pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 559,00 zł (-0,97%) 13-04-2021 16:49
krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 847
Wysłane: 16 września 2019 12:06:39 przy kursie: 409,00 zł
Bidzos napisał(a):
... szukając jednak jakiegoś logiczne wytłumaczenia wydaje mi się, że są jakieś roszady pod progiem.

W sumie gdyby @baks sprzedał 10 akcji a @topfacet kupił 10 akcji to tez można byłoby nazwać roszadą podprogową.Niby zwykła transakcja, ale jak brzmi!.

Bidzos
Bidzos PREMIUM
1
Dołączył: 2012-07-02
Wpisów: 131
Wysłane: 16 września 2019 12:55:41 przy kursie: 409,00 zł
Oczywiście, że tak :)
Choć ciut obroty większe.
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula

Bidzos
Bidzos PREMIUM
1
Dołączył: 2012-07-02
Wpisów: 131
Wysłane: 19 września 2019 09:35:17 przy kursie: 397,00 zł
Urwał nam się wątek,
ale rozwijając moją myśl, zauważcie, że 11bit gościł na dwóch spotkaniach z zagranicznymi funduszami.
Właśnie z powodu jednego z takich spotkań, przesunięto publikację raportu z 29.08 na 27.08 aby móc swobodnie dyskutować z funduszami o aktualnej sytuacji spółki

Poniżej wycinek dyskusji z forum spółki nt temat


Cytat:

-bART-
Posty: 65
Kontakt: Skontaktuj się z -bART-

śr sie 28, 2019 7:54 pm
Panie Darku,
czy może pan przybliżyć akcjonariuszom co to za spotkanie/konferencja odbędzie się jutro, jak również w jakiej roli będą tam uczestniczyć przedstawiciele 11bit?
Na górę

Admin
Site Admin
Posty: 1264
Kontakt: Skontaktuj się z Admin

pt sie 30, 2019 9:45 am
Dzień dobry

11 bit studios S.A. po premierze "Frostpunka" i wzroście kursu stało się ciekawą spółką dla inwestorów finansowych spoza Polski (ich poprzeczka, jeśli chodzi o minimalną kapitalizację spółki, w którą mogą inwestować wisi znacznie wyżej niż w przypadku naszych rodzimych funduszy). Dlatego od ponad roku dość regularnie bierzemy udział w konferencjach inwestorskich poza Polską gdzie prezentujemy naszą firmę, strategię, filozofię, plany na przyszłość, itp. Działania te, co widać przy okazji każdego kolejnego WZA, przynoszą pożądany przez nas skutek, to znaczy, rosnący udział instytucji spoza Polski w naszym akcjonariacie.
W tym roku byliśmy już na konferencjach inwestorskich w Londynie (w marcu), Paryżu (czerwiec) i Frankfurcie n/Menem (wróciliśmy wczoraj). W przyszłym tygodniu udajemy się ponownie do Londynu a pod koniec września do Sztokholmu. Planujemy też kolejne wyjazdy w IV kwartale.
Ponadto na bieżąco spotykamy się w Warszawie z przedstawicielami funduszy (zarządzającymi i analitykami), którzy przyjeżdżają do nas (oczywiście, przy okazji odwiedzają też inne spółki z Polski, które mają na radarze), żeby lepiej nas poznać. Kapitały, które za nimi stoją są naprawdę ogromne ale oczywiście spotkanie z nami nie oznacza decyzji o zakupie akcji. Takich wizyt musi być kilka. Na tym szczeblu komitety inwestycyjne działają wyjątkowo ostrożnie i bez pośpiechu.....

Pozdrawiamy
Na górę

-bART-
Posty: 65
Kontakt: Skontaktuj się z -bART-

pt sie 30, 2019 11:37 am
Dziękuję za odpowiedź. Czy może Pan udzielić informacji, czy fundusze tego typu z ostrożnym podjęciem analizują spółki/spółkę pod kat dużych inwestycji i ujawnienia się w akcjonariacie. Czy też traktują Polskę jako uzupełnienie portfela?
Na górę

Rif
Posty: 269
Kontakt: Skontaktuj się z Rif

pt sie 30, 2019 11:59 am
A czy oprócz badawczego zainteresowania ze strony instytucji finansowy, podobnym zainteresowaniem wykazywały się (bądź też wykazują się) podmioty związane z branżą gier?
Na górę

Admin
Site Admin
Posty: 1264
Kontakt: Skontaktuj się z Admin

pt sie 30, 2019 3:10 pm
Dzień dobry

11 bit studios S.A. jest spółką publiczną więc można powiedzieć, że spotkania z inwestorami należą do naszych obowiązków i nie są niczym szczególnym. Fundusze, z którymi rozmawiamy się poza Polską reprezentują cały przekrój branży finansowej, w tym najróżniejsze strategie inwestycyjnej. Jednak, z uwagi na wielkość aktywów pod zarządzaniem, raczej nie są to gracze zainteresowani "kręceniem kółek na kursie" choć oczywiście i tacy się zdarzają. Zagraniczni inwestorzy daleko mniej znają 11 bit studios S.A. niż krajowe TFI czy OFE. Dlatego, przynajmniej na pierwszych spotkaniach, musimy sporo opowiadać o historii Spółki i naszej filozofii działania. Najwięcej musimy jednak mówić o planach na przyszłość ale wyłącznie w kilkuletniej perspektywie. To zupełnie inna sytuacja niż na naszym rynku gdzie czasami mamy wrażenie, że najważniejsze są wyniki ostatniego kwartału i kolejnego (nie wspomnę o konsensusie analityków :) ). Taki środek ciężkości w rozmowach wynika oczywiście, co już wspomniałem, z horyzontu inwestycyjnego. Duże pieniądze, przy ograniczonej płynności polskiego rynku kapitałowego, trzeba inwestować z myślą o co najmniej kilku latach (stąd tak dogłębna selekcja spółek) niż o szybkim zarobku w kilka dni.

Odpowiadając też na pytanie o inwestorów branżowych to nie biorą oni udziału w konferencjach inwestorskich, które są miejscem spotkań analityków/zarządzających ze spółkami. W tego typu eventach, często kilkudniowych, potrafi brać udział nawet kilkadziesiąt spółek i setki analityków. Spotkania mają najróżniejsze formuły (indywidualne bądź w mniejszych lub większych grupach). Lepszym miejscem do spotkań z innymi firmami z sektora gier komputerowych (na pewno w luźniejszej atmosferze, bez krawatów :) ) są targi branżowe, gdzie w zamkniętych dla publiczności halach, w spokoju można rozmawiać na dowolne tematy.....

Pozdrawiamy
A tutaj link do zdjęcia z kolejnego spotkania w Londynie z 09.09.2019

www.facebook.com/TenSquareGame...


Dodając, że ostatnio mamy względnie wyższe obroty i w okolicach 395zł pojawiają się batony. Napisałem pierwszy wpis ad-hock, ale w tym jest logika.
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula
Edytowany: 19 września 2019 09:36


lelo-pakero
10
Dołączył: 2009-11-14
Wpisów: 697
Wysłane: 19 września 2019 19:17:34 przy kursie: 397,00 zł
Ukazał się wywiad z prezesem Miechowskim. Sporo ciekawych informacji.

Cytat:
Jestem zadowolony, tzn. mam poczucie takie, że w ubiegłym roku wydaliśmy ‘Moonlightera’, który poradził sobie doskonale, ‘Children of Morta’ jak na razie radzi sobie podobnie. Jesteśmy zadowoleni, tym bardziej, że nasz procentowy udział w przychodach gry za pośrednictwem tantiem jest dużo wyższy niż w przypadku poprzedniej wydanej przez nas gry. Powinien to być dla nas zdecydowanie bardziej dochodowy projekt. Już jesteśmy na solidnym plusie, a przed nami jeszcze wydanie wersji konsolowych" - powiedział prezes.


