Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 703
Wysłane: 21 sierpnia 2019 08:07:31
No i KNF odebrało licencję Saturn TFI. Jednym z bardzo wielu podanych powodów (a wszystkie związane z GBK) jest:

Cytat:
... Towarzystwo nie wykonywało bieżącego nadzoru nad podmiotem, któremu powierzyło zarządzanie portfelami inwestycyjnymi Funduszy...


Szczegóły tutaj: businessinsider.com.pl/finanse...

Jeżeli tak, to Drogie KNF, to idźcie za ciosem i weźcie "na tapetę" Abris. To chyba logiczne.

Tak z innej beczki. Ktoś się kiedyś dziwił że na takim forum jak SW mogą być trole. Ostatnie wydarzenia wykryte przez Onet w Ministerstwie Sprawiedliwości wykazują że nawet taka instytucja może wynajmować hejterów. I to za pieniądze podatnika.
A sprawy dziejące się w tym ministerstwie są dla nas bardzo istotne. Zarówno w kontekście każdego z nas, czyli poszkodowanego jak i efektywności działania obecnie firm windykacyjnych w ogóle (w tym oczywiście GBK).
Pierwszy przykład z brzegu. Od dziś wzrastają opłaty sądowe. Z jednej strony to raj dla firm typu Lama Gold, bo jak dług emeryta wzrośnie np dp 600 zł (z odsetkami) to za sprawę w sądzie będzie musiał wnieść 500 zł. Plus opłata za zastępstwo prawne. Plus opłacenie biegłych (których prawdopodobnie powoła Lama Gold kilku). Itp itd. Więc emeryt pewnie nie będzie "podskakiwał".
Ale oczywiście to samo czeka GBK jeżeli sprawa oprze się w jakikolwiek sposób o sąd. A sprawy wcale nie muszą wygrać. Tak więc koszty GBK ze względów tym razem obiektywnych, niepomiernie wzrosną.
Z drugiej strony bile to także w nas. Przykładowo. Jeżeli ktoś utopił w GBK powiedzmy 200 tys. to samo wniesienie do sądu propozycji ugodowej (nie pozwu!) wobec sprzedawcy to 2500 zł. Do wczoraj było 300. A jest to o tyle istotne że samo wniesienie propozycji ugodowej (niezależnie czy sprzedawca obligów ją zaakceptuje czy nie), przerywa 3 letni okres przedawnienia.
Tak więc Państwo stara się usilnie dopomóc tym którzy odnosili zyski z działalności która z uczciwością ma niewiele wspólnego. Użyłem tutaj bardzo łagodnego określenia aby rykoszetem nie być oskarżonym o hejt.
Edytowany: 21 sierpnia 2019 08:09

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 703
Wysłane: 21 sierpnia 2019 09:11:00
I jeszcze jedno. Komunikat z posiedzenia KNF:

Cytat:
Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wszczęciu z urzędu postępowań administracyjnych wobec Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, Noble Funds Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, SATURN Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA oraz Trigon Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA.


Szczegóły w komunikacie: www.knf.gov.pl/o_nas/komunikat...

Co do OMEGA to stwierdzono że jest to piramida finansowa. Szkoda że wcześniej KNF nie działał tak sprawnie......

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 503
Wysłane: 21 sierpnia 2019 09:18:16
bukos4 napisał(a):
nie przelicytujemy getbacku w dostępie do kancelarii prawnych...

Mam na myśli opiekę prawną w bardziej przyziemnych sprawach , takich jak skuteczne doręczenie żądania zwołania RW czy odwołania członka RW. Chyba, że uważacie, iż Wasze kompetencje w tym zakresie są wystarczające, ale czytając o efektach działań śmiem twierdzić, że nie.


AsGBK
Dołączył: 2018-05-12
Wpisów: 416
Wysłane: 21 sierpnia 2019 10:43:43
Krewa,
z tego co napisał bukos nie wynika, że wnioski o zwołanie posiedzenia rady były nieskutecznie doręczone.
RB te wnioski otrzymał, ale nie zwołuje posiedzeń tłumacząc się np. okresem urlopowym :) albo podejmuje działania pozorne i proponuje głosowanie uchwał w trybie elektronicznym, choć z góry wie, że uchwały w takim trybie nie zostaną podjęte.

RB po prostu zlewa te wnioski i rada ‘działa’ wedle widzimisię przewodniczącego.
Edytowany: 21 sierpnia 2019 10:44

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 503
Wysłane: 21 sierpnia 2019 10:57:50
Ok, i co, zamierzacie pogodzić się z takim stanem rzeczy? Wyjścia są dwa - biernie przyglądać się lub opracować strategię skutecznej kontry. W tym celu jednak konieczne są konsultacje z fachowcami.
Obserwuję wątek od dłuższego czasu - od wylewania żalów i rzucania haseł "to się nadaje do prokuratury" sytuacja nie poprawi się. Owszem, Bukos coś tam próbuje poczynić, ale druga strona bez problemów odbija piłeczkę.

