NESTMEDIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

5 6 7 8 9 10 11 12

NESTMEDIC [NST]

AKTUALNY KURS: 1,33 zł (+1,53%) 18-09-2019 11:27
Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 202
Wysłane: 7 marca 2019 21:10:31 przy kursie: 2,36 zł
No ale żeby nie było za pięknie mamy też cenę emisyjną dla inwestora: całe wielkie 1.50 pln od akcji:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Co do Deutsche Balaton AG to pobieżna lektura internetów ukazuję firmę notowaną na giełdzie we Frankfurcie o kapitalizacji około 184mln euro i 719 pracownikach. Jej wykres od debiutu ( 1998) pikował niczym wykres NST, po czym przeszedł do powolnego acz konsekwentnego odrabiania strat. Dziś jest kilkaset % powyżej swoich historycznych minimów

Bardzo jestem ciekawy jutrzejszego otwarcia, a jeszcze bardziej obrotów i zamknięcia....

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 502
Wysłane: 8 marca 2019 00:19:30 przy kursie: 2,36 zł
dobry news.. Spolka przetrwa
ale cena będzie raczej dążyć do ceny zapłaconej przez inwestora :-)

Cytat:
Ciekawa jest ta ostatnia informacja: wprowadzenie akcji do obrotu na giełdzie w Niemczech.
Jak takie coś od strony praktycznej wyglada - patrząc od strony posiadacza akcji?

to ściema, za dużo zachodu, przy emisji na 750 tys PLN (500*1.5). Kto takie kwoty wprowadza i na jaki rynek?
Edytowany: 8 marca 2019 00:21

andy_dufresne
Wpisów: 750
Wysłane: 8 marca 2019 13:44:43 przy kursie: 2,35 zł
Ta emisja to zapewne tylko niewielka część całego dealu z Niemcami, więc poczekajmy z ocenami.

Wg mnie - biorąc pod uwagę renomę inwestora oraz obecną kapitalizację spółki (nieporównywalnie niższą niż w momencie debiutu) - Nestmedic po aktualnym kursie może okazać się bardzo opłacalną inwestycją. Oczywiście przy odrobinie cierpliwości, na razie trzeba dać się wyszaleć spekulantom ;)

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 8 marca 2019 14:33:44 przy kursie: 2,35 zł
a ile była cena emisyjna w IPO? 12 PLN?
Niemcy maja już prawie 100% zysku na tych akcjach po 1.50 (dzisiejsze notowanie 2.70)

spolka przetrwa i kto wie może nawet odniesie sukces, bo inwestor ma głębokie kieszenie...
ale to potrwa lata
Edytowany: 8 marca 2019 14:35

Avocado
Avocado PREMIUM
Wpisów: 307
Wysłane: 15 kwietnia 2019 13:29:59 przy kursie: 1,72 zł
a w marcu znowu posucha - niedlugo bedziemy jak w gusie szukac dni roboczych, zeby uzasadniac, dlaczego znowu nie ma przelamania na sprzedazy.

Vox
Vox PREMIUM
Wysłane: 15 kwietnia 2019 14:33:15 przy kursie: 1,72 zł
A co sądzicie o konkurencji?
http://mofema.com/

wygląda na to że produkt jest tak "innowacyjny" i bariera wejścia tak "duża", że znaleźli się naśladowcy nawet bez sukcesu oryginału?
Edytowany: 15 kwietnia 2019 14:34

Avocado
Avocado PREMIUM
Wpisów: 307
Wysłane: 16 kwietnia 2019 13:20:31 przy kursie: 1,62 zł
sens mowienia o konkurencji jest w mojej opinii dopiero po udowodnieniu istnienia klientow, ktorzy chca placic za dany typ uslugi - na razie takiego rynku nie ma i raczej nie widac, zeby szlo to w kierunku termometrow, ktore kazdy ma 'na wszelki wypadek'.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 805
Wysłane: 17 kwietnia 2019 08:44:59 przy kursie: 1,62 zł
@Vox
@Avocado
Jest to 'konkurencja' bo konkuruje o te same "brzuchy" i w tym kontekście należy to analizować. Koncept podobny, nie jestem taka pewna czy sugerowanie naśladownictwa w stosunku do Pregnabitu jest uprawnione. "Mercedes" jakoś nie pozywa "Opla" o to, że "Opel" śmie produkować samochody...
Niezależnie od innowacyjności produktu (a zwłaszcza medycznego) sukces zależy od jego skutecznej komercjalizacji a z tym niestety na rynku krajowym krucho.
No i jeszcze trzeba konkurować o świadomość ciężarnych że jest to coś zupełnie innego niż dostępne na Allegro wytwory drobnych chińskich rączek dzięki którym można posłuchac 'jak dzidziusiowi bije serduszko'....

Kominek86
Wpisów: 8
Wysłane: 29 kwietnia 2019 12:57:36 przy kursie: 1,80 zł
No i mamy pierwszą zagraniczną sprzedaż , szkoda tylko że komunikat nie wnosi żadnych konkretnych ilość hello1

newconnect.pl/komunikat?geru_i...
Edytowany: 7 lipca 2019 18:21

Elemis
Elemis PREMIUM
Wysłane: 30 kwietnia 2019 13:44:09 przy kursie: 1,84 zł
Logika zatem raczej kaze sadzic, ze nie sa one oszalamiajaceblackeye Mimo to info ze wszech miar pozytywne.
Po pierwsze: jesli nic sie nie przewroci na ostatniej prostej za miesiac bedziemy mieli urzadzenia dzialajace komercyjnie na drugim rynku. Bedziemy wiec mogli zweryfikowac czy to z Polkami" jest cos nie tak" czy jednak wahania mam sa uniwersalne
Po drugie: przyjecie sie nawet malej ilosci urzadzen skloni HUS do zamawiania kolejnych
Po trzecie: za strona spolki - szpital z ktorym podpisali umowe obsluguje 1/3 porodow w calej Finlandii ( 1/3 z 50 tysiecy) wiec juz sam w sobie jest lakomym kaskiem, a spolka dodatkowo informuje o negocjacjach z kolejnymi podmiotami z kraju kawy
Po czwarte: pozytywne referencje z drugiego kraju i tak wielkiego szpitala beda olbrzymim ulatwieniem kolejnych negocjacji. Zarowno w Skandynawii jak i wszedzie indziej.

No i skoro bylo tam tyle zachodu z systemami komputerowymi itd. to chyba jednak Finowie nie traktuja Pregnabitu jako ciekawostki, ktora fajnie miec w " menu" tylko jako potencjalnie podstawowa usluge.

Edytowany: 30 kwietnia 2019 13:46

Kominek86
Wysłane: 1 czerwca 2019 09:36:39 przy kursie: 1,50 zł
Spółka w ramach emisji akcji i obligacji powinna pozyskać około 5 mln kapitału który przeznaczy na bieżącą działalność jak i komercjalizację na innych rynkach

Jednostkowa wartość nominalna każdej Obligacji wynosi 150,00 zł (sto pięćdziesiąt złotych), a łączna wartość Obligacji wszystkich emisji wynosi 4.285.650,00 zł (cztery miliony dwieście osiemdziesiąt pięć tysięcy sześćset pięćdziesiąt złotych).

Pozostaje tylko pytanie jak spółka będzie miała zamiar wykupić obligacje przy praktycznie zerowych przychodach Boo hoo!

Emisję 333.333 akcji seri F obejmuje tajemnicza Pani :) na co dzień mieszkająca w USA
www.linkedin.com/in/agnieszka-...
Czyżby podejście pod rynek USA i wkrótce info o złożeniu wniosku FDA ???

Magiel
Wpisów: 121
Wysłane: 1 czerwca 2019 11:44:28 przy kursie: 1,50 zł
Przedstawiciel nestmedic w USA?

www.bizapedia.com/wa/nestmedic...

sledzik007
Wpisów: 45
Wysłane: 14 sierpnia 2019 21:07:54
Po kolejnym raporcie miesięcznym wiadomo że zwiększyła się ilość badań do ok 300 co jest znacząco na plus. Spółka także rozwija aplikacje na rynek USA i przygotowuje się do złożenia wniosku do FDA. Minusem jest spadek o 2 wykorzystywania komercyjnie urządzeń jednak ilość badań nie spadła znacznie bo z 322 na 311.

Martwi mnie brak informacji o wykorzystywaniu urządzeń w Finlandii oraz łącznych przychodów z tym związanych. To samo tyczy się sprawy Nigerii choc tam jakoś cudów się nie spodziewam

Elemis
Elemis PREMIUM
Wysłane: 16 sierpnia 2019 15:48:05 przy kursie: 1,28 zł
Ależ to byłby dobry raport kwartalny. Gdybyśmy mieli dziś 2017 rok Angel

nestmedic.com/wp-content/uploa...

No ale skoro czasu cofnąć nie można to wypada docenić chociaż to co jest

A jest wciąż słabo, ale już znacznie lepiej:
1. Przychody kwartalne weszły w końcu w przedziały sum 6 - cyfrowych. Co prawda na razie na słowo honoru, ale 2 kwartał wygenerował ich niemal tyle co cały 2018 zusammen.
2. Chyba już można oficjalnie odtrąbić, że spółka nauczyła się przycinać koszty. Kolejny kwartał z rzędu ze sporo mniejszymi wydatkami.
3. Sumując te dwie kwestie strata netto jest już 2- krotnie niższa niż miało to miejsce w 2018 roku ( średnio - kwartalnie licząc)
4. Deal z Niemcami został przypieczętowany. W wypadku gdyby spółka postanowiła dalej się rozwijać - może liczyć na finansowanie do około 8.6mln złotych. W obecnych realiach starczyło by to na około 4 lat działalności. Dodatkowo na kawę i ciasteczka pieniążki postanowiła zapewnić wspomniana już na wątku tajemnicza pani Agnieszka Kierner z USA, która znalazła także swoje miejsce w RN spółki

Co dalej?

1. Dobrze się złożyło, że zarobki z Finlandii startują równo z początkiem 3go kwartału. Łatwiej będzie estymować 14 listopada co i jak.
2. W raportach miesięcznych coraz częściej przewijają się 2 kraje - Litwa i Bułgaria. Któryś z nich wydaje się być potencjalnie kolejnym przyczółkiem dla spółki.
3. Dwa kolejne raporty miesięczne dają nadzieję, że spółka faktycznie usystematyzowała ilość badań w PL na poziomie ponad 300/msc. Wygląda na to, że nie ma w tej liczbie wielu promocyjnych darmówek
4. Gdzieś tam hen hen w oddali majaczą Stany Zjednoczone i FDA. Mowa jest o certyfikacji kolejnych wersji i funkcjonalności urządzenia.

Aktualna wycena rynkowa NST to 8,74 mln złotych. Spółka potrafiła już z samych dotacji z NCBiR pozyskać 5 milionów na rozwój urządzenia.

Cóż więcej można tutaj napisać?

Chyba to, że sentyment do spółki jest tragiczny a na pokładzie wciąż znajduje się potężny sypacz ( nie ulega dla mnie wątpliwości, że jakiś duży udziałowiec sprzedaje swoje akcje). Do tego NST zawiodła już swoich akcjonariuszy wielokrotnie. Pogłębiające się wieloletnie minima szerokiego rynku także robią swoje. Pozostaje zatem czekać czy nieśmiałe przebiśniegi zapoczątkują tutaj coś większego, czy też trend pozostanie (nie)przyjacielem inwestorów

sledzik007
Wysłane: 23 sierpnia 2019 19:50:51 przy kursie: 1,30 zł
o ktoś tu żyje i miło że to ty Elemishello1 wave

Dla mnie teraz ważna jest Finlandia ponieważ to tam i całej Skandynawii produkt jest dedykowany. Jestem ciekaw kiedy zobaczymy pozycje umowy zagraniczne i ilość badań bo wiemy że Finlandia działa ale ile badan to nie wiadomo.

Zastanowiła Cię ta umowa z Niemcami? A dokładniej ustawione ilości nowych urządzeń . Do końca roku ma ich być 60. Jak na razie pewnym dealem jest Finlandia bo na Nigerię nie liczę choć efekt tych działań bardzo mnie ciekawi. Mam wrażenie że spółka doskonale wie że 60 urządzeń pójdzie do Finlandii a pamiętajmy że oni obsługują 15 tyś porodów.

Co do Litwy i Białorusi obawiam się że to są kolejne testy które nie przyniosą na razie umów komercyjnych.

