KRUK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

27 28 29 30 31 32 33

KRUK [KRU]

AKTUALNY KURS: 170,00 zł (-0,93%) 16-08-2019 17:00
Kakarotto
Wpisów: 601
Wysłane: 4 lipca 2019 07:45:50 przy kursie: 184,90 zł
Doprecyzuje- tak, chwilówki żerują na ludzkiej głupocie bo jak ktoś doprowadza do sytuacji że mu kasy co miesiąc brakuje to jest inteligentny? Nawet jak wchodza w grę używki to dla mnie sprowadza się to pod jeden mianownik.

Nie zawsze w sądzie cywilnym będą opłaty np. jak dłużnik próbuje czekać do końca czyli do wezwania go przed sąd. Wtedy mięknie i dochodzi do ugody, wtedy połowa kosztów sąd z automatu zwraca powodowi.

Nie jestem przeciwny temu by odmawiać prywaciarzom dochodzenia swoich roszczeń, chodzi mi o to że oddając sprawe do komornika dłużnik jest załatwiony na lata. Jak nie spłaci to komornik już dopilnuje żeby się za nim to ciągnęło. Na prawdę uwazasz że jakby nie było takich rozwiązań systemowych to chwilówki dawałyby ludziom kasę na lewo i prawo? Nie wchodzę w scenariusz czarno biały, chodzi mi o to że skalą nie była by tak duża.

Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 132
Wysłane: 4 lipca 2019 09:42:49 przy kursie: 186,00 zł
Ad 1. W takim rozumieniu tak, ale pętla zadłużenia niekoniecznie jest związana z chwilówkami. Jeśli ktoś żyje podobnie ale z wykorzystaniem 3 kart kredytowych to już jest oki? Chwilówki to ostatni (legalny) etap i jego wyłączenie nie rozwiązuje problemu.

Ad 2. To jeśli jest połowa opłaty to oznacza, że jej w ogóle nie ma? Czy jest, tylko niższa? I ile jest takich sytuacji, bo z mojego doświadczenia niewiele (ale nie jestem miarodajny, mam mało styczności z klientami chwilówek).

Ad 3. Skala (oficjalna) pewnie nie. Nieoficjalna i nielegalna, niewątpliwie niekorzystna dla konsumentów - raczej tak. Z chwilówkami jest jak z każdym produktem/usługą - jest popyt to i podaż się znajdzie.

Michal00
Wpisów: 39
Wysłane: 4 lipca 2019 11:06:20 przy kursie: 186,00 zł
Skuteczność egzekucji komorniczej to 14,37 proc. w 2018 r., w tym spadnie (3 rok z rzędu), teraz komornik do dłużnika w gości może pójść tylko z kamerą, to domyśl się jak to wygląda... Wersal po prostu i wystarczy, że dłużnik jak Marcinkiewicz na rower pokaże kwit na os 3 i kornik grzecznie się oddala.

cor
Wpisów: 8
Wysłane: 4 lipca 2019 13:47:38 przy kursie: 186,00 zł
Kakarotto napisał(a):
...żerują na ludzkiej głupocie...

Dlaczego głupota stała się dobrym usprawiedliwieniem w dzisiejszym świecie? Czy jeśli jakiś idiota zabije Ci syna jadąc 100 km/h przez miasto, będzie Cię interesować że to idiota? Czy jeśli głupek zrzuci cegłę z mostu na przejeżdżający samochód, to usprawiedliwienie że to facet bez wyobraźni coś zmienia?

Jeżeli uważasz, że ludzie żerują na innych to zrób całkowity zakaz handlu bo w końcu zawsze przy wymianie występuje marża. A kto powiedział, że marża 100% jest zbójecka, a nie 10%, 1% lub nawet 0. Jak dla mnie jeśli obie strony kontraktu są świadome kosztów i odpowiedzialności, to ich dil. Problem pojawia się dopiero wtedy gdy jedna strona ukrywa fakty przed drugą. Ale przy biznesie pożyczkowym nie zdziwił bym się, gdyby stroną ukrywającą różne fakty, był pożyczkobiorca.

Kakarotto
Wysłane: 4 lipca 2019 19:31:11 przy kursie: 186,00 zł
Na argumenty a la Korwin nie będę odpowiadać, nie bez przypadku ma poparcie duże w szkołach średnich a później z wiekiem wyborców ubywa.

Państwo jest od regulacji w granicach rozsądku. Żyjemy w zbyt skomplikowanym świecie żeby wszystkie przepisy zamknąć np w dziesięciu przykazaniach.

Że ściągalnością komornicza jest różnie, nie znam oficjalnych danych. Na forum prawnym padają większe wartości niż to co napisał kolega powyżej. Dużo zależy od rewiru. Wcześniej czy później komornik coś ściągnie, nie da się pracować do końca życia na czarno.

Nie pisałem że ludzka głupota jest usprawniedliwieniem. Człowiek nie musi znać się na wszystkim, stąd pojawiają się liczne regulację prawne.

cor
Wpisów: 8
Wysłane: 4 lipca 2019 20:22:08 przy kursie: 186,00 zł
Kakarotto napisał(a):
Nie pisałem że ludzka głupota jest usprawniedliwieniem. Człowiek nie musi znać się na wszystkim, stąd pojawiają się liczne regulację prawne.

Zgadzam się, państwo powinno i od tego między innymi jest żeby wprowadzać różne regulacje prawne. W mojej opinii powinny to być przede wszystkim regulacje dotyczące obowiązków informacyjnych. Bo chociaż już wiele w tym temacie zrobiono, to często sprowadza się informowanie konsumenta na odsyłaniu do wielostronicowych regulaminów itd.. Nie przeczę także, że regulacje państwa powinny się odnosić do ograniczania pewnej swobody konsumenta. Nikt na przykład nie powie że ograniczenia prędkości na drogach są zamachem na jego wolność - bezpieczeństwo jednej jednostki, kosztem pewnych swobód. Natomiast odnosząc się do ustawy i do stwierdzenia że człowiek nie musi znać się na wszystkim - jeśli chcesz jeździć samochodem, państwo jest od tego żeby ci tą wiedzę umożliwić i ewentualnie sprawdzić. Natomiast w mojej opinii, powstały projekt ustawy mówi "nie wszyscy potrafią jeździć samochodem, zabrońmy sprzedaży samochodów". Jak już zauważono kilka postów wyżej, branża chwilówek istnieje bo jest na to popyt na rynku. Zamiast dążyć do edukacji klientów, obowiązków informacyjnych o kosztach itd., państwo stawia na rozwiązanie siłowe, zamknięcie podaży dla powstałego popytu.

_olo_
Wpisów: 367
Wysłane: 4 lipca 2019 20:24:12 przy kursie: 186,00 zł
Tu ciekawy artykuł o windykacji m.in. ruchomości www.money.pl/gospodarka/wystar...
i jego fragment
Cytat:
Może też zginąć przedmiot licytacji. Tak się często dzieje w przypadku ruchomości. Dłużnik wie, że ma przyjechać zajętym samochodem, a znika jak kamień w wodę – i on, i auto. To przestępstwo, ale niestety uważane za takie o niskiej szkodliwości społecznej, więc włos mu z głowy raczej nie spadnie.

Choć bywa i bardziej spektakularnie.

- Zająłem kiedyś dwie suwnice bramowe. Jedna ważyła 8, druga – 30 ton. Między zajęciem a licytacją minęło 7 miesięcy, bo dłużnik składał skargę, było jakieś zawieszenie postępowania. W dniu licytacji przyjechałem na miejsce, a suwnic nie ma!
Złożyłem zawiadomienie o usunięciu spod zajęcia przedmiotu znacznej wartości. Okazało się, że w międzyczasie firma dłużna popadła w stan likwidacji, a były prezes ostatniego dnia urzędowania po prostu te urządzenia sprzedał.
Ritmann opowiada, że został wezwany do prokuratury w charakterze świadka.

- Prokuratora interesowało tylko to, czy okleiłem suwnice zgodnie z przepisem. Okleiłem, ale były prezes twierdził, że żadnych kartek nie było. Wyjaśniam prokuratorowi, że suwnice stały na zewnątrz, padał na nie śniegi i deszcz, więc znaki zajęcia mogły się odkleić. A o tym, że są zajęte, prezes doskonale wiedział, bo złożył podpis pod protokołem zajęcia – opowiada.

Finał sprawy: brak znamion przestępstwa, prezesowi nie postawiono zarzutów o utrudnianiu postępowania.

- W Polce warto być dłużnikiem – kwituje we właściwy dla siebie sposób komornik.

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 229
Wysłane: 5 lipca 2019 13:05:05 przy kursie: 186,00 zł
Projekt ustawy anylichwiarskiej już wpłynął do sejmu, już pracuje nad nim komisja europejska (tryb notyfikacji). Ponieważ zastosowano tryb pilny to prezydent będzie miał 7 dni na jej podpisanie. Najbliższe posiedzenie sejmu 17 -19 lipca.

kokospl
Wpisów: 1 148
Wysłane: 6 lipca 2019 12:42:01 przy kursie: 186,00 zł
Kolejna duza emisja dlugu
Pytanie ile uda sie pozyskac i jakim kosztem...

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

kokospl
Wysłane: 6 lipca 2019 15:39:22 przy kursie: 186,00 zł
Tak swoja droga czytam artykul o prezesie w weekendowym pb i sam nie wierze ,ze to dziennik biznesowy . Jak rozumiem artykul na zamowienie...
Tak czy siak prezes powinien doskonale rozumiec ,ze finansowanie sztuki,walki o ochrone srodnowiska czy co tam sobie chce poprzez sprzedaz akcji to jest de facto najdrozszy sposob finansowania (silna reakcja rynku)
Dlatego zamiast bonusow menadzerskich w formie emisji akcji spolka powinna wprowadzic po prostu bonusy pieniezne

www.pb.pl/nie-chce-byc-niewoln...

kokospl
Wysłane: 10 lipca 2019 18:14:46 przy kursie: 188,00 zł
Co oznacza az tak duze ciecia nakladow na inwestycje?
Jak rozumiem to spolka skupila sie na kupnie "gorszego jakosciowo" dlugu skoro wartosc nominalna jest praktycznie taka sama jak rok temu?
Wyglada na to,ze spolce brakuje kapitalu na utrzymanie dynamiki - odbija sie decyzja czkawka decyzja o kupnie Wongi i dywidendzie - stad tez tak agresywne wejscie na rynku dlugu ,ktore dla spolki staje sie coraz to drozsze.
A Wy jak to odczytujecie?

Mc Dollar
Mc Dollar PREMIUM
Wpisów: 11
Wysłane: 11 lipca 2019 07:36:03 przy kursie: 188,00 zł
Ja to widzę tak, że po wypadnięciu getBacku ceny w końcu spadły/powróciły do normy.
Nominalnie kupili jak w zeszłym roku tylko za ponad 100 mln taniej. Pytanie czy mogą obrobić większy nominał kupując więcej za tą kwotę co w zeszłym roku.
Nie ma informacji o jakości kupionego portfela a we wcześniejszych komunikatach było info, że teraz głównym kupującym jest Kruk, wiec sami sobie cen chyba nie zawyżą.
A Wonga to wg mnie pomysł na wejście w nowy rynek i szansa na rozwój, bo na rynku długu liderowi trudno spektakularnie poprawiać przychody i zyski.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 691
Wysłane: 11 lipca 2019 11:25:16 przy kursie: 189,30 zł
kokospl napisał(a):
Co oznacza az tak duze ciecia nakladow na inwestycje?
Jak rozumiem to spolka skupila sie na kupnie "gorszego jakosciowo" dlugu skoro wartosc nominalna jest praktycznie taka sama jak rok temu?
Wyglada na to,ze spolce brakuje kapitalu na utrzymanie dynamiki - odbija sie decyzja czkawka decyzja o kupnie Wongi i dywidendzie - stad tez tak agresywne wejscie na rynku dlugu ,ktore dla spolki staje sie coraz to drozsze.
A Wy jak to odczytujecie?

Z tezami o cięciu inwestycji bym się na razie wstrzymał. W zeszłym roku pierwszy kwartał wypadł gorzej pod względem inwestycji, podobnie drugi, a cały rok zamknął się jednak rekordami:

kliknij, aby powiększyć

Cena za pakiety wydaje się rzeczywiście dość niska. Ale cały czas mamy pogłębianie niekorzystnych zmian dla wierzycieli i posiadaczy wierzytelności, co oczywiście skutkuje obniżeniem cen przy sprzedaży przez wierzyciela pierwotnego.

Na casie wonga prawdopodobnie chcą się nauczyć biznesu i wdrożyć go także w innych krajach. Pytanie czy szykowane zmiany prawne nadal uzasadniałyby zakup tego swoistego know-how. Może tak, może nie. Ja nie wiem.

Na wzrost oprocentowania ma wpływ sytuacja na krajowym rynku TFI. Afera GetBacku roztacza coraz to szersze kręgi. Jedne TFI zmieniły nazwę, innych prezesi siedzą w areszcie, a pojawiają się kolejne DM zamieszane w aferę. To nie może pozostać bez wpływu na popyt na certy i jednostki, a więc i ograniczenie popytu na dług korporacyjny, tym bardziej że coraz atrakcyjniejszy jest dług publiczny. 6 latki rodzinne mają 1,75 proc. premii ponad inflację, a ta w kwietniu wyniosła 2,2 proc. razem mamy prawie 4 proc. Na 12 latkach jest już 2 proc. premii, co daje kupon na poziomie 4,2 proc. W ostatniej emisji Kruka mamy WIBOR i 4 proc. czyli 5,7 proc. Inaczej mówiąc premia za ryzyko Kruka wynosi 1,5 proc. w tej chwili. To wcale chyba nie tak dużo

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 9 691
Wysłane: 11 lipca 2019 11:40:06 przy kursie: 189,30 zł
No i jeszcze komentarz do ostatnich zakupów od Krupy:
Cytat:

Zamykamy dobre półrocze pod kątem inwestycji. Dokonaliśmy ich na rynkach, na których jesteśmy obecni najdłużej i mamy największe doświadczenie – przede wszystkim w Polsce i Rumunii. Suma była co prawda niższa niż w ubiegłym roku, jednak oczekujemy, że zwroty z dokonanych inwestycji będą wyższe niż w przypadku zakupów dokonanych w ostatnich dwóch latach

kruk-sa.stockwatch.pl/aktualno...

Kakarotto
Wysłane: 11 lipca 2019 16:22:19 przy kursie: 189,30 zł
anty_teresa napisał(a):

..... coraz atrakcyjniejszy jest dług publiczny. 6 latki rodzinne mają 1,75 proc. premii ponad inflację, a ta w kwietniu wyniosła 2,2 proc. razem mamy prawie 4 proc. Na 12 latkach jest już 2 proc. premii, co daje kupon na poziomie 4,2 proc. W ostatniej emisji Kruka mamy WIBOR i 4 proc. czyli 5,7 proc. Inaczej mówiąc premia za ryzyko Kruka wynosi 1,5 proc. w tej chwili. To wcale chyba nie tak dużo

Bardzo celny wpis. Uzupełnić należy, że te 12-latki są tylko dla "bąbelków". Ale i przeciętniaki które nie dostają nic też mogą coś uciułać. 10-latki mają 1,50+ inflacja. Z tym że w pierwszym okresie (rok) to 2,7%. Pierwszy rok może kogoś odstraszyć ale później jest już nieźle - na dziś byłoby to 4,1%? O tym co większość banków teraz oferuje nawet na nowe środki to brak słów (np. mBank 1,5%).
Jak ktoś nie zna giełdy lub ma w nosie ten 1-2% więcej ale bez stresu to skarbówki na dziś dzień są atrakcyjne. No może poza wyjątkiem tych premiowych obligacji skarbowych z czerwca co dają 1,5% czyli poniżej inflacji, chyba że ktoś lub hazard to czemu nie? :-)

BalROCK
Wpisów: 52
Wysłane: 22 lipca 2019 20:02:33 przy kursie: 189,10 zł
Widzę, że nikt nie umieściła na forum

LINK. Przy założeniu, że TheSejm nie zdąży w tej kadencji (na co mogłoby się zanosić) to zmiany w tym roku w zycie raczej nie wejdą. Pytanie czy to zamrozi cały proces czy tylko go opóźni ?

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 229
Wysłane: 29 lipca 2019 16:45:46 przy kursie: 183,00 zł
1. Bruksela zablokuje -> rząd Morawieckiego ogłosi, że chciał walczyć z lichwą ale UE nie pozwoliła, więc jest zła.
2. Bruksela zablokuje ale rząd się tym nie przejmie -> i tak wprowadzi co miało być nie oglądając się na inwestorów zagranicznych.
3. Rząd się przestraszy -> wycofa się ze zmian ale sprzeda to jako własny sukces, bo walczy z lichwą.
4. Rząd wprowadzi, Bruksela nie zablokuje -> firmy pożyczkowe znajdą inną drogę albo się faktycznie wycofają z rynku.

krewa
krewa PREMIUM
Wpisów: 5 457
Wysłane: 7 sierpnia 2019 09:59:39 przy kursie: 175,30 zł
KRUK - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]

Obecnie obserwujemy korektę dotychczasowych wzrostów, w związku z czym warto rozejrzeć się za poziomami, na których popyt może ponownie przejąć inicjatywę.
Pierwszym z nich jest wsparcie w okolicy 177 zł, wynikające z układu lokalnych szczytów i wzmocnione chmurą Ichimoku.
Kolejne wsparcie znajduje się na poziomie 174,40 zł, występuje tam kumulacja zniesień Fibonacciego. Następne wsparcie to układ lokalnych szczytów i zniesienie Fibonacciego na poziomie 169,55 zł. Gdzieś za miesiąc ten poziom otrzyma dodatkowe wzmocnienie w postaci ekstrapolacji linii łączącej lokalne dołki.

kliknij, aby powiększyć

Michal00
Wpisów: 39
Wysłane: 10 sierpnia 2019 14:28:34 przy kursie: 174,30 zł
21 sierpnia 2019 r. wchodzi w życie kolejna antywindykacyjna nowelizacja kpc.... komornik z urzędu sprawdzi przedawnienie (dotąd tego nie robił)

www.dochodzeniewierzytelnosci....

Kakarotto
Wysłane: 10 sierpnia 2019 15:30:21 przy kursie: 174,30 zł
Dziki kraj, 30 lat zaniedbań. Jeszcze ktoś będzie oburzony że nowy przepis szkodzi windykacji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
27 28 29 30 31 32 33