pixelg
Ukraina - dewaluacja hrywny? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ukraina - dewaluacja hrywny?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 26 listopada 2018 10:57:51
Najbliższe wybory prezydenta Ukrainy mają/miały się odbyć w marcu 2019. Urzędujący prezydent ma nikłe szanse na reelekcję, gdyż w sondażach przegrywa nawet kabareciarzowi. Właściwie tylko cud mógłby uratować Poroszenkę przed nieuniknioną przegraną.

I ten cud, zdaje się, miał miejsce wczoraj.
- Лево на борт! Давай, блядь! - tak brzmiało zaklęcie, wypowiedziane przez czarodzieja przebranego za marynarza floty rosyjskiej, które może przedłużyć kadencję obecnego prezydenta Ukrainy. Jeżeli dzisiaj Werchowna Rada przychyli się do wniosku prezydenta o wprowadzenie stanu wojennego przynajmniej na 60 dni, to nie tylko o Teleranku, ale i o wyborach w terminie można będzie zapomnieć.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 26 listopada 2018 14:51:17
Aktualizacja:

- prezydent chce wprowadzić stan wojenny na 60 dni, co wyklucza przeprowadzenie wyborów w terminie;
- w związku z wprowadzeniem stanu wojennego ograniczeniom podlegają zagwarantowane konstytucją prawa, m.in miru domowego, tajemnicy korespondencji i rozmów telefonicznych, swobody słowa, prawa do zgromadzeń, prawa własności itd.

Za 10 minut rozpocznie się debata/głosowanie.

komentarz Ośrodka Studiów Wschodnich:
Cytat:
decyzja Poroszenki nieadekwatna w stosunku do obecnego zagrożenia


Trio byłych prezydentów Ukrainy - Krawczuk, Kuczma i Juszczenko - poddali w wątpliwość sensowność wprowadzania stanu wojennego i apelują o nieograniczanie swobód obywatelskich oraz o dotrzymanie terminu wyborów.
Edytowany: 26 listopada 2018 15:16

piotrsobien
Dołączył: 2017-11-21
Wpisów: 204
Wysłane: 26 listopada 2018 21:18:02
W wersji stanu wojennego przyjętej kilkanaście minut temu przez parlament jest zapisane, że wybory prezydenckie odbędą się w pierwotnym terminie.

A analiza, o której pisał @krewa to najlepszy komentarz do tych wydarzeń. Warto przeczytać.


krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 29 listopada 2018 14:37:06
Jeżeli się nie mylę, to J. Urban kiedyś powiedział:
"Jeżeli pies ugryzł człowieka, to nie jest news. News, to kiedy człowiek ugryzł psa".

Ukraiński odpowiednik Czerskiej wziął sobie do serca te słowa, co widać na poniższym obrazku

Prokurator nie przyjął $30K łapówki od oskarżonych o handel ludźmi.

kliknij, aby powiększyć


W sumie to ja jemu się nie dziwie, też bym się obraził za tę jałmużnę.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 2 stycznia 2019 13:23:54
W tym roku Ukrainę czekają wybory prezydenta. Poroszenko ma nikłe szanse na reelekcję, ale się nie poddaje i robi co może, by utrzymać stołek.
A co może? Np. "przekonać" Centralną Komisję Wyborczą do zamknięcia lokali wyborczych w Rosji. Wg wypowiedzi ukraińskiego ministra spraw zagranicznych z kwietnia 2018 roku, w Rosji przebywa ok. 3 mln Ukraińców. I to właśnie oni zostaną pozbawieni możliwości udziału w wyborach. Formalnie, oczywiście, mogą udać się do Gruzji, Finlandii lub Kazachstanu, by zagłosować (bo właśnie tam przeniesiono lokale wyborcze z Moskwy, Petersburga i kilku innych miast). W praktyce zaś wiadomo - oleją wybory tak samo, jak olewa ich własne państwo.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 8 stycznia 2019 14:21:20
Oglądał ktoś film pt. Człowiek Roku z Robinem Williamsem w roli głównej? Ukraińcy kręcą sequela, ale w wersji dokumentalnej.

Do wyścigu o fotel prezydenta stanął znany kabareciarz Wołodymyr Zeleńskyj. Przedwyborcze sondaże plasują go w pierwszej trójce, z największymi szansami na wejście do drugiej tury. Człowiek z dużym doświadczeniem medialnym, lecz bez najmniejszego doświadczenia w polityce lub administracji.
Zasłynął już tym, że ogłosił swoją decyzję o starcie w wyborach podczas noworocznego wystąpienia urzędującego prezydenta - po prostu kanał należący do Kołomojskiego przesunął speach Poroszenki.

Teraz poszedł dalej - ponieważ nie posiada programu wyborczego, zwrócił się do Ukraińców o pomoc w jego napisaniu.

