pixelg
ESOTIQ - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

ESOTIQ [EAH]

AKTUALNY KURS: 11,50 zł (+0,00%) 12-11-2019 09:33
cegielka
Dołączył: 2010-12-20
Wpisów: 205
Wysłane: 10 sierpnia 2017 06:25:30 przy kursie: 10,79 zł
No to mieliśmy podział spółki na dwie osobno notowane. Zobaczymy jak będzie się rozwijać Esotiq bez zbędnego balastu i pożeracza zysków w postaci EMG.
Sam dział bieliźniarski wydaje się bardzo zdrowy, zyskowny i tanio wyceniany. Mamy za ostatnie 4 kwartały 6 mln zysku przy kapitalizacji 24 mln zł. Czekamy na raport półroczny i więcej danych. Niestety nie znalazłem poprzedniego wątku, wiec założyłem nowy.
Edytowany: 10 sierpnia 2017 08:56

cegielka
Dołączył: 2010-12-20
Wpisów: 205
Wysłane: 29 września 2017 07:56:28 przy kursie: 16,40 zł
Wyniki finansowe za 1 półrocze 2017 r.
Po rozdzieleniu spółki na dwa osobne podmioty, Esotiq pokazuje jakim obciażeniem była dla niego sekcja modowa Ewy Minge.

Rynek przyjął wyniki Esotiq bardzo dobrze. Bez obciążeń (wynik jednostkowy)wygląda to następująco.
Po pierwszym półroczu mamy, aż 4,1 mln zysku netto. Jeśli Esotiq powtórzy ten wynik w drugim półroczu to mamy aż 3,60 zł zysku na akcję... C/Z= 4,5 przy dzisiejszej wycenie.
Sprzedaż wzrosła z 55 mln zł na 71 mln zł., czyli wzrost 29%!
Esotiq zanotował także trzycyfrowy wzrost sprzedaży online
Poniżej szczegółowa prezentacja

esotiqhenderson.com/_pliki/rap...

Od 3 kw Esotiq będzie już pokazywał swoje wyniki nie skosolidowane z sekcja modową, bo to już od sierpnia 2017r. inny podmiot gospodarczy

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 635
Wysłane: 20 stycznia 2018 16:35:35 przy kursie: 28,50 zł
ESOTIQ & HENDERSON - analiza techniczna na życzenie


Trend wzrostowy narodził się we wrześniu ubiegłego roku, gdy kurs akcji pokonał opór na poziomie 13,42 zł i po książkowym ruchu powrotnym kontynuował zwyżkę. Pod koniec roku notowania utknęły w dwumiesięcznej konsolidacji, z której wydostały się górą w pierwszej dekadzie stycznia. Trend wzrostowy wytraca jednak swój impet, co sygnalizują wskaźniki techniczne. Teraz kluczowym będzie zachowanie kursu akcji względem wsparcia, wynikającego z górnego pułapu owej konsolidacji. Utrzymanie notowań powyżej 26,70 zł znacząco zwiększy szanse na kontynuację trendu wzrostowego.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 20 stycznia 2018 16:39


krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 635
Wysłane: 23 lutego 2018 18:04:45 przy kursie: 30,20 zł
ESOTIQ & HENDERSON - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]


Od opublikowania poprzedniej analizy technicznej minął miesiąc, lecz na wykresie cenowym nie doszło do żadnych znaczących zmian - kurs akcji nadal tkwi w szerokim trendzie bocznym. Jeżeli spojrzymy na dynamikę ruchów cenowych w obszarze tego ruchu bocznego, to zobaczymy, że strona kupująca ma przewagę. Nie ma jednak przełożenia tej przewagi na sytuację techniczną. Dotarcie do strefy oporu poskutkowało powstaniem niewielkiego knota świecy, a więc podaż również nie składa broni. Dalsze losy notowań zależą od zachowania kursu akcji względem oporu wynikającego z lokalnego szczytu. Dopiero jego pokonanie pozwoliłoby na wyprowadzenia kolejnej fali wzrostowej. Wówczas zwyżka mogłaby sięgnąć 35 lub nawet 37 zł (zewnętrzne zniesienia Fibonacciego). Najbliższe wsparcia to 26,67 zł oraz 25,70 zł.

Układ wskaźników technicznych sprzyja próbie konfrontacji z tegorocznym szczytem.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyćPowyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Analityk Fundamentalny
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 327
Wysłane: 23 kwietnia 2018 20:58:21 przy kursie: 24,90 zł
Baba z wozu koniom lżej - omówienie sprawozdania finansowego Esotiq po 4 kw. 2017 r.


Esotiq to spółka, która nie była jeszcze omawiana na łamach StockWatch.pl. Tak więc oprócz omówienia wyników czwartego kwartału na warsztat pójdą także wyniki roczne i zastanowimy się nad perspektywami..

Niewątpliwie rok 2017 należał do Esotiq, co po części wynika z przeprowadzonej reorganizacji i restrukturyzacji. Podjęta decyzja w 2016 roku o wydzieleniu biznesu modowego do osobnej, nienotowanej w chwili obecnej na giełdzie spółki, została zrealizowana i od 22 lipca 2017 wyniki biznesu modowego nie są już konsolidowane w wynikach Esotiq. Warto o tym pamiętać, ponieważ porównywalność danych będzie jeszcze przez kolejne dwa kwartały trochę utrudniona.

W chwili obecnej działalność Esotiq & Henderson SA jest skoncentrowana w obszarze projektowania, produkcji i sprzedaży bielizny damskiej oraz męskiej pod markami Esotiq i Henderson. Spójrzmy zatem na wyniki czwartego kwartału, który charakteryzował się spadkiem sprzedaży, ale za to poprawą rentowności.kliknij, aby powiększyć


Pamiętać jednak należy, że rok temu do wyników kontrybuował, a w zasadzie przynosił „plusy ujemne”, również segment modowy. W analizowanym kwartale spółka osiągnęła sprzedaż niższą o 8,0 proc. niż rok wcześniej. Porównując jednak sam segment bielizny nastąpił wzrost sprzedaży o 3,3 proc. Podobnie było na poziomie zysku brutto na sprzedaży - nominalnie spadł o 6,4 proc. ale uwzględniając tylko sam segment bieliźniarski zanotował wzrost o 4,6 proc. Dlatego spójrzmy może jak prezentowały się wyniki „czystego” biznesu Esotiq na przestrzeni ostatnich kwartałów.


kliknij, aby powiększyć


Pierwszy wykres pokazuje wybitną sezonowość wyników spółki na poziomie zysku brutto na sprzedaży. Jest to w tym biznesie dość naturalne, wprowadzamy nową kolekcję z wyższą marżą brutto, a w kolejnym kwartale są promocje i wyprzedaże, które taką marżę istotnie obniżają.kliknij, aby powiększyć


Z kolei na powyższym wykresie widzimy pozytywny trend wzrostu zarówno sprzedaży jaki i rentowności. To oczywiście cieszy i pokazuje, że spółka z powodzeniem wdraża nową strategię. Jednak mały zaskoczeniem są wyniki samego czwartego kwartału. Sprzedaż porównywalna (tzw. LFL) spadła aż o 6 proc. r/r. Spółka tłumaczy takie wyniki mniejszą ilością promocji oraz akcji marketingowych, a także skupieniem się na rentowności zamiast dynamice przychodów. Brak spodziewanego wzrosty zysku brutto w ostatnim kwartale wiązać należy głównie z wzrostem kosztów finansowych z tytułu odsetek.

Zobaczmy jak w takim razie wyglądały wyniki całego 2017 roku, pamiętając o tym, że segment modowy uwzględniany był w konsolidacji do 21 lipca 2017 roku.kliknij, aby powiększyć


W analizowanym roku spółka osiągnęła sprzedaż wyższą o 10,9 proc. niż rok wcześniej. Wzrost sprzedaży głównie przełożył się na wzrost marży brutto na sprzedaży o ponad 9 mln i osiągnięcie trochę wyższej rentowności procentowej co rok wcześniej na poziomie wyższym o 0,2 p.p. Niska dynamika kosztów sprzedaży i zarządu spowodowała, że wynik EBIT istotnie wzrósł o 7 mln z, podobnie jak EIBTDA, która zanotowała wzrost o 6,5 mln zł. Tak duża poprawa wyników wynika zarówno z faktu niekonsolidowana prawie przez pół roku segmentu modowego, który przynosi straty jak i z poprawy wyników segmentu bielizny.