Cytat:
Zdecydowanie taki jest mój plan. Zaczęliśmy prace nad wdrożeniem IP Box i liczę na to, że będziemy mogli skorzystać z ulgi w tym roku. Nie jest to natomiast takie łatwe, dokłada sporo obowiązków działowi księgowemu – obawiam się trochę o to, jak poradzą sobie z tym mniejsze od nas firmy" - powiedział.

Dodał, że widzi szansę na "drastyczne" obniżenie stawki opodatkowania w przypadku zysków z własnych produkcji studia, natomiast działalność wydawnicza nie da możliwości skorzystania z IP Box.


biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Bidzos
Bidzos PREMIUM
1
Dołączył: 2012-07-02
Wpisów: 131
Wysłane: 19 września 2019 19:57:20 przy kursie: 397,00 zł
Jak na wywiad z prezesem to całkiem optymistyczny przekaż, natomiast martwi fakt, że jest rozbieżność między definiowaniem zysku przez spółkę i analityków.
Anale liczą zysk netto a prezes zysk operacyjny, a program motywacyjny i premiowy mimo wszystko mocno obciąża wynik.
Cytat:

Pytany o to, czy tegoroczne wyniki spółki mogą być zbliżone do tych z 2018 roku, pomimo braku premiery dużej, własnej produkcji, Miechowski powiedział: "Moim zdaniem sprawy mają się dobrze. Trzeba pamiętać o tym, że jedną sprawą są przychody, a drugą zyski, które w tym roku wyglądają bardzo dobrze przede wszystkim gotówkowo. Na poziomie księgowym pojawiają się ‘papierowe’ rezerwy, związane przede wszystkim z programem akcyjnym, rezerwy na roczne premie dla zespołu oraz coś, co jest nierozerwalnie związane z działalnością wydawniczą, czyli wypłaty tantiem dla studia, które tworzyło ‘Moonlightera’".

Wiem, że kasa z programu aukcyjnego wróci do kapitałów ale jednak akcjonariat się rozwodni.
Cieszy wyższa maraza.
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula
Edytowany: 19 września 2019 19:59

aircanada15
126
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 495
Wysłane: 19 września 2019 22:01:34 przy kursie: 397,00 zł
Mały update jeśli chodzi o sprzedaż Moonlightera na Nintendo Switch. Gra zajmuje 48 miejsce w US z przeceną 50%. W UE pozycja 39 (-50%), tu też TWOM na 93 miejscu. W Japonii promocja -30% i 37 miejsce.

Analityk Fundamentalny
99
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 585
Wysłane: 20 września 2019 12:56:09 przy kursie: 386,00 zł
Bidzos napisał(a):
Jak na wywiad z prezesem to całkiem optymistyczny przekaż, natomiast martwi fakt, że jest rozbieżność między definiowaniem zysku przez spółkę i analityków.
Anale liczą zysk netto a prezes zysk operacyjny, a program motywacyjny i premiowy mimo wszystko mocno obciąża wynik.
Cytat:

Pytany o to, czy tegoroczne wyniki spółki mogą być zbliżone do tych z 2018 roku, pomimo braku premiery dużej, własnej produkcji, Miechowski powiedział: "Moim zdaniem sprawy mają się dobrze. Trzeba pamiętać o tym, że jedną sprawą są przychody, a drugą zyski, które w tym roku wyglądają bardzo dobrze przede wszystkim gotówkowo. Na poziomie księgowym pojawiają się ‘papierowe’ rezerwy, związane przede wszystkim z programem akcyjnym, rezerwy na roczne premie dla zespołu oraz coś, co jest nierozerwalnie związane z działalnością wydawniczą, czyli wypłaty tantiem dla studia, które tworzyło ‘Moonlightera’".

Wiem, że kasa z programu aukcyjnego wróci do kapitałów ale jednak akcjonariat się rozwodni.
Cieszy wyższa maraza.


Program akcyjny to nie żadne papierowe rezerwy tylko po prostu rozwodnienie a to ma wpływ na to ile q końcu 1 akcja jest warta fundamentalnie. Tak po prostu jest i żadne zaklinania spółek tego nie zmienią. Jeśli prezes uważa inaczej to trzeba by się go spytać, czy nie miałby nic przeciwko gdy do jego domu dokwaterować inną osobę, która będzie mieszkać z nim - podobna sytuacja ;). Albo jeszcze inaczej - jeśli nie widzi problemu rozwadniania to niech ten program motywacyjny sfinansuje z własnych akcji, które posiada - przecież wg tej logiki to on też nic nie straci - wręcz zarobi bo pracownicy mu za te akcje zapłacą wg ceny ustalonej na WZA :).

Nie jestem przeciwnikiem programów motywacyjnych z założenia, część z nich jest bardzo sensowna i pozwala pracownikom partycypować w sukcesie spółki, wiąże ich z pracodawcą na dłużej, etc. Ale nie udawajmy, że te programy nie mają wpływu na wyniki spółki - bo mają. Nie mówiąc o tym, że zawsze istnieje potencjalne ryzyko zwiększonej podaży takich akcji.

Rezerwy na premie roczne przecież też nie są żadnym sztucznym kosztem i te pieniądze trafią do pracowników, jeśli zrealizują swoje cele. Podobnie jak i tantiemy dla studia. Podsumowując - przychód jest ważny, mega ważny i jest driverem, ale trzeba go rozbić na poszczególne tytuły i zrozumieć jakie koszty za tym idą. Nie sama szata (czyt. przychód) zdobi spółkę gamingową ;)
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 300
Wysłane: 20 września 2019 14:41:37 przy kursie: 386,00 zł
Prezes mówiąc "papierowe" na pewno miał na myśli to, że każdy z tych kosztów trzeba będzie w końcu zamienić na banknoty, żeby za nie zapłacić.

aircanada15
126
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 495
Wysłane: 25 września 2019 18:29:58 przy kursie: 385,00 zł
Wygląda na to, że kurs nie za bardzo chce opuścić strefę konsolidacji. Możliwe, że nawet październikowe premiery konsolowe nim nie ruszą (chyba, że któraś mocno zaskoczy in plus). Rynek zdaje się wyczekiwać pierwszych wiadomości o P8.
Tymczasem promocje na NS całkiem, całkiem. Moonlighter 13 w EU, 31 w US i 30 w Japonii. TWOM 36 w EU i 121 w US.

Bidzos
Bidzos PREMIUM
1
Dołączył: 2012-07-02
Wpisów: 131
Wysłane: 27 września 2019 08:34:23 przy kursie: 392,00 zł
aircanada
czy mógłbyś zaktualizować miejsca w rankingach z poprzedniego wpisu?
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula


aircanada15
126
Dołączył: 2014-12-15
Wpisów: 1 495
Wysłane: 27 września 2019 18:25:25 przy kursie: 400,00 zł
Bez większych zmian. Z tym, że promocja w Japonii właśnie się skończyła, a w US i EU jeszcze trwają.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2019-01-27
Wpisów: 110
Wysłane: 3 października 2019 17:17:50 przy kursie: 383,00 zł
Ładnie się ostatnio obsuwała cena, jak nie będzie jakiejś "bomby" to zjazd do 300?

Frey
18
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 929
Wysłane: 3 października 2019 18:34:12 przy kursie: 383,00 zł
Chyba pierwsza recka FP na PS4. 87/100 - od 4players.de.

Cytat:
Frostpunk spielt sich auf PlayStation 4 und Xbox One sehr gut.
www.4players.de/4players.php/d...Bidzos
Bidzos PREMIUM
1
Dołączył: 2012-07-02
Wpisów: 131
Wysłane: 3 października 2019 20:23:04 przy kursie: 383,00 zł
FilipBonn napisał(a):
Ładnie się ostatnio obsuwała cena, jak nie będzie jakiejś "bomby" to zjazd do 300?

Dziś odbiło się od wsparcia i dolnej krawędzi kanału konsolidacyjnego, zatem jeśli FP i COM na konsole dobrze zachwycą to spodziewam się wybicia z konsolidacji ale górą.

Poza tym wyniki za 3kw powinny być naprawdę dobre
- debiut COM na PC
- rozliczenie abonamentów (Darek z IR albo prezes już sam nie pamiętam komunikowali, że większość zostanie rozliczona w 3kw)
- season pass do FP
- dzięki powyższemu nowe życie FP (często w pełnej cenie, a ostatnio z niższą prowizją)

Wygląda całkiem całkiem a jeszcze trochę przed nami. Na koniec roku z moich wyliczeń wychodzi 95-110 mln przychodu i 28%-35% marży, zatem zgodnie z konsensusem.
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula

Bidzos
Bidzos PREMIUM
1
Dołączył: 2012-07-02
Wpisów: 131
Wysłane: 3 października 2019 20:25:25 przy kursie: 383,00 zł
Frey napisał(a):
Chyba pierwsza recka FP na PS4. 87/100 - od 4players.de.

Cytat:
Frostpunk spielt sich auf PlayStation 4 und Xbox One sehr gut.
www.4players.de/4players.php/d...
Świetna wiadomość.
87/100 to tyle co ocena na steam. Biorąc pod uwagę, że jest to strategia przeznaczona głównie na PC uważam, że powyższą ocenę za wysoką.
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula

lelo-pakero
10
Dołączył: 2009-11-14
Wpisów: 697
Wysłane: 3 października 2019 21:54:13 przy kursie: 383,00 zł
Ocena jest o dwa oczka wyższa niż na PC... uzasadnili to wydaniem wersji konsolowej ze wszystkimi wydanymi dotąd dodatkami do gry, które sporo poprawiły w rozgrywce. Swoją drogą to chyba im się wyrwało trochę z tą oceną, bo już jest na metacritic, a przecież embargo schodzi dopiero 10 października.

Frey
18
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 929
Wysłane: 3 października 2019 23:11:35 przy kursie: 383,00 zł
I kolejna recka - od geeko 8.2/10
cytat w tłumaczeniu google.
Cytat:

Polscy programiści 11-bitowego studia zdołali genialnie przetransponować swoją grę na konsole, dostosowując interfejs i znacznie upraszczając rozgrywkę.

geeko.lesoir.be/2019/10/03/tes...

baks
17
Dołączył: 2011-03-02
Wpisów: 2 535
Wysłane: 4 października 2019 00:35:07 przy kursie: 383,00 zł
No niech się sprzeda 35% tego co na PC i 20% niech pójdzie na SW i będzie GIT .. thumbright
Spółka nie obiecywała wersji na SW sądzę jednak, że jeśli CIV VI i inne duże gry pojawiają się to spółka także znajdzie sposób na zagospodarowanie tak dużego rynku.Angel
Myślę, że dużo zależy od średnich z rekomendacji - przy średniej powyżej 8,2 może być szansa na sprzedanie więcej niż 250 tyś do końca roku. Przed nami szczyt zakupowy. Teraz przydałoby się mocne wsparcie partnerów o którym wspominała spółka.
Pytanie czy coś z tego wyjdzie i partnerzy staną na wysokości zadania.Think
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Analityk Fundamentalny
99
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 585
Wysłane: 4 października 2019 07:49:58 przy kursie: 383,00 zł
ir.11bitstudios.com/aktualnosc...

Dla inwestorów z poza Warszawy szansa na spotkanie ze spółką. Na pewno jest to jednak z nielicznych spółek, która robi takie tour de Pologne :) co też warto docenić.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Frey
18
Dołączył: 2010-01-27
Wpisów: 929
Wysłane: 7 października 2019 16:51:55 przy kursie: 384,00 zł
www.stockwatch.pl/wiadomosci/1...

I dobrze - 15.10 to nie był dobry termin - z uwagi na ilość i jakość innych premier mających miejsce w tym czasie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,648 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,86% +31 371,74 zł 51 371,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d