Niestety, gdyby dane jemu było wygrać wybory, to nie będzie on pierwszym komikiem na tak wysokim stanowisku. W latach 2010-2014 jego kolega po fachu skutecznie zarządzał Reykjavikem. Owszem, nie ta skala, ale pokazuje, że można. Z Trumpem nie porównuję - niby podobne medialne doświadczenia, ale Trump zaczął realizować się w roli błazna po wygraniu wyborów.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 13 marca 2019 10:38:13
Za niecałe 3 tygodnie Ukraińcy wybiorą nowego prezydenta. Nowego, gdyż obecny ma mizerne szanse na reelekcję. Wiewiórki z kijowskich kasztanowców plotkują, że ekipa Poroszenki już teraz odwołuje rezerwacje reklam przed drugą turą wyborów.
Przeciwnicy Poroszenki uderzyli w czuły punkt - przedstawili dowody na to, że bardzo bliski partner prezydenta ruchał armię ukraińską na kontraktach. Aż dziw bierze, że dopiero teraz to wyszło, skoro nawet krewa w 2016 roku od niechcenia o tym pisał
Cytat:
Ba! Skoro sam główny cukiernik i jego przyjaciele kontrolują zamówienia Ukroboronpromu, opiewające na miliardy hrywien.


Poroszenko miał dwa wyjścia. Pierwsze tzw "singapurskie" - wsadzić kolegę do więzienia i udowodnić w ten sposób wierność złożonym w 2014 obietnicom. Niestety, nie odważył się na to i wybrał drugie, głupsze rozwiązanie - zapowiedział audyt w Ukroboronpromie, wyniki którego poznamy nie wcześniej jak pod koniec 2019 roku.
Przeciwko prezydentowi wypowiedział się nawet urzędujący minister MSW Awakow, szczując go nacjonalistycznymi bojówkami. Tyle, że teraz rolę, jaką odgrywał w 2013-2014 Prawy Sektor, powierzono młodzieżówce pułku Azow. Historia zatacza koło.

Co ciekawe - politycy nagle zaczęli gadać, jakby naczytali się wpisów krewy z 2014 roku - "z bezprawia nie rodzi się prawo", "w naszym demokratycznym państwie mamy pod dostatkiem narzędzi, by w sposób cywilizowany i zgodny z prawem zmieniać skompromitowaną i skorumpowaną władzę" itd. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Btw. Julka Tymoszenko zapowiedziała, że w przypadku jej wygranej wszystkie lotniska Ukrainy zostaną natychmiast zamknięte, by uniemożliwić ucieczkę urzędującej ekipie.

Edytowany: 13 marca 2019 10:41

Salak
Salak PREMIUM
Dołączył: 2012-10-31
Wpisów: 544
Wysłane: 13 marca 2019 12:01:20
Tak ja nasze panstwo jest teoretyczne, tak ichniejsze jest farsą...szkoda tylko zwyklych ludzi

Vox
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 5 517
Wysłane: 21 marca 2019 01:21:09
Śmiejecie się z Ukrainy a w Polsce wcale nie jest dużo lepiej jeśli chodzi o organizacje Państwa.
Kraj co prawda bogatszy, no i w Unii Europejskiej.

Ale korupcja potworna (tylko troche lepiej ukryta), nepotyzm i instytucje państwowe z tektury.
złodziejstwo na każdym kroku i przestępcy unikający kary.
dowodem na powyższe jest chociażby afera GetBack.
Edytowany: 21 marca 2019 01:23

tratata
tratata PREMIUM
Dołączył: 2010-11-09
Wpisów: 786
Wysłane: 21 marca 2019 07:33:14
Hej, fajnie by było gdybyście w swoich postach pisali w trochę bardziej zrozumiały sposób dla niewtajemniczonych. Wiewiórki i linki do tekstów pisanych cyrylicą są całkowicie niezrozumiałe dla mnie
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.


_olo_
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 397
Wysłane: 21 marca 2019 09:55:13
Na świecie różnie podchodzi się do sprawy sygnalistów:
Cytat:
Człowiek, dzięki któremu świat dowiedział się, jak Cristiano Ronaldo i Messi kantują na podatkach, został aresztowany.
(...)
W połowie stycznia w ręce węgierskiego wymiaru sprawiedliwości wpadł 30-letni Portugalczyk Rui Pinto. To jedna z wielu osób stojących ze serwisem Football Leaks, który ujawnił brudy światowego futbolu, w tym tajne spółki zarejestrowane w rajach podatkowych, przez które Cristiano Ronaldo, Messi i wielu innych topowych piłkarzy wyprowadzało setki milionów. Portal opisał również transferowe oszustwa m.in. Manchesteru City i Paris Saint-Germain, polegające na łamaniu zasad tzw. Finansowego Fair Play. Wobec Pinto wydano Europejski Nakaz Aresztowania, na podstawie którego sąd w Budapeszcie podjął decyzję o jego ekstradycji do Portugalii. Jeszcze w marcu odbędzie się pierwsza rozprawa w lizbońskim sądzie. Portugalczyk jest oskarżany m.in. o „próbę wymuszenia, niezgodne z prawem uzyskanie dostępu i kradzież danych należących do różnych podmiotów, w tym do portugalskiego państwa”. Pinto nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że działał w interesie publicznym i nie pobierał za to żadnych pieniędzy. Jego celem – jak napisał na jednym z portali społecznościowych – było „ujawnienie korupcji, która otacza europejski futbol”.
i coś takiego do kompletu:
Cytat:
I właśnie tam trwa zacięta walka o 30-letniego Portugalczyka. Francja domaga się deportacji i proponuje status świadka. Anglicy również chcieliby mieć Pinto u siebie, ale ze względu na brexit, ich szanse są minimalne. Hiszpanie twierdzą, że autor Football Leaks powinien być sądzony właśnie u nich, bo fiskus z tego kraju notował największe straty z powodu uchylania się od płacenia podatku przez wielkie gwiazdy LaLiga.
i
Cytat:
O rodaka walczą również Portugalczycy, którzy chcą go po prostu postawić przed sądem. A tego Pinto obawia się najbardziej. Na szczęście znalazł dobrego prawnika, który mu pomaga i odkrył, że Portugalczycy mają rodzinny interes, żeby Pinto poniósł karę.

Przedstawicielem tego kraju w Eurojust jest Antonio Cluny. I uparcie walczy o deportację autora Football Leaks. I tu jest konflikt interesów, ponieważ pan Cluny jest ojcem jednego z najważniejszych prawników Cristiano Ronaldo.
Edytowany: 21 marca 2019 10:06

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 17 kwietnia 2019 10:53:23
Zastanawiam się czym kierują się polskie media pisząc o sytuacji przed drugą turą wyborów, bo z pewnością nie rzetelnością dziennikarską. Kilka dni temu wszystkie środki masowego przekazu jak jeden mąż informowały, że:
tvn24 napisał(a):
Poroszenko się nie doczekał. Zełenski nie przybył na debatę

Rzepa napisał(a):
Debata na Ukrainie. Rywal Poroszenki nie przyszedł


Panie/Panowie pismaki, a gdyby tak poświęcić chwilę na lekturę Ustawy o wyborze Prezydenta Ukrainy zamiast przepisywać treść ulotek propagandowych? Artykuł 62 określa termin debaty - ostatni piątek przed drugą turą, w godzinach 19-22, nie krócej niż 60 minut. A więc nie miała ona prawa odbyć się w terminie zaproponowanym przez naczelnego cukiernika i jego świtę, tylko w terminie, przy którym od początku obstawał jego przeciwnik - w dniu 19 kwietnia.

Jak powiedział Zelenskyj - klaun może zostać prezydentem, gorzej, gdy prezydent staje się klaunem. Parafrazując powyższe - prostytutka też może zostać dziennikarzem, gorzej, gdy dziennikarze stają się prostytutkami.

krzabr
krzabr PREMIUM
Dołączył: 2013-06-03
Wpisów: 59
Wysłane: 19 września 2019 14:14:59
Krewa, na Ukrainie planują zrobić ustawę o obrocie ziemią rolną. Jak widziałem jej wstepne założenia, to przecierałem oczy ze zdumienia ile tego kraju chcą obrabować i jak mocno to wesprze tamtejsze latyfundia.
Możesz coś na ten temat więcej powiedzieć?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 20 września 2019 15:02:08
Na razie nie ma o czym zbytnio się dyskutować, gdyż nie znamy ostatecznego kształtu ustawy. Początkowo miała powstać ona od podstaw, jednak po namyśle zdecydowano się na wprowadzenie zmian do istniejącego kodeksu.

Podstawowe założenia są takie:
- dzierżawca ma prawo pierwokupu;
- maksymalna dopuszczalna koncentracja to 15% w skali obwodu i 0,5% w skali kraju;
- nabywcą mogą być ukraińskie osoby fizyczne, osoby prawne, organizacje. Przy czym ostatecznym beneficjentem osoby prawnej może być cudzoziemiec (ale nie Rosjanin);
- sprzedaż ziemi należącej do państwa wyłącznie w formie przetargu;
- ograniczenie darmowej prywatyzacji ziemi (obecnie teoretycznie każdy obywatel ma prawo prywatyzować do 6 działek rolnych o łącznej powierzchni 6 ha).

Szczerze mówiąc to największy jazgot podnoszą właśnie obecni dzierżawcy, którym to nie w smak.
krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 711
Wysłane: 20 września 2019 15:34:25
Errata do informacji o zapowiedzianym zwolnieniu kolekcjonera zegarków: Nowak nie "miał wprowadzić ministra w błąd" jak to dyplomatycznie ujmują media, Nowak miał najzwyczajniej na świecie skłamać.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,414 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d