Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

bukos4
Wpisów: 570
Wysłane: 13 marca 2019 17:24:35
wiem leonek, wiem...
no ale pytanie o przyszlosc jest zasadne dlatego napisalem...

leonek7
Wpisów: 393
Wysłane: 13 marca 2019 17:44:12
@buko4 Oni znają przyszłość.Wiedzą dokładnie ,że GB NIC nam nie odda.Grają na czas i odwlekają moment kiedy oficjalnie się o tym dowiemy.Takie kopanie leżącego .....No właśnie kim trzeba być ,żeby tak traktować okradzionych i udręczonych ludzi. Brak słów.

jenes
Wpisów: 84
Wysłane: 14 marca 2019 01:40:30
A gdzie się podział "Paweł" ze słynnego tandemu "Paweł i Radek", wiosna 2018 minęła i wraz z nią zauroczenie?
Edytowany: 14 marca 2019 01:54

meter30
Wpisów: 29
Wysłane: 14 marca 2019 06:36:18
Wczoraj w radio coś przebąkiwali o Getback. Podobno do prokuratury wpłynęło "220 zawiadomień z wnioskiem o pozew".
Pierwsze pytanie- dlaczego tak mało?
I drugie pytanie- o jaki pozew chodzi? Jeśli złożyłem zawiadomienie do prokuratury z 286kk, ale nie wnosiłem o pozew cywilny w moim imieniu to czy jeszcze mogę to zrobić?

Visit68
Wpisów: 83
Wysłane: 14 marca 2019 08:06:01
leonek7 napisał(a):
@buko4 Oni znają przyszłość.Wiedzą dokładnie ,że GB NIC nam nie odda.Grają na czas i odwlekają moment kiedy oficjalnie się o tym dowiemy.Takie kopanie leżącego .....No właśnie kim trzeba być ,żeby tak traktować okradzionych i udręczonych ludzi. Brak słów.

Myślę ze to ich cel. Sądząc po wpisach Barczynskiego sa tego pewni. Popłoch był tylko w sądzie i panika jak zaczeto mówić o konwersji . Wtedy Dabrowskiemu zapaliło sie i telefon sie rozgrzał do czerwonosci

jenes
Wysłane: 14 marca 2019 10:42:00
meter30 napisał(a):
Wczoraj w radio coś przebąkiwali o Getback. Podobno do prokuratury wpłynęło "220 zawiadomień z wnioskiem o pozew".
Pierwsze pytanie- dlaczego tak mało?
I drugie pytanie- o jaki pozew chodzi? Jeśli złożyłem zawiadomienie do prokuratury z 286kk, ale nie wnosiłem o pozew cywilny w moim imieniu to czy jeszcze mogę to zrobić?

Nie ma czegoś takiego jak "zawiadomienie z wnioskiem o pozew", widocznie dziennikarz albo rozmówca był niedouczony. Może być zawiadomienie albo pozew. Wniosek i pozew to dwa różne pisma.
@meter30 wiele osób nadal nie wie, że ma obligacje Getbacku, a ci, którzy są tego świadomi nie wiedzą, co należy robić. Możesz jeszcze wnosić o pozew cywilny w twoim imieniu, nie ma jeszcze aktu oskarżenia.
Edytowany: 14 marca 2019 10:45

bukos4
Wysłane: 14 marca 2019 10:59:28
meterowi chodzi o wniosek do Prokuratury zeby wytoczyla w jego imieniu pozew cywilny; tak mozesz taki wniosek jeszcze zlozyc...

basik
Wpisów: 37
Wysłane: 14 marca 2019 12:59:41
Proszę o informacje, do kogo napisać o klauzulę wykonalności 777

basik
Wpisów: 37
Wysłane: 14 marca 2019 13:05:23
Jak sporządzić wniosek do prokuratury żeby wytyczyła pozew cywilny, czy sa jakies konkretne druki, z góry dziekuje.

NerfMe
Wpisów: 197
Wysłane: 14 marca 2019 13:35:29
basik napisał(a):

Ja też chętnie się dołączę do pytania, proszę o info na priv. Nie pogardzę też jakąś instrukcją jak złożyć wniosek do prokuratury. Dziękuję.

dario10
Wpisów: 21
Wysłane: 14 marca 2019 13:46:19
basik napisał(a):
Jak sporządzić wniosek do prokuratury żeby wytyczyła pozew cywilny, czy sa jakies konkretne druki, z góry dziekuje.

Dzień dobry,
ja również prosiłbym o informację jak napisać wniosek do prokuratury o pozew cywilny przeciwko IB. W sieci nie znalazłem żadnych wskazówek. Czy ktoś z Państwa pisał już taki wniosek ? Może się podzielić wiedzą z poszkodowanymi, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia ?
Z góry dziękuję.

hektorek
Wpisów: 51
Wysłane: 14 marca 2019 18:51:22

kliknij, aby powiększyć

Co Waszym zdaniem oznacza ta tabelka jak wyżej? Pochodzi z ostatniej strony Formularza Przyjęcia Propozycji Nabycia Obligacji serii TW GetBack SA ,emisja z marca 2018. Co zawiera w sobie 7,1%?. Niestety ani PDM ani IB nie chce mi tego wyjaśnić. Wszelkie zapytania są ignorowane. Również w reklamacjach. Tabelka została dodana na końcu Formularza wysłanego z PDM, ale nigdzie w treści nie znalazłem odniesienia do niej.

alder74
Wpisów: 299
Wysłane: 14 marca 2019 18:58:43
@basik
Cytat:

7 marca na tym forum zadałem podobne pytanie:
Cytat:
W związku z uporczywym odmawianiem przez Idea Bank uznania mojej reklamacji chciałbym dołączyć do tych 400 zgłoszeń do prokuratury.
Problem w tym, że jestem całkowicie zielony w taki sprawach i nie potrafię z tym ruszyć.
Czy ktoś bardziej biegły może mi w miarę klarowny sposób doradzić:
- gdzie adresować
- jak sformułować wniosek (podejrzenie popełnienia przestępstwa?, paragrafy?); kogo przywołać? (IB czy doradcę z nazwiska?)
- czy to ma być wniosek/pozew w sprawie karnej?; jak to rozszerzyć na wniosek w sprawie cywilnej?; czy to może zrobić prokuratura na moją prośbę? (coś mi się obiło, że do sprawy cywilnej muszę podać nazwisko doradcy)
- co przedstawić/ opisać (czy wystarczy np. kopia reklamacji?)
- coś jeszcze?

Niestety, zero odpowiedzi.
Czy w związku z tym zamiast narzekać, że jest tak mało zgłoszeń, ktoś z bardziej biegłych i bardzo aktywnych na tym forum może udzielić rzeczowej i zrozumiałej rady w omawianym temacie.
Myślę, że będzie to miało większą wartość niż przypisywanie mi nie wiadomo z jakiej racji wyrazów admiracji dla RB (leonek7- kłaniam się).

leonek7
Wpisów: 393
Wysłane: 14 marca 2019 19:22:05
Odnośnie nadawania klauzuli wykonalności przez sąd informuję wszystkich zainteresowanych,że sąd we Wrocławiu -Krzykach ODMAWIA jej nadania.Powodów jest 1000 a generalnie czepiają się samego aktu notarialnego(podobno wadliwie sporządzonego) ,zapytują po co starający się o klauzulę jej potrzebuje (!) i wiele innych absurdalnych pytań.Ja osobiście walcz o nadanie klauzul od sierpnia ur.Prawnicy z którymi współpracuję orzekli jednogłośnie ,że jest odgórne zalecenie aby tych klauzul nie nadawać.Jeśli ktoś chce niech próbuje .Ja już jestem po drugiej instancji i mam odmowę.Inni znani mi obligatariusze podobnie.nadanie klauzuli wykonalności to zwykła formalność.W sprawie GB to rzecz niewykonalna.,Jak widać mafia ma długie ręce.
Edytowany: 14 marca 2019 19:22

lew_r
Wpisów: 6
Wysłane: 14 marca 2019 22:56:15
Dołączam do poparcia kandydatury Bukosa do RW.
Papier do kuratora wysłany

jenes
Wysłane: 14 marca 2019 23:07:25
alder74 napisał(a):
@basik
Cytat:

7 marca na tym forum zadałem podobne pytanie:
Cytat:
W związku z uporczywym odmawianiem przez Idea Bank uznania mojej reklamacji chciałbym dołączyć do tych 400 zgłoszeń do prokuratury.
Problem w tym, że jestem całkowicie zielony w taki sprawach i nie potrafię z tym ruszyć.
Czy ktoś bardziej biegły może mi w miarę klarowny sposób doradzić:
- gdzie adresować
- jak sformułować wniosek (podejrzenie popełnienia przestępstwa?, paragrafy?); kogo przywołać? (IB czy doradcę z nazwiska?)
- czy to ma być wniosek/pozew w sprawie karnej?; jak to rozszerzyć na wniosek w sprawie cywilnej?; czy to może zrobić prokuratura na moją prośbę? (coś mi się obiło, że do sprawy cywilnej muszę podać nazwisko doradcy)
- co przedstawić/ opisać (czy wystarczy np. kopia reklamacji?)
- coś jeszcze?

Niestety, zero odpowiedzi.
Czy w związku z tym zamiast narzekać, że jest tak mało zgłoszeń, ktoś z bardziej biegłych i bardzo aktywnych na tym forum może udzielić rzeczowej i zrozumiałej rady w omawianym temacie.
Myślę, że będzie to miało większą wartość niż przypisywanie mi nie wiadomo z jakiej racji wyrazów admiracji dla RB (leonek7- kłaniam się).

1. adresuj do Prokuratura Regionalna w Warszawie, V Wydział Sądowy, ul. Krakowskie Przedmieście 25, 00 - 071 Warszawa, sygnatura sprawy zostanie nadana
2. zatytułuj: zawiadomienie podejrzenia popełnienia przestępstwa z art 286 kk (oszustwo), opisz całą swoją historię, podaj dane wszystkich zaangażowanych osób, dołącz kopie wszystkich dokumentów: emaile, formularze, druki
3. piszemy o wątku cywilnym, wątek karny prowadzi I wydział do Spraw Przestępczości Gospodarczej, jeśli tam jeszcze nie pisałeś, również tam napisz
4. im więcej napiszesz, tym rzadziej będziesz wzywany do uzupełniania braków
5. opisz jak najwięcej, wtedy nie będą cię wzywać na najblizszy komisariat celem złożenia zeznań

bukos4
Wysłane: 14 marca 2019 23:22:05
tak jak napisal jenes, tylko ja bym zaczal od zlozenia zawiadomienia karnego, ta sama prokuratura tylko sygnatura RP I DS 11.2018 (wydzial I)
po zawiadomieniu o przestepstwie zostaniecie przesluchani itd, i wtedy do sadowego wniosek o pozew cywilny czyli wydzial V

bukos4
Wysłane: 14 marca 2019 23:23:12
basik napisał(a):

sad rejonowy dla wroclawia-krzykow I wydzial cywilny
oczywiscie zachowac kolejnosc czynnosci z aktu

bukos4
Wysłane: 14 marca 2019 23:35:31
z ciekawostek miedzynarodowych:
jakis czas temu zbankrutowal nasz kontrahent z GB; ostatnia niezaplacona faktura byla na 800 funtow; po roku postepowania dostalem dzis czek na 9,34 funta
zwrot mizerny, ok 1% ale zadziwia szybkosc i profesjonalizm zwrotu

alder74
Wpisów: 299
Wysłane: 14 marca 2019 23:59:30

Cytat:
Abris kontra Polska. Do końca tygodnia mamy zapłacić 720 mln zł. Czy zapłacimy?

Cytat:
Szanse na pomyślne zakończenie konfliktu? - Tak jak wskazałem wcześniej, znakomita większość (98 proc.) skarg o naruszenie wyroku Sądu Arbitrażowego jest oddalana. Prawdopodobieństwo wygranej w tego typu sprawie jest zatem niskie, ale nie można go wykluczyć - mówi Wojciech Kozłowski.

biznes.interia.pl/wiadomosci/n...

No to chyba zapłacimy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość