał drugie, głupsze rozwiązanie - zapowiedział audyt w Ukroboronpromie, wyniki którego poznamy nie wcześniej jak pod koniec 2019 roku.
Przeciwko prezydentowi wypowiedział się nawet urzędujący minister MSW Awakow, szczując go nacjonalistycznymi bojówkami. Tyle, że teraz rolę, jaką odgrywał w 2013-2014 Prawy Sektor, powierzono młodzieżówce pułku Azow. Historia zatacza koło.

Co ciekawe - politycy nagle zaczęli gadać, jakby naczytali się wpisów krewy z 2014 roku - "z bezprawia nie rodzi się prawo", "w naszym demokratycznym państwie mamy pod dostatkiem narzędzi, by w sposób cywilizowany i zgodny z prawem zmieniać skompromitowaną i skorumpowaną władzę" itd. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Btw. Julka Tymoszenko zapowiedziała, że w przypadku jej wygranej wszystkie lotniska Ukrainy zostaną natychmiast zamknięte, by uniemożliwić ucieczkę urzędującej ekipie.

Edytowany: 13 marca 2019 10:41

Salak
Salak PREMIUM
Dołączył: 2012-10-31
Wpisów: 540
Wysłane: 13 marca 2019 12:01:20
Tak ja nasze panstwo jest teoretyczne, tak ichniejsze jest farsą...szkoda tylko zwyklych ludzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,489 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d