pixelg
PURE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

PURE [PUR]

AKTUALNY KURS: 37,90 zł (-0,26%) 17-10-2019 11:01
tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wpisów: 128
Wysłane: 22 sierpnia 2019 09:47:37 przy kursie: 36,00 zł
Solidna, kompleksowa, wyważona wielowątkowa analiza tak trudnego tematu jak startup biotechu. Rzadkość, prawdziwa rzadkość...Gratulacje za znakomitą robotę.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 14 września 2019 09:16:32 przy kursie: 34,70 zł
Kolejny projekt rekomendowany do dofinansowania. "Opracowanie nowej metody terapeutycznej czerniaka opartej na nośniku aptamerowym" będzie realizowany w spółce z identyfikatorem PB006. Projekt będzie realizowany w konsorcjum. Co ciekawe, jest oparty na aptamerach i niewątpliwie rozwija praktyczne kompetencje spółki w tym zakresie.

Ważne elementy :
- Celem projektu PB006 są badania typu proof-of-concept (dowód koncepcji)
- Do opracowania kandydata zostanie wykorzystana platforma Spółki do generowania modyfikowanych aptamerów - PureApta.
- czas trwania projektu wynosi 18 m-cy
- Całkowita wartość projektu wynosi 2 354 428,75 zł, a rekomendowana kwota dofinansowania z funduszy unijnych 2 072 126,75 zł. Budżet etapów projektu realizowanych przez Emitenta wynosi 1411 510,00 zł (koszt całkowity), a rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 1 129 208,00 zł. Wkład własny projektu całym okresie jego realizacji Emitent zamierza pokryć w pierwszej kolejności z kapitału pozyskanego w ramach przeprowadzonej emisji akcji serii D, a następnie w ramach przyszłych emisji akcji.
- Projekt będący trzecim w portfelu projektów terapeutycznych opartych o wykorzystanie własnościowej platformy generowania aptamerów Pure Biologics S.A. realizowany będzie w latach 2020-2021.

Link do raportu
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 1 października 2019 07:09:25 przy kursie: 31,00 zł
Szykuje się spotkanie Pure w Warszawie dla inwestorów i analityków z funduszy- będę na pewno na tym spotkaniu. Macie jakieś pytania i zagadnienia które was nurtują, mogę je zadać i poprosić aby wcześniej przygotowali się do tematu. Jeśli coś takiego jest to dawajcie.

cegielka
Wpisów: 203
Wysłane: 2 października 2019 05:04:43 przy kursie: 30,80 zł
Mam pytania dotyczące ewentualnego podwyższenia kapitału.
Średnia (ważona obrotem) z ostatnich 3 miesięcy to ponad 40 zł za akcję i mam nadzieję, że Zarząd weźmie to pod uwagę plasując (ewentualną) nową emisję. Niech fundusze i nowi akcjonariusze zapłacą premię za większy pakiet Pure Biologics. Obroty na akcjach Pure są znikome i zapłacenie premii za większy pakiet dobrze rokującej spółki jest dla mnie czymś oczywistym.
Mam nadzieję, że Zarząd będzie miał na uwadze interesy wszystkich Akcjonariuszy.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 10 października 2019 07:42:49 przy kursie: 38,50 zł
Bardzo dobry podcast pokazujący kulisy tworzenia i rozwijania spółki biotechnologicznej w Polsce. M.in. jaka jest różnica w finansowaniu podobnych firm w USA i Polsce oraz różnica pomiędzy inwestorem polskim inwestujących w biotechnologię a amerykańskim. Pouczająca dawka informacji i know-how dotycząca mechanizmów właściwie każdej spółki tego typu w Polsce, przekazywana przez człowieka, który niewątpliwie zna ten rynek znakomicie .
Dla każdego kto bardziej chce zrozumieć branżę w której inwestuje.

strefainwestorow.pl/21-rocznie...

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 10 października 2019 09:06:13 przy kursie: 39,70 zł
Patent w USA dotyczący podstaw działania platformy technologicznej PureApta, wykorzystującej modyfikowane aptamery.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 14 października 2019 12:59:59 przy kursie: 38,10 zł
Temat jest dla dość niezwykły tj. oddanie własnych akcji przez Akcjonariuszy Założycieli celem realizacji Programu motywacyjnego. Jak sobie policzyłem dotyczy to aż 14,6% kapitalizacji spółki i ok. 26% akcji posiadanych przez Akcjonariuszy Założycieli. Żeby niepotrzebnie się nie rozwadniać, krótko : dla mnie taka postawa to objaw szacunku dla akcjonariuszy i potwierdzenie świadomości tego co stanowi największą wartość tego rodzaju spółki – ludzie i to najlepsi, trzeba ich przyciągać lub jeśli są zatrzymać i zmotywować. Wtedy spółka będzie miała prawdopodobieństwo uzyskania jak najlepszych efektów prac oraz uzyskania oczekiwanego wyniku, wycena eksploduje i wszyscy zarobią. To myślenie strategiczne i długofalowe niedostępne do zarządów większości spółek giełdowych a tu urealnione i zrealizowane. Brawo.

Elementem motywacyjnym Programu jest 241 000 akcji należących do Akcjonariuszy Założycieli, których własność na warunkach preferencyjnych zostanie przeniesiona na osoby wytypowane w ramach Programu Motywacyjnego (Uczestnicy). Akcjonariusze założyciele postanowili przeznaczyć na Program Motywacyjny akcje należące do nich, nie obciążając tym samym pozostałych akcjonariuszy Spółki………

Realizacja Programu Motywacyjnego wobec Uczestników odbywa się poprzez przeniesienie przez Dysponenta prawa własności przyznanej uczestnikowi liczby Akcji na warunkach preferencyjnych. Warunki preferencyjne oznaczają sprzedaż Akcji po ich cenie nominalnej. Program Motywacyjny realizowany będzie do końca 2021 r.
Edytowany: 14 października 2019 13:08

Skimixa
Skimixa PREMIUM
Wpisów: 140
Wysłane: 14 października 2019 20:12:40 przy kursie: 38,10 zł
Tylko bić brawohello1 hello1

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 16 października 2019 11:19:11 przy kursie: 38,00 zł
Dla zainteresowanych- informacja, o przyszłotygodniowym spotkaniu z Pure Biologics , którą otrzymałem z Innervalue.

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Pure Biologics S.A. mamy przyjemność zaprosić na konferencję Spółki, podczas której omówione zostaną realizowane projekty innowacyjne oraz perspektywy rozwoju w najbliższych okresach.

W spotkaniu udział weźmie Prezes Pure Biologics S.A. dr Filip Jeleń.

Termin: 22 października (wt), godz. 17:00

Szczegóły zostaną przesłane zainteresowanym osobom. Informację dot. chęci uczestnictwa prosimy przesyłać do 21 września (pn) na adres purebiologics@innervalue.pl

Liczba miejsc ograniczona

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 17 października 2019 06:25:14 przy kursie: 38,00 zł
Na rynku staram się specjalizować w startupach i uważam, że to właśnie one za kilka lat staną się hitem polskiego rynku w tym oczywiście m.in branża biotechnologiczna. Inwestorzy zagraniczni, którzy teraz inwestują w polskie nieruchomości lub kapitałem VC wchodzą w młode spółki niepubliczne wcześniej czy później wykorzystają dysproporcję pomiędzy swoim rynkiem a rynkiem polskim jak robili to w innych obszarach inwestycyjnych. Jak mówi Paweł Przewięźlikowski za nimi stoi 40 lat doświadczeń inwestowania w branże biotechnologiczną , nauczyli się jej, za polskimi inwestorami tylko kilka lat. To, ze tak się stanie , w moim przekonaniu jest wysoce prawdopodobne.

Jednak inwestowanie statystyczne, na zasadzie „wiem, że 1% startupów wychodzi, jak mi się uda i zarobię x50 jak nie to stracę ale i tak niewiele tego było” jest moim zdaniem błędną drogą, dla mnie osobiście nie do zaakceptowania. Jedynie wnikliwa analiza spółki w różnych obszarach daje możliwość przyjęcia prawdopodobieństwa sukcesu lub jego braku i jest do zaakceptowania przez poważnie działającego w tej dziedzinie inwestora. Po takiej analizie następuje najczęściej żmudny i długotrwały proces weryfikacji - sprawdzanie, sprawdzanie i jeszcze raz sprawdzanie : działań spółki, podejmowanych decyzji, przestrzegania harmonogramu, prawdomówności zarządu, realizacji określonych celów krok po kroku. A nie ma lepszego sposobu na sprawdzanie spółki X czy Y niż spotkania osobiste z zarządem, kto bywał na takich spotkaniach, w szczególności w małych spółkach, wie co mówię.

Dlatego , kto ma spółkę i może przyjechać niech przyjedzie. Im więcej inwestorów o różnorodnych kompetencjach będzie weryfikowało dany podmiot tym bardziej możemy ocenić czy to co robią jest sensowne czy też nie. Czy warto taką spółkę trzymać czy może lepiej spokojniej zainwestować w obligacje skarbowe :) . Ja na pewno będę.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3