Wynik netto wzrósł aż o 10,9 mln zł i ze straty netto zamienił się w zysk netto. Należy jednak pamiętać, że w trzecim kwartale 2017 rozpoznano w przychodach finansowych prawie 5 mln zł z tytułu jednorazowego zysku na utracie kontroli nad segmentem odzieży w 3Q17. W związku z podziałem Grupy Kapitałowej Esotiq, poprzez ostateczne wydzielenie spółek Femestage Eva Minge i Eva Minge Design sp GK Esotiq. Wyłączywszy to zdarzenie jednorazowe zysk netto wzrósłby i tak bardzo ładnie o kwotę prawie 6 mln zł.
kliknij, aby powiększyć


Powyższy wykres jasno pokazuje jak wyniki segmentu modowego (Eva Minge) ciągnęły spółkę w dół. Strata na EBIT w 2016 roku w tym biznesie wyniosła 6, 4 mln zł, a za 6 miesięcy i 21 dni roku 2017 prawie 4,7 mln zł. Warto pamiętać, że w dwóch kolejnych kwartałach wyniki tego segmentu nie będą konsolidowane co będzie miało oczywiście pozytywne przełożenie na wyniki 12-miesięczne oraz wyceny wg wskaźników takich jak P/E czy EV/EBITDA.
Natomiast biznes bielizny nie dosyć, że pozostawał w obydwu latach zyskownym, to jeszcze istotnie poprawił swoje osiągnięcia. W powyższych danych nie ma uwzględnionego jednorazowego zysku 5 mln zł o którym pisałem powyżej, który zaksięgowany został na poziomie finansowym poniżej linii EBITDA. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 20 procent osiągając poziom prawie 150 mln zł, marża brutto co prawda lekko spadła w ujęciu procentowym o 0,5 p.p., ale ze względu na wzrost sprzedaży oraz dźwignię operacyjną zysk EBIT zwiększył się aż o 94,2 proc.

Esotiq zamierza rozwijać również sklepy za granicą. W chwili obecnej posiada 4 sklepy w Niemczech, które przynoszą co prawda śladowe ilości sprzedażowe (0,4 mln zł kwartalnie przy wzroście o 9 proc. r/r), ale zarząd ma plany pozostania na tym rynku i uzyskania rentowności operacyjnej. W planach na rok 2018 jest zwiększenie ilości sklepów w Niemczech do 9. Warto podkreślić, że marża brutto w sklepach niemieckich jest wyższa niż ta realizowana w Polsce i to jest pozytywne. Niestety dużym wyzwaniem pozostaje zarówno wartość sprzedaży na m2 jak i ogółem a także koszty operacyjne w spółce niemieckiej.kliknij, aby powiększyć


Jak widać na załączony danych pochodzących ze sprawozdania zarządu za rok 2017, w chwili obecnej sprzedaż na m2 jest w Niemczech istotnie niższa niż w Polsce. Jeśli do tego dodamy fakt, że koszty operacyjne, pomimo ich istotnej redukcji poprzez obniżkę czynszów i zmiana sposobu wynagrodzeń, w ostatnim kwartale nadal pozostają one dwuipółkrotnie wyższe w przeliczeniu na m2 niż w Polsce, to widzimy jakie wezwanie stoi przed spółką w tym aspekcie.

Co dodatkowo warto podkreślić, spółka zauważając trendy światowe, stara się również rozbudowywać swoją sprzedaż internetową. W czwartym kwartale 2017 roku przychody z e-sklepów wyniosły 1,4 mln PLN, rosnąc o 40,0 % r/r. W chwili obecnej sprzedaż internetowa stanowi tylko 3,8 proc. co pokazuje, ile spółka ma jeszcze do zrobienia w tym zakresie, choć trend jest niewątpliwie słuszny.

Aktywa trwałe to znaki towarowe

W związku z procesem wydzielenia segmentu spójrzmy na aktywa trwałe w ujęciu kwartalnym.kliknij, aby powiększyć


Jak widać zdecydowaną większość majątku trwałego, bo aż 77 proc., stanowią wartości niematerialne i prawne. Rzeczowy majątek trwały to głównie budynki, maszyn i urządzenia związane z nakładami we własne salony detaliczne oraz środki transportu. Najbardziej istotnymi pozycjami wartości niematerialnych są znaki towarowe Esotiq (wartość bilansowa 5,5 mln zł) oraz Henderson. Okres używania tych składników aktywów jest nieokreślony, czyli spółka ich nie amortyzuje, a raz do roku sprawdza czy nie nastąpiła trwała utrata wartości. W raporcie rocznym spółka podała, że posiada następujące znaki towarowe: Esotiq, Henderson , La Marru, Eva Minge Milano. Oczywiście należy pamiętać , że kłopoty ze sprzedażą bądź rentownością jednej z tych marek mogą mieć również przełożenie w przyszłości na wycenę takich znaków towarowych w bilansie.

W wypadku aktywów trwałych warto zwrócić uwagę na jeden fakt, który wystąpi w sprawozdaniach finansowych począwszy od 2019 roku. W związku z wejściem w życie MSSF 16, spółka oszacowała, że będzie zmuszona do reklasyfikacji części swoich operacji gospodarczych. Umowy dotyczące najmu sklepów spowoduję fakt ujawnienia około 30 mln zł aktywów trwałych, z drugiej strony wzrosną o taką kwotę zobowiązania finansowe. W rachunku wyników istotnie spadną usługi obce jako czynsze, natomiast wzrośnie o około 5 mln zł. amortyzacja. Do tego w rachunku przepływów pojawią się wyższe przepływy operacyjne związane z wyższym zyskiem brutto i wyższą amortyzację co będzie kompensowane na poziomie przepływów finansowych poprzez wyższe odsetki. W oczywisty sposób taka zmiana wpłynie na wiele różnych wskaźników, o czym należy pamiętać w przyszłości. W szczególności amortyzacja już nie będzie mogła być traktowana jako typowy koszt niepieniężny, ponieważ w wypadku takich umów będzie ona reprezentowała część raty czynszowej płaconej do właścicieli wynajmowanych lokali.Optymalizacja zapasów nadal wyzwaniem stojącym przed spółką

Sprawdźmy w takim razie jak wygląda zarządzanie kapitałem obrotowym, szczególnie istotnie dla spółki działającej w handlu, gdzie istnieją trendy jak i kolekcje modowe.kliknij, aby powiększyćCykl konwersji gotówkowej w dynamice zmian wykazuje poprawę, co wynika przede wszystkie z wyłączenia od trzeciego kwartału biznesu modowego. Natomiast wartości bezwzględne wynoszące 150 dni nadal są bardzo wysokie. Innymi słowy spółka musi czekać aż 5 miesięcy na otrzymanie pieniędzy za zakupione i sprzedane towary. Dodając do tego fakt, że część sprzedaży jest realizowana przez salony własne gdzie gotówka krąży bardzo szybko, oznacza to, że rotacja zapasów oraz kredytowanie franczyzobiorców to istotne zagadnienia w zarządzaniu kapitale obrotowym spółki.

Zapasy Grupy na koniec roku spadły o 38 proc. r/r, a na wartościach pro-froma (bez uwzględnienia segmentu modowego) spadek wyniósł 22 proc. co jest oczywiście pozytywne. Przeliczając zapasy na m2 powierzchni sklepu , co w wypadku takiego biznesu jak przydatnym KPI, spadek wyniósł 28 proc. r/r oraz 5 proc. kw./kw. O ile zmiany w wielkościach r/r wynikają z braku segmentu modowego to już spadek zapasów kwartał do kwartału był świadomą decyzją spółki w związku z chęcią uwolnienia gotówki. Zmiany te należy odczytywać pozytywnie, nie zapominając jednak o wartościach bezwzględnych. Spółka na koniec roku posiadała zapasy o wartości 36 mln przy sprzedaży kwartalnej w podobnej wysokości. Biorąc pod uwagę wysoką marżę brutto w tym biznesie, w efekcie rotacja zapasów wynosi ponad 230 dni co jest wielkością znaczną.

Klienci krajowi płacą do 60 dni po wystawieniu faktury, a zagraniczni nawet do 90 dni. Ponieważ część sprzedaży skonsolidowanej jest realizowana przez sklepy własne za gotówkę, średnia rotacja należności w spółce jest sporo krótsza i nie przekracza ostatnio 30 dni. Salony własne, licząc na podstawie metrażu, stanowią jakieś 28 proc. sieci. Dodatkowo pamiętając o ujemnej rentowności segmentu odzieżowego, zwracam uwagę, że w pozostałych należnościach w kwocie 1,3 mln zł znajdują się pożyczki udzielony dwóm spółkom z tego segmentu.

Esotiq realizuje około 90 proc. swoich zakupów towarowych w takich krajach jak Chin, Indonezja, Bangladesz czy Indie. Zakupy te są realizowane przede wszystkim w dolarze amerykańskim z terminami płatności do 90 dni. Z raportów spółki można wywnioskować, że w związku z taką strukturą zakupów spółka ustala maksymalną wartość narażoną na ryzyko walutowe z tytułu działalności handlowej na podstawie wartości stanu rozrachunków w walutach obcych. Transakcje zabezpieczające zawierane są w trakcie roku obrotowego na podstawie informacji wysokości złożonych zamówień tak aby posiadać zabezpieczeń na poziomie 90% złożonych zamówień. Przeciętna transakcja zawierana jest na okres 60 dni. Esotiq na dzień bilansowy zawarł transakcje terminowe na kwotę 800 tys USD co spowodowało ujemną wyceną w rachunku wyników i zobowiązania finansowych na poziomie 50 tys. zł. Tak niska wartość sugeruje, że różnica między kursem na koniec roku, a kursem terminowym była bardzo niska i sięgała zaledwie kilku groszy co jest zastanawiąjące, ponieważ kurs USD/PLN umacniał się na przestrzeni czwartego kwartału 2017 roku o przynajmniej kilkanaście groszy.

W związku z dość wysokim wskaźnikiem cyklu konwersji gotówki w dniach również wskaźnik płynności jest na dosyć bezpiecznych poziomach.kliknij, aby powiększyć


Wskaźnik płynności bieżącej plasuje się w okolicach 1,4 -1,8, osiągając w ostatnim kwartale wartość 1,65. Jak opisano powyżej wynika to przede wszystkim z bardzo wysokich stanów zapasów. To oczywiście musi się odbić na wskaźniku płynności szybkiej, który osiągnął wartość 0,55. Zazwyczaj taka wartość wskaźnika płynności szybkiej byłaby sygnałem ostrzegawczym. Jednakże w wypadku spółki handlowej jest to trochę naturalna kwestia, przecież spora część takich spółek wręcz pracuje na negatywnym kapitale obrotowym. Pamiętajmy również o tym, że wartość wskaźnika płynności podwyższonej na poziomie 0,16 również potwierdza dobrą sytuację płynnościową spółki. Aczkolwiek w wypadku zapasów o rotacji ponad pół roku trzeba mieć świadomość, że nagły zastój w sprzedaży bądź nietrafienie z nową kolekcją może mieć poważne konsekwencje także płynnościowe.

Zadłużenie i przepływy nie dają powodów do niepokoju

Na koniec roku zobowiązania stanowiły prawie 46 proc. aktywów, co biorąc pod uwagę specyfikę biznesu wydaje się być wartością dość bezpieczną.


kliknij, aby powiększyć


Dług netto jak widzimy również spada i na koniec roku osiągnął wartość netto poniżej 4 mln zł.kliknij, aby powiększyć


W efekcie końcowym Esotiq w roku 2017 wypracował OCF na poziomie 11,3 mln zł, który w praktyce został wypracowany w czwartym kwartale gdzie wyniósł 12,9 mln zł. Głównym powodem tak dobrego cash-flow w czwartym kwartale był wzrost istotny wzrost zobowiązań handlowych przy jednoczesnych niewielkich zmianach na należnościach oraz zapasach. Natomiast analizując przepływy całego roku można zauważyć, ze zostały one wypracowane na działalności operacyjnej głównie dzięki uwolnieniu gotówki przez redukcję zapasów.

Ujemne były przepływy z działalności inwestycyjnej (przede wszystkim inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe), które wyniosły – 1,2 mln zł, a także działalności finansowej (-11,1 mln zł), ze względu na spłatę zadłużenia. W efekcie stan końcowy środków pieniężnych zmniejszył się o niecały 1 mln zł. r/r. i osiągnął wartość 5,2 mln zł.

Podsumowanie

Warto zaznaczyć, że zysk netto spółki za rok 2017 osiągnął wartość 6,6 mln zł, natomiast dla akcjonariuszy jednostki dominującej przypadło 7,6 mln zł a udziały niedające kontroli to minus 1,0 mln zł.

Spółka podała pierwsze szacunki operacyjnych wyników za 1 kwartał 2018 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spadły o około 1 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego (dane porównywalne) natomiast marża brutto istotnie wzrosła bo aż o 3,5 p.p. Trzeba poczekać na więcej szczegółów ale wydaje się, że spółka dalej realizuje strategię optymalizacji marży kosztem dynamicznego rozwoju sprzedaży. Ja odbieram to pozytywnie, ponieważ sprzedaż bez wystarczającej marży często kończy się kłopotami płynnościowymi, ale zdaję sobie sprawę, że ujemne dynamiki sprzedaży w okresie istotnego wzrostu PKB, dla części analityków, będą słabym znakiem.

Spółka działa na dość ciekawym, perspektywicznym rynku, który nadal ma szansę rozwijać się biorąc pod uwagę rosnącą zamożność Polek oraz dość dobrze wpasowaną ofertę dla klientek. Odcięcie biznesu przynoszącego straty biznesu modowego podnosi atrakcyjność oraz wycenę spółki. Należy jednak pamiętać o potencjalnych ryzykach, np. związanych z zakazem handlu w niedziele. Na ocenę wpływu tej regulacji prawnej musimy jeszcze poczekać, ale potencjalne może to być zagrożenie dla obrotów Esotiq. Cześć zakupów bielizny jest impulsowa, a w takim wypadku dni handlowych będzie mniej. Spółka zdaje sobie z tego sprawę i chce m. in. przeciwdziałać poprzez rozwój handlu w internecie. Spółka w ciągu ostatniego roku z poziomu 10 zł za akcję osiągnęła nawet 3-krotnie wyższy kurs a w chwili obecnej jest wyceniana w przedziale 24-27 zł. Na dzień dzisiejszy serwisowe automaty podają sprzeczne informacje na temat wyceny akcji Esotiq na GPW. Wycena EV/EBITDA na poziomie lekko ponad 8 wskazuje raczej na optymalną wycenę. Spółka jest obecnie wyceniana w okolicach 7-8 P/E, co wydaje się być wartością dość atrakcyjną. Pamiętajmy jednak o tym, że bez zdarzenia jednorazowego (5 mln zł) wskaźnik ten byłby istotnie wyższy w okolicach 21. Z kolei można zakładać, że spółka, nieobciążona biznesem modowym, w dwóch kolejnych kwartałach pokaże istotnie lepsze zyski niż rok wcześniej co powinno zneutralizować ten jednorazowe wydarzenie.


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj


Powyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Analityk Fundamentalny
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 327
Wysłane: 9 stycznia 2019 22:14:52 przy kursie: 16,90 zł
Po rozwodzie z Ewą - omówienie sprawozdania finansowego Esotiq po 3 kw. 2018 r.

Spółka Esotiq została przez nas przeanalizowana po raz pierwszy przy okazji zaraportowania wyników za 2017 rok. Począwszy, od czwartego kwartału 2017, po przeprowadzonej restrukturyzacji i wydzieleniu biznesu modowego, spółka skupiła się na obszarze projektowania, produkcji i sprzedaży bielizny damskiej oraz męskiej (Marki Esotiq i Henderson). Warto o tym pamiętać, ponieważ wpływa to na analizę wyników przy porównywalności danych.

Spółka zaraportowała na pierwszy rzut oka dość mieszane wyniki za trzeci kwartał 2018 roku.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 09-01-2020 22:14:52.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 23644)


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.
Edytowany: 7 maja 2019 19:11

cegielka
Dołączył: 2010-12-20
Wpisów: 205
Wysłane: 8 lutego 2019 06:24:08 przy kursie: 18,25 zł
Pierwsza współpraca marek Esotiq z siecią Aldi.

To pierwsza współpraca obu marek, zwiększająca potencjał w zakresie dotarcia do nowych grup klientów i poszerzająca obszar ich działania. Z takiego modelu współpracy korzystają wszystkie strony, a najbardziej cieszą się klienci, bo w sklepie, w którym robią codzienne zakupy odnajdują ofertę swoich ulubionych marek.
www.galeriehandlowe.pl/publika...
No to mamy nową i większą grupę klientek.

Co do wyników za 4 kwartał 2018 to powinny być one bardzo dobre. Wzrost przychodów i marży w 4 kw 2018r - spółka podaje miesięczne przychody oraz szacunkową marże brutto - powinien dać ładne zyski. Oczekuję pozytywnej niespodzianki wynikowej.
Spółka bardzo tanio wyceniana c/zo = 4,6.
Niestety słaba płynność akcji na GPW to główny minus.

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Dołączył: 2015-02-06
Wpisów: 316
Wysłane: 11 kwietnia 2019 13:24:51 przy kursie: 22,70 zł
czy to już nie jest drogo Think

niedźwiedź
niedźwiedź PREMIUM
Dołączył: 2015-02-06
Wpisów: 316
Wysłane: 27 kwietnia 2019 17:36:23 przy kursie: 18,80 zł
zrobicie omówienie raportu?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,962 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d