OPENFIN - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

OPENFIN [OPF]

AKTUALNY KURS: 1,90 zł (-6,86%) 21-05-2019 15:21
addison
Wpisów: 1 651
Wysłane: 27 lutego 2019 10:59:04 przy kursie: 0,41 zł
ciekawe co powie audytor za 2018. np w kontekście utraty wartości w home broker. to finansowe widmo a wycenione fiu fiu.

kmsc2
Wpisów: 60
Wysłane: 27 lutego 2019 11:14:08 przy kursie: 0,41 zł
"ciekawe co powie audytor za 2018. np w kontekście utraty wartości w home broker. to finansowe widmo a wycenione fiu fiu."
Spółka wyceniana na 31mln zł...Same aktywa w postaci nieruchomości na Home Broker są warte więcej niż kapitalizacja całej firmy.

addison
Wysłane: 27 lutego 2019 12:16:25 przy kursie: 0,41 zł
8.9 Wartości niematerialne
Wartość Firmy Home Broker 182 885
Znak towarowy Home Broker 54 000
Wartość firmy Open Brokers 21 271

czy to jest do obrony w przypadku firmy, która zdaje się potrzebuje kapitału?

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 417
Wysłane: 27 lutego 2019 23:56:28 przy kursie: 0,41 zł
Wynik pod ciężarem Home Broker - omówienie sytuacji finansowej i rynkowej Open Finance za III kw. 2018 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 27-02-2020 23:56:28.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 11618)

Nowy wpis >>> Stopa zwrotu z inwestycji – co się na nią składa?
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki
Edytowany: 7 maja 2019 19:07

kmsc2
Wysłane: 5 marca 2019 20:39:22 przy kursie: 0,43 zł
Mam wrażenie, że w analizie doszło do wyceny całej spółki HB na podstawie wyceny samej marki Home Broker i na tej podstawie twierdzenie, że Home Broker może być odpisany do wartości zerowej...
Trochę jak kiedyś analiza Lotosu na 6zł..My inwestorzy indywidualni nie mamy dostępu do informacji o stanie aktyw Home Broker. Również mogę domyślać się, że HB jest wciąż przewartościowana mimo wcześniejszych odpisów.
Nie chcę bić się z myślami, ale nie chce mi się wierzyć że Leszek kupił parę lat temu kota w worku, że kupił Home Broker z pustymi aktywami za ok. 200mln zł. Kto jak kto ale nie Leszek. Myślę, że Home Broker może jeszcze zaskoczyć stanem faktycznym swoich aktyw.
www.forbes.pl/gielda/open-fina...

addison
Wysłane: 5 marca 2019 22:54:01 przy kursie: 0,43 zł
Tylko, że on to kupił od siebie za kasę pozyskaną z rynku przez opena z IPO :))

I żaden fund nie zarzucił mu tego wyciągania kasy. Kiedyś szukałem kto był sprzedającym, nie łatwo było się dokopać do kogo poszło kilkaset mln....
Edytowany: 5 marca 2019 22:57

kmsc2
Wysłane: 6 marca 2019 09:13:02 przy kursie: 0,45 zł
"Tylko, że on to kupił od siebie za kasę pozyskaną z rynku przez opena z IPO :))

I żaden fund nie zarzucił mu tego wyciągania kasy. Kiedyś szukałem kto był sprzedającym, nie łatwo było się dokopać do kogo poszło kilkaset mln...."

Mógłbyś napisać coś więcej? Konkrety?

addison
Wysłane: 6 marca 2019 09:43:15 przy kursie: 0,45 zł
co tu pisać?

wszystko masz w google.

www.bankier.pl/wiadomosc/Open-...

trudniej doszukać się kto był sprzedającym, ale nie graniczy to z cudem. Wtedy dłużej tego szukałem.
wyborcza.biz/Gieldy/1,114507,1...

Sprzedawał to jako spółka gdzieś z Holandii czy Luksemburga. Kasę na transakcję Open miał z IPO. Bardziej interesował mnie wtedy bilans Homa w kontekście zapłaconej ceny.

Nigdy potem home tyle nie zarabiał a bilans w openie pokazuje(wartość WNiP za Home, wartość marki), że sporo przepłacili, ale chyba o to chodziło.

Jak pisałem LC to mistrz sprzedaży. Tutaj wrzucił słabe aktywo za grubą kasę i fundy, które wtedy były mocno u Leszka to przełknęły i nikt nie podniósł głowy.

to sporo świadczy o naszych funduszach, dają się robić jak dzieci mimo, że mają prawników, wsparcie często bankowe a wiele spółek po prostu ich ...

kmsc2
Wysłane: 7 marca 2019 18:38:20 przy kursie: 0,47 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/Popyt...

"Odnotowany w grudniu 2018 r. spadek popytu na kredyty hipoteczne nie okazał się zwiastunem zmiany trendu. Jak informuje Biuro Informacji Kredytowej, w lutym do rejestru wpłynęły zapytania na kwotę wyższą o 17,6 proc. niż rok wcześniej. Wzrosła również liczba wnioskodawców."

Rok 2019 zapowiada się bardzo dobrze.

h3rlitz
Wpisów: 86
Wysłane: 13 marca 2019 18:21:39 przy kursie: 0,46 zł
No i mamy informację o rollowaniu obligacji, które miały zostać wykupione 18 marca.

Nowa emisja - 45 mln (dokładnie tyle samo co wykup), na 6 lat, WIBOR3M+3pp.
20 mln dla Getin Noble,
25 mln w emisji prywatnej.

biznes.pap.pl/pl/news/listings...(35-2019)-decyzja-dotyczaca-emisji-obligacji

Czyli jedną sprawę mamy załatwioną.

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 165
Wysłane: 13 marca 2019 20:03:05 przy kursie: 0,46 zł
Spółka chwali się 200 MLN zadłużenia co przy nierentownym modelu biznesowym jest tykającą bombą.
Emisje dość specyficzne ze spłatami nominału począwszy od piątej płatności odsetek. Czy firma zdoła generować taką gotówkę? Teraz mamy niskie stopy i boom w mieszkaniówce który utrzymuje tę łajbę na powierzchni, ale jak to się skończy to będzie ciekawie.

kmsc2
Wysłane: 14 marca 2019 03:36:20 przy kursie: 0,46 zł
"Spółka chwali się 200 MLN zadłużenia co przy nierentownym modelu biznesowym jest tykającą bombą.
Emisje dość specyficzne ze spłatami nominału począwszy od piątej płatności odsetek. Czy firma zdoła generować taką gotówkę? Teraz mamy niskie stopy i boom w mieszkaniówce który utrzymuje tę łajbę na powierzchni, ale jak to się skończy to będzie ciekawie."

Damy radę! Prezes ma głowę nie od parady!Speak to the hand
Edytowany: 14 marca 2019 03:38

h3rlitz
Wysłane: 14 marca 2019 08:37:22 przy kursie: 0,46 zł
W ogóle mnie dziwi struktura wyemitowanych przez Open Finance obligacji. O ile poprzednie 5-letnie były na WIBOR 1Y+1,75pp, to większość jest oprocentowana na poziomie 5,5 - 6% (tak wskazuje raport). Biorąc pod uwagę czas emitowania tych obligacji to wydaje mi się strasznie wysokim kosztem finansowania Anxious

Natomiast co do Zarządu - to przynajmniej podjął realne działania, mające sens z punktu widzenia akcjonariuszy - czyli scalenie akcji. Zobaczymy jak się rozwinie, spadać już raczej nie ma gdzie wave

Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 177
Wysłane: 14 marca 2019 09:28:29 przy kursie: 0,49 zł
Marża 1,75% była nierynkowa. Jakby OF chciał ściągnąć kapitał z rynku to albo by się jemu nie udało, albo musiałby zapłacić co najmniej 6% i podstawić solidne zabezpieczenie.

