pixelg
THEDUST - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

THEDUST [THD]

AKTUALNY KURS: 19,15 zł (-1,29%) 09-04-2021 13:38
constant
3
Dołączył: 2010-08-26
Wpisów: 267
Wysłane: 20 sierpnia 2019 14:27:14 przy kursie: 12,85 zł
fajne tu towarzystwo, serio ..
lezka sie w oku kreci, i milo sie w tym zanurzyc, czlowiek jakby wrocil do czasow
gdy znal rozumnych, zamiast byc otoczonym przez durni, chciwych

na to zawsze liczylem na internecie .. dopoki nie powstaly instagramy, influencery,
i okazalo sie ze to rozsiew glupoty, a nie nadzieji

czytaliscie zajdla, chlopaki? limes inferior to absolutna klasyka
tam sa mega idee

a inspirujacy cytat na przyklad taki, jak ktos potrzebuje:
"Jeśli możesz pozwolić sobie na to, by nie liczyć uderzeń fali i upływających chwil, jeśli upływ czasu nie wywołuje paniki w twoim umyśle – jesteś naprawdę szczęśliwy"

bransoletka alicji - jedno co warte tatuazu, zamiast idiotyzmu tego swiata
Valar Morghulis

kholat
8
Dołączył: 2017-04-29
Wpisów: 134
Wysłane: 20 sierpnia 2019 15:33:52 przy kursie: 12,85 zł
Polecam zapoznać się z profilem Jacka Piekary na twitterze i wtedy stwierdzanie, kto (w dodatku w niezdrowy sposób) jest uzależniony od twittera. Proszę też zwrócić uwagę na to, jakiego języka i argumentów używa w walce światopoglądowo/politycznej, jak sam to definiuje w opisie swojego profilu. Jak widać dla niego prostacka walka polityczno/światopoglądowa z używaniem bezpodstawnych epitetów jest ważna, skoro tym żyje, natomiast wy twierdzicie, że to nie ma żadnego znaczenia i nie widzicie w tym żadnego, choćby PR-owego problemu...

https://twitter.com/JacekPiekara

@anty_dufrense

no to tym bardziej, skoro polski rynek to promil sprzedaży, to jaka może być sprzedaż globalna nieznanego globalnie brandu?
Edytowany: 20 sierpnia 2019 15:34

Scarry
133
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 825
Wysłane: 20 sierpnia 2019 18:00:28 przy kursie: 12,85 zł
Cytat:
skoro polski rynek to promil sprzedaży, to jaka może być sprzedaż globalna nieznanego globalnie brandu?

na przykład taka jak sprzedaż This War of Mine - małej niszowej produkcji globalnie (wtedy) nieznanego brandu.

Upraszczam oczywiście topornie ale z toba gościu inaczej to się nie da - nie ogarniasz o czym chciałbyś pisać, nie ogarniasz co się na rynku finansowym liczy a co nie.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 20 sierpnia 2019 18:02


kholat
8
Dołączył: 2017-04-29
Wpisów: 134
Wysłane: 20 sierpnia 2019 18:44:27 przy kursie: 12,85 zł
To wy nie rozumiecie, że poglądy polityczne i światopogląd autora mają ogromne znaczenie, tak samo jak PR, który mu towarzyszy, autor przecież firmuje swoje dzieło przez całe swoje życie.

Nie rozumiecie dlaczego Wiedźmin odniósł tak ogromny sukces - bo jest uniwersalny a nie traktuje o jakiejś alternatywnej historii religijnej (która coraz bardziej laicyzujący się świat coraz mniej obchodzi) ani o jakichś dziwnych, mikzoginistycznych obsesjach seksualnych głównego bohatera.

Światopogląd Sapkowskiego to nie przypadek...

www.gram.pl/artykul/2017/08/06...

W Wiedźminie są też liczne akcenty LGBT, tak samo jak w Cyberpunku 2077, tak już jest, świat idzie na przód, zaściankowi autorzy typu Piekary są passe.

Frey
18
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 929
Wysłane: 20 sierpnia 2019 20:22:33 przy kursie: 12,85 zł
@kholat

okoliczności przez Ciebie podane może miałyby znaczenie (choć bardzo wątpię) gdyby THD miał zamiar robić jakąś gierkę tylko na rynek polski. Polska to jednak dla deweloperów żaden rynek i nikt przy zdrowych zmysłach nie wyda kilku (może nawet nastu) milionów na robienie gry z przeznaczeniem głównie na ten rynek.
Poza granicami naszego kraju (a tam się znajduje większość przyszłych ewentualnych nabywców gry o inkwizytorze) nikogo jakieś polskie waśnie i wojenki zupełnie nie interesują. Tym bardziej nie interesować ich będzie to co Piekara wrzuca na tweeter - tym bardziej, że wrzuca po polsku, a nasz język popularny w świecie...no nie jest. W pełni zgadzam się tu z przedmówcami.
Wiedźmin jest uniwersalny - to prawda. Ale nie na tym polega jego siła. Siła polega, na oryginalnym bohaterze, przedstawionym w bardzo nowatorski sposób i wykreowanym wokół niego wspaniałym świecie.

Cykl Piekary o Inkwizytorze nie jest moim zdaniem tak dobry jak cykl Sapkowskiego.
Niemniej jest dobry. Świat wykreowany przez Piekarę jest światem ciekawym i intrygującym. A przede wszystkim - mocno nowatorskim - na tle podobnych opowieści fantasy.
Świetnie nadaje się do przełożenia na język gry. Czy THD uda się ten świat zgrabnie ogarnąć w ramach gry rpg i podać w zadowalającej i gwarantującej zainteresowanie graczy formie? Pożyjemy, zobaczymy.

A wracając do Piekary - jak już bym miał spoglądać z przywołanego przez Ciebie punktu widzenia, to pomyślałbym tak...skoro ten Piekara taki prawicowy, to może różnych dotacji, kontraktów i zaangażowania częściowo państwowych podmiotów będzie w THD więcej niż w innych spółkach...
pożyjemy, zobaczymy.

@constant - Limes inferior! Super! Naprawdę warto tę książkę przeczytać. thumbright

Elemis
Elemis PREMIUM
63
Dołączył: 2011-11-10
Wpisów: 307
Wysłane: 20 sierpnia 2019 21:37:15 przy kursie: 12,85 zł
Cytat:

To wy nie rozumiecie, że poglądy polityczne i światopogląd autora mają ogromne znaczenie, tak samo jak PR, który mu towarzyszy
.....

skoro polski rynek to promil sprzedaży, to jaka może być sprzedaż globalna nieznanego globalnie brandu?


No to zdecyduj się jaką przyjmujesz narrację, no bo i ja się gubię. Nie uda się bo autor jest szerzej nieznany, czy nie uda się - bo znany autor ma nieakceptowalne dla kogoś tam twittery czy facebooki ?Eh?

Co do książki panowie - pełna zgoda. Fakt posiadania na pokładzie pisarza i dobrej story, na których można się oprzeć to ogromne ułatwienie. Jeśli twórca i jego dzieło są znani i uznani - tym lepiej. Korzyść jest podwójna bo i lepszy catch i darmowy marketing. Istotą jest jednak to, co super ujął @Scarry:
Cytat:
Piekary nie stawiałbym tu jako impulsu do zakupu samych gier, tylko jako mocnego fundamentu do zbudowania ciekawego, barwnego świata, z przekonywującą fabułą. Z tym scenarzyści filmów i gier mają ogromny problem, jak nie opierają się na pracy zawodowych pisarzy


Druga sprawa ( za wpisem kolegi z forum ) - 7 melo budżetu też już wygląda solidnie. Idzie coś z tego zmajstrować zwłaszcza, że jeśli będzie żarło to ktoś zawsze dodatkowym groszem nie poskąpi. Tyle, że ja widzę umowę z inwestorem na 3. Skąd pozostała część? Ktoś rozjaśni?

Zgadzam się też z @constant
Cytat:
pare razy mozna to pociagniac chocby na hype

Zwinne, szybkie i nie za duże palce będą mogły zdziałać tu cuda. Pewnie już zresztą teraz kilka osób pali cygara przy dobrej whiskey

Tyle, że po krótkim researchu który zrobiłem pół - ślepym okiem to by było na tyle jeśli idzie o plusyThink
Tak w telegraficznym skrócie:
Spółka na NC od połowy kwietnia '18. Debiut na - 30%Eh? . Nie pomne jakie wtedy było otoczenie rynkowe itd, ale coś najwidoczniej nie zatrybiło. Najlepszym zresztą dowodem na to, że to nie "świat się pomylił" był dziarski i konsekwentny marsz waloru na południe. Po jakimś czasie zmiana wajchy ( insiderzy zobaczyli, co będzie grane?) po czym jakaś tam korbka pod info. Zakładam, że po ponad roku czasu nikt już nie ma lock upa z większościowych. Mylę się?

Ideą spółki było robienie gier na mobile. Skąd oni teraz nabiorą kadr, żeby nowe otwarcie miało odpowiednich wykonawców?

Prezes zarządu to marketingowiec. Wice prezes dłubał coś tam przy aplikacjach mobilnych. Większość ludzi z Rady Nadzorczej też chyba co najwyżej w gry grywają hobbistycznie ( kierunki studiów - marketing, prawo i administracja, ekonomia). Czy leci z nami Game Dev?

W strategii spółki czytam, że wciąż mają być robione mniejsze projekty bodaj na zlecenie. Robimy zatem wszystko na raz? Zerknąłem sobie na ich raport z przed tygodnia w sekcje zatrudnienie. 11 osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę na pełen etat....

I nie - nie odbieram projektowi prawo do udania się. Nie znam prawie wcale tej spółki.
Zanim jednak będę miał jakiś luźniejszy czas, żeby spojrzeć na to lepiej niż tylko pobieżnie - ktoś jest w stanie dać mi jakiś mądrzejszy powód dla którego także grube, wolne i niezręczne paluchy miały by pochwycić kąsek? ( poeta miał na myśli jakie są szanse na to, że posiadacz akcji będzie znacznie bogatszy w 2 miesiące po debiucie gry niż był przed nim)

Scarry
133
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 825
Wysłane: 20 sierpnia 2019 21:54:42 przy kursie: 12,85 zł
Cytat:
poeta miał na myśli jakie są szanse na to, że posiadacz akcji będzie znacznie bogatszy w 2 miesiące po debiucie gry niż był przed nim

2 miesiące po premierach Wiedźmina 1 i 2 byłbyś dużo biedniejszy niż przed ich premierami.

Cytat:
Robimy zatem wszystko na raz?

aha, a malutkie (wówczas) 11bit na raz robiło TWOM i Anomaly Defenders

Cytat:
Zerknąłem sobie na ich raport z przed tygodnia w sekcje zatrudnienie.

firma buduje zespół pod pisanie gry, wypowiadali się o tym parę razy

zgadzam się że jest to ryzykowana inwestycja, jak wiele na NC.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 20 sierpnia 2019 22:00

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Dołączył: 2018-12-27
Wpisów: 171
Wysłane: 21 sierpnia 2019 09:42:59 przy kursie: 12,50 zł
Generalnie byłbym bardzo sceptyczny jeśli chodzi o tą spółkę. Mnie po prostu nie przekonuje. W budżecie o którym mówią nie zrobią ani Wiedźmina 3, ani nawet gry, która byłaby odpowiednikiem pierwszego Wieśka na dzisiejsze czasy. Budują zespół, ale nawet jeśli ściągną do niego dobrych ludzi, to przy tak skomplikowanym projekcie jak gra, taki budowany ad hoc team to przepis na kolejne opóźnienia...

Jeśli jednak ktoś jest ciekawy, to warto się zainteresować tym wydarzeniem www.facebook.com/events/402372... . Może być ciekawe, choć radziłbym zachować dystans.

Jeszcze a propos samego pana Piekary. Dziś na świecie jego poglądy i zachowanie nikogo nie interesują, ale w (mało prawdopodobnym) scenariuszu wielkiego sukcesu projektu z pewnością zaczną. Tak było w przypadku Sapkowskiego, kiedy jego wypowiedzi na temat graczy zrobiły dużo hałasu. Hałasu, który Redom nie zaszkodził, bo stawiano go w kontrze do studia.

Frey
18
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 929
Wysłane: 21 sierpnia 2019 12:46:16 przy kursie: 12,50 zł
Z tym Sapkowskim to było tak, że jego poglądy i zachowania nie interesowały nikogo do momentu, aż zaczął się domagać pieniędzy od CDR. Dopiero wówczas ktoś zaczął przedstawiać szerzej jego poglądy i stosunek do graczy - na skutek czego zaczęto go dość szeroko hejtować. Wraz z podjętymi rozmowami ugodowymi sprawa przycichła...
Poglądy Sapkowskiego na cokolwiek wypłynęły zatem w określonym kontekście. Gdyby kontekstu nie było - pies z kulawą nogą by się tym nie interesował.

Wracając do the Dust - moim zdaniem też to co do tej pory jest podawane o planowanej grze, tak sobie się składa. Z jednej strony Piekara przebąkuje o grze AAA
twitter.com/JacekPiekara/statu...
a z drugiej - mamy mały i niedoświadczony zespół, który miałby ją zrobić...
Tyle, że tak naprawdę do tej pory nikt ze spółki nie potwierdził, że będzie to gra AAA (słowa o tym nie ma w ostatnim raporcie THD), a ciekawą grę można zrobić i za dużo mniejsze pieniądze, niż te potrzebne do zrobienia gry w segmencie premium.

Jedyna do tej pory większa gra THD szału nie zrobiła (eufemistycznie rzecz ujmując), ale graficznie ona źle nie wygląda.
O ile zespół THD to nie weterani gamedevu, to samego J.Piekarę pod to pojęcie załapać już chyba można. Nie tylko był on redaktorem i dziennikarzem kilku pism poświęconych grom komputerowym, ale też wraz z Adrianem Chmielarzem (o, którym wspomniał anty-teresa na poprzedniej stronie wątku king ) stworzył scenariusz do gry Książę i tchórz, która jest jedną z najlepiej ocenianych i wspominanych polskich gier tamtych czasów), i za której sukces w dużej mierze odpowiadał świetny scenariusz.
Dodam, że Książę i tchórz to produkcja Metropolis Software...

Cały czas zastanawiam się co skłoniło J.Piekarę do wyboru akurat THD jako spółki, która ma przełożyć na język gry stworzony przez niego świat.
Patrząc jednak na doświadczenie J.Piekary, nie sądzę aby był to wybór zupełnie przypadkowy.
Bardzo jestem zatem ciekaw co z tego projektu wyjdzie, ale też w pełni zgadzam się, że inwestowanie w THD pod ten projekt jest obarczone bardzo dużym ryzykiem.
Może po konferencji z 12.09 coś więcej już będzie wiadomo. Pożyjemy, zobaczymy.Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Dołączył: 2018-12-27
Wpisów: 171
Wysłane: 22 sierpnia 2019 11:26:50 przy kursie: 12,40 zł
Cytat:
Z tym Sapkowskim to było tak, że jego poglądy i zachowania nie interesowały nikogo do momentu, aż zaczął się domagać pieniędzy od CDR. Dopiero wówczas ktoś zaczął przedstawiać szerzej jego poglądy i stosunek do graczy - na skutek czego zaczęto go dość szeroko hejtować. Wraz z podjętymi rozmowami ugodowymi sprawa przycichła...
Poglądy Sapkowskiego na cokolwiek wypłynęły zatem w określonym kontekście. Gdyby kontekstu nie było - pies z kulawą nogą by się tym nie interesował.


Tak i nie. Już znacznie wcześniej pojawiało się trochę materiałów o Sapkowskim i jego wypowiedziach. Natomiast temat sporu z CDR podjęły duże serwisy branżowe, w związku z tym sporo osób dowiedziało się w ogóle, że ktoś taki istnieje i to faktycznie przełożyło się na dyskusje... w praktyce hejt.

Cytat:
Cały czas zastanawiam się co skłoniło J.Piekarę do wyboru akurat THD jako spółki, która ma przełożyć na język gry stworzony przez niego świat.
Patrząc jednak na doświadczenie J.Piekary, nie sądzę aby był to wybór zupełnie przypadkowy.


Chciałbym być całkowicie uczciwy. Nie znam twórczości pana Piekary dobrze, ale nie sądzę, żeby studia aż się biły o przywilej adaptacji jego twórczości. Oczywiście może się mylę ;-) . Mamy ciekawą próbę adaptacji Lema, ktoś bardzo zdesperowany sięgnął po Przybyłka... ale mamy w kolejce Kresa, Wegnera, Dukaja, czy Grzędowicza. Oczywiście gotowy świat i twórca ze zrozumieniem branży growej to jakiś tam asset, ale znów - poza Polską - to absolutny no-name.


Frey
18
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 929
Wysłane: 22 sierpnia 2019 12:24:26 przy kursie: 12,40 zł
Oczywistym jest, że Piekara nie jest znany poza granicami Polski. Ale gdyby tak było, to asset ten miałby zupełnie inną wagę.
Czytam Piekarę regularnie od lat. Uważam wykreowany przez niego świat za bardzo interesujący i świetnie nadający się do przełożenia na język gry. Tylko tyle i aż tyle.
Dla mnie asset - w postaci nabycia praw do egranizacji (fajne słowo autorstwa chyba Piekary) przygód Mordimera połączony z doświadczeniem "growym" Piekary ma obecnie wagę odpowiadającą mniej więcej obecnej kapitalizacji tej spółki. Co z tego się wykluje - zobaczymy. To dopiero początek długiej i dla inwestorów z pewnością ryzykownej drogi.

Kolczasty
8
Dołączył: 2019-08-19
Wpisów: 24
Wysłane: 23 sierpnia 2019 12:58:26 przy kursie: 12,80 zł
Ja rozumiem, że spółka tania i mało jest z sektora podmiotów o mv poniżej 20m.

Porównywanie do 11B jest dość odważne. A jest też inna spółka na giełdzie, która miała bardzo podobną historię... najpierw mobilne, spółka matka o trudnej opinii wśród inwestorów, zmiana produkcji na większe projekty z "potencjałem" i zespół zbudowany z mało doświadczonych osób... to... IF4, którego wyniki są jakie są.

Obym się mylił i im się udało.

Scarry
133
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 825
Wysłane: 9 września 2019 10:12:43 przy kursie: 16,00 zł
..... ach te emocje przed konferencją, skupować też trzeba umieć.


Angel
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

Rif
41
Dołączył: 2016-01-17
Wpisów: 912
Wysłane: 12 września 2019 11:42:45 przy kursie: 14,00 zł
Biorą zlecenia na trzy gry, gdy w zasadzie nie mają żadnego sukcesu i może zręby jednego zespołu?

Jak trudno budować kompetentne zespoły widać na przykładzie 11bit, który w zasadzie jest na etapie przymiarek do trzech projektów (jeden zespół pracuje jeszcze nad Frostpunkiem, drugi nabiera kształtu w trakcie prac nad P8, początki trzeci zabierają się za prototyp P9).
Można poczytać o problemach związanych z rekrutacją ogarniętych osób z doświadczeniem faktycznym.
Łącznie będzie ponad 150-200 osób im potrzeba.
Finansowy plan dla P8, to 20 milionów z marketingiem, a daleko im jeszcze do projektów/budżetów dla gier AAA. Jasne, można klepać symulatory meneli w oparciu o garażowe firmy, ale to trochę droga donikąd na dłuższą metę.

Stąd odnoszę wrażenie, że tutaj chyba odbywają się fantazje dla krótkoterminowych i to raczej nie inwestorów.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2019-01-27
Wpisów: 107
Wysłane: 12 września 2019 14:48:12 przy kursie: 14,00 zł
Oby nie skończyło się jak z JuJuBee i Kurskiem... chyba mieli nawet jakiś nagrody z PGA (teraz już wiem ile są warte).

Projekt to wielka nie wiadoma, co nie znaczy że nie da zarobić Think

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Dołączył: 2018-12-27
Wpisów: 171
Wysłane: 12 września 2019 17:30:09 przy kursie: 14,00 zł
Oooo... jestem pewny, że ktoś na nim zarobi... :))))

Scarry
133
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 825
Wysłane: 12 września 2019 20:16:50 przy kursie: 14,00 zł
Za strefainwestorow.pl

TheDust odsłania karty.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

Rif
41
Dołączył: 2016-01-17
Wpisów: 912
Wysłane: 13 września 2019 07:52:56 przy kursie: 14,00 zł
Co to za gra? Ponadczasowa i nieliniowa, to jakieś banały. 47 mln przychodu. Oznacza to, że chcą po potrąceni prowizji Steam uzyskać 130 złotych od kopii i zakładają 360k kopii sprzedanych po pełnej cenie? W takiej cenie to tylko projekt AAA startuje. Z takim budżetem? Ale marzy im się milion. Skąd te wyliczenia wzietę? Z sufitu, a papier wszystko przyjmie.

Kto prowadzi ten projekt, jakie ma doświadczenie w branży? Jakiego silnika używają do produkcji?

Co to za inwestor, który wyłożył tyle kasy?

Na ten moment to nawet nie sprzedaż marzeń, tylko gra... tyle że giełdowa :)

Scarry
133
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 825
Wysłane: 13 września 2019 09:26:32 przy kursie: 12,35 zł
FilipBonn napisał(a):
Oby nie skończyło się jak z JuJuBee i Kurskiem... chyba mieli nawet jakiś nagrody z PGA (teraz już wiem ile są warte).

Projekt to wielka nie wiadoma, co nie znaczy że nie da zarobić Think


zawsze jest taka możliwość, ale na konferencji było widać że jest chemia między właścicielami a Piekarą, sam Piekara absolutnie nie jest żadnym newbie w świecie game-developingu. Chłopaki kodować potrafią, faktycznie to co do tej pory robili to inne gierki, dużo mniejsze projekty, na styku rynku gier i reklamy, ale jakość kodowania jest w nich przecież bardzo dobra. Mi się, to co powiedzieli na konferencji, podobało. Miałem wrażenie że ich oczekiwania są rozsądne a i środowisko z widokiem TPP wydaje się najlepsze na grę, która musi tak zbudować świat gry, żeby ukrywać pewne braki budżetowe, ukrywać że to nie jest gra z budżetem premium AAA, ale równocześnie musi stworzyć klimatyczne przekonywujące instancje. Jakby robili FPP to bym był dużo bardziej zaniepokojony a szanse na sukces spadłyby dla mnie do prawie zera. Zresztą mają tu kogo naśladować bo takie 11bit przez wszystkie Anomaly, TWOM (w sumie i we Frostpunku), też jechał na sprytnie wykombinowanym silniku graficznym ukrywającym niedostatki w 3D i słaby budżet (co natychmiast wyszłoby gdyby spróbowali przejść na FPP w tamtych produktach).

A - niedługo firma ma szansę dostać jeszcze dofinansowanie z programu GameINN. Tu akurat konotacje autora powieści zupełnie nie przeszkadzają "a nawet wręcz przeciwnie" ;)

Do tej pory, po pierwszych zapowiedziach i liście intencyjnym, szanse na powodzenie projektu oceniałem na jakieś 10%, teraz po konferencji dałbym im 30%. Poprzyglądam się ;)

ps.
a i jeszcze pozamerytoryczna taka uwaga - nie sądzę żeby Piekara chciał zszargać swoje imię braniem udziału w jakimś fake-przedsięwzięciu, które de facto zniszczyłoby kompletnie jego opinię w branży.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 13 września 2019 09:46

sargon25
0
Dołączył: 2011-08-16
Wpisów: 78
Wysłane: 15 września 2019 15:40:02 przy kursie: 12,35 zł
Ostatnio pojawiło sie sporo informacji w temacie wiec wrzucam ciekawy wywiad z Jackiem Piekarą nt. Inkwizytora.

www.youtube.com/watch?v=UqSSPK...
Janusz giełdy :)...bywa i tak

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,828 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d