Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Visit68
Wpisów: 83
Wysłane: 18 kwietnia 2019 11:07:24
Pesto napisał(a):
Czy ktoś wybiera się do na rozprawę do sądu w maju ?

Może dobrym pomysłem byłoby ten chyba już ostatni raz, aby wszyscy obligatariusze (a przynajmniej nasze porozumienie) jaj najliczniej stawiło się na rozprawie.

Ostatnio było kilku obligatariuszy (słabo!!!) i sędzia pytał się ich o zdanie. I tu nieważne czy ktoś składał o indywidualny udział czy nie. Ci co nie składali mogliby powiedzieć (jak im się udzieli głosu), że zostali oszukani przez RW i innych - przypomnę, że RW przez większość tego procesu postulowała spłatę na poziomie ok. 50%, dopiero pod koniec zaczęła odwracać korą ogonem.

Sądze, że dalsze dyskusje tu na forum o Konradzie K. I ABRIS już tu nic nie wnoszą. Tyle tu wklejano linków do artykułów i dyskusji na ten temat doprawadziły nas do 25% zwrotu w 8 lat. Nawet nie udało nam się przygotować wzorca zgłoszenia do prokuratury.
Może trzeba było zwyczajnie sędziemu wyjaśnić, że tak długi horyzont spłaty nie ma ekonomicznego uzasadnienia i może zaproponować jednorazową spłatę dla niezabezpieczonych. Argument o upadłości mam wrażenie, że może być postrzegany niechętnie bo są też zabezpieczeni, którym spółka spłaci prawie wszystko.

Kto tu na forum jest na tyle mocny by podjąć ten temat w sadzie ?

Należy zachęcić ludzi do aktywności, bo z nią krucho (mnie też omotała RW - zawierzyłem, że ona działa w naszym interesie i mnie i wielu innych oszukali).

Sądze, że to właśnie brak aktywności spowodowany wiarą w RW o kuratora doprowadził do takiego punktu w jakim jesteśmy.

Będzie reprezentant Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Obligatariuszy GetBack

bukos4
Wpisów: 570
Wysłane: 18 kwietnia 2019 11:09:14
Pesto.
To probowalismy robic ze wszystkich 22 stycznia na ZW przed przeglosowaniem ukladu.teraz juz jest po wszystkim...klocilismy sie z nimi 11 godzin o realny uklad.my przeciwko sztabowi prawnikow.nawet NS i Barczynski wypowiadali sie watlipwie o realizacji układu. Ale niestety sad nam nie pomogl.teraz uklad zapadnie albo nie i pozniej ewentualna zmiana

maciej_61
Wpisów: 581
Wysłane: 18 kwietnia 2019 11:17:45
Najgorzej że nieważne czy Sąd zatwierdzi układ czy nie czy też oddali wniosek to każdy z tych werdyktów działa na korzyść Abrisu bo wydłuża czas w którym mogą dalej wyprowadzać forsę z firmy.

Pesto
Wpisów: 105
Wysłane: 18 kwietnia 2019 12:25:29
@bukos4

Czyli co obligatariusze nie powinni jechać na rozprawę w maju do Wrocławia ?

Wg mnie za dużo na tym forum było informacji ogólnych z prasy itd.., a za mało prostych komunikatów - tych pana RB to już wogóle nie rozumiałem i tego co twierdził na początku a co ostatecznie poparł.

Nawet na ostatniej rozprawie sędzia pytał bardzo nielicznych obligatariuszy czego oczekują i tu szkoda, że było nas tak mało (swoją winę też tu widzę). Nie ma co liczyć, że ktoś się za nas wypowie w sądzie, a jak się okazało na ostatniej rozprawie sądu sad zapytał obligatariuszy czego oczekują. I może to jeśli nawet pyta dla kurtuazji to warto byłoby powiedzieć, że Ci co się nie wyłączyli liczyli na poprawę warunków układowych o czym wkółko trąbiła spółka i RW.

Ale tu znowu brak takiej szerokiej inicjatywy - tak to czuję ... może po prostu jest nas zbyt mało - a i do tego część jest tylko aktywna - na RB przy wyborach do RW głosowało ok 200 mln kapitału - co w sumie w całości to dużo nie jest ...

Miedzy nami jakoś te wyjaśnienia są konkretne i rzeczowe, ale w żaden sposób nie przekłada się to na działanie nas jako grupy ...
Edytowany: 18 kwietnia 2019 12:30

Pesto
Wpisów: 105
Wysłane: 18 kwietnia 2019 13:45:35
Czy jak ktoś nie złożył wniosku o indywidualny udział to zostanie wpuszczony na salę rozpraw w maju we Wrocławiu ?

maciej_61
Wysłane: 18 kwietnia 2019 14:06:55
Wniosek Prokuratury o 25 lat odsiadki dla byłego małżeństwa Plichtów twórców AG. A ile dla Pana.... no cóż. ....

maciej_61
Wysłane: 18 kwietnia 2019 15:00:06
Acha. I jeszcze dodatkowo mają naprawić wyrządzone szkody. Ciekawe jak to zrobią.

maciej_61
Wysłane: 18 kwietnia 2019 18:04:38
Pesto napisał(a):
Czy jak ktoś nie złożył wniosku o indywidualny udział to zostanie wpuszczony na salę rozpraw w maju we Wrocławiu ?

Na salę sądową może wejść każdy, chyba że Sąd postanowi inaczej. Także może np dziennikarz np ze SW pójść na salę i rejestrować całość w formie materiału audio/wideo. Chyba że Sąd postanowi inaczej. Tutaj raczej nie widzę przyczyny dla których Sąd mógłby się nie zgodzić na czyjąś obecność. Ale decyzja należy do Sądu.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 432
Wysłane: 19 kwietnia 2019 00:54:10
Cytat:

@Pesto, wchodzisz jako publicznosc. Podnosisz reke i wstajesz, pokazujesz sedziemu dowod osobisty i swiadectwo depozytowe i jestes dopuszczony.

tak to dotychczas dzialalo za każdym razem

bukos4
Wysłane: 19 kwietnia 2019 01:00:20
Pesto napisał(a):
@bukos4

Czyli co obligatariusze nie powinni jechać na rozprawę w maju do Wrocławia ?

Wg mnie za dużo na tym forum było informacji ogólnych z prasy itd.., a za mało prostych komunikatów - tych pana RB to już wogóle nie rozumiałem i tego co twierdził na początku a co ostatecznie poparł.

Nawet na ostatniej rozprawie sędzia pytał bardzo nielicznych obligatariuszy czego oczekują i tu szkoda, że było nas tak mało (swoją winę też tu widzę). Nie ma co liczyć, że ktoś się za nas wypowie w sądzie, a jak się okazało na ostatniej rozprawie sądu sad zapytał obligatariuszy czego oczekują. I może to jeśli nawet pyta dla kurtuazji to warto byłoby powiedzieć, że Ci co się nie wyłączyli liczyli na poprawę warunków układowych o czym wkółko trąbiła spółka i RW.

Ale tu znowu brak takiej szerokiej inicjatywy - tak to czuję ... może po prostu jest nas zbyt mało - a i do tego część jest tylko aktywna - na RB przy wyborach do RW głosowało ok 200 mln kapitału - co w sumie w całości to dużo nie jest ...

Miedzy nami jakoś te wyjaśnienia są konkretne i rzeczowe, ale w żaden sposób nie przekłada się to na działanie nas jako grupy ...

wg mnie na obecnym etapie sprawy nie mozna zmienic warunkow ukladu, poniewaz zostal przeglosowany.jesli jest jakis kruczek prawny, ktory by na to pozwalal to niech mnie ktos poprawi. Mozna teraz zachwalac uklad i wnosic o jego zatwierdzenie, albo krytykowac i wnosic o jego odrzucenie. Odrzucenie zapewne bedzie sie wiazalo z upadloscia (choc niekoniecznie, moglaby byc sanacja, ale np. RB twierdzi ze nie, z powodu braku na nia srodkow; nie wyjasnil mi jednak jak to mozliwe ze spolka ma na istnienie i splate przez 8 lat a nie ma na postepowanie sanacyjne).
Niektorzy poslowie tez uwazaja, ze lepsza bylaby od razu upadlosc...
Ja osobiscie uwazam ze przy upadlosci za bardzo nie mozemy przewidziec konsekwencji jak by sie to skonczylo...Obecnie lansowana opcja jest jak najszybsze zatwierdzenie ukladu i wniosek o jego zmiane (ale sa tacy ktorzy twierdza ze to tez nie bedzie mozliwe).
Jak sam widzisz na ZW mozna sie pojawic bardziej honorowo, bo juz merytorycznie niewiele mozna tam zdzialac. gdybym byl z wro to pewnie bym sie przeszedl, no ale z polnocy daleko troche...

sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 414
Wysłane: 23 kwietnia 2019 17:16:10
Na liście m.in. Beauty&SPA z siedzibą w Warszawie Eh?

Cytat:
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego skierował do Prokuratury Regionalnej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, polegającego na prowadzeniu działalności maklerskiej bez zezwolenia przez podmioty pośredniczące w oferowaniu obligacji GetBack. Zawiadomienie dotyczy 5 osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób działających w imieniu 5 podmiotów. Podmioty te zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...
Edytowany: 23 kwietnia 2019 17:16

Beryl
Wpisów: 6
Wysłane: 23 kwietnia 2019 18:02:34
Cytat:
Portal wPolityce.pl ustalił, że sędzia Piotr Kluz z Sądu Okręgowego w Warszawie pozwolił na wyjście z aresztu grupie bankowców z Idea Banku, którzy zamieszani są w aferę GetBack. Sędzia pozytywnie rozpatrzył zażalenia aresztowanych w lutym tego roku finansistów, którzy mają opuścić cele po wpłaceniu kaucji w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Z informacji portalu w Polityce.pl wynika, że śledczy obawiają się, że uwolnieni dzisiaj finansiści mogą dopuścić się matactwa lub wpływania na świadków i pokrzywdzonych. Dzisiejszą decyzję wydał sędzia Piotr Kluz, który w latach 2009 - 2012 r.

wpolityce.pl/polityka/443761-s...
Edytowany: 24 kwietnia 2019 08:45

basik
Wpisów: 37
Wysłane: 23 kwietnia 2019 20:23:53
Witam którego maja jest rozprawa w sądzie.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 730
Wysłane: 23 kwietnia 2019 21:20:49
sasky napisał(a):
Na liście m.in. Beauty&SPA z siedzibą w Warszawie Eh?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

Myślę, że to nie koniec i jeszcze wiele równie zaskakujących wpisów na listę ostrzeżeń KNFu będzie gdyż jak to wielokrotnie tu podnosiłam łatwiej wymienić tych co nie oferowali obligacji GetBack (albo GetBack i innych Kondziowych spółeczek przy okazji aby klient miał doskonale zdywersyfikowany portfel) niż tych co je oferowali.
A tutaj kilka ciekawostek ...
twitter.com/pulsinwestora/stat...

voyager747
Wpisów: 477
Wysłane: 24 kwietnia 2019 14:51:37
A doradca w Lions mówił, że to tylko dla wybranych, a tu się okazuje, że nawet na bazarze razem a pomidorami sprzedawali :)

bukos4
Wysłane: 24 kwietnia 2019 19:00:43
podczas rozmowy w Wydziale Sadowym Prokuratury, Pani Prokurator powiedziała, że to czy wytoczy pozew będzie zalezalo od tego czy Państwa przypadek spełni ustawowe przesłanki:
ochrona praworządności,
ochrona praw obywatelskich lub
ochrona interesu społecznego.
Czy ktoś już miał do czynienia z takimi zagadnieniami (spełnił lub nie spelnił?) od czego to zalezy? Czy wpływ na to ma sytuacja rodzinna/majątkowa, czy też może sposób okradzenia?

basik
Wpisów: 37
Wysłane: 24 kwietnia 2019 19:03:51
Ponawiam pytanie, którego maja rozprawa,

jenes
Wpisów: 84
Wysłane: 24 kwietnia 2019 22:03:00
29

Joker
Joker PREMIUM
Wpisów: 1 180
Wysłane: 25 kwietnia 2019 11:02:29