Edytowany: 21 sierpnia 2019 11:27

_olo_
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 375

AsGBK
Dołączył: 2018-05-12
Wpisów: 416
Wysłane: 21 sierpnia 2019 11:24:55
krewa napisał(a):
Ok, i co, zamierzacie pogodzić się z takim stanem rzeczy? Wyjścia są dwa - biernie przyglądać się lub opracować strategię skutecznej kontry. W tym celu jednak konieczne są konsultacje z fachowcami.
Obserwuję wątek od dłuższego czasu - od wylewania żalów i rzucania haseł "to się nadaje do prokuratory" sytuacja nie poprawi się. Owszem, Bukos coś tam próbuje poczynić, ale druga strona bez problemów odbija piłeczkę.Wszystko zależy od sędziego.

Sędzia może odwołać członka RW na podstawie artykułu 125.1, ale na postanowienie o odwołaniu członka RW z powodu nienależytego pełnienia obowiązków można złożyć zażalenie.

Wniosek o odwołanie RB może złożyć kurator na podstawie artykułu 126. Wierzyciele dysponujący odpowiednia większością głosów (kurator) mają prawo do odwołania wskazanego własnego przedstawiciela w dowolnym momencie i powołania innego w to miejsce. Taki wniosek zobowiązuje sędziego do odwołania wskazanego członka RW.


Tak naprawdę, to wystarczy żeby sędzia uzupełnił skład RW i zwołał posiedzenie. Jeśli zostanie powołana osoba, która będzie działała w interesie obligatariuszy, to RB zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego i rada będzie mogła funkcjonować i podejmować uchwały.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 503
Wysłane: 21 sierpnia 2019 11:33:36
Dobrze. Wyjaśnij mi proszę jeszcze kilka rzeczy. Skoro kurator ma prawo do odwołania wskazanego własnego przedstawiciela, to dlaczego tego nie uczynił? Co stoi na przeszkodzie?AsGBK
Dołączył: 2018-05-12
Wpisów: 416
Wysłane: 21 sierpnia 2019 11:47:11
To jest pytanie do kuratora. Może dostał za mało głosów na odwołanie RB, w zeszłym roku wartość głosów na RB to było około 220 mln.

Ale tak jak napisałam odwołanie RB z funkcji członka RW nie jest konieczne, aby rada zaczęła normalnie funkcjonować. Wystarczy go odwołać z funkcji przewodniczącego RW.

Stowarzyszenie OSOG
Dołączył: 2019-06-04
Wpisów: 23
Wysłane: 21 sierpnia 2019 12:06:21
Drodzy okradzeni !
Mamy gorący okres wyborczy.
Jako Stowarzyszenie OSOG gorąco Was namawiamy abyście w grupach aktywnie uczestniczyli w spotkaniach wyborczych i zadawali kandydatom kłopotliwe pytania o naszą kasę ukradzioną przez zorganizowana grupę przestępczą przy spółce giełdowej Getback. Organizujcie się geograficznie po min 2-3 osoby i chodzcie i pytajcie.
Co dalej z rynkiem finansowym i banksterami przy sprzedaży toksycznych produktów?
Co z odpowiedzialnością państwa ?
Kiedy poznamy sprawców kierowniczych piramidy finansowej?
Kiedy zajmie prokuratura ich/nasze środki?i
Wykorzystajmy dobrze okres obietnic wyborczych aby zasygnalizować Nasze sprawy.


bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 609
Wysłane: 21 sierpnia 2019 12:13:24
krewa napisał(a):
Ok, i co, zamierzacie pogodzić się z takim stanem rzeczy? Wyjścia są dwa - biernie przyglądać się lub opracować strategię skutecznej kontry. W tym celu jednak konieczne są konsultacje z fachowcami.
Obserwuję wątek od dłuższego czasu - od wylewania żalów i rzucania haseł "to się nadaje do prokuratury" sytuacja nie poprawi się. Owszem, Bukos coś tam próbuje poczynić, ale druga strona bez problemów odbija piłeczkę.


chodzi o to, że ani ustawa pr. restr. ani regulamin RW nie przewiduja sankcji dla przewodniczacego za niewykonywanie swoich obowiazkow. przypomnijmy ze wg prawa musi zwolac RW na tydzien od wniosku, a takze co najmniej raz na 2 miesiace. ale on tego nie robi, a prawo nie przewiduje co sie dzieje jesli on tego nie robi.
pomoc moglby sedzia komisarz albo kurator. na biezaco informujemy sedziego o sytuacji, pisma tworzymy we wspolpracy z zaprzyjaznionymi prawnikami.

dlaczego kurator nie sklada wniosku o odwolanie? mysle ze dlatego ze barczynski wzial udzial w wyborach i glosowalo na niego 10 osob (kilka funduszy i rodzina) co dalo mu 85 mln; podejrzewam, ze wnioski o jego odwolanie zlozylo ok. 80 mln., to jest 5 mln na plusie, co caly czas daje mu trzecie miejsce (przed czwartym kandydatem - Bryska)
Edytowany: 21 sierpnia 2019 12:15

bukos4
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 609
Wysłane: 21 sierpnia 2019 12:35:27
widziałem też na forum bankiera, że niektórzy zastanawiają się nad środkami karnymi...

Art. 296 Kodeksu Karnego

§ 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 1 a. Jeżeli sprawca, o którym mowa w § 1 przez nadużycie udzielnonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa okreslonego w §1 lub 1a działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 3 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 4 a. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.

§ 5. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie naprawił w całości wyrządzoną szkodę.

NerfMe
Dołączył: 2018-05-25
Wpisów: 214
Wysłane: 21 sierpnia 2019 15:33:25
bukos4 napisał(a):

chodzi o to, że ani ustawa pr. restr. ani regulamin RW nie przewiduja sankcji dla przewodniczacego za niewykonywanie swoich obowiazkow. przypomnijmy ze wg prawa musi zwolac RW na tydzien od wniosku, a takze co najmniej raz na 2 miesiace. ale on tego nie robi, a prawo nie przewiduje co sie dzieje jesli on tego nie robi.
pomoc moglby sedzia komisarz albo kurator. na biezaco informujemy sedziego o sytuacji, pisma tworzymy we wspolpracy z zaprzyjaznionymi prawnikami.

dlaczego kurator nie sklada wniosku o odwolanie? mysle ze dlatego ze barczynski wzial udzial w wyborach i glosowalo na niego 10 osob (kilka funduszy i rodzina) co dalo mu 85 mln; podejrzewam, ze wnioski o jego odwolanie zlozylo ok. 80 mln., to jest 5 mln na plusie, co caly czas daje mu trzecie miejsce (przed czwartym kandydatem - Bryska)


Jeśli chodzi o tego Bryskę - wpolityce.pl/m/polityka/122424... - to chyba kolejny chybiony albo podstawiony kandydat...

Stowarzyszenie OSOG
Dołączył: 2019-06-04
Wpisów: 23
Wysłane: 22 sierpnia 2019 12:45:04
Piramida finansowa Getback zaczyna pokazywać całą grupę przestępczą

www.parkiet.com/Fundusze-inwes...

voyager747
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 526
Wysłane: 25 sierpnia 2019 00:19:48
Co się dzieje udziałami jak TFI ma zakaz prowadzenia ?

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 703
Wysłane: 25 sierpnia 2019 06:08:04
Cytat:
Co się dzieje udziałami jak TFI ma zakaz prowadzenia ?


Teoria:
Cytat:
Co się więc stanie, jeśli zbankrutuje TFI? – Nie ważne, gdyż nasze pieniądze z całą pewnością będą bezpieczne. Nie stanowią one bowiem majątku TFI.

Źródło: www.money.pl/fundusze/wiadomos...

Praktyka:
Cytat:
7 października 2014 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) odebrała licencję Inventum TFI (wcześniej Idea TFI) na zarządzanie funduszami inwestycyjnymi. Było to pierwsze i dotychczas jedyne takie wydarzenie w historii krajowego rynku TFI. Trzy lata później likwidacja funduszy Inventum, prowadzona przez ING Bank Śląski (ING BSK), wciąż trwa. I dla niektórych klientów upadłego towarzystwa przybiera mocno niekorzystny obrót.

Kurcze blade! Znowu ta Idea.... I nawet tak duży bank jak ING nie może sobie poradzić z tym co wcześniej narozrabiał Leszek Cz. z ekipą.
Źródło: www.pb.pl/koszmar-klientow-inv...

Ale tak czy owak, widać że zarządzanie udziałami przejmuje inny podmiot. Tyle że jak widać z załączonego artykułu w praktyce oznacza to utratę np połowy zainwestowanych pieniędzy.
Edytowany: 25 sierpnia 2019 06:15

Joker
Joker PREMIUM
Dołączył: 2009-03-01
Wpisów: 1 352
Wysłane: 25 sierpnia 2019 09:29:59
Tylko aby ktoś opacznie nie zrozumiał Twojej wiadomości.
Idea TFI nie ma nic wspólnego z Idea Bankiem.

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 703
Wysłane: 25 sierpnia 2019 09:51:10
Fakt. Z tym zapędziłem się trochę za daleko - sorry. Ale reszta się zgadza
Edytowany: 25 sierpnia 2019 09:52

voyager747
Dołączył: 2018-05-11
Wpisów: 526
Wysłane: 25 sierpnia 2019 22:44:33
Mam kupę kasy w Trigonie i ciekaw jestem co z tym będzie, jak się okażę, że podobnie zrobią co z Saturnem.

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2018-10-03
Wpisów: 231
Wysłane: 25 sierpnia 2019 23:30:29
Inne TFI przejmie zarzadzanie i zajmie sie wyplata srodkow z umorzen bo pewnie sporo osob zleci wycofanie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,824 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d