11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 422,50 zł (-1,29%) 19-07-2019 17:02
Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 165
Wysłane: 14 czerwca 2019 15:13:00 przy kursie: 389,50 zł
Spekulantów i szybki kapitał jestem w stanie bezproblemowo ogarnąć, ale naprawdę zupełnie nie rozumiem dlaczego długoletni inwestorzy aż tak bardzo przywiązują wagę do rubryki: " wycena". Think Dla mnie w tych wszystkich reko najważniejsze są prognozy zysku/przychodów/premier. Dlaczego miałbym być zatem niezadowolony z tego co przelali na papier koledzy z Nobla? Ja tam widzę kolejną mądrą głowę, która prognozuje skokowy wzrost biznesu i w średniej perspektywie wróży multiplikacje wszystkiego.laughing8 Odpalić panowie cygara i łapać w garść teku glass pełne bourbon barell age' a occasion5 i czekać aż konto napuchnie. A jeśli cyferki z papierka się zgodzą - to wcześniej później to "musi" nastąpićoccasion9

baks napisał(a):
Ale nie przecież już od ponad roku wiadomo, że mocno poszli do przodu i mają już mocne przymiarki do 2 kolejnych projektów a wspomniano także (o kolejnej grze) ze świata FP.

Tak sobie próbowałem poskładać kilka rzeczy w jedną całość. Podpytywałem nawet troszkę na forum inwestorskim. Oczywiście nie chcę być świętszym niż papież i zdaję sobie sprawę, że wszystko może się jeszcze wywrócić do góry nogami ze trzy razy. Ale.... Z przesłanek jakie otrzymuję, wychodzi mi, że P10 zapewne będzie takim, bądź innym Frostunkiem2.

baks
Wpisów: 2 107
Wysłane: 15 czerwca 2019 12:41:25 przy kursie: 389,50 zł
Przyznam, że nie czytałem rekomendacji Noble.
Jednak naszła mnie taka refleksja.
Nie można wykluczyć sensowności wyceny ...... salute

Komentując zazwyczaj zapominamy, że część rekomendacji jest wydawanych w perspektywie 12 miesięcy. Choć niektórzy "podążają za rosnącą wyceną" innych.

Nie wiem czy w wycenie zostało zaznaczone o jaką perspektywę chodzi.

Jednak biorąc pod uwagę taką perspektywę to można się zgodzić z prognozą wyceny do maja 2020. Tym bardziej jeśli bierze się symulowaną sprzedaż na podstawie q1 2019.

Tyle, że wynik q1 jest nieco mylący. Wynik za q2 powinien być zbliżony tak sądzę w rekomendacji. Jeżeli założy się wyniki q3 i q4 po 6-8mln to wynik roczny zysku byłby około 20mln. To założenie spełniałoby rekomendację i dawało przy współczynniku 1:20 kapitalizację zbliżoną do aktualnej.

Tyle, że jak wiemy sama umowa za 3mln USD dołoży ponad 10mln do zysku co w połączeniu nawet tylko po 6mln w q3 i q4 da już wynik zysku zbliżony do 30mln. Biorąc pod uwagę poziom sprzedaży ML można liczyć się z tym, że wyniki za q3 a szczególnie q4 powinny być wyraźnie wyższe niż 6mln. Co nawet przy dynamicznie rosnących kosztach może dać wynik zbliżony do ubiegłorocznego - choć bardziej spłaszczony kwartalnie.

Nie sądzę aby wycena obejmował perspektywę po premierze P8.

@Andy
Dla mnie nie jest tajemnicą, że P10 może być FP2 ale nie jest to przesądzone bo z wypowiedzi wynikało, że poza P9 i P10 jest jeszcze jedna gra w planach.
Dla mnie osobiście nie ma większego znaczenia jaki projekt jak się nazywa.
Jednak trzymałbym się logicznie mojej opinii choć nie musi być poprawna.
Jak wynika z wypowiedzi P8 prowadzi jakaś ekipa i jest nabór.
Nad P9 są już jakieś prace co kiedyś się "wymknęło" co mnie nie dziwi bo tak samo było z P8. Czyli już tak ktoś pracuje. W tym roku rusza nabór do P9.
Podobnie prace ruszają nad P10 w tym roku nad prototypowanie - czyli już "schemat na A4" mają gotowy ....Angel
Nad FP będą pracować jeszcze co najmniej rok nad DLC.
Część ekipy będzie zasilać inne projekty.
Mi się jednak wydaje, że P9 i P10 są już gotowe studyjnie (koncepcja) i ruszają nad nimi prace.
FP2 to chyba będzie dodatkowy projekt który jeszcze oficjalnie nie jest ogłoszony.
Jest gotowa ekipa mająca doświadczenie. Mają lub będą mieć mnóstwo gotowych nie wykorzystanych wcześniej pomysłów i materiałów. Czyli prace nad następcą będą mogły ruszyć dużo szybciej można pominąć duży fragment prototypowania gry i niemal od razu po produkcji DLC do FP ruszyć z produkcją.
Może się okazać, że FP2 może mieć premierę przed P10 .... d'oh!

Mogę się mylić ale to całkiem możliwy scenariusz. Jeśli uda się plan naboru do P9 i P10 nie będzie potrzeby demontowania sprawnie działającego zespołu od FP..
Jednak na razie jest możliwy każdy scenariusz.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Frey
Wpisów: 816
Wysłane: 16 czerwca 2019 00:54:23 przy kursie: 389,50 zł
Czekając na premierę Children of Morta warto odnotować, że Moonlighter nadal świetnie sobie radzi. W czasie przeceny dotarł do pierwszej dziesiątki w eshopie.
nintendoeverything.com/switch-...

W ostatnim jeszcze zahaczającym o promocję tygodniu - już niżej, ale nadal wysoko:
nintendoeverything.com/switch-...

Utnapisztim
Wpisów: 353
Wysłane: 16 czerwca 2019 11:41:02 przy kursie: 389,50 zł
baks napisał(a):
Przyznam, że nie czytałem rekomendacji Noble.
Jednak naszła mnie taka refleksja.
Nie można wykluczyć sensowności wyceny ...... salute

Tu masz skrót reko static.pb.pl/atta/3528-11bit-n...

Naprawdę trudno oczekiwać że skoro na 2019-2021 prognozują średnio 51mln zysku rocznie, to wycenią spółkę na dużo więcej niż miliard (a trzeba pamiętać że już za rok bedzie 2,4mln akcji). Moim zdaniem bardzo konserwatywna prognoza wyników 2019-20 a zwłaszcza 2022. Ale trzeba pamiętać o możliwych przesunięciach terminów premier, nie ma przecież pewności że mimo długiego jeszcze czasu (2,5 roku) i deklarowanych planów spółki to P8 na 100% zadebiutuje w 2021 - zwłaszcza w świetle tego co ostatnio usłyszeliśmy o stanie zaawansowania prac.

topfacet
Wpisów: 2 448
Wysłane: 18 czerwca 2019 13:09:47 przy kursie: 393,50 zł
NS organizuje bezpłatne warsztaty online z wyceny spółek gamingowych:

https://interakcje.noblesecurities.pl

baks
Wysłane: 18 czerwca 2019 22:53:17 przy kursie: 393,50 zł
Utnapisztim napisał(a):

Naprawdę trudno oczekiwać że skoro na 2019-2021 prognozują średnio 51mln zysku rocznie, to wycenią spółkę na dużo więcej niż miliard (a trzeba pamiętać że już za rok bedzie 2,4mln akcji). Moim zdaniem bardzo konserwatywna prognoza wyników 2019-20 a zwłaszcza 2022. Ale trzeba pamiętać o możliwych przesunięciach terminów premier, nie ma przecież pewności że mimo długiego jeszcze czasu (2,5 roku) i deklarowanych planów spółki to P8 na 100% zadebiutuje w 2021 - zwłaszcza w świetle tego co ostatnio usłyszeliśmy o stanie zaawansowania prac.

Co do samej rekomendacji miałbym nieco zastrzeżeń - jednak biorąc pod uwagę podane argumenty to wszystko się spina.
Nieco oszczędnie wycenili zysk z tego roku - można to jednak zrozumieć biorąc pod uwagę wzrost zatrudnienia blisko 40% (według planu) i związany z tym wzrost kosztów płac ok 30%. Do tego koszt remontu (może nawet ponad 1mln) i wzrost płac dla reszty.
Summa summarum daje wzrost kosztów zauważalny. Pomimo tego spadek relacji przychód do zysku zbyt duży. W q1 q2 relacja wyjdzie dość duża chociażby z powodu 70% płatności dla Sun od sprzedaży ML. Jednak w q3 i q4 relacja będzie się poprawiać z racji spodziewanego sukcesu CoM a tam koszty zewnętrzne "tylko" 50%.
W reko można się zgodzić z małym "ale".

Trochę sam mieszasz z opinią, że nie mogą więcej wycenić przy średniej 51mln ....d'oh!
przecież prognoza wyceny dotyczy w perspektywie q1 2020.
W tym czasie będziemy w okolicach wyników za 2019.
Tak czy inaczej wyniki przychodu i zysku nawet przy dużym sukcesie CoM i konsolowego FP nie będą wyraźnie wyższe niż wynik 2019.
W tym okresie można oczekiwać zmieszczenia się w widełkach wyceny +- 10%.
Później na przełomie q1/q2 powinny się pojawić szersze wieści o P8 ........ tego okresu już prognoza nie obejmuje.

baks
Wysłane: 18 czerwca 2019 23:04:53 przy kursie: 393,50 zł
topfacet napisał(a):
NS organizuje bezpłatne warsztaty online z wyceny spółek gamingowych:

https://interakcje.noblesecurities.pl

Ciekawy iwent może warto porozmawiać z nimi f2f i zrozumieć w pełni ich filozofię .....Think

Bidzos
Wpisów: 69
Wysłane: 18 czerwca 2019 23:05:42 przy kursie: 393,50 zł
Pamiętacie panowie o tym, że każdy dzień sprzedaży FP zbliża nas do mniejszej prowizji, z tego co pamiętam DLC liczy się do tych progów.

Dorzucam webinar, jest tam krótka analiza 11bit i nominacja do perełek SI
strefainwestorow.pl/artykuly/e...
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Edytowany: 18 czerwca 2019 23:15

andy_dufresne
Wpisów: 737
Wysłane: 19 czerwca 2019 10:43:23 przy kursie: 393,50 zł
W sieci pojawiły się materiały z Wall Street w Karpaczu, wywiad z prezesem Bitów oraz panel o gamedev z jego udziałem:

Frey
Wysłane: 20 czerwca 2019 02:16:20 przy kursie: 393,50 zł
Demo CoM do pobrania na steam za darmo.
Moim zdaniem gra wygląda fenomenalnie. Pixel art at its best! Gra ma klimat i wciąga. Według mnie największy sukces odniesie na Switch - jest po prostu idealna na tę konsolę. Na PC najlepiej gra się padem. Sterowanie klawiaturą i myszą daje radę, ale pad będzie lepszy (nie mówiąc już o switch). Parę bugów jest - jak to w wersji beta, ale nic strasznego.
Patrząc na mocny przyrost osób w grupie na Steam można już śmiało stwierdzić, że udostępnienie demo to był dobry pomysł.
Wygląda na to, że jeszcze przed końcem okresu przez który udostępnione będzie demo, gupa CoM swoją wielkością przekroczy wielkość grupy Moonlightera z chwili premiery tej gry tj. 20943 osób.
Edytowany: 20 czerwca 2019 02:41

trudno100
Wpisów: 15
Wysłane: 20 czerwca 2019 09:52:48 przy kursie: 393,50 zł
Dla porządku dodajmy, że pojawił się również pre-order. Aktualnie 3 strona.

greqq
Wpisów: 65
Wysłane: 21 czerwca 2019 14:05:18 przy kursie: 398,50 zł
Nie chcę straszyć, ale byłbym bardzo ostrożny przy kupowaniu akcji, popatrzcie gdzie jest sprzedaż FP i CoM na Steam, gry kompletnie się nie sprzedają, spółka jest bardzo przewartościowana mz oczywiście.

Rif
Wpisów: 552
Wysłane: 21 czerwca 2019 14:30:25 przy kursie: 398,50 zł
Czy posty jak wyżej są akceptowane na tym forum? Niczym naganiacz z forum Bankiera.

Swoją droga to akcja z demem CoM zrobiła robotę. Społeczność i wishlista wyskoczyły ostro w górę. Na ten moment, jeśli recki potwierdzą jakość gry, możemy mieć najlepszą premierę po Frostpunku.
Jestem bardzo ciekawy przyjęcia gry na Switcha, bo to tytuł idealny na tę platformę. Bawiłem się demem na PC, ale tylko na klawiaturze. Niemniej zrobiło bardzo dobre wrażenie i chce się więcej. Technicznie niemal bez zgrzytow. Pewnie Frey więcej napisze o przyjęciu dema przez graczy :)

greqq
Wysłane: 21 czerwca 2019 16:09:12 przy kursie: 398,50 zł
Piszę to osoba która na GPW jest od 15lat...
CDR ma fundamenty, 11bit ma tylko jedną marną grę którą robili przez 4 lata, i P8 które istnieje prawdopodobnie wirtualnie.
CoM ile jest w stanie zarobić w swoim życiu 10-15mln?

Czytając ten wątek, można się pomylić czy czytamy wątek CDR, czy 11bit, takiego optymizmu nigdzie nie ma

Frey
Wysłane: 21 czerwca 2019 22:03:16 przy kursie: 398,50 zł
Okres dostępności demo jeszcze trwa, a ilość osób w grupie CoM już wyraźnie większa od ilości osób w grupie Moonlightera w chwili premiery. Patrząc na dynamikę przyrostu do grupy można śmiało powiedzieć, że pomysł z udostępnieniem demo wypalił.
Demo spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem graczy i recenzentów.
Taka recenzja demo, wystawiona przez jeden z najpopularniejszych portali growych na pewno sprawi, że grą zainteresują się kolejne osoby:

Cytat:

The pixel-art graphics are spectacular, the music and narration are spot-on, and even though the Bergson's home feels downright cozy, there's an ominous edge to it all that reminds me of those old-time fairy tales where terrible things happen to small children.

www.pcgamer.com/children-of-mo...

Do tego coraz częściej CoM porównuje się do Diablo...
Tak pozytywne przyjęcie dema na PC cieszy tym bardziej, że to nie jest gra stricte PC-towa - w tym sensie, że żeby wygodnie nią grać na PC potrzeba moim zdaniem pada. Sterowanie WASD plus mysz daje radę, ale super wygodne to to nie jest.
CoM w pełnej krasie zaświeci na konsolach - a przede wszystkim na Switch. To gra idealnie skrojona pod tę konsolę.

Wszystkim tym narzekającym na niski peak jednoczesnych graczy przytoczę za jednym z komentujących wyjaśnienie takiego stanu rzeczy:

Cytat:
Played it partway, stopped because I don't want anymore spoilers from a demo. I'll wait for the full game, thank you very much!

Ja zrobiłem tak samo - pograłem dość krótko - by nie psuć sobie zabawy kiedy już wyjdzie pełna wersja.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 676
Wysłane: 21 czerwca 2019 22:03:19 przy kursie: 398,50 zł
greqq napisał(a):
Nie chcę straszyć, ale byłbym bardzo ostrożny przy kupowaniu akcji, popatrzcie gdzie jest sprzedaż FP i CoM na Steam, gry kompletnie się nie sprzedają, spółka jest bardzo przewartościowana mz oczywiście.

greqq napisał(a):

CDR ma fundamenty, 11bit ma tylko jedną marną grę którą robili przez 4 lata, i P8 które istnieje prawdopodobnie wirtualnie.
Czytając ten wątek, można się pomylić czy czytamy wątek CDR, czy 11bit, takiego optymizmu nigdzie nie ma

Jako osoba, która jest na SW już 10 lat powinieneś też wiedzieć, że jeśli ktoś chce wyrazić opinię na temat wyceny czy kierunku ruchu kursu, to wymagamy argumentacji. Bardzo proszę o uzupełnienie wpisu. W przeciwnym wypadku posty zostaną usunięte
Edytowany: 21 czerwca 2019 22:03

greqq
Wysłane: 22 czerwca 2019 08:45:36 przy kursie: 398,50 zł
anty_teresa napisał(a):
greqq napisał(a):

greqq napisał(a):

Jako osoba, która jest na SW już 10 lat powinieneś też wiedzieć, że jeśli ktoś chce wyrazić opinię na temat wyceny czy kierunku ruchu kursu, to wymagamy argumentacji. Bardzo proszę o uzupełnienie wpisu. W przeciwnym wypadku posty zostaną usunięte

Z całym szacunkiem, najważniejszy argument padł, sztandardowy produkt 11bit Frostpunk, nie sprzedaje się, obecnie 15 strona na Steam, możesz usunąć moje wpisy, ale bicie piany przez kolegów jakie to zyski ma i mieć będzie bit, to mz jakaś abstrakcja....

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 803
Wysłane: 22 czerwca 2019 12:14:35 przy kursie: 398,50 zł
greqq napisał(a):
spółka jest bardzo przewartościowana

greqq napisał(a):
sztandardowy produkt 11bit Frostpunk, nie sprzedaje się, obecnie

Kod:
Usunięto treść niezgodną z regulaminem

W każdym razie szanuję, że nie oceniasz spółki jako przewartościowanej ze względu na jej C/Z 21...
Powtórzę jeszcze to co napisałem wcześniej. 90% gier na Steamie sprzedaje się głównie na wyprzedażach, a tych w drugim kwartale Frostpunk miał bez liku (dzięki Valve).
Edytowany: 22 czerwca 2019 12:21

Utnapisztim
Wpisów: 353
Wysłane: 22 czerwca 2019 21:19:29 przy kursie: 398,50 zł
greqq napisał(a):

Z całym szacunkiem, najważniejszy argument padł, sztandardowy produkt 11bit Frostpunk, nie sprzedaje się, obecnie 15 strona na Steam, możesz usunąć moje wpisy, ale bicie piany przez kolegów jakie to zyski ma i mieć będzie bit, to mz jakaś abstrakcja....

Patrząc po liczbie komentarzy na steam to w bieżącym kwartale sprzedaż sięga ok. 100.000 kopii (ponad 1700 komentarzy x 60), od początku roku sięgnęła 250.000 kopii (4200 komentarzy x 60). Czyli kwartał póki co sprzedażowo słabszy niż poprzedni ale coś tam jednak sprzedali, a ciagle jesteśmy przed SummerSale (późno w tym roku startuje, początek za 3 dni, jak dostaną banner na głównej jeszcze w czerwcu to poprawią wynik za II kwartał, a jak dopiero w lipcu to spora część sprzedaży przesunie się po prostu na III kwartał, który i tak zapowiada się rewelacyjnie)

kjujik
kjujik PREMIUM
Wpisów: 67
Wysłane: 22 czerwca 2019 22:33:24 przy kursie: 398,50 zł
Kto grał w demo COM?
Dla mnie to Diablo 1 w nowym wydaniu z mechanikami z gier wspolczesnych. Sterowanie kulawe i walka nudna ale gra ma potencjal.
Edytowany: 22 czerwca 2019 22:34

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość