pixelg
DATAWALK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10

DATAWALK [DAT]

AKTUALNY KURS: 49,80 zł (-1,19%) 22-11-2019 17:01
rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 277
Wysłane: 11 lipca 2019 19:25:52 przy kursie: 35,10 zł
W kwestii "to nie ja, to kolega" długo nie musieliśmy czekać:
Cytat:
Upadek Bitmarketu tłumaczy szeregiem „sytuacji nadzwyczajnych i błędów w zarządzaniu, popełnionych przez osoby faktycznie zarządzające giełdą” w poprzednich latach.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/m...

Cytat:
Nie byłem i nie jestem oszustem.

Czy oszustem, to się zobaczy. Ale czy nieudacznikiem, to już chyba wiadomo.

Życzę Datawalk współpracy z kimś bardziej reliable. Dlatego ważne, kto wyłoży kasę na następną rundę finansowania.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wpisów: 138
Wysłane: 23 sierpnia 2019 14:05:07 przy kursie: 37,90 zł
Wczoraj pokazał się krótki film z Bobem Houstonem ( President and Co-Founder at Praesidium Partners, LLC) na tema produktu DataWalk. datawalk.com/2019/08/07/praesi...

Spojrzałem na człowieka, FBI, CIA i podobne , zobaczcie sami www.linkedin.com/in/bob-housto... a to fima https://praesidiumpartners.com/.

Widzę kto to jest, co mówi i jak mówi. Jeśli taki człowiek wypowiada się w ten sposób to robi wrażenie.

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
Wpisów: 55
Wysłane: 23 sierpnia 2019 15:00:53 przy kursie: 37,90 zł
Czysto informacyjnie. Spółka organizuje Dzień Inwestora 6 września https://datawalk.pl/dzien-inwestora/
Więc jeśli jest ktoś z Wrocławia, albo interesuje się spółką i może się wybrać to może warto!

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 24 sierpnia 2019 07:57:00 przy kursie: 37,90 zł
Jeśli ktoś inwestuje w startup jakim jest bez wątpienia DataWalk, bez spotkania z ludźmi go tworzącymi to, w moi przekonaniu, jest to duży błąd. Lepiej już zagrać w zdrapkę, może coś się uda...

Bezpośrednie spotkanie, zadawanie pytań, obserwacja tego co odpowiadają i jak odpowiadają (a na takie spotkania przyjeżdżają inwestorzy naprawdę znający temat i potrafiący pytać dogłębnie) to dla mnie część obowiązkowej analizy takiej spółki. Wiadomo, ze trzeba poświecić dzień, przyjechać do Wrocławia i że zawsze to kwestia wyboru. Ale dla mnie czy warto na takie spotkania jeździć jest poza dyskusją.

bankrucik
Wpisów: 3 849
Wysłane: 27 sierpnia 2019 23:55:17 przy kursie: 39,50 zł
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

step by stepbinky
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 7 września 2019 12:42:48 przy kursie: 41,70 zł
Wczoraj brałem udział w Dniu Inwestora w siedzibie Datawalk we Wrocławiu. Dla mnie, po tym spotkaniu, potwierdza się idea znakomitego produktu, zresztą potwierdzana również wcześniej przez wiele ważnych i poważanych w środowisku osób. Ale produkt to nie wszystko a więc powstaje pytanie czy im się uda ? I tu wchodzi kilku tematów :

- finansowanie – to główna myśl : na budowanie na rynku amerykańskim zespołów sprzedaży, wg. Prezesa „na teraz” powinno być to zaspokojone przez obecną emisje dla obecnych akcjonariuszy, potem jak rozumiem coraz to nowe kontrakty , budowanie wiarygodności i wtedy być może mocniejsze i szersze finansowanie. Dla mnie brak finansowania = brak rozwoju ustalonej strategii biznesowej, a wiec ten temat powinien być najmocniej monitorowany przez zainteresowanych inwestorów

- czy ci ludzie mogą to zrobić ? – moim zdaniem tak, ekipa w Polsce bardzo kompetentna i profesjonalna, zarząd, sprzedaży, marketing, wszyscy wiedzą co muszą robić i robią to bardzo dobrze i profesjonalnie. USA doświadczeni sprzedawcy znający realia rynku, inteligentna strategia sprzedaży, aby np.: małymi kroczkami za 100 tys usd przyzwyczaić klienta do produktu. Konsorcja z innymi firmami, wchodzenie w duże tematy, gdzie sami nie mieli by szans. Małymi krokami włamywanie się na ten rynek, zdobywanie przyczółków, świadomi zagrożeń i ryzyk, które Gabe Gotthard wymienił i omówił kilkanaście zaraz na drugim i trzecim slajdzie swojej prezentacji. Ryzyko blokowania przez Palantir (w które zainwestowała inwestycyjna odnoga CIA) , no oczywiście , ze tak, ale mówimy o młodej firmie , która wpycha się na ten rynek i te ryzyka są oczywiście, ale moim zdaniem są w cenie.

Co w tym wszystkim dobrego- to elementy sprawdzające dla każdego inwestora tj. łatwość do sprawdzania realizacji strategii, piloty, przerodzone w kontrakty itp, wzrost przychodów 70 lub 100% r/r. Krok za krokiem realizowanie strategii, wiarygodność tego co mówią, robią i jak im się to udaje.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem , exit jako globalna firma realistycznie po 2024 a może i później. Jeśli nie (np.: zabraknie finansowania), sprzedaż wcześniejsza dla, któregoś z wielkich graczy. Dla mnie, długoterminowe prawdopodobieństwo straty, na tej firmie, osobiście oceniam jako niewielkie, w skrajnym przypadku zarobek będzie niewielki,

Po tym spotkaniu dla mnie percepcja bez zmian, oczywiście po przyszłym udanym finansowaniu rynek może ruszyć do góry, ale osobiście dla mnie to nic nie znaczy, ponieważ ja oceniam spółkę na long i to długi....

catchduck
Wpisów: 109
Wysłane: 7 września 2019 18:59:48 przy kursie: 41,70 zł
Jaki najlepiej przyjąć koszt kapitału dla startupu?
Czy zasadnym byloby 10%? Skoro kapitalizacja wynosi 172 mln to rynek na razie oczekuje 17 mln rocznie. I co jak tego nie dostanie?
Moje kytanie jest takie, czu obowiązują jakieś reguły, kiedy spółka jeszcze nie zarabia, czy tu bardziej rynek kieruje się sama wiara w potencjał a obliczenia nic nie dadzą.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 8 września 2019 09:36:03 przy kursie: 41,70 zł
W przypadku tego modelu biznesowego absolutnie nie chodzi o zysk, ta spółka prawdopodobnie do exitu nigdy nie będzie rentowna. Ponieważ każde pieniądze zostaną przekute w budowanie struktury sprzedażowej w USA. Tu chodzi o zdobycie olbrzymiej ilości klientów (stopniowo zgodnie ze strategią) i docelowo utrwalenie stosowania technologii przez firmy jako naturalna alternatywa dla Palantira (który zresztą do dzisiaj nie jest rentowny). Wtedy exit tzn. sprzedaż.

Wiara tu nie ma nic do rzeczy, to zimna analiza dynamiki i ilości podpisywanych kontraktów w odniesieniu do przyjętej strategii i w ten sposób ocena prawdopodobieństwa sukcesu.

catchduck
Wysłane: 8 września 2019 11:03:57 przy kursie: 41,70 zł
Czyli aktualna kapitalizacja jest miarą tego prawdopodobieństwa. A ono z kolei pochodną prognozowanej ilości przyszłych klientów, szacowanych na podstawie zimnej analizy? A ta zimna analiza opiera sie na wierze wiedzę i potencjał intelektualny ludzi tworzących formuły analityczne dla platformy i koneksje na amerykanskim rynku. Czy w uproszczeniu do tego to się sprowadza?

Po prostu chciałbym wiedzieć, na co patrzy zwykły (nie insider) akcjonariusz takiego rodzaju spółki.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 10 września 2019 18:03:59 przy kursie: 43,80 zł
Nie chciałbym się tutaj przepychać, nie mam na to kompletnie czasu. Nie interesuje mnie mieć rację i zawsze ostatnie słowo, to już dawno zostawiłem za sobą. A konkretnie : ta ironia byłaby o wiele mniejsza, gdybyś ze zrozumieniem przeczytał to co napisałem "analiza dynamiki i ilości podpisywanych kontraktów w odniesieniu do przyjętej strategii i w ten sposób ocena prawdopodobieństwa sukcesu"- czyli tego co się dzieje w realu a ty odniosłeś do przewidywań "pochodną prognozowanej ilości przyszłych klientów". To zupełnie dwie różne rzeczy.

catchduck
Wysłane: 10 września 2019 20:02:39 przy kursie: 43,80 zł
Poza chęcią do dyskusji, nie było tam ironii. Jeśli uznałeś, że coś jest przeinaczone, to dobrze jest wytłumaczyć, a jak się nie ma czasu i ochoty, to nic nie gadać.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 11 września 2019 07:37:47 przy kursie: 43,80 zł
Z chęcią wytłumaczę. Moje spojrzenie na weryfikację starupu - dla mnie tego rodzaju spółka to nie statystyka, to nie sięganie pamięcią w podmioty, które oszukały, okazały się nieudolne lub odniosły sukces – to analiza ryzyka tu i teraz w tym konkretnym podmiocie. Analiza doświadczeń ludzi biorących w nim udział, analiza realizacji założonego harmonogramu, racjonalności podejmowanych decyzji i tysiąca elementów rzetelnej oceny takiego podmiotu. I na końcu i najważniejsze – sprawdzanie, sprawdzanie i jeszcze raz sprawdzanie tego co robią i jak robią. Na końcu tego wszystkiego pojawia się konkretne ryzyko decyzji inwestycyjnej, czy posiadanych akcji. To setki godzin analizy, rozmów z zarządem (do startupow jest stosunkowo łatwy dostęp), wyjazdów, dużego zaangażowania.

Oczywiście mogę w części nie mieć racji, mogę wchodzić w drogi inwestycyjne i się z nich po jakimś czasie wycofywać (jak to już bywało nie raz), weryfikować swoje przekonania, przyznawać się do błędów, ale na dzisiaj moje spojrzenie jest takie jak powyżej i to jest realny mój warsztat pracy.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 658
Wysłane: 19 września 2019 10:14:28 przy kursie: 41,30 zł
DATAWALK - analiza techniczna [aktualizacja]

W lipcowym wpisie wyznaczyłem poziom docelowy ówczesnego impulsu wzrostowego w strefie 45-47 zł. Jak widać, ten przedział cenowy skutecznie powstrzymał wzrosty i prawie dwutygodniowe próby jego sforsowania spełzły na niczym. Wobec tego należy liczyć się jak nie z korektą wzrostów, to przynajmniej z konsolidacją. Najbliższe wsparcia zaznaczyłem na osi wartości.

kliknij, aby powiększyć

bankrucik
Wpisów: 3 849
Wysłane: 23 września 2019 11:19:24 przy kursie: 47,20 zł
kolejny pilot z ciekawą amerykańską instytucją
www.bankier.pl/wiadomosc/DATAW...

no i memorandum na sprzedaż oprogramowania !
www.bankier.pl/wiadomosc/DATAW...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 23 września 2019 11:23

mrJackson
Wpisów: 255
Wysłane: 23 września 2019 18:42:40 przy kursie: 47,20 zł
Dodatkowo pojawił się kolejny pilotaż - tym razem z Agencją Federalną www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 24 września 2019 08:27:37 przy kursie: 47,20 zł
Trzeba przyznać, że, przynajmniej na razie, robią to co obiecali z tempem godnym odnotowania. Ponadto wybicie oporu na 40 zł, który blokował wzrosty od początku 2016r też niewątpliwie przekłada się na pozytywny obraz spółki. Czekamy na informacje w jaki sposób pozyskają aktualne finansowanie i ile tego będzie (dla mnie to najbliższe miesiące). Ta ważna informacja, w moim przekonaniu, dopełni aktualną analizę spółki.

BalROCK
Wpisów: 125
Wysłane: 25 września 2019 10:04:06 przy kursie: 48,00 zł
Kolejne memorandum w USA. Czy może być aż tak dobrze?

stooq.pl/n/?f=1315519&sear...

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 25
Wysłane: 25 września 2019 10:11:14 przy kursie: 48,00 zł
Wygląda na to że to wszystko i tak jest już w cenie.

BalROCK
Wpisów: 125
Wysłane: 25 września 2019 10:33:12 przy kursie: 48,00 zł
Cytat:
Wygląda na to że to wszystko i tak jest już w cenie.

Prawdopodobnie tak. Myślę, że rynek teraz już chce poczekać na 30.09 kiedy podadzą wyniki za II kw. Wiadomo, że to dane o przeszłości, ale moim zdaniem będą stanowić sensowny punkt odniesienia dla przyszłych kwartałów.

Inna sprawa, że dziś szykuje się sesja spadkowa, więc trudno się dziwić, że i na DataWalk nie widać szaleństwa zakupów.

Cytat:
Czekamy na informacje w jaki sposób pozyskają aktualne finansowanie i ile tego będzie (dla mnie to najbliższe miesiące). Ta ważna informacja, w moim przekonaniu, dopełni aktualną analizę spółki.

Tomaszu, czy myślisz, że jest ryzyko takiej sytuacji jak na Pure (w perspektywie uwolnienia ewentualnej emisji publicznej z lock upu)?

kurtwallander
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 87
Wysłane: 25 września 2019 11:08:13 przy kursie: 48,00 zł
wyniki za II kwartał nie mają tu nic dorzeczy,
liczy się kolejna runda finansowania i nowe projekty (a te jak widać pojawiają się coraz częściej, zgodnie z zapowiedziami Spółki)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10