Co do USA to ta wycieczka poniesie za sobą ogromne koszty w postaci dostosowania produktu i wydania odpowiednich certyfikacji. Jednak jeżeli przejdzie wszystko pomyślnie to ma szanse na sukces szczególnie że produkt idealnie nadaje się na słabo zaludnione tereny Alaski albo stepów gdzie zaludnienie jest mało i ciężki dostęp do lekarzy. Pamiętajmy że służba zdrowia jest prywatna więc pregnabit może znacząco obniżyć koszty leczenia co zwiększa zyski funduszy

Zastanawiam się nad tą komercjalizacją Nigerii co z tego wyniknie

Jest jeszcze jeden plus o którym nie wspomniałeś elemis. Spółka nie bawi się sama w zdobywaniu klientów na danym rynku a podpisuje umowy z podwykonawcami co może choć nie musi przyśpieszyć komercjalizacje produktu

Elemis
Elemis PREMIUM
Wysłane: 24 sierpnia 2019 19:50:37 przy kursie: 1,30 zł
sledzik007 napisał(a):

o ktoś tu żyje i miło że to ty Elemis

Żyw. Żyw. Dycha jeszcze wave Bo o ile spółka jednym pomaga w narodzinach, nam inwestorom życie póki co skraca niemożebnie king

sledzik007 napisał(a):

Dla mnie teraz ważna jest Finlandia ponieważ to tam i całej Skandynawii produkt jest dedykowany. Jestem ciekaw kiedy zobaczymy pozycje umowy zagraniczne i ilość badań bo wiemy że Finlandia działa ale ile badan to nie wiadomo.

Z pewnością w raporcie za 3ci kwartał. Liczę jednak na to, że ponieważ od 1wszego lipca zaczęło się komercyjne wykorzystywanie maszynerii to już w raporcie miesięcznym jakieś wartości nam przedstawią. Pamiętaj tylko, że to nie ilość badań musi mieć znaczenie pierwszorzędne dla przychodów i zysków. Równie dobrze spółka mogła podpisać umowę, że pobiera opłatę za " dzierżawę" cacuszka. Nie będzie też tu pieniążków z TCM. Chociaż może to i dobrze. Fiński to koszmarny do nauki język blackeye Nie zgadzam się, że to Skandynawii produkt jest dedykowany. Ona po prostu idzie pierwsza na ruszt. Powiedziałbym, że przypadek

sledzik007 napisał(a):

Zastanowiła Cię ta umowa z Niemcami? A dokładniej ustawione ilości nowych urządzeń . Do końca roku ma ich być 60. Jak na razie pewnym dealem jest Finlandia bo na Nigerię nie liczę choć efekt tych działań bardzo mnie ciekawi. Mam wrażenie że spółka doskonale wie że 60 urządzeń pójdzie do Finlandii a pamiętajmy że oni obsługują 15 tyś porodów

60 urządzeń do Finlandii to bardzo optymistyczny scenariusz. Nie wydaję mi się, żeby przynajmniej na razie poszło tam tyle tego. Cóż, chciałbym się mylić. Co do Nigerii to nie wyczytałem nigdzie, żeby ktokolwiek w nią wierzyłking Zatem jeśli tylko spółka nie wyznaje zasady " no money no problem" i niczego nie da na tamtejszy rynek na piękne oczy - to jest tu miejsce tylko na pozytywne zaskoczenie. Co do " urządzeń" zwracam uwagę: w dealu z Niemcami jest napisane o " umowach zamkniętych". Czy oznacza to, że jedno urządzenie " wstawione gdzieś tam" to jedna umowa? W sumie to chyba warto było by o to dopytać spółkę.

sledzik007 napisał(a):
Co do Litwy i Białorusi obawiam się że to są kolejne testy które nie przyniosą na razie umów komercyjnych.

Litwa i Bułgaria to dwa kraje przewijające się najczęściej w raportach miesięcznych. Być może mylnie w którymś z nich upatruję rynku zagranicznego numer 3.

sledzik007 napisał(a):
Co do USA to ta wycieczka poniesie za sobą ogromne koszty w postaci dostosowania produktu i wydania odpowiednich certyfikacji. Jednak jeżeli przejdzie wszystko pomyślnie to ma szanse na sukces szczególnie że produkt idealnie nadaje się na słabo zaludnione tereny

Spółka pozyskała z programu " Polskie Mosty Technologiczne" niemal 200 koła papieru pod start w USA. Do tego na 99% ma już swojego człowieka w USA. Nie przesadzałbym z ogromem kosztów. Napisałbym jednak, że ogrom wody w rzece upłynie zanim coś się z tego wykluje ( albo i nie blackeye ) Jeśli spółka nie zacznie zarabiać sensownie gdzie indziej, do startu ekspansji za wielką wodą możemy najzwyczajniej w świecie nie doczekać. Samo jednak info pod start czegoś z FDA może dać jakąś tam spekulacyjną pompkę na kursie.

Kominek86
Wysłane: 24 sierpnia 2019 20:07:32 przy kursie: 1,30 zł
Jeśli chodzi o Finlandie spółka będzie zarabiała tylko i wyłącznie na dzierzawie urządzenia oraz dostępie do platformy więc liczba badań nie jest ważna, a liczba urządzeń. Kolejnym rynkiem który bym obstawial jest Izrael bądź jakiś kraj Arabski

sledzik007
Wysłane: 24 sierpnia 2019 22:47:27 przy kursie: 1,30 zł
Elemis sorry za tą Białoruś - chodziło o Bułgarię

Dalej zastanawia mnie ta liczba i jak oni ją osiągną

Czym dłużej będą sie bawić z FDA to tym więcej kosztów a to może ich wpędzić do grobu niestety

Kończą mi się pomysły jak oni chcą wyjść na zero a co dopiero o zyskach mówić ( wiem zawiało pesymizmem)

Jakieś pomysły?

Elemis
Elemis PREMIUM
Wysłane: 25 sierpnia 2019 16:50:29 przy kursie: 1,30 zł
sledzik007 napisał(a):

Elemis sorry za tą Białoruś - chodziło o Bułgarię

Radziłbym uważać. Pewnego dnia baćka Łukaszenka może się zjawić u Twych bramAngel

sledzik007 napisał(a):

Dalej zastanawia mnie ta liczba i jak oni ją osiągną

Obie strony zgodziły się na te cyferki. Były one negocjowane długimi miesiącami, a umowa została podpisana raptem parę tygodni temu. Pierwszy deadline to perspektywa 4 miesięcy. Zatem w tym wypadku nie mówimy chyba o fantasmagorii.

sledzik007 napisał(a):

Czym dłużej będą sie bawić z FDA to tym więcej kosztów a to może ich wpędzić do grobu niestety

Nie no - jeśli spółce pisane jest zderzenie z góra lodową to jestem niemal pewien, że nie polegnie dlatego, że utopi za dużo kasy w zabieganie o FDA. Ryzyk szukałbym w bardziej prozaicznych kwestiach

sledzik007 napisał(a):

Kończą mi się pomysły jak oni chcą wyjść na zero a co dopiero o zyskach mówić ( wiem zawiało pesymizmem)

Prochu tu raczej się nie wymyśli. A rozwiązanie jest jedno. Ora et labora. Mniej pisania o wielkich planach na przyszłość - więcej konkretów. Spółka ruszyła w końcu z pierwszym rynkiem zagranicznym. Zwiększyła przychód z Polski. Teraz fajnie by było podpisać jakąś umowę z kolejną dużą krajową placówką, stopniowo dosyłać urządzenia do Finlandii. Wystartować na kolejnym rynku. Jeśli będą się zwiększać przychody a zmniejszać strata netto - z czasem i sentyment rynkowy zacznie ulegać zmianie. Do zysków tu jednak droga jest baaaardzo daleka. Ja będę zadowolony ze 150 tysięcy przychodów za Q3 i 200 tysięcy za Q4. W 2020 miło by było osiągnąć BEP.

sledzik007 napisał(a):

Jakieś pomysły?

Przy weekendzie polecam znieczulenie miejscowe. Jako, że jest ciepło New England IPA wydaje się być słusznym rozwiązaniem occasion5

sledzik007
Wysłane: 25 sierpnia 2019 22:22:04 przy kursie: 1,30 zł
Ha ha bardzo chętnie ale niestety zaniemówiłem i zimne nie wskazane ;)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
5 6 7 8 9 10 11 12