Lista Producentów Gier w polsce (Na Giełdzie i poza) - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Lista Producentów Gier w polsce (Na Giełdzie i poza)

krzysztofk83
krzysztofk83 PREMIUM
Dołączył: 2011-06-29
Wpisów: 29
Wysłane: 3 lipca 2017 13:25:25
Witam.

Poniżej dziele z wami moją listę Producentów gier w Polsce. Są to firma na giełdzie ja i poza.

Sam szukałem takiej listy, ale ponieważ ciężko znaleźć pełnego źródła zdecydowałem się skompletować własną listę.

Wszelkie braki, uwagi, jak i poprawki są jak najbardziej mile widziane. Mnie najbardziej zależało na firmach na giełdzie, aczkolwiek warto też mieć pod obserwacją inne firmy w Polsce.


Producenci gier na giełdzie:


Aglomeracja śląska


The Farm 51 (Gliwice) - www.thefarm51.com/thecurrentwe... - Stockwatch: Podgląd
Artifex Mundi (Katowice) - https://www.artifexmundi.com - Stockwatch: Podgląd
JujuBee (Katowice) - http://jujubee.pl/pl - Stockwatch: Podgląd

Bydgoszcz


Vivid Games (Bydgoszcz, Warszawa) - http://www.vividgames.pl - Stockwatch: Podgląd


Gdynia


Forever Entertainment - forever-entertainment.com/en.h... - Stockwatch: Podgląd

Kraków


Bloober Team (Kraków) - http://www.blooberteam.com - Stockwatch: Podgląd
iFUN4all (Kraków) - http://ifun4all.com - Stockwatch: Podgląd

Rzeszów

PrimeBit Studio (Rzeszów) - http://www.primebitstudio.com
CI Games (Warszawa, Rzeszów) - http://cigames.com/en/


Warszawa


CD Projekt (Warszawa, Kraków) - https://www.cdprojekt.com/pl
11 bit studios (Warszawa) - http://www.11bitstudios.com/pl
CI Games (Warszawa, Rzeszów) - http://cigames.com
Vivid Games (Bydgoszcz, Warszawa) - http://www.vividgames.pl
PlayWay (Warszawa) - http://playway.com
QubicGames –http://qubicgames.com/en/home/

Wrocław


T-Bull - http://t-bull.com
Macro Games - http://macrogames.tv/dla-inwestorow/


Producenci gier po za giełdą:


Aglomeracja śląska

i Dreams (Gliwice) - http://www.idreams.pl/pl
Destructive Creations (Gliwice) - http://destructivecreations.pl
Anshar Studios (Katowice) - http://ansharstudios.com

Bydgoszsz

Huuge Games (Bydgoszcz,Warszawa,Szczecin) - http://www.huuugegames.com/

Częstochowa


Mindhelix (Częstochowa)) - http://mindhelix.pl

Kraków


Gamedesire (Kraków) - http://company.gamedesire.com
Reality Pump (Kraków) - www.realitypump.com/pl/company...
Teyon (Kraków, Łódź, Tokyo)- http://www.store.teyon.com
BulbWare (Kraków) - http://www.bulbboygame.com
Two Mammoths (Kraków) - http://twomammoths.com

Łódź


Super Hot Team (Łódż) - http://superhotgame.com
Calaris (Ozorków - 20 km od Łodzi) - http://www.calaris.com/index1.html
Wastelands Interactive (Łódź) - http://wastelands-interactive.com


Poznań


Robot Gentleman (Poznań) - http://robotgentleman.com
Monster Couch (Poznań) - http://monstercouch.com
Huckleberry Games (Poznań) - http://hgames.eu
Setapp (Poznań) - http://setapp.pl
Atomic Jelly (Poznań) - http://atomic-jelly.com

Rzeszów


Red Dot Games (Rzeszów) - www.reddotgames.pl

Szczecin


Exor Studios (Szczecin) - http://www.exorstudios.com
Huuge Games (Bydgoszcz,Warszawa,Szczecin) - http://www.huuugegames.com/

Trójmiasto

Very Nice Studio (Gdynia) - http://verynicestudio.com
Oh Noo (Gdynia) - http://ohnoo.com
Insalgo (Gdańsk) - http://www.insalgo.com
Playsoft (Gdańsk) - http://playsoftgames.com/
Aidem Media (Gdańsk) - http://aidemmedia.pl/
VR Visio (Gdynia) - http://www.vrvisio.com/


Warszawa


Techland (Wrocław, Warszawa, Ostrów Wlkp. Vancouver) - http://techland.pl
Flying Wild Hog (Warszawa) - http://www.flyingwildhog.com
The Astronauts (Warszawa) - http://www.theastronauts.com
People Can Fly (Warszawa) - http://peoplecanfly.com
Pixel Crow (Warszawa) - http://pixelcrow.com
Acid Wizard Studio (Warszawa) - http://www.acidwizardstudio.com
Transhuman Design (Warszawa) - https://thd.vg
Moa Cube (Warszawa) - http://moacube.com
ATGames (Warszawa) - http://www.atgames.pl
Huuge Games (Bydgoszcz,Warszawa,Szczecin) - http://www.huuugegames.com/
Creative Forge (Warszawa) - http://www.creativeforge.pl


Wrocław

Picadilla (Wrocław) - http://www.picadilla.com
Whitemoon (Wrocław) - http://www.whitemoon.eu
Ten Square Games (Wrocław) - https://tensquaregames.com
Tequila Games (Wrocław) - http://www.tequilagames.com
Techland (Wrocław, Warszawa, Ostrów Wlkp. Vancouver) - http://techland.pl





Edytowany: 3 lipca 2017 13:47

aksu
Dołączył: 2015-02-26
Wpisów: 174
Wysłane: 4 lipca 2017 09:52:00
Karkołomne zadanie ze stworzeniem takiej listy. Trzeba dodać, że praktycznie każdy fund PE ma podmiot z Game Dev. z intencją jego późniejszego $$ poprzez giełdę, zwłaszcza że klimat sprzyja.

W każdym razie cieszy, że mamy na tym polu w czym wybierać i nie jesteśmy skazani tylko na CDR, ale można też inwestować bardziej spekulacyjnie


krzysztofk83
krzysztofk83 PREMIUM
Dołączył: 2011-06-29
Wpisów: 29
Wysłane: 4 lipca 2017 20:38:54
Cytat:

aksu
Karkołomne zadanie ze stworzeniem takiej listy. Trzeba dodać, że praktycznie każdy fund PE ma podmiot z Game Dev. z intencją jego późniejszego $$ poprzez giełdę, zwłaszcza że klimat sprzyja.

W każdym razie cieszy, że mamy na tym polu w czym wybierać i nie jesteśmy skazani tylko na CDR, ale można też inwestować bardziej spekulacyjnie


Witam aksu.

Mnie najbardziej zależało na liście producentów gier, którzy są na giełdzie. Co do ogólnej listy producentów w polsce podzielam zdanie że byłoby to Karkołomne. W zasadzie nie możliwe. Tych firm jest mnóstwo. Z chęcią jednak dodam firmy których brakuje.

Czy mógłbyś rozwnąć co masz na myśli z
Cytat:

Trzeba dodać, że praktycznie każdy fund PE ma podmiot z Game Dev


Pozdrawiam


vladinho
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 587
Wysłane: 11 lipca 2017 12:44:33
to ja dorzuciłbym jeszcze Fat Dog Games, o którym za wiele nie wiadomo (wcześniej Dopamine), raczej wydawcy, próbują chyba przyjąć podobny model biznesowy jak Playway.
Tu news:
Cytat:
Fat Dog Games planuje wydanie pięciu nowych gier, podała spółka. Wydawca cały czas prowadzi negocjacje z wieloma niezależnymi studiami i do końca roku planuje wydawanie coraz większych tytułów, w tym również na konsole


https://stooq.pl/n/?f=1186587

Zwróciłem na nich uwagę, gdyż jedna z gier, którą mają wydać to:
Cytat:
'War Builder League' to gra stworzona przez Rafała Włoska, lead desginera 'This War of Mine', oraz jego studio Cyber Prophet.

warto obserwować :), ale należy też pamiętać o innej ważnej kwestii:
Cytat:
W kwietniu br. Erne Ventures podpisał list intencyjny oraz objął udziały w spółce Fat Dog Games
.
Mają wchodzić na giełdę... zobaczymy...

krzysztofk83
krzysztofk83 PREMIUM
Dołączył: 2011-06-29
Wpisów: 29
Wysłane: 11 lipca 2017 19:32:23
Hey vladinho

Dodam firme jak tylko będę mógł ponownie edytować wątek. Jak narazie mam otwarty problem z Helpdeskiem. Z jakiegoś powodu przycisk "Edytuj" przestał działać.

Co do Firmy. Na pewno warto śledzić. Jest pare tytułów w portfolio co ciekawine się prezentują.

Pozdrawiam

Lukasz Konopko
Grupa: Bus Driver, SubskrybentP1, Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-06-22
Wpisów: 463
Wysłane: 11 lipca 2017 21:12:38
Witam
Wątek edycji został już wyjaśniony. Swoje posty można edytować do 20 minut od publikacji, co wystarczy na poprawienie zauważonych błędów.

Jeżeli jednak użytkownicy chcą aktualizować listę z pierwszego postu, to proszę o ustalenie schematu i dodawanie kolejnych firm w kolejnych postach. Dodamy do listy :)
Pozdrawiam

awatarji
Dołączył: 2015-02-21
Wpisów: 30
Wysłane: 12 sierpnia 2018 15:03:39
Naliczylem 28 spolek growych na gpw/nc:

11BIT
ARTIFEX
BLOOBER
CDPROJEKT
CHERRY
CIGAMES
FARM51
FDGAMES
FOREVEREN
HGAMES
IFUN4ALL
JUJUBEE
PLAYWAY
QUBICGMS
TBULL
TELEHORSE
THEDUST
TSGAMES
VARSAVVR
VIVID
7LEVELS
B2BPARTNER
CFG
CREEPYJAR
MGAMES
ONEMORE
PBGAMES
ULTGAMES

+

przyszly Boombit

są jeszcze jakies?
The Spice Must Flow
Edytowany: 12 sierpnia 2018 15:04

piotrsobien
Dołączył: 2017-11-21
Wpisów: 199
Wysłane: 17 listopada 2018 16:52:08
Zaktualizowałem listę i uporządkowałem ją pod względem kapitalizacji (stan na 16.11.2018 r.):

1. CD PROJEKT - 12,73 mld zł
2. PlayWay - 881,1 mln zł
3. Ten Square Games - 600,19 mln zł


4. 11 bit studios - 564,94 mln zł
5. Cherrypick Games - 158,28 mln zł
6. The Farm 51 - 149,31 mln zł
7. CI Games - 122,40 mln zł


8. Creepy Jar - 95,12 mln zł
9. One More Level - 78,67 mln zł
10. ULTIMATE GAMES - 71,6 mln zł
11. Artifex Mundi - 69,95 mln zł
12. Bloober Team - 65,39 mln zł
13. Vivid Games - 59,49 mln zł
14. VARSAV Game Studios - 59,03 mln zł
15. Forever Entertainment - 41,67 mln zł
16. T-Bull - 34,63 mln zł
17. CreativeForge Games - 32,00 mln zł
18. 7levels - 23,57 mln zł
19. iFun4all - 18,23 mln zł
20. Jujubee - 15,71 mln zł
21. Fat Dog Games - 14,34 mln zł
22. QubicGames - 12,37 mln zł

23. PrimeBit Studio - 7,46 mln zł
24. The Dust - 4,07 mln zł
25. TELEHORSE - 3,77 mln zł
26. Macro Games - 3,03 mln zł
27. Huckleberry Games - 1,78 mln zł

piotrsobien
Dołączył: 2017-11-21
Wpisów: 199
Wysłane: 12 kwietnia 2019 17:31:48
Zaktualizowana lista (stan na 12.04.2019 r.):

1. CD PROJEKT 20,5 mld
2. PlayWay 1,24 mld


3. 11 bit 884 mln

4. Ten 831 mln

5. CI 166 mln
6. Creepy 122 mln
7. Farm 51 122 mln
8. Forever Entertainment 116 mln
9. ULTIMATE 110 mln

10. Bloober 86 mln
11. Cherry 84 mln
12. One More Level 80 mln
13. VARSAV 57 mln
14. Artifex 54 mln
15. Vivid 50 mln

GRAF78
Dołączył: 2010-11-28
Wpisów: 1 077
Wysłane: 13 kwietnia 2019 11:24:12
@Piotrsobień
twoja lista jest nie pełna krakuje kilku spółek z grupy PLW notowanych na NC.


piotrsobien
Dołączył: 2017-11-21
Wpisów: 199
Wysłane: 13 kwietnia 2019 14:59:15
Wiem, wiem. Wymieniłem tylko spółki z kapitalizacją powyżej 50 mln.

GRAF78
Dołączył: 2010-11-28
Wpisów: 1 077
Wysłane: 14 kwietnia 2019 12:00:39
takie ECC Games czy Moonlit Games są znacznie ciekawszą opcją od niektórych wymienionych przez Ciebie na liscie

Vox
Vox PREMIUM
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 5 492
Wysłane: 15 kwietnia 2019 20:49:18
To co się teraz dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie....

Wpychane na rynek są spółki w chorych cenach, robiące słabe gry.... Niby jest hossa, ale co z tego jak szansa na kupno miny wzrosła 100x.

kapitalizacja CDPR>>KGHM. No ale CDPR robi przynajmniej dobre gry... tymczasem wchodzące nowe studia produkują syf... i cenią się jak CDPR.
Coraz więcej ofert crowdfundingowych... gdzie nawet nie ma danych finansowych... żadnych!!! rozchodzi się na pniu
Edytowany: 15 kwietnia 2019 20:50

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,487 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d