Być może warunki LC musiał ustalić takie do których potencjalny inwestor GNB się nie przyczepi.

Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 177
Wysłane: 14 marca 2019 14:26:21 przy kursie: 0,49 zł
h3rlitz napisał(a):
No i mamy informację o rollowaniu obligacji, które miały zostać wykupione 18 marca.

Nowa emisja - 45 mln (dokładnie tyle samo co wykup), na 6 lat, WIBOR3M+3pp.
20 mln dla Getin Noble,
25 mln w emisji prywatnej.

biznes.pap.pl/pl/news/listings...(35-2019)-decyzja-dotyczaca-emisji-obligacji

Czyli jedną sprawę mamy załatwioną.
Jednak 20 mln zł idzie do Idea Banku.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Edytowany: 14 marca 2019 14:26

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Wpisów: 417
Wysłane: 15 marca 2019 09:18:56 przy kursie: 0,52 zł
kmsc2 napisał(a):
Mam wrażenie, że w analizie doszło do wyceny całej spółki HB na podstawie wyceny samej marki Home Broker i na tej podstawie twierdzenie, że Home Broker może być odpisany do wartości zerowej...
Trochę jak kiedyś analiza Lotosu na 6zł..My inwestorzy indywidualni nie mamy dostępu do informacji o stanie aktyw Home Broker. Również mogę domyślać się, że HB jest wciąż przewartościowana mimo wcześniejszych odpisów.
Nie chcę bić się z myślami, ale nie chce mi się wierzyć że Leszek kupił parę lat temu kota w worku, że kupił Home Broker z pustymi aktywami za ok. 200mln zł. Kto jak kto ale nie Leszek. Myślę, że Home Broker może jeszcze zaskoczyć stanem faktycznym swoich aktyw.

Nie do końca. Do zera może, i moim zdaniem powinna zostać spisana wartość firmy.

Pewnie to już było opisywane dziesiątki razy, ale jeszcze raz skąd się ona bierze.

Przykład:
- kupujemy za 10 spółkę, której wartość bilansowa wynosi 3 (załóżmy brak długu).

Jak to wygląda od strony księgowej:
- ze spółki kupującej wychodzi zapłacona cena -10
- wchodzi do spółki kupującej - +3 majątek nabytej spółki i +7 jak jako wartość firmy (10-3)

Wartość formy co roku jest "testowana" pod kątem tego czy cały czas nabyta spółka przynosi zyski uzasadniające jej wycenę na poziomie 10 (3 majątek + 7 wartość firmy).

Jeśli nabyta spółka przynosi straty, to wartość firmy (czyli 7) trzeba spisać do zera. W majątku spółki-matki (skonsolidowany bilans) cały czas pozostaje nabyty majątek o wartości 3.

I z taką sytuacją mamy do czynienia - odpisy dotyczą wartości firmy, nie całej spółki Home Broker, której "fizyczny" majątek jest ujęty w skonsolidowanym bilansie OF.
Nowy wpis >>> Stopa zwrotu z inwestycji – co się na nią składa?
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki

h3rlitz
Wysłane: 15 marca 2019 09:36:33 przy kursie: 0,52 zł
Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz - dlaczego nikt nie proponuje rebrandingu? Przecież po 2-3 latach mało kto by pamiętał o istnieniu OPF, które najlepszej opinii na rynku nie ma (mówiąc delikatnie). Wtedy można to spokojnie opchnąć jakiemuś inwestorowi - rynek się rozwija, na razie wszystkie zapowiedzi końca tego eldorado odsuwane są w czasie - a tutaj brak takich działań. Chyba, że ktoś wierzy iż da się zarabiać pod szyldem OPF - w co ja osobiście bardzo wątpię - a na dodatek biorąc pod uwagę strukturę przychodów to kompletnie pomijany jest segment doradztwa inwestycyjnego - a chcąc nie chcąc szykuje nam się przecież PPK angry3

No i znowu była zmiana w obligacjach - tym razem WIBOR1Y+3,5pp + mniejsze zabezpieczenie majątkiem.
To jest bardzo ciekawe po co oni tak kombinują z tymi obligami Eh?

Tutaj link:
biznes.pap.pl/pl/news/listings...(37-2019)-uchylenie-uchwal-zarzadu-w-przedmiocie-emisji-obligacji-serii-j-i-k-oraz-podjecie-nowych-uchwal
Edytowany: 15 marca 2019 09:39

kmsc2
Wysłane: 15 marca 2019 13:49:09 przy kursie: 0,52 zł
"Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz - dlaczego nikt nie proponuje rebrandingu? Przecież po 2-3 latach mało kto by pamiętał o istnieniu OPF, które najlepszej opinii na rynku nie ma (mówiąc delikatnie). Wtedy można to spokojnie opchnąć jakiemuś inwestorowi - rynek się rozwija, na razie wszystkie zapowiedzi końca tego eldorado odsuwane są w czasie - a tutaj brak takich działań. Chyba, że ktoś wierzy iż da się zarabiać pod szyldem OPF - w co ja osobiście bardzo wątpię - a na dodatek biorąc pod uwagę strukturę przychodów to kompletnie pomijany jest segment doradztwa inwestycyjnego - a chcąc nie chcąc szykuje nam się przecież PPK angry3

No i znowu była zmiana w obligacjach - tym razem WIBOR1Y+3,5pp + mniejsze zabezpieczenie majątkiem.
To jest bardzo ciekawe po co oni tak kombinują z tymi obligami Eh? "

Widocznie stwierdzili, że więcej mieliby do stracenia niż zyskania.
Firma nie po darmo wchodzi w franczyze- chodzi o odbudowanie zaufania do klienta a franczyza to najlepszy na to sposób.
Edytowany: 15 marca 2019 13:49

kmsc2
Wysłane: 15 marca 2019 13:52:01 przy kursie: 0,52 zł
Deogracias napisał(a):
kmsc2 napisał(a):

Nie do końca. Do zera może, i moim zdaniem powinna zostać spisana wartość firmy.

Pewnie to już było opisywane dziesiątki razy, ale jeszcze raz skąd się ona bierze.

Przykład:
- kupujemy za 10 spółkę, której wartość bilansowa wynosi 3 (załóżmy brak długu).

Jak to wygląda od strony księgowej:
- ze spółki kupującej wychodzi zapłacona cena -10
- wchodzi do spółki kupującej - +3 majątek nabytej spółki i +7 jak jako wartość firmy (10-3)

Wartość formy co roku jest "testowana" pod kątem tego czy cały czas nabyta spółka przynosi zyski uzasadniające jej wycenę na poziomie 10 (3 majątek + 7 wartość firmy).

Jeśli nabyta spółka przynosi straty, to wartość firmy (czyli 7) trzeba spisać do zera. W majątku spółki-matki (skonsolidowany bilans) cały czas pozostaje nabyty majątek o wartości 3.

I z taką sytuacją mamy do czynienia - odpisy dotyczą wartości firmy, nie całej spółki Home Broker, której "fizyczny" majątek jest ujęty w skonsolidowanym bilansie OF.

Czyli po takim zabiegu podawana później WK HB będzie rzeczywista? Dancing

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 626
Wysłane: 15 marca 2019 16:19:11 przy kursie: 0,52 zł
Ona jest rzeczywista i dzisiaj. Będzie też po dokonaniu odpisów. Bo wartość księgowa to nic innego jak BILANSOWA wartość aktywów minus bilansowa wartość zobowiązań. Niesłusznie wielu inwestorów utożsamia wartość księgową z wartością rynkową, lub wartością godziwą.

W normalnym biznesie jest tak, że rzadko kiedy kupuje przejęć dokonuje się aby nabyć majątek. W 90 proc. przypadków kupuje się zyski i to te przyszłe.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11