Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 802
Wysłane: 14 czerwca 2019 18:41:09
voyager747 napisał(a):
Mnie tam nie zależy, żeby Osiecki siedział, chciałbym tylko jakieś pieniądze dostać, z Altusa też.

A mnie wręcz przeciwnie. Mnie zależy, żeby siedział (tymczasowo) a później mniej tymczasowo każdy winny w tej aferze. Oczywiście o winie finalnie decyduje sąd ale powiadają, że powietrze na Służewcu a już szczególnie na Białołęce doskonale wpływa na pamięć.

maciej_61
Wpisów: 658
Wysłane: 14 czerwca 2019 19:10:43
Mnie to trochę dziwi że "eksajtujemy" kto siedzi, kto będzie siedział itp itd. Zobaczcie przykład Falenty. Ewidentny szantaż w stosunku do Głowy Państwa. I niezależnie od tego czy ktoś na Niego głosował czy nie, to szantaż jest szantażem. I to nieistotne nawet czy oparty na faktach, prawdziwych nagraniach itp itd. Po prostu za sam fakt szantażu powinien siedzieć. A tu co? Ano nic. Nie było w ogóle sprawy. Komisja d/s AG jakie wnioski? Ano tak naprawdę żadne. Nawet nie udowodniła że to "vina Tusca". Pan Arabski - podobno winiem śmierci prawie 100 osób w katastrofie smoleńskie - i co? 10 miesięcy w zawiasach. A jeżeli był winien no to - dalej nie trzeba pisać. Albo niewinny - i wtedy odpowiedni wyrok.
Prezes Banku Staropolskiego - po 14 latach procesu - pół roku w zawiasach. Itp, itd.
A sprawie GBK tak naprawdę winni są politycy obu Wielce Szanujących się Stron. A więc nikt nie jest zainteresowany ruszaniem tego g... bo tylko większy sród będzie.
Dodatkowo widać że Leszek Cz. zaczął "uwierać" rządzących. I stawiam zakład że zarówno IB jak i GetinNoble zostaną znacjonalizowane pod skrzydłami PKO/PZU.
KNF wyda dyrektywę o przymusowej restrukturyzacji (czytaj nacjonalizacji) i taki IB - zgodnie z ustawą - podzielą na "dobry" IB i "zły" IB. A więc ci (jak ja na przykład) będą dochodzić roszczeń od "złego" IB. A tam same długi. I koniec. Pozamiatane. Wszystko zgodnie z prawem.

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 14 czerwca 2019 21:42:37
I zmiany w zarządzie..
www.getbacksa.pl/relacje-inwes...
Powołanie Pana Tomasza Strama w skład zarządu GetBack S.A. w restrukturyzacji jako Wiceprezesa Zarządu GetBack S.A. w restrukturyzacji ....
Pan Tomasz Strama od 18 lat jest związany z branżą zarządzania wierzytelnościami. W latach 2001-2014 związany z KRUK S.A. Jako ekspert i członek kierownictwa wyższego szczebla był odpowiedzialny między innymi za zarządzanie procesami windykacyjnymi oraz wdrażanie strategii windykacyjnych na serwisowanych portfelach wierzytelności. W okresie 2008-2014 jako Dyrektor Obszaru odpowiedzialny był za rozwój i sprzedaż usług Grupy KRUK, inwestowanie w portfele wierzytelności oraz relacje ze strategicznymi Partnerami Grupy. Ponadto Tomasz Strama kierował Departamentem Rozwoju Biznesu odpowiedzialnym za obszar handlowy jak i operacyjny spółki w ramach usług zarządzania wierzytelnościami świadczonych na rzecz największych instytucji finansowych w Polsce.
W latach 2014-2018 jako Dyrektor Generalny i Członek Zarządu odpowiedzialny za obszar operacyjny _COO_ zbudował w formule inwestycji greenfield a później zarządzał spółką KRUK Deutschland GmbH w Niemczech.

No nareszcie ktoś kto rzeczywiście 'kuma' biznes windykacyjny.

bukos4
Wpisów: 583
Wysłane: 15 czerwca 2019 00:46:52
krewa napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem, że "ten Pan" to LC? A jeżeli tak, to z jakiej racji mieliby go przesłuchiwać na obecnym etapie?

jako Przewodniczącego RN? Chyba coś tam wie na ten temat...

maciej_61
Wysłane: 15 czerwca 2019 08:21:15
Cytat:

@Maupa_w_niebieskim
Według mnie ta informacja jest tylko pozornie pozytywna. Raczej skłaniał bym się ku opinii że jesteśmy blisko scenariusza podziału GBK na "dobry" i "zły". Ten "dobry" zostanie przejęty przez Kruka a my te 20% będziemy dochodzić od tego "złego". Z CV tego gościa wynika że jest dobry w grze w takie klocki. Zresztą też z Wrocławia i pracuje (nie wiem czy jeszcze) w Kancelarii Prawnej RAVEN Krupa & Stańko Spółka komandytowa - Grupa KRUK !!!
Może "Nasz Przedstawiciel" wie coś więcej?
Edytowany: 15 czerwca 2019 08:25

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 15 czerwca 2019 09:38:38
@Maciej_61
Panie Macieju,
Każdy tą wiadomość interpretuje tak jak uważa. To, że ktoś jest z Wrocławia chyba nie powinno stanowić przesłanki negatywnej - nie dajmy się zwariować. Nie jest winą tego uroczego miasta, że stało się stolicą windykatorów i obligacyjnych przekrętów. RN podejmuje decyzje kolegialnie i mniemam, że kandydat został dokładnie prześwietlony.

maciej_61
Wysłane: 15 czerwca 2019 09:41:42
No i Open Life się wali. W porę wyszedłem. A to przecie dzieło nikogo innego jak samego Kondzia naszego ulubionego. Razem z dr Leszkiem Cz.

Na otarcie łez artykuł z Wprost z końca listopada 2017 pt "Lepsza twarz windykacji". Autorka pieje peany na cześć KK. Ciekawe co dziś by napisała. Acha bardzo zachwala inwestycje w Hussar Grupa. Więc prawdą jest że pismak napisze wszystko co mu się każe. Za odpowiednią opłatą.

www.wprost.pl/tygodnik/1008729...

maciej_61
Wysłane: 15 czerwca 2019 09:45:46
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
@Maciej_61
Panie Macieju,
Każdy tą wiadomość interpretuje tak jak uważa. To, że ktoś jest z Wrocławia chyba nie powinno stanowić przesłanki negatywnej - nie dajmy się zwariować. Nie jest winą tego uroczego miasta, że stało się stolicą windykatorów i obligacyjnych przekrętów. RN podejmuje decyzje kolegialnie i mniemam, że kandydat został dokładnie prześwietlony.

Pewnie został prześwietlony a teraz prześwietla GBK dla Kruka. To zdaje mi się nazywa się obecnie "due diligence". Czyli tak naprawdę tylko on będzie miał rzetelny raport finansowy. Ale widać taki plan.
A że został wybrany kolegialnie - to oczywiste. Tylko że w RN są praktycznie tylko przedstawiciele Abrisu (wliczam w to Pana Radka) to i taki plan realizują.
A poza tym to że Wrocław to najmniej istotne. Natomiast jego "na wprost" zatrudnienie w Kruku, praca w kancelarii (też należącej do Kruka) a specjalizującej się w restrukturyzacji zadłużonych firm - mówi chyba wszystko.
Edytowany: 15 czerwca 2019 09:52

Okradziona
Wpisów: 132
Wysłane: 15 czerwca 2019 09:48:08
maciej_61 napisał(a):
No i Open Life się wali. W porę wyszedłem. A to przecie dzieło nikogo innego jak samego Kondzia naszego ulubionego. Razem z dr Leszkiem Cz.

Na otarcie łez artykuł z Wprost z końca listopada 2017 pt "Lepsza twarz windykacji". Autorka pieje peany na cześć KK. Ciekawe co dziś by napisała. Acha bardzo zachwala inwestycje w Hussar Grupa. Więc prawdą jest że pismak napisze wszystko co mu się każe. Za odpowiednią opłatą.

www.wprost.pl/tygodnik/1008729...

Trzeba zapytać tej pani, czy sprawdziła informacje, które opublikowała!

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 194
Wysłane: 15 czerwca 2019 10:18:33
A skad ten pomysł, że Open Life się wali ?

Visit68
Wpisów: 108
Wysłane: 15 czerwca 2019 10:57:47
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

@Maupa_w_niebieskim
Według mnie ta informacja jest tylko pozornie pozytywna. Raczej skłaniał bym się ku opinii że jesteśmy blisko scenariusza podziału GBK na "dobry" i "zły". Ten "dobry" zostanie przejęty przez Kruka a my te 20% będziemy dochodzić od tego "złego". Z CV tego gościa wynika że jest dobry w grze w takie klocki. Zresztą też z Wrocławia i pracuje (nie wiem czy jeszcze) w Kancelarii Prawnej RAVEN Krupa & Stańko Spółka komandytowa - Grupa KRUK !!!

Sytuacja we Wrocławiu,Bydgoszczy, Lublinie, Warszawie jest dużo bardziej skomplikowana. Generalnie na rynku pracy jest opinia ze pracowników i firm zaangażowanych w aferę getback się
nie zatrudnia i nie współpracuje. Powstało parę firm tworzonych przez ludzi pogetbackowych ale póki co słabiutko sobie radzą . Nie ma jeszcze też wobec nich kon kretnych działań prokuratorskich. Cała branża po aferze jest omijana przez inwestorów. Widać kompletne załamanie finansowania i wiarygodności. Natomiast widać ze na rynku pojawiają się fundusze chcące kupować przecenione wierzytelności i będą szukać do tego serwiserów. W tym bym upatrywał pewnej drogi przetrwania firmy na rynku. Obawiać się jedynie należ niskiej wiarygodności samej firmy oraz jej właściciela.

maciej_61
Wysłane: 15 czerwca 2019 13:22:08
Cytat:

Sytuacja we Wrocławiu,Bydgoszczy, Lublinie, Warszawie jest dużo bardziej skomplikowana. Generalnie na rynku pracy jest opinia ze pracowników i firm zaangażowanych w aferę getback się
nie zatrudnia i nie współpracuje. Powstało parę firm tworzonych przez ludzi pogetbackowych ale póki co słabiutko sobie radzą . Nie ma jeszcze też wobec nich kon kretnych działań prokuratorskich. Cała branża po aferze jest omijana przez inwestorów. Widać kompletne załamanie finansowania i wiarygodności. Natomiast widać ze na rynku pojawiają się fundusze chcące kupować przecenione wierzytelności i będą szukać do tego serwiserów. W tym bym upatrywał pewnej drogi przetrwania firmy na rynku. Obawiać się jedynie należ niskiej wiarygodności samej firmy oraz jej właściciela.

No właśnie. I w takiej sytuacji wysokiej klasy manager pracujący w Kruku i kancelarii prawnej, rzuca tą robotę i przechodzi do firmy - bankruta. I po co? żeby sobie zafajdać znakomite CV ? Czy też żeby zrealizować przejęcie "dobrego" GBK przez Kruka?

maciej_61
Wysłane: 15 czerwca 2019 13:31:25
BearHand napisał(a):
A skad ten pomysł, że Open Life się wali ?

Patrzę na fundusze które miałem. A były to wyłącznie fundusze pieniężne, żadnych akcji czyli ryzyko bardzo niskie ale oczywiście zysk mniejszy. No i pikują w dół. Pewien gość z IB opowiedział mi jak te fundusze pieniężne tak naprawdę inwestują pieniądze. Z włosami na głowie u mnie krucho ale to co jeszcze zostało, stanęło dęba. I wypłaciłem wszystko. W porę. No ale to temat dla innego wątku. Powiem tylko że czuć tu rękę twórcy Open Life czyli Naszego Kondzia Wspaniałego.

dario10
Wpisów: 34
Wysłane: 15 czerwca 2019 17:24:47
Visit68 napisał(a):
maciej_61 napisał(a):
Cytat:

@Maupa_w_niebieskim

Mój pogetbackowy dyrektor oddziału opisuje czym się kieruje w swojej nowej pracy... oczywiście jest to etyka w biznesie, zaufanie klientów, bezpieczeństwo powierzonych oszczędności itd. Liar

Maupa_w_niebieskim
Wysłane: 15 czerwca 2019 21:34:32
maciej_61 napisał(a):

No właśnie. I w takiej sytuacji wysokiej klasy manager pracujący w Kruku i kancelarii prawnej, rzuca tą robotę i przechodzi do firmy - bankruta. I po co? żeby sobie zafajdać znakomite CV ? Czy też żeby zrealizować przejęcie "dobrego" GBK przez Kruka?

Odpowiedź na pytanie o przyczynę może być całkiem prozaiczna: for money!

leonek7
Wpisów: 413
Wysłane: 15 czerwca 2019 22:45:23
Drodzy obligatariusze ! ,,Zatrudnilismy'' następnego specjalistę za NASZE PIENIĄDZE! Ile jeszcze tych sępów się zleci do tego truchła zwanego Getback? Zapewne tyle aby wydziobać ostatnią złotówkę z naszej ukradzionej kasy.

Okradziona
Wysłane: 15 czerwca 2019 23:09:22
A czy sprawa jest rozpatrywana jako zorganizowane przestępstwo?

Okradziona
Wysłane: 15 czerwca 2019 23:10:59
maciej_61 napisał(a):

For money - ciekawe, ciekawe. GB ma mnóstwo „ skradzionych” pieniędzy.

maciej_61
Wysłane: 16 czerwca 2019 07:05:00
maciej_61 napisał(a):

No to chyba że dostał jakieś ciężkie miliony, bo to praca sezonowa na góra 2 lata a potem praktycznie nie ma czego szukać w świecie finansów. Oczywiście nasze miliony. A do tego dochodzi rekomendacja i mianowanie przez RN, gdzie szefem jest "Nasz Przedstawiciel" co dla mnie jest anty-rekomendacją.

Tam więc @Maupa_w_niebieskim jak się nie obrócisz to tył zawsze z tyłu.

bukos4
Wpisów: 583
Wysłane: 16 czerwca 2019 23:55:49
Z bieżących spraw:

1) Pracujemy z Komisją Finansów Publicznych.
2) Pracujemy z Podkomisją ds/ getback.
3) Pracujemy z Ministerstwem Finansów nad Funduszem „z kar”.
4) Pracujemy z Ministerstwem Sprawiedliwości ws. Klauzul.
5) Pracujemy wraz z Artiomem z BFG.
6) Postępują zmiany w składzie Rady Wierzycieli.
7) Postępują zmiany w Regulaminie RW.
8) Spółka zleciła mnóstwo audytów, raportów, analiz. Walczymy o dostęp do nich. Priorytetem są „rolki” i audytor.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość