Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

maciej_61
Wpisów: 658
Wysłane: 18 czerwca 2019 09:06:00
Masz rację. Ja tylko chciałem zwrócić uwagę że info o interesach za wschodnią granicą zawarł w CV. W żadnej mierze go nie mam zamiaru bronić.
Z drugiej strony gdyby nawet handlował bronią i miał na to stosowne pozwolenia to było by to legalne.
Chciałem też zwrócić przez swój wpis uwagę z jakim cwanym gościem mamy do czynienia. I do tego inteligentnym. I dlatego tym bardziej niebezpiecznym.
Edytowany: 18 czerwca 2019 09:15

ninia
Wpisów: 56
Wysłane: 18 czerwca 2019 09:14:17
GBK to postaw czerwonego sukna, za które ciągną banki,zabezpieczeni, obligatariusze, akcjonariusze i kto żyw naokoło. A ja z Abraisem powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi mi Ra..... tyle zostać w ręku, aby na kołdrę wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy.

maciej_61
Wysłane: 18 czerwca 2019 09:36:15

Okradziona
Wpisów: 131
Wysłane: 18 czerwca 2019 11:27:12
robertsiudek napisał(a):
Okradziona napisał(a):
Ja poważnie pytam, bo wg mnie to temat dla prokuratury! Kto by na niego zagłosował, gdyby wiedział, czym tak naprawdę się zajmował?!

Trzeba zawiadomić pana Anana Kofana, to temat dla OZNu :)

Większość ludzi nie akceptuje biznesów, które są nieuczciwe i bazują na naciąganiu starszych ludzi. Jeśli ty to popierasz-twoja prywatna sprawa.
Liczę, że kawaler Maltański ma jednak zasady moralne.

_olo_
Wpisów: 360
Wysłane: 18 czerwca 2019 12:35:01
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim
Cytat:
§ 5. Emitent przekazuje w formie raportu bieżącego informacje o:
5) powołaniu osoby zarządzającej lub nadzorującej;

Cytat:
§ 10. W przypadku, o którym mowa w § 5 pkt 5, raport bieżący zawiera:
1) datę powołania osoby zarządzającej lub nadzorującej;
2) imię i nazwisko powołanej osoby zarządzającej lub nadzorującej;
3) wskazanie funkcji powierzonej w przedsiębiorstwie emitenta;
4) posiadane wykształcenie, kwalifikacje i zajmowane wcześniej stanowiska, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej;
5) wskazanie innej działalności wykonywanej poza przedsiębiorstwem emitenta, z oceną, czy jest w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie emitenta konkurencyjna, oraz wskazaniem, czy osoba ta uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej lub uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu;
6) informacje o wpisie powołanej osoby zarządzającej lub nadzorującej, zamieszczonym w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

Na NC wskazanie wszystkich spółek ogranicza się do 3 lat wstecz, tu nie widzę ograniczenia czasowego, przynajmniej w tym rozporządzeniu.

I jeszcze taka ciekawostka, dwie osoby napisało do KNF petycję (styczeń i luty) w sprawie połączenia banków LC co KNF pozostawił bez rozpatrzenia lub rozpatrzył negatywnie.
Edytowany: 18 czerwca 2019 12:36

maciej_61
Wysłane: 18 czerwca 2019 13:12:49
@_olo_
Cytat:
Na NC wskazanie wszystkich spółek ogranicza się do 3 lat wstecz, tu nie widzę ograniczenia czasowego, przynajmniej w tym rozporządzeniu.

Tak, tylko zauważ że przepis ten dotyczy spółek a nie osób. W najgorszym wypadku na GBK zostanie nałożona kara. Płacona z naszych pieniędzy. Cwaniura z tego RB.....

robertsiudek
Wpisów: 23
Wysłane: 18 czerwca 2019 16:31:08
Okradziona napisał(a):
robertsiudek napisał(a):
Okradziona napisał(a):
Ja poważnie pytam, bo wg mnie to temat dla prokuratury! Kto by na niego zagłosował, gdyby wiedział, czym tak naprawdę się zajmował?!

Większość ludzi nie akceptuje biznesów, które są nieuczciwe i bazują na naciąganiu starszych ludzi. Jeśli ty to popierasz-twoja prywatna sprawa.

Proszę wyprowadzić mnie z błedu:
1. Sprzedawanie koców naiwnym/głupim ludziom jest be

ale

2. Pożyczanie pięniędzy (vel kupowanie obligacji) spółce, która obraca wierzytelnościami, z których część jest conajmniej wątpliwa (przedawnienie, doręczenia na podwójne awizo etc.) i zarabia na kosztach przyznawanych w postępowaniach egzekucyjnych, o których dłużnik nawet nie wie jest etyczne do chwili, gdy spółka płaci odsetki

Lukas81
Wpisów: 3
Wysłane: 18 czerwca 2019 16:37:02
Witam.

Zakupiłem na firmę (Sp. z o.o.) obligacje GetBack. Orientuje się ktoś czy po uprawomocnieniu się przyjętych przez sąd warunków PPU (25%, 8 lat) mogę "wrzucić" w koszty firmy 75% wartości obligacji, które zostały umorzone?

Pozdrawiam

Łukasz

leonek7
Wpisów: 413
Wysłane: 18 czerwca 2019 16:56:38
robertsiudek napisał(a):
Okradziona napisał(a):
robertsiudek napisał(a):
Okradziona napisał(a):

Proszę wyprowadzić mnie z błedu:
1. Sprzedawanie koców naiwnym/głupim ludziom jest be

ale

2. Pożyczanie pięniędzy (vel kupowanie obligacji) spółce, która obraca wierzytelnościami, z których część jest conajmniej wątpliwa (przedawnienie, doręczenia na podwójne awizo etc.) i zarabia na kosztach przyznawanych w postępowaniach egzekucyjnych, o których dłużnik nawet nie wie jest etyczne do chwili, gdy spółka płaci odsetki

1.sprzedawanie koców/garnków starszym schorowanym ludziom dla których poratowanie zdrowia jest najważniejszą na pewnym etapie życia kwestią jest wg ciebie cacy? Na zasadzie jak ,,dziadek babcia ''wyda parę tysi to się zdrowszy poczuje?Kim trzeba być ,jaką kanalią aby wykorzystać w tak bezwzględny sposób ludzi? 2.Pożyczanie pieniędzy wiąże się z odpowiedzialnością oddania ich . Jeżeli nie odaję swoich długów jestem zwykłym złodziejem.Najwyraźniej dla niektórych bycie złodziejem i naciągaczem świadczy o ,,bohaterstwie'' a powinno o s........ństwie!

leonek7
Wpisów: 413
Wysłane: 18 czerwca 2019 17:06:37
maciej_61 napisał(a):
Ze strony GBK, zakładka Władze Spółki, konkretnie RB

Cytat:
W latach 2011-2016 współtworzył oraz zarządzał przedsiębiorstwami o profilu handlowym na terenie Białorusi oraz Rosji.

Mówiąc oględnie nie jestem członkiem fun-clubu RB ale z ewentualnych zarzutów może się łatwo wybronić. Info o tym co robił, skrótowo bo skrótowo, ale zawarł w swoim CV Liar
A my możemy sobie pogwizdać.....
A co to za spółki i czym się zajmowały i czy miały zysk czy nie - to insza inszość. Nikt się nie dopytywał. Niestety....
Barczyński zawarł w swoim CV tylko wzmiankę o działalności w Rosji i na Białorusi. Natomiast całkowicie zataił informacje o współpracy z firmą Lama Gold w Polsce .Najwyraźniej uznał (i słusznie) ze nie ma się czym chwalić.
Edytowany: 18 czerwca 2019 17:07

maciej_61
Wysłane: 18 czerwca 2019 17:23:01
Jeszcze raz powtórzę. Nie RB (choć de facto on) tylko - według odpowiednich regulacji - zrobiła to w swoim oficjalnym komunikacie Spółka GBK. A to zasadniczo zmienia - z punktu widzenia np KNF - kwestie kto jest winny. Tako rzecze prawo. A że nie przystaje to do rzeczywistości - cóż... nie przystaje nijak.

borecki
Wpisów: 45
Wysłane: 18 czerwca 2019 19:25:33
Cytat:
Obligatariusze. Barczynski vel Liar sprzeniewierzając się ludziom, którzy na niego zagłosowali, teraz przytula co miesiąc kasę. Ale jego główne źródło utrzymania to doradztwo gospodarcze. Opinie o nim każdy może dodać. A zapewne ktoś kto zamierza u niego zostawić jakiekolwiek pieniądze sprawdzi co nieco o nim.
Chyba warto uświadomić ewentualnym przyszłym jego klientom z kim mają do czynienia? To jedyne co może bezczelny uśmieszek z tej gęby zmazać, bo żale tutaj nic nie poskutkują. Zachęcam do publicznego pisania rekomendacji o tym osobniku. Oczywiście sama prawdę.
google -> "radosław barczyński doradztwo" -> Wasza rekomendacja

NerfMe
Wpisów: 208
Wysłane: 18 czerwca 2019 20:09:05
Ta, tylko że jak widać w tym świecie żadne zasady nie obowiązują, a my tu jesteśmy z przypadku... Jeśli Abris go od początku wynajął to doradził im genialnie... A że po drodze oszukał, manipulował i okłamał kilku obligatariuszy indywidualnych to raczej żadnej spółki nie zainteresuje.. Aczkolwiek co ja tam wiem...

voyager747
Wpisów: 510
Wysłane: 19 czerwca 2019 00:42:34
Może to my jesteśmy zbyt naiwni, zbyt głupi, zbyt łatwowierni, a tu nie ma przebacz.

maciej_61
Wysłane: 19 czerwca 2019 06:16:19
NerfMe napisał(a):
Ta, tylko że jak widać w tym świecie żadne zasady nie obowiązują, a my tu jesteśmy z przypadku... Jeśli Abris go od początku wynajął to doradził im genialnie... A że po drodze oszukał, manipulował i okłamał kilku obligatariuszy indywidualnych to raczej żadnej spółki nie zainteresuje.. Aczkolwiek co ja tam wiem...

Z relacji które zawarte są także na tym forum (p. Wójcik, przebieg ZW, głosowań itp) wynika że wybitnie zabiegał o to by być wynajętym przez Abris. No i zgadzam się z powyższą opinią. Teraz chyba już pora przestać rozpaczać nad rozlanym mlekiem tzn sytuacją z RB tylko zastanowić się jak usunąć szkodnika. Bo dotychczasowe pomysły które pojawiały się na tym forum nie prowadzą do tego. Osobiście też nie mam pomysłu ale nie jestem prawnikiem.. Tu trzeba kogoś w stylu Giertycha. A że byłby to "pakt z diabłem". Cóż. Czasem tak trzeba.

Stowarzyszenie OSOG
Wpisów: 11
Wysłane: 19 czerwca 2019 07:14:46
Piotr Osiecki były prezes Altus TFI najbliższy krewny Alicji Kornasiewicz byłej przew. RN Getback wraca za kratki za przestępstwa jakich się dopuścił w GetBack. To dobra wiadomość dla pokrzywdzonych. Czekamy na dalsze postępy i sukcesy pracy zespołu prokuratorów .

hektorek
Wpisów: 61
Wysłane: 19 czerwca 2019 11:07:57
Pytanie do prawników: jak się dobrać do Abris, który jako profesjonalny zarządzający inwestycją w GB a nie tylko gupi inwestor, najpewniej wiedział o planie Kondzia hiper emisji niepublicznych i szlifowaniu wyników rolkami co by rejtingi były fajowe i IPO się udało . Kornasiewicz-Osiecki ... to chyba nie jest zbieg okoliczności. Oj nie. Abris zatrudnia cały sztab analityków z dostępem do danych z ksiąg swoich spółek jakiego przeciętny analityk z rynku nie posiada karmiąc się tylko tym co opublikowane.Rolki były najpewniej znane Abrisowi i nawet przyklepane przez audytora (też z dostępem do danych wszystkich o jakie poprosi i krytycznie je ocenia), bo chyba nikomu nie przyszło do głowy, że to nielegalne.

Adagio
Wpisów: 161
Wysłane: 19 czerwca 2019 15:38:42
Stowarzyszenie OSOG napisał(a):
Piotr Osiecki były prezes Altus TFI najbliższy krewny Alicji Kornasiewicz byłej przew. RN Getback wraca za kratki za przestępstwa jakich się dopuścił w GetBack. To dobra wiadomość dla pokrzywdzonych. Czekamy na dalsze postępy i sukcesy pracy zespołu prokuratorów .

Nie wiem czy taka dobra, pomijajac fakt, ze sa powazne watpliwosci, czy w ogole doszlo do jakiegos przestepstwa.

Panstwo polskie przez bezmyslna i agresywna polityczna krucjate prokuratury narazilo na realne straty setki tysiecy inwestorow i to na realne straty w miliardach. Rynek TFI lezy i kwiczy.

Sprzedaz spolki po cenie rynkowej (cena na gieldzie) to ma byc przestepstwo? bez zartowSpeak to the hand
Tez chcial bym kupic przykladowo CD Projekt po 10 zlotych, bo taka jest wartosc ksiegowa... czyli wszystkie te transakcje obecnie po 200 zl na kacjach CD Projekt to przetepstwo...

Osiecki jest szykanowany, to nie ma nic wspolnego z prawem i sprawiedliwoscia.
Speak to the hand

po_prostu_nikt
Wpisów: 15
Wysłane: 19 czerwca 2019 15:54:22
Cytat:
Sprzedaz spolki po cenie rynkowej (cena na gieldzie) to ma byc przestepstwo? bez zartow

Adagio, po jakiej cenie rynkowej skoro aresztowano 5 osób właśnie za ustawianie kursu giełdowego EGB.
Czyli cena została sztucznie zawyżona.

muaddib77
Wpisów: 96
Wysłane: 19 czerwca 2019 17:52:27
nie brońcie ani osieckiego ani rynku tfi w polsce,
pierwszy chciał pchnąć egb po cenie zawyżonej, kasa poszła, sucess fee wypłacone, wszystko sie zgadza, tylko nie wycena która była zawyżona, co potem wykazał gbk w swoich księgach wyceniając to na 0... a rynek tfi w polsce dawno odszedł od tego czym miał być, liczy się tylko hajs wypłacany zarządzającym za często papierowe zyski (kreatywna księgowość), klienci (detaliczni) są na samym końcu, nikogo nie obchodzi czy klient (detaliczny) będzie puszczony z torbami czy nie,
liczą się tylko tłuste koty czyli quasi fundusze zwane potocznie fiz'ami, tutaj z klientami się liczą bo taki klient może więcej i może im zaszkodzić, ale funkcjonalność takich tworów już się kończy pomału, ciekawe co złodzieje w niebieskich kołnierzykach wymyślą jak się źródełko w postaci fizów skończy, bo oni nie śpią...
rynek tfi w polsce śmiechu warte, dobrze że zorientowałem się wcześnie czym to śmierdzi, polecam inwestowanie i spekulowanie krótkoterminowe na własny rachunek...
tracicie jesteście sami sobie winni, zyskujecie jesteście panami swojego majątku... a nie oddajecie go zuodziejom w białych rękawiczkach, którzy naświetlą wam superzyski n% w skali roku superbezpieczne, a jak nie wyjdzie to hmmm umowa była to co pan chce, nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi, po drodze oczywiście pójdą opłaty za zarządzanie i można żyć...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość