pixelg
FARM51 - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

70 71 72 73 74 75 76 77 78

FARM51 [F51]

AKTUALNY KURS: 21,18 zł (-0,09%) 10-12-2019 16:45
Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 161
Wysłane: 25 czerwca 2019 21:50:56 przy kursie: 18,47 zł
Cytat:
to, o czym piszesz będzie poprawione! (...) Będzie więcej map, więcej broni, pojazdów, trybów gry, poprawione poruszanie się i performance, więcej bajerów itd.

I na koniec każdy dostanie swoje 100 milionów. Eh, ileż to już słyszeliśmy na giedzie takich "będzie".

krystian5476
Wpisów: 7
Wysłane: 25 czerwca 2019 23:08:14 przy kursie: 18,47 zł
Gdybyś śledził roadmapę, to zauważył byś, że Farm sumiennie wywiązuje się ze swoich planów. Jeśli nie wierzysz w spółkę to proponuje nie tracić czasu i iść analizować inną.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 706
Wysłane: 26 czerwca 2019 08:56:23 przy kursie: 18,47 zł
Znalezione na śmietniku:
Lista zadań zespołu The F(nieczytelne)1
1. Spieprzyć grę.
Zrobione!

@krystian5476
to jest forum inwestorskie a nie sekta wyznawców F51. Gdzie jak gdzie, ale na SW wszelkie krytyczne i jednocześnie merytoryczne wpisy są mile widziane.
Edytowany: 26 czerwca 2019 08:57

lelo-pakero
Wpisów: 543
Wysłane: 26 czerwca 2019 09:43:36 przy kursie: 18,15 zł
sargon25 napisał(a):
WW3 wczoraj było na 1 stronie Steama i dzisiaj, chwilę temu również a tak to na 2 stronie,wiec mimo iz to nie są jakies przeogromne ilosci , jest to tylko sezon "ogórkowy" jak pisze ktos z analiz stockwatch to mimo wszystko należy chyba zauważyć wzrost tej sprzedaży w połączeniu z FW...bo wczesniej była przecena ale gra tak wysoko nie wylądowala. Dlatego uwazam, że jest to jedyny plus darmowego weekendu.

Ruszyło SS na steamie i teraz dopiero widać jak bardzo małe ilości sprzedawały się na końcówce 1 i 2 stronie parę dni temu. WW3 jest ponownie przeceniony o 40%, ale już nie jest na 1 czy 2 stronie, ale w okolicach 20.

sargon25
Wpisów: 63
Wysłane: 26 czerwca 2019 18:21:39 przy kursie: 18,15 zł
W tym momencie WW3 przecenione o 40% jest na 16 stronie- i w ogole mnie nie dziwi , że jest gdzie jest, masz racje, ze sprrzedaje sie slabo, liczyles że bedę zaprzeczal faktom? :) Skoro WW3 w ostatnim czasie wiecej czasu było przecenione niz w normalnej cenie to jakos mnie nie dziwi, że gracze kupuja inne przecenione gry,zrobilbym tak samo jak oni. Jest tyle swietnych gier mocno przecenionych, że nie ma powodu kupowac teraz WW3, i tak jeszcze nie raz bedzie darmowy weekend i zapewne przecena. Zapewne przez nastepnych kilka miesięcy przybedzie w grze wiele treści,wiele rzeczy zostanie poprawione bo nawet będąc negatywnie nastawionym do tej produkcji, trolując inteligentnie...trzeba zauwazyć,że zespoł działa bardzo intensywnie nad poprawkami , mozna to łatwo stwierdzicpo ilosci patchy (których jakośc pozostawia sporo do życzenia) ale nie od razu Rzym zbudowano.
Janusz giełdy :)...bywa i tak

Koruptos
Wysłane: 27 czerwca 2019 14:12:01 przy kursie: 18,11 zł
obligacje.pl/pl/a/the-farm-51-...

F51 starał się o 4,2m PLN z obligacji. Jako próg minimum ustalił 1m. Ale czas przeszły nie jest przypadkiem - ostatecznie uznał, że 700k też wystarczy. Muszą czuć ciśnienie.

sargon25
Wysłane: 2 lipca 2019 22:30:43 przy kursie: 18,20 zł
Niedawno na Steam rozpoczęła sie letnia wyprzedaż i od piątku widać duża ilość pozytywnych opinii w stosunku do negatywów, na tyle dużą, że w ostatnich 30 dniach WW3 ma już opinie "w większości pozytywne", w dniach 29/30.06 i 1.07 łącznie otrzymała 347 pozytywów i 49 negatywnych opinii dzieki temu ten "awans"....
dzisiaj F51 dali baner na głównej stronie Steam,WW3 jest w tym momencie na 5 stronie , gdzieś w połowie.peak od free weekendu utrzymuje sie na poziomie powyżej 600 graczy codziennie.
Jak to co sie teraz dzieje w WW3 rokuje na przyszłość. Jakiej pozytywy chyba widać...czy nie?

pandorinium
Wpisów: 260
Wysłane: 3 lipca 2019 07:55:26 przy kursie: 18,20 zł
Wybacz, ale nie. I piszę to jako gracz. Jak gra nie jest dobra i nie zainteresuje od razu to koniec. Ta gra przestała istnieć w dniu wypuszczenia. Nie było chętnych, nie ma grania. Mogą zaklinać rzeczywistość, jak to nowe tryby stworzą popularność, ale już jest za późno. Im szybciej farmiaki to zrozumieją tym mniej utopią w nierentowny produkt.

sargon25
Wysłane: 3 lipca 2019 12:06:03 przy kursie: 18,36 zł
Ciekawe, że ostatnio bardzo często "gracze" wypowiadają sie na forach inwestorów a "inwestorzy" na forach graczy oczywiście obiektywnie i bezstronnie headbang ...ale do sedna.
Czy jeśli gra jest martwa to gra w nią 400, 500 ostatnio 600 osób każdego dnia ?
Czy martwa gra po wykupieniu banera na głównej stronie jest podczas Letniej Wyprzedaży na 5 stronie Globalnych Bestselerów?
Czy martwa gra w dodatku jak piszesz beznadziejna i zła ma opinie " w większości pozytywne" od graczy na Steam (ostatni miesiąc),łacznie 1005 opinii w tym okresie ?
Prosze o obiektywne argumenty a nie opinie wyssane z palca.

Casus gry Batalion1944- często wielu inwestorów/spekulantów powołuje sie na przypadek gry wypuszczonej przez Studio Bulkhead Interactive,która debiutowała również we wczesnym dostępie i miała w nim duże problemy. Po debiucie w EA na Steam 1.02.2018 roku (opinie pozyt 2043/1542 negat) później bylo jeszcze gorzej, czytam podobne a nawet gorsze opinie o tej grze jak o WW3, że martwa ,ze to juz koniec itp Dnia 13.07.2018 w GryOnline byl artykul, ze gra dostala giga patcha o nazwie Major Update,który wg tworców wprowadzał wiele istotnych zmian, gra otrzymala w reakcji na latkę 160 pozyt opinii/37 neg. czytam opinie graczy pod artykułem i sa bardzo podobne jak w przypadku WW3. A mimo tego w od maja tego roku po debiucie pełnej ukonczonej wersji gry widzimy ogromny wzrost zainteresowania grą, duze ilosci opinii, spora ilosc osob gra w grę kazdego dnia. Proszę wytłumaczyc mi jak toj est, że martwa gra ożyła? Nie ma w przyrodzie sytuacji,że cos martwego ożyje, tzn że nie było martwe... tak na logike.
Pytanie jakie jest prawdopodobieństwo powtorki sytuacji takiego scenariusza w przypadku WW3, czy jest taka mozliwość,czy sa jakos zbadane zachowania graczy ktore świadcza o tym, że część nie interesuje sie grami w EA a gdy wychodzi pełna gra to juz sie nią interesująi chca ja kupić ? Jeśli nie ma szans na powtórke tej syutuacji to dlaczego ? Proszę o konkrety nie takie bajdurzenie że jakis Wicek,Wacek , Rysiek jestem i uważam,że ta gra to dno, bo jest martwa a jest martw bo to dno bo to nie zadne argumenty. Jestem poczatkującym inwestorem albo inaczej drobnym inwestorkem Januszem i chcialbym dowiedzieć sie od takich wyjadaczy jak Wy czegos konkretnego.

Chciałem do tego podejśc w miare rzetelnie bo znam sie najmniej z Was. Każdy z Was (czytając Wasze wpisy )jest wysokiej klasy specjalistą w dziedziwnie inwestycji w branze growa....i najczęszęsciej świetnym graczem, az dziwie się, że nie uczestniczycie w turniejach bo sa naprawdę zyskowne. Mimo tego postanowiłem samemu zdobyc troche informacji poczytalem kilka artykułów, opinii tak,żeby nie opierac sie na Waszych opiniach mimo waszej ogromnej wiedzy i fachowości w tym temacie.
Tak więc czekam na merytoryczne odpowiedzi.

pandorinium
Wpisów: 260
Wysłane: 3 lipca 2019 12:17:39 przy kursie: 18,36 zł
Sam prosisz o obiektywne opinie, a nawet nie potrafisz przeczytać postu ze zrozumieniem. (Ciekawe gdzie napisałem, że gra jest beznadziejna i słaba) Ewidentnie widać, że prawda zabolała o tej grze.

Gra jest martwa, bo nie zdobyła sukcesu. Multi albo chwyci od razu, albo już nie. Nie liczą się obecne opinie, wyprzedaże - bo zawsze się komuś podoba i ktoś kupi. Ciekawe ze nie piszesz o akcji na steamie, gdzie się pisze komentarze tylko po to aby zdobyć odznakę. I to jest dla ciebie wyznacznik o popularności gry, bo jest przyrost pozytywnych opinii.

Liczy się zainteresowanie grą. A to na mikroskopijnym poziomie. 600 osób w multi to jest tragedia i poważna firma zamyka wtedy serwery.

Jeżeli tak Cię uwiera, że ktoś jest zarówno inwestorem, jak i graczem - ponad 500 gier na koncie Steam to Twój problem. Fakty są natomiast dostępne. Wystarczy zdjąć okulary i trzeźwo spojrzeć.

sargon25
Wysłane: 3 lipca 2019 12:58:06 przy kursie: 18,36 zł
Prosiłem o konkrety a nie osobiste jakies tam niczym nie poparte odczucia,opinie.Kazdy z nas ma swoje opinie prawda?Ty uwazasz tak,ja inaczej, czyli 1 do 1 i nic ztego nie wynika a ja chce zobaczyc statystyki,informacje obiektywne ,przecieki,badania na grupie graczy ... Nie tylko do Ciebie byl moj poprzedni wpis skierowany,nie jesteś az takim guru tutaj. Pytanie byłodo uczestnikow tego forum bez kierowania go do konkretnych osob. Nie atakuje Cie osobiscie,chcetylko zdobyc potrzebnami wiedze na podstawie której podejme decyzje inwetycyjne ale to co czytam nie jest zadna wiedza,zadnym konkretem.
Czytam wiele wpisow i przewija sie jesli nie wprost to posrednio sugestia,że gra jest słaba,zła, stad chciałem dowiedziec sie na jakiej podstawie ktos tak uwaza.

Zarzucając mi,że nie potrafie czytac ze zrozumieniem jako najwazniejszy argument - to atak ad personam pokazuje tylko,ze nie masz zadnych konkretnych argumentow na poparcie swoich twierdzen a Twoje opinie dokladnie tyle samo warte co moje albo troli/naganiaczy z bankiera. Jak dla mnie sąto takie opinie "pierdu pierdu" . Polowa tych waszych opini to jest "pierdu pierdu". Powiedz mi kim jetes ze mam Ci uwierzyc że masz calkowitą rację?Jeśli jestes np analitykiem jakiegos domu maklerskiego to przyznaj sie,udowodnij, pokaz ze specjalizujesz sie w analizach firm gemedevu i wowczas uznam,ze masz pojecie wieksze niz ja. Wybacz ale opinie forumowych mądrali , nawet jesli maja tysiace wpisów"pod avatarkiem" niewiele znaczą tak naprawde.

Nadal czekam na konkrety :)

ps. gratuluję 500 gier na steamie i życze kolejnych 500.
Edytowany: 3 lipca 2019 12:59

Koruptos
Wysłane: 3 lipca 2019 14:02:37 przy kursie: 18,36 zł
Sargon - po pierwsze, jeśli chcesz się faktycznie czegoś nauczyć, to zacznij naprawdę czytać to, co ktoś pisze.

Po drugie - jeśli chcesz, żeby ktoś kompetentny Ci odpowiadał, to bądź uprzejmy. Tylko tyle i aż tyle. Ciężko uzyskać stanowisko / informację / pomoc od kogoś, kogo obrażasz. Jeśli nie wiesz o czym piszę, przeczytaj Swój ostatni post. Na tym forum wymieniamy się opiniami ale decyzje inwestycyjne każdy podejmuje sam. Dlatego też celem nie jest przekonanie innych, że "to ja mam rację a nie Ty", względnie "ja się znam, a Ty nie". Celem jest wymiana poglądów i - być może - zwrócenie przez innych uwagi na aspekty, których ja czy ty nie dostrzegamy. To, czy uważamy je za (wystarczająco) istotne to już kwestia naszej indywidualnej oceny.

Po trzecie - poprzednie strony w tym wątku zawierają tony konkretnych informacji, danych historycznych i porównań z innymi spółkami, informacji o budżetach i finansowaniu. Odnoszę wrażenie, że deprecjonujesz wszystko, co nie jest zbieżne z Twoją wizją jako byle opinia, "pierdu pierdu" i "żaden konkret".
Edytowany: 3 lipca 2019 14:03

sargon25
Wysłane: 3 lipca 2019 16:36:54 przy kursie: 18,36 zł
Koruptos czyli tak naprawdę te nasze "dyskusje" nie mają za bardzo glebszego sensu no bo niewiele się od siebie dowiemy, to czym się tu wymieniamy to subiektywne spostrzezenia i opinie , za które i tak nikt nie bierze odpwiedzialności, każdy może sie mylic, kazdy moze miec rację, jeśli sie pomylisz w swoich ocenach np WW3 ale i inyych społek to po prostu było,minęło. Kasa stracona albo nie zarobiona. Dlatego uważam takie rozmowy za "pitu pitu" bo wolę ufac swojemu przeczuciu,przekonaniu i przynajmniej wiec, że to moja zasługa/wina a nie decyzja podjeta po dyskusjach z ludzmi z forum.To byloby gorzej znieść.Aczkolwiek lubie wiedziec co mysla inni ludzie nt tej spółki i jej gier .Nie mam zamiaru Cie nawracać na moje poglądy, ani nikogo innego ,zresztą znając życie Ci którzy tu wchodzą i czytajato forum są zaangażowani i wierzą w sukces społki.

Pamiętam kilka miesiecy temu zadałem tu cala serię pytań o Farm51 i którys z tutjszych bonzów odpisał, za co byłem wdzieczny ale nie byłata pozytywna opinia o Farmie.Naszczęscie go w ogóle nie posłuchałem i usredniłem w dół po 5-6 zł, później pojawiło sie WW3 ....

Ok kontynuując narrację (zktorą sienie zgadzam) że macie rację załóżmy, że WW3 jest martwa,nie do uratowania, więc za miesiac F51 zamyka projekt,nie ma tej gry bo nie warto angazowac sie w martwa gre z której nic nie bedzie. Co nam pozostaje w społce,mamy Czarnobility...i co w związku z tym? Czy ten projekt jest tak samo skazany na porażke jak WW3 czy może daje perspektywy rozwoju społki i sukcesu tej gry ?

Jeśli Cie uraziłem to nie miałem takiego zamiaru, nie bądź taki delikatny :) Postaram sie być milszy na przyszlość .

Koruptos
Wysłane: 3 lipca 2019 16:49:56 przy kursie: 18,36 zł
Nie jestem delikatny i bynajmniej mnie nie uraziłeś mnie. Po prostu wskazuję, że jeśli będziesz lekceważąco traktował opinię rozmówców lub będziesz dla nich (rozmówców, nie opinii) nieuprzejmy, to wkrótce możesz nie mieć rozmówców. Ale to tak poza konkursem.

Utnapisztim
Wpisów: 406
Wysłane: 3 lipca 2019 21:43:08 przy kursie: 18,36 zł
sargon25 napisał(a):

Casus gry Batalion1944- często wielu inwestorów/spekulantów powołuje sie na przypadek gry wypuszczonej przez Studio Bulkhead Interactive,która debiutowała również we wczesnym dostępie i miała w nim duże problemy.

No i wreszcie dyskurs zszedł z poziomów AAA, BF i PUBG na właściwe miejsce, czyli generic/budget indie online shooter. Ja tylko przypomnę że casus Battallion1944 był przywoływany w zeszłym roku na forach inwestycyjnych na długo przed premierą WW3 jako prawdopodobny benchmark dla premiery early access WW3 i zarazem ostrzeżenie - co się potem potwierdziło (wysoki peak premierowy, problemy techniczne, niskie noty graczy, krótki kilkutygodniowy okres intensywnej monetaryzacji po którym zainteresowanie grą wygasło). Wtedy takie ostrzegawcze głosy były deprecjonowane na forach przez inwestorów/forumowiczów zaangażowanych kapitałowo i emocjonalnie w F51, dziś casus B1944 to jeden z nielicznych argumentów jaki im jeszcze pozostał. Nadzieja zawsze umiera ostatnia.

Ale przykład oczywiście jak najbardziej na miejscu - WW3 idzie śladami gry Bulkhead, której sprzedaż na początku czerwca przekroczyła 250.000 sprzedanych kopii. W przypadku WW3 ciągle (od listopada) czekamy na komunikat o przekroczeniu 300.000 sprzedanych sztuk. Jeszcze z jeden-dwa takie darmowe weekendy przy dużych obniżkach ceny i powinien się pojawić.
Edytowany: 3 lipca 2019 21:55

Scipio
Wpisów: 133
Wysłane: 4 lipca 2019 02:51:30 przy kursie: 18,36 zł
@sargon25 @krystian5476

Widzę że ciągle nie łapiecie w jak dużych tarapatach jest WW3. Z jednej strony mamy już zapowiedziany Modern Warfare, do którego preorderów dodawana jest waluta premium, więc pogłoski o trybie multiplayer dostępnym w modelu F2P prawdopodobnie okażą się prawdziwe.

Z drugiej jeszcze oficjalnie niezapowiedziany Battlefield Bad Company 3, który według pogłosek ma pojawić się w marcu-kwietniu 2020. Gra od początku budowana jest z myślą o nowej generacji konsol, więc możecie być pewni że graficznie zamiecie wszystko co do tej pory widzieliśmy w gatunku FPS.

A jakby ten sandwich z dwóch dużych premier był niewystarczający, to mamy jeszcze Battlefield V do którego EA ostatnio dodało walutę premium i masę contentu dostępnego tylko za pieniądze, więc i tu przejście na model F2P jest prawdopodobnie jedynie kwestią czasu.

Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, ilu będzie chętnych do wydania $30 na grę Indie FPS w sytuacji gdy na rynku pojawią się shootery AAA dostępne w modelu F2P?

Odpowiedzcie sobie również na pytanie, co się stanie z kursem F51 w dniu ewentualnego ogłoszenia przez EA przejścia Battlefield V na model F2P? Tutaj nie będzie żadnych ostrzeżeń, podobnie jak to było w przypadku premiery Apex Legends, to prawdopodobnie będzie news z jasnego nieba.

sargon25
Wysłane: 5 lipca 2019 15:35:08 przy kursie: 18,40 zł
Uprzejmie donoszę iż martwe WW3 od wczoraj jest dystrybuowane przez Humble Bundle ,dzisiaj z tego co widzę jest na 1 stronie.

Panowie pytanie: jaki % sprzedaży ma ten kanał, chcialem sobie uzmyslowić ile sprzedaaje GOG.com,Steam,HB ?

sargon25
Wysłane: 8 lipca 2019 12:56:29 przy kursie: 18,97 zł
Witam moich pozytywnie nastawionych do F51 forumowiczów thumbright

Znalazłem ciekawy wywiad o Reconie w WW3 w "Kulturalne Media"

kulturalnemedia.pl/gry/recon-c...

Jakie macie przemyślenia w tym temacie?

gentleman
Wpisów: 106
Wysłane: 16 sierpnia 2019 18:42:37 przy kursie: 19,70 zł
Scipio napisał(a):
@sargon25 @krystian5476

Widzę że ciągle nie łapiecie w jak dużych tarapatach jest WW3. Z jednej strony mamy już zapowiedziany Modern Warfare, do którego preorderów dodawana jest waluta premium, więc pogłoski o trybie multiplayer dostępnym w modelu F2P prawdopodobnie okażą się prawdziwe.

Z drugiej jeszcze oficjalnie niezapowiedziany Battlefield Bad Company 3, który według pogłosek ma pojawić się w marcu-kwietniu 2020. Gra od początku budowana jest z myślą o nowej generacji konsol, więc możecie być pewni że graficznie zamiecie wszystko co do tej pory widzieliśmy w gatunku FPS.

A jakby ten sandwich z dwóch dużych premier był niewystarczający, to mamy jeszcze Battlefield V do którego EA ostatnio dodało walutę premium i masę contentu dostępnego tylko za pieniądze, więc i tu przejście na model F2P jest prawdopodobnie jedynie kwestią czasu.

Sami odpowiedzcie sobie na pytanie, ilu będzie chętnych do wydania $30 na grę Indie FPS w sytuacji gdy na rynku pojawią się shootery AAA dostępne w modelu F2P?

Odpowiedzcie sobie również na pytanie, co się stanie z kursem F51 w dniu ewentualnego ogłoszenia przez EA przejścia Battlefield V na model F2P? Tutaj nie będzie żadnych ostrzeżeń, podobnie jak to było w przypadku premiery Apex Legends, to prawdopodobnie będzie news z jasnego nieba.

idąc Twoim tokiem rozumowania, to właściwie żaden shooter nie ma już żadnych szans na dobrą sprzedaż z wyżej opisanych względów. Czyli co nie będzie innych shooterów tylko te 2, które wymieniłeś? Otóż nie, jest sporo graczy którym nie będą odpowiadać takie masówki, czy F2P, wciąż będzie sporo graczy, którzy będą sięgać do innych tytułów niż te które wymieniłeś.
Ale zgadzam się co do jednego, sprzedaż nie będzie rekordowa z uwagi na debiut shootera o którym napisałeś powyżej.
Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają rolls royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.
Warren Buffett

gentleman
Wpisów: 106
Wysłane: 16 sierpnia 2019 18:45:42 przy kursie: 19,70 zł
sargon25 napisał(a):
Witam moich pozytywnie nastawionych do F51 forumowiczów thumbright

Znalazłem ciekawy wywiad o Reconie w WW3 w "Kulturalne Media"

kulturalnemedia.pl/gry/recon-c...

Jakie macie przemyślenia w tym temacie?

tutaj na forum nie znajdziesz entuzjastów Farmy, oni w tę spółkę nie wierzą, czemu zresztą sama spółka jest winna. Dotychczasowe projekty były niewypałem podobnie jak sam debiut WW3 w EA. Stąd też i taki stosunek do spółki a nie inny.
Ja natomiast widzę potencjał w WW3 ale jaki będzie finalny produkt i czy chwyci tego nie wie nikt.
Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają rolls royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.
Warren Buffett

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
70 71 72 73 74 75 76 77 78