pixelg
DATAWALK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

DATAWALK [DAT]

AKTUALNY KURS: 194,00 zł (+0,00%) 09-04-2021 17:00
mysiauek
mysiauek PREMIUM
3
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 260
Wysłane: 4 czerwca 2019 21:14:29 przy kursie: 18,00 zł
https://stooq.pl/n/?f=1300300

DataWalk na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA wdroży platformę analityczną

dei
0
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 85
Wysłane: 4 czerwca 2019 21:42:08 przy kursie: 18,00 zł
Bełkot, jak zawsze, z którego nie wynika ani nic merytorycznego ani konkretna liczba. Trzeba jednak przyznać, ze styl komunikacji trzymają na tym samym poziomie - ciekawe ile za to dyskonta jest w wycenie...

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2019-01-27
Wpisów: 107
Wysłane: 5 czerwca 2019 08:34:21 przy kursie: 18,00 zł
mysiauek napisał(a):
https://stooq.pl/n/?f=1300300

DataWalk na zlecenie Departamentu Sprawiedliwości USA wdroży platformę analityczną


Nie datawalk, tylko konsorcjum ze stanów, które podpisało umowę z datawalk. Nigdzie nie ma napisane wprost że to będą akurat systemy datawalk czy tylko datawalk. Równie dobrze te konsorcjum może mieć podpisanych 10 umów na ten projek i te 500 mln będzie do podziału na kilka spółek.
Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Za mało danych za dużo do spekulacji. Ogólnie info pozytywne ale bez konkretnych danych.


mysiauek
mysiauek PREMIUM
3
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 260
Wysłane: 5 czerwca 2019 09:33:47 przy kursie: 22,50 zł
@FilipBonn
Cytowałem tylko nagłówek. Dokladnie jest tak jak piszesz.

Dalej nie wiemy czy w ogole coś z tortu dostaną... a kasy na kontach coraz mniej.

krewa
krewa PREMIUM
340
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 834
Wysłane: 5 czerwca 2019 09:55:07 przy kursie: 22,50 zł
DATAWALK - analiza techniczna

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od powstania "amerykańskiej" luki hossy, ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Walor znajduje się w trendzie spadkowym, co widać chociażby po przebiegu średnich, skierowanych w dół. Dzisiejsza świeca pokonała linię przyśpieszonych spadków, ale do zmiany sentymentu jeszcze daleko, gdyż nawet sekwencja opadających szczytów nie została naruszona. O takowej można byłoby mówić dopiero po pokonaniu czerwonej strefy oporu, wzmocnionej długoterminową średnią. Kolejnego oporu spodziewałbym się na ekstrapolacji linii łączącej szczyty z ostatnich 12 miesięcy notowań.kliknij, aby powiększyć

mysiauek
mysiauek PREMIUM
3
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 260
Wysłane: 6 czerwca 2019 23:00:06 przy kursie: 29,50 zł
krewa napisał(a):
DATAWALK - analiza techniczna

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od powstania "amerykańskiej" luki hossy, ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Walor znajduje się w trendzie spadkowym, co widać chociażby po przebiegu średnich, skierowanych w dół. Dzisiejsza świeca pokonała linię przyśpieszonych spadków, ale do zmiany sentymentu jeszcze daleko, gdyż nawet sekwencja opadających szczytów nie została naruszona. O takowej można byłoby mówić dopiero po pokonaniu czerwonej strefy oporu, wzmocnionej długoterminową średnią. Kolejnego oporu spodziewałbym się na ekstrapolacji linii łączącej szczyty z ostatnich 12 miesięcy notowań.


Hmmm... kurs przekroczył na ten moment wszystkie założenia (?) z analizy.
Czy zakończenie tygodnia może być jeszcze ważnym momentem?
Edytowany: 6 czerwca 2019 23:01

sebosoft
0
Dołączył: 2011-11-30
Wpisów: 17
Wysłane: 7 czerwca 2019 17:24:21 przy kursie: 26,00 zł
I po dzisiejszej sesji tygodniowa świeca nie zdołała pokonać linii trendu spadkowego. Plusem są obroty na wzroście i może kiedyś to nastąpi, prędzej czy później.

krewa
krewa PREMIUM
340
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 834
Wysłane: 2 lipca 2019 09:13:19 przy kursie: 37,50 zł
DATAWALK - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]


Po dynamicznych, niemal pionowych wzrostach kurs akcji zaczął kreślić formację kontynuacji trendu - chorągiewkę. W ubiegły piątek doszło do pełnego ukształtowania formacji, potwierdzonego wolumenem. Z uwagi na obowiązujące zalecenia kupna należy oczekiwać pełnej realizacji zasięgu wybicia. W zależności od sposobu pomiaru, jest to strefa 45-47 zł.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 6 lipca 2019 18:57:59 przy kursie: 35,00 zł
Ponieważ nigdzie na forum nie widziałem całościowej i aktualnej analizy spółki, a temat jest bardzo wielowątkowy i bez wątpienia skomplikowany postanowiłem stworzyć i opublikować coś takiego. Jest to moje i wyłącznie moje spojrzenie na Datawalk, a wiec oczywiście miejscami mogę być subiektywny, mogę się mylić , ale po to piszę te analizę jak i wszystkie inne, aby zobaczyć uwagi i punkt widzenia innych inwestorów na podane fakty i wyciągnięte wnioski.

Jeżeli ktoś niewiele wie o spółce powinien na początek zapoznać się z kilkoma źródłami informacji o niej. Przyjąłem taka formułę ponieważ opisywanie całości tematu zajęło by co najmniej kilkadziesiąt stron, a ponadto nie byłoby efektywne, ponieważ powtarzałoby treści podane już przez innych i opracowanie tego zwyczajnie zajmowało by tylko niepotrzebnie czas czyli najważniejszy aktyw każdego inwestora. :)

Na początek kilka artykułów ze strefy inwestorów oraz raport analityczny Boś SA . Oczywiście wiem, ze zarówno Strefa jak i Boś wykonuje usługę na rzecz spółki, jednak fakty podawane w artykułach i raporcie oceniam w zdecydowanej większości jako rzetelne a późniejsze wnioski i decyzje inwestycyjne każdy z inwestorów powinien wyciągnąć oczywiście sam.
strefainwestorow.pl/artykuly/d...
strefainwestorow.pl/artykuly/s...
strefainwestorow.pl/artykuly/w...
Raport analityczny stworzony przez Bosia można pobrać, z ich strony internetowej info.bossa.pl/index.jsp?layout...
(dół strony, raport analityczny Datawalk SA)

Moje spojrzenie na spółkę
W mojej opinii mają dobry, zweryfikowany przez wiele poważnych instytucji produkt oraz jest możliwość oraz prawdopodobieństwo budowania wartości spółki x ….. Ale, z całą pewnością (w przypadku oczywiście pozytywnego rozwoju sytuacji) to będzie trwało dość długo, ponieważ, wg. harmonogramu rozwoju spółki, samo zdobycie 20 klientów referencyjnych ma potrwać do 2022r a dopiero potem ma się rozpocząć globalizacja, a więc spółka wyłącznie dla inwestora na long i to bardzo długi. Kluczowe jest oczywiście pozyskiwanie kapitału na powyższe działania, bo przyjęty model działalność spółki (w mojej opinii przyjęty bardzo poprawnie) wymaga bardzo dużego kapitału, ponieważ rzecz dzieje się przede wszystkim na najważniejszym ale też i na najdroższym do wprowadzaniu produktu rynku amerykańskim. Spółka do tej pory pozyskuje kapitał na rynku polskim, wobec tego przyszłe pozyskiwanie kapitału zależy od kondycji tego rynku a w szczególności chęci funduszy (przede wszystkim) oraz inwestorów indywidualnych do długoterminowego zainwestowania (co oczywiście jest bezpośrednio związane z kondycją rynku). W mojej opinii (na podstawie raportów finansowych spółki) konieczne finansowanie musi być przeprowadzone w III kw br i od tego jak ono wyjdzie zależy bardzo dużo, a właściwie wszystko.

Tutaj pozwolę sobie na bardzo subiektywną dygresję – jeżeli jak mówi prezes „mamy produkt, który na pełnych prawach konkuruje z amerykańskimi rozwiązaniami”, czyli jeżeli ta technologia jest coś warta, a wdrażające je instytucje bezpieczeństwa publicznego i ubezpieczeń, w mojej opinii to potwierdzają to ewentualne kupienie jej przez konkurencję (w razie niepowodzenia pozyskiwania kapitału) na obecnym etapie za 30, 50, czy 100 mln USD, widząc wyceny konkurencyjnych spółek amerykańskich oraz potencjał rynku- uważam za prawdopodobne.

Dlaczego temat jest tak ważny: problem cyberbezpieczeństwa rośnie i będzie narastał mocniej i mocniej. Od kogoś z branży usłyszałem, ze „każdy przestępca który ma IQ powyżej 80 przenosi się dzisiaj do internetu, bo trudno dzisiaj z bronią napaść na bank a wyciągać pieniądze z kont i zostać niezauważonym jest o wiele łatwiej”. Nie można się z tym nie zgodzić, szerokie masy ludzi używają powszechnie płatności cyfrowych powielanych informacyjnie w mass mediach za bezpieczne, a czy zaśmiecona komórka używana przez przeciętnego użytkownika jest bezpieczna…To tylko skrawek tematu : terroryzm, wpływy gopolityczne itp - wszystko prowadzi do internetu i rośnie rola bezpieczeństwa czy raczej cyberbezpieczeństwa. Rozproszone dane, które trzeba połączyć i wyciągnąć z tego logiczne wnioski- to Datawalk robi za pomocą swojej technologii. To przyszłość, nie za 10 lat ale tu i teraz i za rok i za 2 i za 10 będzie tak samo aktualna. Dla mnie to jasne i oczywiste.

Dlaczego, w mojej opinii, istnieje prawdopodobieństwo, że może im się udać :
Ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie – w start-upach to dla mnie argument nr 1 decydujący o tym czy cos z tego wyjdzie czy też nie


Znakomity zespół sprzedażowy pod nadzorem Gabe Gottarda
Od wiosny br dołączyło do zespołu sprzedażowego dwóch ludzi ze znakomitym doświadczeniem w branży (od tego czasu zresztą tematy zauważalnie ruszyły do przodu)
Mark Massop- o bardzo dobrym doświadczeniu biznesowym w branży , obecnie VP of sales for north america,
Paul Rivet odpowiedzialny za Western United States and Canada. Doświadczenie od 15 lat, sprzedawał w I2/IBM jako szef na północna amerykę. Zamykał transakcje z policją w wielu miejscach – Irlandii, Australii, kanadzie
W radzie doradczej zasiada Kirk Bradley Jeden z pierwszych kilku członków zespołu Oracle (wcześniej RSI), obecnie Członek Zarządu ds. Technologicznych Oracle odpowiedzialny za ocenę nowych technologii w ramach procesów M&A oraz R&D, aktywny Anioł Biznesu.

Prezes Datawalk w USA Gabe Gotthard, udziałowiec i prezes DataWalk, amerykańskiej spółki-córki, Ekspert rynku nowych technologii IT z 35-letnim doświadczeniem we współtworzeniu globalnych linii produktowych m.in. budowa wielomiliardowych grup produktów w HP, stworzenie nowej kategorii systemów (utility storage) w 3PAR. Dla mnie po wysłuchaniu kilku jego wystąpień robi bardzo dobre wrażenie, a jest to bardzo ważne, bo to rynek USA będzie driverem spółki i jego rola ma olbrzymie znaczenie. Twórca m.in. 3PAR, spółki produkującej systemy pamięci masowej i oprogramowania do zarządzania nią, którą sprzedał HP, sam też związał się z DataWalk — „nie tylko pracując za ułamek poprzedniej pensji, ale również kapitałowo — bo wierzy w polskie rozwiązanie. — To nie ma nic wspólnego z tym, czy to firma z Polski czy innego kraju. Szukałem firmy z technologią z potencjałem. Dla mnie byłoby wygodniej, gdyby to była firma z Doliny Krzemowej”

Wywiad z Gabem – który koniecznie trzeba przeczytać aby wyrobić sobie zdanie, o co w tym interesie chodzi i z kim mamy do czynienia. Jest to bez wątpienia właściwy człowiek na właściwym miejscu. Poniżej link do wywiadu, ale wywiad jest na tyle ważny dla całości tematu, iż pozwalam sobie cytować obszerne fragmenty.
strefainwestorow.pl/artykuly/w...

„W DataWalk też pracujemy nad autorską technologią i produktem, który ma szansę zmienić zasady gry na globalnym rynku. Po 35 latach kariery zawodowej wiem, jak realizować ten proces w sprawdzonym modelu, na którym powstała potęga Doliny Krzemowej i jak sprawić, aby DataWalk zaistniał globalnie.
firma Palantir - założona w 2003 roku przez Petera Thiela i kilku innych współpracowników PayPal-a. Palantir wyszedł z założenia, że same komputery, wykorzystujące jedynie sztuczną inteligencję, nie są i szybko nie będą, sprytniejsze od człowieka - przestępcy, który potrafi szybko zmieniać swoje zachowanie i adaptować do nowych warunków. Zaproponowali tym samym wykorzystanie ludzkich zdolności do eksploracji dużych danych z wielu źródeł, czyli tzw. human/intelligence augmentation. Tą samą ścieżką podąża DataWalk, dodając do tego swoje przewagi konkurencyjne: budowanie zaawansowanych środowisk analitycznych o rząd wielkości szybciej i wielokrotnie taniej.
software house dla swoich klientów buduje rozwiązania zgodne z ich oczekiwaniami - niczym krawiec, który szyje na miarę. Cena za taką usługę zależy od kosztów pracy i dostępności pracowników oraz cen innych software house-ów. Natomiast DataWalk jest właścicielem technologii, na bazie której został stworzony produkt. Ten produkt cały czas się rozwija, więc wraz z upływem czasu rozwiązanie, które oferuje DataWalk będzie coraz lepsze, gdyż bazuje na doświadczeniach dziesiątek, a w przyszłości setek klientów z całego świata, a tym samym będzie rosnąć jego wartość rynkowa. Szyty na miarę system w ujęciu relacji efektywności do ceny będzie droższy, gdyż powstaje w odpowiedzi na konkretną potrzebę klienta w danym czasie, jego rozwój będzie kosztowny i ograniczony tylko do wiedzy zebranej z jednej organizacji, czyli nigdy nie będzie tak dobry jak system rozwijany w danym zastosowaniu w oparciu o feedback rynkowy. Klienci, którzy wybierają takie oprogramowanie jak DataWalk mają silną motywację do dalszego korzystania z tego rozwiązania, ponieważ mogą obserwować jak platforma rozwiązuje ich kluczowy problem, jak zwiększa efektywność ich pracy. Dla potencjalnych nowych graczy, którzy być może w przyszłości pojawią się na rynku, będzie to bariera bardzo trudna, jeżeli nie niemożliwa, do przejścia. Dlatego dla firm takich jak DataWalk zbudowanie istotnej pozycji w wartościowej niszy jest kluczowe dla odniesienia sukcesu.
Na początku cykle sprzedaży są bardzo długie, a przychody niskie, a jak wiemy są to główne parametry, jakimi inwestorzy lubią mierzyć spółki. Dla przykładu, DataWalk na początku miał cykle sprzedaży, które trwały nawet 3 lata ze względu na charakter klientów i sektor działalności - średnia jest oczywiście niższa, ale z biegiem czasu spadnie ona w okolice kilkunastu miesięcy.
Na początku kluczowe jest pozyskanie pierwszych klientów i zdobycie referencji. Ten etap już realizujemy, bo oprogramowanie DataWalk jest używane w sektorze ubezpieczeniowym, w polskich organach publicznych, czy w amerykańskich agencjach ds. walki z przestępczością zorganizowaną.
Innym przykładem może być wydarzenie związane z wyjściem założycieli i głównych akcjonariuszy w momencie sprzedaży całej spółki, zatem byłby to również exit dla inwestorów finansowych. Jeśli doszłoby do ewentualnego przejęcia, wartość spółki będzie dla firmy przejmującej, posiadającej w swoim portfolio komplementarne rozwiązania oraz rozwiniętą sieć sprzedaży, znacznie wyższa niż wartość przychodu i marża samodzielnej spółki. W nowej, dużej strukturze firmy przejmującej działania sprzedażowe i marketingowe mogę być nawet 100 razy efektywniejsze. Jeżeli firmą przejmującą będzie duży producent oprogramowania lub międzynarodowy integrator, przychody z pojedynczej transakcji sprzedaży produktu w wysokości pomiędzy kilkaset tysięcy do kilku górnych milionów dolarów będą stanowiły jedynie ok. 20% całkowitej wartości standardowej transakcji. Dlaczego? Ponieważ dobrze przygotowany produkt zazwyczaj zmienia zasady gry w rozwiązywaniu dużego problemu, tym samym pozwala na podjęcie zadań, wcześniej niemożliwych do zrealizowania i dzięki temu tworzy się potrzeba na nowy sprzęt, inne systemy, etc.
Czy można w takim razie szacować jakiej wielkości może być to stopa zwrotu?
To trudne zadanie dla pojedynczego podmiotu, ale można odnosić się do przykładów podobnych spółek z przeszłości. Weźmy chociażby MuleSoft, jest to firma założona w 2006 roku, która pozyskała $259 mln w 7 rundach finansowania. Wykorzystała te fundusze, aby się rozwijać i przeprowadzić IPO przy rynkowej wartości 2,9 mld USD. Została przejęta przez Salesforce w 2018 r. za 6,5 mld USD, a w momencie przejęcia nadal nie była rentowna. Warto też pamiętać, że zazwyczaj aktualna wycena firmy jest znacząco niższa niż kwota przejęcia. Tak było w przypadku firmy 3PAR, w której zarządzie zasiadałem: firma wyceniana na NYSE poniżej 900 mln USD, została przejęta za 2,35 mln USD.
Czy ewentualne przejęcie jest możliwe?
Obecnie koncentrujemy się na rozwoju produktu i komercjalizacji w USA. Chociaż warto wspomnieć, że w Stanach wiele firm jest przejmowanych zanim wejdą na giełdę, a samo rozpoczęcie procesu IPO często skutkuje przejęciem. Tak było w ostatnim czasie, w 2018 roku, gdy Workday przejął firmę Adaptive Insights, założoną w 2003 r., za 1,6 mld USD. Stało się to, gdy Adaptive Insights zadeklarowała przygotowania do IPO z przychodami w wysokości 106 mln USD rocznie i stratą roczną w wysokości $43 mln.
W długim terminie głównym celem jest utrzymanie klientów, dlatego ważne jest skoncentrowanie się na tym segmencie, w którym możemy wykazać ogromną przewagę nad konkurencją. Dlatego DataWalk koncentruje się na analityce inwestygacyjnej.


Mówi Chris Westphal legenda amerykańskiego świata analitycznego, twórcę Visual Analytics.
Byłem pod wrażeniem. Moja spółka miała podobną technologię i zamierzałem zrobić to, co zrobił PiLab. Platforma cały czas się rozwija. Widziałem wiele systemów, ale nigdy takiego jak ten — DataWalk weszła w skład MITRE, ciała doradczego złożonego z ok. 20 firm analitycznych, które informuje rząd USA o najnowszych rozwiązaniach. Proces zdobywania klientów rozpoczął się 2017r Wiem z własnego doświadczenia, że mimo sloganów marketingowych wielu dostawców, współczesny świat analityczny niczego nie potrzebuje tak bardzo, jak rzeczywiście otwartej, skalowalnej, zwinnej platformy, pozwalającej analizować duże zestawy danych - mówi Westphal. Tradycyjne rozwiązania informatyczne do analizy dużych zbiorów danych, wymagają potężnych nakładów pracy i są bardzo kosztowne. Uważam, że platforma DataWalk ma szansę wywrócić do góry nogami globalny świat rozwiązań analitycznych - dodaje nowy członek zespołu DataWalk.

09.2018
Platforma DataWalk została zakupiona przez The Northern Virginia Gang Task Force (NVGTF), grupę specjalną ds. zwalczania zorganizowanej przestępczości. W ubiegłym tygodniu DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, rozpoczęła współpracę z NVGTF. Głównym celem NVGTF jest rozpracowanie gangu MS-13, który liczy od 8 do 10 tysięcy członków w Stanach Zjednoczonych oraz od 30 do 50 tysięcy członków i osób z nim powiązanych na świecie. DataWalk połączy wszystkie informacje związane w jakikolwiek sposób z działaniami gangu i udostępni je w jednym repozytorium specjalistom z 14 różnych wydziałów NVGTF, podano w komunikacie.
"DataWalk dostarcza funkcjonalności, które są krytyczne z punktu widzenia naszej agencji. Platforma otworzy przed naszym zespołem zupełnie nowe możliwości analityczne, przez co zwiększy skuteczność, wydajność i zdolność do wypełnienia naszej misji, czyli do uprzykrzenia gangsterom życia tak bardzo, aby ich działalność była niemożliwa" - powiedział dyrektor NVGTF Jay Lanham, cytowany w materiale.


Na koniec zestawiłem pozyskiwanie tematów przez Datawalk : piloty, memorandium of understanding, kontrakty- zestawienie z raportów od 09.2018, wcześniejsze umowy i realizacje znajdują się w raporcie Bosi-a (z ważniejszych wcześniejszych klientów w Polsce to Ministerstwo Finansów i TUiR Warta- gdzie Datawalk zrobiła pełne wdrożenia swojego produktu).
Oczywiście w zestawieniu w okresie od 09.2018r formalny kontrakt jest tam jeden, a część pilotów zwyczajnie nie przerodzi się w kontrakty, ale podpisywanie tych dokumentów daje pogląd w moim przekonaniu pogląd o dynamice działań sprzedażowych i formacie potencjalnych klientów i jest jednym z najważniejszym elementów sprawdzających zapowiedzi rozwojowe spółki.

26.06.2019 z dostawcą analiz i informacji biznesowych w USA ("Klient"). Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk ("System") w zastosowaniach związanych z działalnością Klienta, który dostarcza przedsiębiorstwom z wielu branż informacje wspierające procesy analityczne i compliance. Zarząd Spółki uznał fakt rozpoczęcia Pilota za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną Grupy Kapitałowej Emitenta w Stanach Zjednoczonych.

4.06.2016 Memorandum of Understanding ("Memorandum") z Research Innovation Inc. ("RII"), integratorem technologii będącym liderem konsorcjum ofertowego ("Konsorcjum") na rzecz Departamentu Sprawiedliwości USA ("DOJ"). W związku z rozstrzygnięciem przetargu DOJ wybrał Konsorcjum do współpracy w okresie 5 lat w zakresie dostarczania systemów i rozwiązań analitycznych ("Projekty"). Memorandum potwierdza gotowość RII do realizacji Projektów z wykorzystaniem platformy DataWalk. Zakłada się, że Projekty będą realizowane w formule prawnej BPA (Blanket Purchase Agreements), co oznacza iż Konsorcjum będzie odpowiadać na zgłaszane zapotrzebowanie DOJ i ofertować poszczególne zamówienia w ramach Projektów, wraz z 5 innymi konsorcjami dopuszczonymi do Projektów. Oprócz spółki zależnej Emitenta oraz RII w Konsorcjum uczestniczą: Accenture Federal, IMTAS, Axiologic Solutions LLC, ManTech, BreakForth Solutions, Raptics Inc., SAP National Security Services Inc., Digital Reasoning, Text IQ, Ernst & Young, The Ryan Group.Szacowana przez DOJ wartość wieloletniego budżetu z udziałem innych konsorcjów oscyluje na poziomie ok. 500 milionów USD. Wymogi BPA precyzują oczekiwania względem systemu informatycznego składającego się z platformy, narzędzi programistycznych i wsparcia dla komponentów DOJ w celu obsługi złożonych zadań analitycznych na danych o dużej skali. System powinien być skalowany do setek terabajtów i petabajtów danych i obejmować funkcje wyszukiwania, zarządzania wiedzą, analizy i analizy powiązań, musi również zapewniać kompatybilność z otwartymi interfejsami API, połączeniami z bazą danych JDBC / ODBC, przeszukiwaniem sieci i narzędziami e-discovery, jak również wspierać zasilanie różnymi formatami danych oraz modelowanie danych w kierunku określonych inwestygacji.

23.05.2019 z prywatną instytucją inwestygacyjną ("Klient"). Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk ("System") w zastosowaniach związanych z realizacjami globalnych dochodzeń korporacyjnych, monitoringu i analiz compliance, jak również doradztwa w obszarach bezpieczeństwa i technologii dla klientów z szerokiego zakresu branż.
Zarząd Spółki uznał fakt rozpoczęcia Pilota za informację poufną, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca może mieć pozytywny wpływ na przyszłą pozycję konkurencyjną Grupy Kapitałowej Emitenta w Stanach Zjednoczonych. Dla uniknięcia wątpliwości, wynikających z niepodawania nazwy Klienta, Zarząd wyjaśnia, iż w niniejszym raporcie przekazuje informację o odrębnej współpracy względem raportu bieżącego nr 18/2019.

21.05.2019 z prywatną instytucją inwestygacyjną ("Klient"). Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk ("System") w zastosowaniu związanym z realizacją korporacyjnych dochodzeń i analiz Klienta na rzecz kontrahentów z listy Fortune 500.

25.01.2019r z Praesidium Partners LLC. ("Praesidium"), prywatną instytucją bezpieczeństwa
publicznego. Pilot realizowany będzie celem przetestowania działania platformy analitycznej DataWalk ("System") w kolejnym zastosowaniu związanym z przeciwdziałaniem handlowi ludźmi i koordynacją wymiany informacji i efektów analiz śledczych pomiędzy różnymi instytucjami prywatnymi i rządowymi walczącymi z handlem ludźmi. Rozpoczęcie Pilota to ważny krok w rozwoju Grupy Emitenta prowadzący do zbudowania pozycji rynkowej w Stanach Zjednoczonych.

15.01.2019r Zarząd DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o zawarciu umowy z klientem z sektora ubezpieczeniowego z siedzibą w Warszawie ("Klient"), której celem jest wykorzystanie platformy DataWalk na potrzeby Klienta skoncentrowane na przeciwdziałaniu nadużyciom oraz identyfikacji zorganizowanych grup przestępczych ("Umowa"). Przedmiotem Umowy jest m.in.: udzielenie licencji oraz określenie warunków świadczenia wsparcia technicznego. Umowa zawarta jest na czas nieokreślony.
Klient należy do jednej z kilku największych grup ubezpieczeniowych na świecie, to kolejny podmiot z sektora ubezpieczeniowego, który wdraża platformę DataWalk i pierwszy, z którym Spółka rozpoczyna współpracę w nowym modelu sprzedaży subskrypcyjnej (długoterminowa opłata abonamentowa). Współpraca z Klientem w Polsce stanowi istotny, pozytywny kontekst dla procesów handlowych z Grupą Kapitałową Klienta jest również kolejnym przykładem realizacji przez Emitenta strategii land and expand.
Decyzje o wdrożeniu DataWalk poprzedziły pilotaże w spółkach Grupy Kapitałowej Klienta, projekty skoncentrowane były na wykrywaniu wyłudzeń i wszechstronnej analizie procesu likwidacji szkód. Ze względu na rozwojowy charakter współpracy o zasięgu międzynarodowym oraz kontekst handlowy, nazwa Klienta pozostanie tymczasowo niejawna. Wartość powyższej umowy nie spełnia kryterium istotności zdefiniowanego jako 20% wartości kapitałów własnych Emitenta wykazanej w ostatnim opublikowanym sprawozdaniu finansowym. Zarząd Spółki uznał fakt zawarcia umowy za istotną informację, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca może mieć pozytywny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą, majątkową i finansową Grupy Kapitałowej Emitenta.

6.10.2018r Zarząd DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Emitent", "Spółka"), informuje, iż w dniu 5 października 2018 r. powziął informację, że w dniu 5 października 2018 r. spółka zależna od Emitenta DataWalk Inc. zawarła memorandum of understanding ("Memorandum") z Liberty Mid Atlantic High Intensity Drug Trafficking Area ("HIDTA") instytucją bezpieczeństwa publicznego operującą w stanach Pennsylvania, New Jersey i Delaware w USA na potrzeby sprzedaży i wdrożenia rocznej licencji platformy analitycznej DataWalk ("System"). Zawarcie Memorandum to milowy krok w rozwoju Grupy Emitenta prowadzący do kolejnego produkcyjnego wykorzystania Systemu w Stanach Zjednoczonych. Tym samym Emitent realizuje kluczowe założenia strategii zakładającej m.in. pozyskanie pierwszych referencji w sektorze bezpieczeństwa publicznego w USA.

15.09.2018r 15 września 2018 r. powziął informację, że w dniu 14 września 2018 r. spółka zależna od Emitenta DataWalk Inc. zawarła memorandum of understanding ("Memorandum") z The Northern Virginia Gang Task Force, instytucją bezpieczeństwa publicznego w stanie Wirginia w USA, na potrzeby sprzedaży i wdrożenia licencji wieczystej platformy analitycznej DataWalk ("System"). Zawarcie Memorandum to kolejny milowy krok w rozwoju Grupy Emitenta prowadzący do pierwszego produkcyjnego wykorzystania Systemu w Stanach Zjednoczonych. Tym samym Emitent realizuje kluczowe założenia strategii zakładającej m.in. pozyskanie pierwszych referencji w sektorze bezpieczeństwa publicznego w USA.Edytowany: 17 lipca 2019 10:38

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 7 lipca 2019 09:20:09 przy kursie: 35,00 zł
Teraz najważniejsze, - jak ktokolwiek zobaczy błędy merytoryczne podanych faktów lub uważa, ze wyciągnięte wnioski są nieuprawnione (z uzasadnieniem!) dawać na forum. Właśnie po to to napisałem. To nie masochizm:) a styl inwestycyjny dawania własnych informacji i skanowania faktów i wniosków wyciągniętych przez innych.


bankrucik
48
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 290
Wysłane: 8 lipca 2019 00:20:02 przy kursie: 35,00 zł
dobra robota thumbright thumbright
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 9 lipca 2019 09:33:32 przy kursie: 35,30 zł
Dzięki, pochwały są miłe, w szczególności od kogoś takiego jak Ty, kogo zdanie cenię :), ale teraz czekam na kogoś kto wytknie błędne fakty lub wnioski.

krewa
krewa PREMIUM
340
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 834
Wysłane: 9 lipca 2019 10:25:00 przy kursie: 35,30 zł
Cytat:
ale teraz czekam na kogoś kto wytknie błędne fakty lub wnioski.

Mnie dwa razy nie trzeba prosić - fakty nie mogą być błędne. Fakt to stan rzeczy, to coś, co miało miejsce w rzeczywistości.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 9 lipca 2019 16:45:19 przy kursie: 35,30 zł
"Fakt to stan rzeczy, to coś, co miało miejsce w rzeczywistości" - literalnie oczywiście masz rację, ale zbierając informacje na rynku z różnych źródeł można wziąć za fakt, coś co nim w rzeczywistości nigdy nie było , bo było np: fake newsem, przekłamaniem, przeinaczeniem, a podane zostało przez źródło jako fakt a potem przepisane przez mnie do analizy. O to mi chodziło- że ktoś interesujący się spółką może to zweryfikować - drugie, trzecie, dziesiąte oczy to lepsza weryfikacja.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 10 lipca 2019 12:19:26 przy kursie: 37,40 zł
Bardzo dobry wywiad DarkCyber z Chrisem Wesphaldem xenky.com/cyber-wizards-speak/.... Facet zdaje się wie, co mówi, a jego wieloletnie doświadczenie technik analitycznych ukierunkowaną na terroryzm i przestępczość zorganizowaną, połączone z technologią Datawalk to zdaje się, bardzo dobry kierunek spółki.
Edytowany: 17 lipca 2019 10:33

mysiauek
mysiauek PREMIUM
3
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2013-03-08
Wpisów: 260
Wysłane: 10 lipca 2019 13:14:44 przy kursie: 37,40 zł
tomasz321 napisał(a):
Bardzo dobry wywiad DarkCyber z Chrisem Wesphaldem xenky.com/cyber-wizards-speak/.... Facet zdaje się wie, co mówi, a jego wieloletnie doświadczenie technik analitycznych ukierunkowaną na terroryzm i przestępczość zorganizowaną, połączone z technologią Datawalk to zdaje się, bardzo dobry kierunek spółki.

Error 404 - Page not found!
The page you trying to reach does not exist, or has been moved. Please use the menus or the search box to find what you are looking for.
Edytowany: 17 lipca 2019 10:35

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 10 lipca 2019 16:12:11 przy kursie: 37,40 zł
spróbuj teraz
Read the entire interview https://lnkd.in/eqqUAkd

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 300
Wysłane: 11 lipca 2019 02:53:02 przy kursie: 37,40 zł
tomasz321 napisał(a):
czekam na kogoś kto wytknie błędne fakty lub wnioski.


Co tu wytykać? Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Spółka do portfela typu moonshots. Jeśli ktoś taki prowadzi, to kupić w ilości odpowiedniej, żeby ewentualne wyglebienie się "tezy inwestycyjnej" (paskudny makaronizm od investment thesis) za bardzo nie zabolało. A potem trzymać, trzymać, trzymać...
Może będzie z tego 100-bagger :)

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
47
Dołączył: 2013-10-13
Wpisów: 205
Wysłane: 11 lipca 2019 07:48:11 przy kursie: 37,40 zł
Dzięki za dobre słowo. Do rzeczy -najbardziej kluczowe oczywiście będzie finansowanie, 13.08. ukazuje się raport po II kw, wiec zobaczymy ile kasy poszło wraz z wynagrodzeniami sprzedawców w USA (to pierwszy kw. z tym pełnym obciążeniem) i ile zostało. Ale dla mnie (nawet bez tego raportu) najbardziej prawdopodobna emisja to 3 kw. i zdaje się, że od tego nie ma ucieczki.

Mogę zdobyć się nawet na odważną tezę i napiszę, iż, moim zdaniem, prawdopodobieństwo, że ta emisja się powiedzie jest o wiele większe niż to, ze się nie powiedzie. Nie pytajcie o szczegółowe wyjaśnienie - to zlepek wielu informacji, obecnej sytuacji na rynku funduszy (w odróżnieniu od grudnia 2018), ich zainteresowania wieloma podmiotami innowacyjnymi do potencjalnego zakupu z sWigu80 i nawt NC, obserwacji zachowania obecnego kursu spółki itp. Pożyjemy, zobaczymy, tak czy inaczej ta sprawa jest kluczowa dla przyszłości spółki.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 300
Wysłane: 11 lipca 2019 16:32:57 przy kursie: 35,10 zł
M.innymi właśnie finansowanie mam na myśli, pisząc o wyglebieniu się investment thesis.

Na ich miejscu szukałbym inwestorów za granicą. Taki doświadczony fundusz w akcjonariacie to też niesamowita okazja do ogarnięcia, jak wyglądają procesy związane ze strategicznym finansowaniem firmy. Nauka może boleć, ale w Stanach te sprawy nawet w sitcomie typu Silicon Valley są brane na poważnie. U nas się tego nie nauczysz.

Jak to działa u nas, masz tutaj: www.stockwatch.pl/wiadomosci/g... Werbalne obracanie milionami, a jak się zupa wylała, to:
Cytat:
Z relacji IQ Partners wynika, że o dramatycznej sytuacji Bitmarketu dowiedział się w niedzielę (7 lipca). – Byliśmy całkowicie zaskoczeni otrzymanymi informacjami (...)

To się nazywa nadzór właścicielski! Kupić domeny i biegać do prokuratury po tym, jak wyłożył się biznes, który za nimi stał? Tyle na razie z tego zrozumiałem, chociaż pewności nie mam :/ Teraz będzie wykręcanie kota ogonem, przerzucanie się odpowiedzialnością i "to nie ja, to kolega, a w ogóle to żadne pismo do nas jeszcze nie wpłynęło" :) Pogratulować!
A biznes leży...

Dobra runda finansowania byłaby zaletą.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,810 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d