pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 352,00 zł (+1,88%) 21-10-2019 17:00
Scarry
Wpisów: 4 390
Wysłane: 10 września 2019 09:50:27 przy kursie: 410,00 zł
@Frey
rozumiem że poklepywanie po plecach z bajkopisarzami w typie baksa na pewno jest bardziej krzepiące niż czytanie czegoś co może sie nie spodobać, no jasne.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 10 września 2019 09:51

andy_dufresne
Wpisów: 755
Wysłane: 10 września 2019 10:18:13 przy kursie: 410,00 zł
@Scarry - serio nie widzisz, że w dwóch ze swoich trzech ostatnich wpisów - abstrahując od meritum! - udało Ci się urazić co najmniej dwie osoby? I nie, nie chodzi tu o to, że masz inne zdanie, tylko jak je wyrażasz.

Edytowany: 10 września 2019 10:18

Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 203
Wysłane: 10 września 2019 11:07:35 przy kursie: 410,00 zł
W sumie to powinienem poczekać z tym wpisem do 15, ale komu by tam się chciało być na nogach o tak późnej porze?Sick
W leniwym oczekiwaniu na lepsze czasy przy średniorocznej stopie zwrotu około 40% ( od 1 stycznia 2015 - czytaj końca szału TWoM' owego i zaokrąglając w dół - bo po co zamiast odpoczywać - wyliczać dokładnie? ) pozwoliłem sobie sporządzić jakąś tam koślawą notkę odnośnie tego ile szturmów odparło już wzgórze Morta i jak długo jeszcze nierobotne dzieci będą w stanie go bronić. No i jak to się ma do performancu wiecznie zmęczonego Willa - sklepikarza. Angel
Po tygodniu pełnoprawnej sprzedaży będziemy mieli ponad 1000 komentarzy na steam db. Z wrodzonej chęci do nic nie robienia i ku uciesze wszystkich sprawiedliwych postanowiłem przyjąć okrągłe - bezpieczne - KONSERWATYWNE przeliczniki. Bo i mnożyć przecież łatwiej przez okrągłe liczby.Anxious
1000 komentarzy przekłada się na 50 000 sprzedanych kopii gry do tej pory
Mnożąc to razy 5 do końca 2020 roku mamy 250 000
Licząc że PC będzie 1/3 całkowitej sprzedaży na wszystkie platformy mamy 750 tysięcy kopii ( wszyscy wiemy, że 1/3 na osobiste to nie scenariusz bazowy no ale łatwiej mi tak policzyć )
W uznawanych tutaj chyba za najlepsze rekomendacjach BoŚ ( do innych zresztą wiecznie liczącym na farta nierobom nie chce się zaglądać) stoi liczba 700 tysięcy do końca 2020 roku. Tyle że przy cenie 20$. Zatem w zasadzie będąc bardzo ostrożnym można przyjąć, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wolumeny ilościowo - cenowe zostaną wypełnione. Że jest to plan minimum
Teraz słów kilka o uznanym za duży sukces Moonlighterze.
Ów leniuszek po 7 dniach sprzedaży miał 1185 recenzji. 20% więcej - żeby nie trzeba było liczyć. Do tego nie było na niego żadnej około debiutowej promocji. Tyle że..
1. Przyjmując że co druga kopia dzieci poszła w przedsprzedaży bądź z 10% zniżką dla posiadaczy innych gier ze stajni - to i tak różnicę tę z nawiązką wyrównuje różnica kursowa ( $)
2. Drugie 10% daje różnica cenowa obu gier
3. Fakt, że Bici zgarniają tutaj około 50% wpływów a nie około 30% jak przy Moonlighterze sprawia, że jest raczej pewne że po tygodniu wpływy z PC z tej gry są wyższe niż z ML. Raczej sporo wyższe.
Osobiście uważam, że potencjał na długotrwałą monetyzacje CoM jest większy. No ale kto leserowi zabroni wiary w cuda?
Żeby kawa nie była z automatu a ciasteczka nie miały etykiety " big on quality, lidl on price" - warto rzucić okiem co się dzieję w niespiesznie ratowanym, skutym lodem mieście. Zatem leżąc na łóżku i przewracając się z boku na bok wynotowuję:
Po kilku dniach promocji gdy FP był niemal stałym rezydentem pierwszej strony na steam - jego sprzedaż ustabilizowała się na na prawdę fajnym poziomie. Od 2 września, aż do dziś przez 90% czasu buja się między miejscami 100 a 200
Jego season pass od momentu wydania praktycznie nie wypadł za 5tą stronę. Oczywiście olbrzymią większość czasu znajdował się znacznie wyżej.
Z rzeczy ogólnych:
Zgadzam się z przedmówcami. Mnożenie w pocie czoła razy dwa też jeszcze jak Cię mogę ogarnę. Zresztą od czego jest kalkulatorthumbright x2 dwie tak samo duże gry = x2 jedna większa gra. Czyli jest mi bez różnicy czy za rok spółka wypuści z wydawnictwa ponownie dwie nikczemne pikselozy czy tylko jedną, ale dwa razy większą grę. Chciałbym także przypomnieć, że niespieszny team Jedenaście w tym roku NA PRAWDĘ ma szanse dowieźć wszystkie swoje konferencyjne zapowiedzi. Dla mnie to mega pozytywny prognostyk na przyszłość. No bo jeśli do niewątpliwej JAKOŚCI, którą od lat posiadają dorzucą REGULARNOŚĆ i TERMINOWOŚĆ to największe w moim odczuciu ryzyko zaniknie. A łakocie jak były - tak zostaną.
Ależ się ( *edit: "swoiście") zmęczyłem tym pisaniem. Na teraz wystarczy
Edytowany: 10 września 2019 11:22

Rif
Wpisów: 612
Wysłane: 10 września 2019 12:47:42 przy kursie: 410,00 zł
Dorzucę świeżutką informację dotyczącą obniżenia marży Steam do 25% dla sprzedaży Frostpunka i jego dodatków :)

Cytat:
Zarząd 11 bit studios S.A. (dalej „Spółka”) informuje, że powziął informację od Valve Corporation (Steam), że skumulowane przychody ze sprzedaży „Frostpunka” i dodatków do tej gry na platformie Steam, liczone w okresie od 1 października 2018 roku do dnia publikacji niniejszego raportu, przekroczyły kwotę 10 mln USD. W związku z tym prowizja Steam od sprzedaży kolejnych egzemplarzy „Frostpunka” i dodatków do gry została obniżona do 25 proc. z 30 proc. poprzednio.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Edytowany: 10 września 2019 16:24

Scarry
Wysłane: 10 września 2019 22:58:24 przy kursie: 410,00 zł
Cytat:
Są tacy inwestorzy którzy są zadowoleni ze zwrotów jakie daje kapitał zainwestowany w 11bit

Dla mnie to trochę inaczej, Baks nie do końca masz zwrotu z kapitału, tak długo jak nie zamkniesz pozycji i jej nie spieniężysz żeby mieć z niej realny zysk. Tak długo jak zajmujesz pozycję jesteś posiadaczem waloru, który jutro, bo jakiejś dramie, może nagle spaść o 80% (czego absolutnie nikomu nie życzę). Nie masz też przecież wypłacanych dywidend. W każdym razie ja to tak zawsze widziałem, księgowy może widzieć to inaczej. Póki nie urealniam swojego rachunku o wynik w gotówce, to wszystko dla mnie jest takie "fugazi"....

Cytat:
inwestora który kupuje dzieła sztuki

samo nawet dalekie porównanie firmy z giełdy do dzieł sztuki już jest niepokojące do dalszego toku rozumowania. Normalnie KOV "i nie dam sobie wyrwać akcji".

Cytat:
Jakie masz gwarancje, że wybrane przez Ciebie spółki spełnią zakładane cele ?

wg mojej jakże subiektywnej oceny to zdecydowanie większe niż szansa że 11bit utrzyma wycenę w wysokości okolic 1 mld PLN.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 10 września 2019 23:10

baks
Wpisów: 2 149
Wysłane: 11 września 2019 09:43:03 przy kursie: 408,00 zł
[quote=Scarry[
Dla mnie to trochę inaczej, Baks nie do końca masz zwrotu z kapitału, tak długo jak nie zamkniesz pozycji i jej nie spieniężysz żeby mieć z niej realny zysk. Tak długo jak zajmujesz pozycję jesteś posiadaczem waloru, który jutro, bo jakiejś dramie, może nagle spaść o 80% (czego absolutnie nikomu nie życzę). Nie masz też przecież wypłacanych dywidend. W każdym razie ja to tak zawsze widziałem, księgowy może widzieć to inaczej. Póki nie urealniam swojego rachunku o wynik w gotówce, to wszystko dla mnie jest takie "fugazi"....

samo nawet dalekie porównanie firmy z giełdy do dzieł sztuki już jest niepokojące do dalszego toku rozumowania. Normalnie KOV "i nie dam sobie wyrwać akcji".

wg mojej jakże subiektywnej oceny to zdecydowanie większe niż szansa że 11bit utrzyma wycenę w wysokości okolic 1 mld PLN.
/quote]

Chyba Scarry nie doczytałeś całości ..... mam już swoje lata i "z nie jednej spółki chleb już jadłem" .... wave
Wybacz ale mi nie musisz cytować podstaw inwestowania. Może nie zdajesz sobie sprawy ale niestraszna mi strata 80% kapitału. Przeżyłem coś podobnego chociażby na TFI (ok 70%) ..... Think które brało kasę za zarządzanie a w kryzysie amerykańskim nie zrobili nic.
Być może Ty uważasz, że to lepsza opcja niż samodzielne inwestowanie w spółki ... Angel
Są różne poglądy - ja uważam, że puki spółka przynosi ponadprzeciętne zyski nie ma powodu się jej pozbywać. Owszem możesz twierdzić, że należało ją sprzedać za 540-550 ale to surrealizm. Ilu wtedy zakładało tak głęboką korektę.
Należy brać pod uwagę 80% spadku ale w obecnej sytuacji jest to dość mało realne bez jakiś kataklizmów - przynajmniej na tej spółce.
Jakiś kataklizm zawsze może się trafić. Ale w ten sposób należałoby kasę trzymać " w skarpecie". Banki też mogą upaść jak LB. Tracą kapitały jak banki włoskie czy nawet DB który ostatnio był mniej wart niż nasz PKOBP .... a skarpetę z zawartością mogą zjeść myszy ...thumbright

Twój wywód pokazuje tylko jak mocno oddaliłeś się od spółki twierdząc, że kapitalizacja jest nie do utrzymania.
W krótkim okresie może się to zdarzyć co pokazuje historia. Jednak spółka nie odstaje od średniej rynkowej a jest chyba raczej powyżej. Poza tym ma co najmniej dość dobre perspektywy.
Ja inwestuję w perspektywy - na tym polega długoterminowe inwestowanie. Mam ten komfort, że nie muszę martwić się o bieżącą konsumpcję ale inwestuję już ..... w przyszłość innych ........
Jestem tu już 9 lat i nie stanowi dla mnie problemu poczekanie na 3 MLD.
Mając tą i podobne spółki mogłem sobie ostatnio wyjechać na 3 tyg niemal bez kontaktu ze spółką i forum. Czy na swoich inwestycjach masz taki komfort ?

Punkt widzenia zależy od perspektywy (punktu siedzenia). Jak widać chyba perspektywa się zawężyła i nie potrafisz pojąć innej filozofii inwestowania niż tylko agresywne skakanie po spółkach.
Sukcesów życzę ale czy da to spokój psychiczny - bynajmniej.salute
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

sledzik007
Wpisów: 48
Wysłane: 11 września 2019 16:20:21 przy kursie: 408,00 zł
Elemis do twojego "leniwego wywodu" jak to określiłeś dodał bym wysokie miejsce samego frostpunka w wersji podstawowej ( nie chce kłamać bo nie notuje tego ale koniec drugiej i początek 3 zahaczył przy CoM

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 859
Wysłane: 12 września 2019 22:59:28 przy kursie: 411,00 zł
Moonlighter przeceniony o 30% na NS w Japonii i od razu widać, że pnie się do góry. Przez najbliższy tydzień powinno się trochę tego sprzedać.

Bidzos
Wpisów: 111
Wysłane: 13 września 2019 08:26:09 przy kursie: 411,00 zł
Właśnie też widziałem to info na Twiterze ale nie znalazłem rankingu, możesz podlinkować?
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"

Bidzos
Wysłane: 13 września 2019 16:14:46 przy kursie: 406,00 zł
Bardzo fajny pomysł na zwiększenie przychodu, mam nadzieję, iz to tak skalkulowali, że również marża I'm się zwiększy z tego tytułu.

signatureeditiongames.com/sear...
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wysłane: 13 września 2019 18:26:13 przy kursie: 406,00 zł
Bidzos: linka dać nie mogę, tylko klienci Nintendo maja dostęp do rankingów bestsellers digital.

Rif
Wpisów: 612
Wysłane: 13 września 2019 19:24:53 przy kursie: 406,00 zł
Zawsze można fotkę zrobić :)

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wysłane: 13 września 2019 19:39:07 przy kursie: 406,00 zł
Ranking jest nienumerowany, do wglądu na konsoli. Trzeba sobie samemu policzyć.

rybeusz
Wpisów: 189
Wysłane: 13 września 2019 20:22:22 przy kursie: 406,00 zł
@aircanada15

jesteś w stanie podzielić się informacją na którym miejscu listy gra jest gra / lub była jak ostatnio patrzyłeś/? Nie chodzi mi o konkretne miejsce, bardziej zasięg ruchu przy obniżce -30%

Na liście topsellers z polskich produkcji w (pokazywanej) czołówce pozycjonowany jest niestety tylko SuperHot Eh?
Nintendo Switch top sellers

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wysłane: 13 września 2019 20:39:10 przy kursie: 406,00 zł
Nie śledziłem tego ostatnio zbyt dokładnie, ale gra w pełnej cenie była około 200 miejsca, może nawet trochę niżej. W tej chwili jest bodajże No.67.
Trzeba jednak wziąć na poprawkę, że jest to ranking obejmujący 2 tygodnie sprzedaży, więc dopiero pod koniec okresu promocji, a nawet tuż po nim, tytuł osiąga swoją najlepszą pozycję.
Jak na specyfikę tej listy, Moonlighter wspina się do góry bardzo ładnie.

Frey
Wysłane: 14 września 2019 02:24:53 przy kursie: 406,00 zł
Moonlighter dobrze sobie radzi na wyprzedaży w Japonii, a przed nami jeszcze premiera wersji mobilnej tej gry oraz debiut na PS4 w Japonii (no i mam nadzieję w pudełkach na Switch w tym kraju). ML pokazuje, że i niewielkie pikselozy mogą mieć długi ogon sprzedażowy.
Ogon taki zaczyna rozwijać też CoM:

Cytat:
In a press release sent out, since its release on September 3 on PC, Children of Morta has already recouped the development costs for both developer Dead Mage and publisher 11 bit studios. Before this, 11 bit had published (in Polish) on their investor relation site that Children of Morta sales income had significantly exceeded costs the publisher incurred creating and publishing the title. Using Jake Birkett’s method of estimating sales based on reviews we can estimate that the title has sold probably around 65 000 copies through Steam alone (note this is an estimate and a rough one). Children of Morta is also available with a Steam key through Humble Bundle and on GOG, neither of which count in this estimate.

techraptor.net/content/childre...

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wysłane: 15 września 2019 13:06:10 przy kursie: 406,00 zł
Sprzedaż Children of Morta wygląda naprawdę stabilnie, dziś gra wróciła na 2 stronę Steam.
Tymczasem Moonlighter na NS w Japonii na 42 miejscu.

Edit: ruszyła też przecena -50% Moonlightera w US, na razie 112 pozycja.
Edytowany: 15 września 2019 13:22

topfacet
Wpisów: 2 462
Wysłane: 16 września 2019 10:51:41 przy kursie: 409,00 zł
W obliczu tych pozytywnych wiadomości, bardzo mnie dziwi zachowanie kursu, COM sprzedaję się jak widać świetnie, z miesiąc dalsze premiery a kurs utknął w miejscu.

Bidzos
Wysłane: 16 września 2019 11:12:55 przy kursie: 409,00 zł
Mam podobne wrażenie, szukając jednak jakiegoś logiczne wytłumaczenia wydaje mi się, że są jakieś roszady pod progiem. Pewnie się pomileli i zacznie rosnąć za jakiś czas pod premiery konsol dla FP i COM

Scarry
Wysłane: 16 września 2019 11:51:27 przy kursie: 409,00 zł
topfacet napisał(a):
W obliczu tych pozytywnych wiadomości, bardzo mnie dziwi zachowanie kursu, COM sprzedaję się jak widać świetnie, z miesiąc dalsze premiery a kurs utknął w miejscu.

ilość potencjalnie zarabianych pieniędzy vs kapitalizacja. To o czym mówiłem. Tu już dawno nie chodzi o to że 11bit zarabia, i to dobrze, tylko jak dużo zarabia, żeby uzasadniać miliardową kapitalizację.
Edytowany: 16 września 2019 12:08

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość