pixelg
Smart Money - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Smart Money

Ringil
Dołączył: 2016-11-30
Wpisów: 5
Wysłane: 3 października 2019 10:52:01
Cześć wszystkim!
Z tej strony Filip. Postanowiłem założyć pierwszy w życiu dziennik gdzie będę chciał w sposób systematyczny pokazać efekty mojego inwestowania. Na początek w portfelu wylądowały następujące spółki:
(średnia cena zakupu)

Orange (5,40 zł)
CCC (125,10 zł)

Budimex (126,60 zł)
Comarch (174,00 zł)
InterCars (196,00 zł)
11bit (375,00 zł)

Newag (18,05 zł)
Archicom (14,60 zł)
BSC (35,40 zł)
R22 (19,40 zł)
VIGO (282,00 zł)
Voxel (30,40 zł)
Rainbow (26,90 zł)

Unibep (6,24 zł)
Decora (17,60 zł)
Lokum Deweloper (14,00 zł)

Na dniach napiszę również przy każdym walorze dlaczego zdecydowałem się w niego zainwestować oraz scharakteryzuję z grubsza swoją filozofię inwestycjną.

knypsio
Dołączył: 2019-02-14
Wpisów: 6
Wysłane: 3 października 2019 11:01:55
Na pewno będę śledzić. Proszę również o informację ile akcji posiadasz, oczywiście o ile chcesz o tym mówić :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Ringil
Dołączył: 2016-11-30
Wpisów: 5
Wysłane: 3 października 2019 18:00:03
Cytat:
Na pewno będę śledzić. Proszę również o informację ile akcji posiadasz, oczywiście o ile chcesz o tym mówić :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia!


Ogólnie mam w planach wrzucenie całego portfela na myfund.pl więc będzie można w każdej chwili sprawdzić jego skład i performance względem WIGu :)


Ringil
Dołączył: 2016-11-30
Wpisów: 5
Wysłane: 4 października 2019 16:06:06
Zgodnie z wcześniejszym wpisem wrzucam uzasadnienie betów:

Orange (5,40 zł)
+ koniec wojny cenowej na rynku telekomów. Orange na początku roku zaczął podnosić cenniki usług i zakładając, że duracja umów wynosi przeciętnie 2 lata to od 3/4Q tego roku zmiana polityki cenowej powinna coraz mocniej uwidaczniać się w rachunku zysków i strat.
+ Od wielu kwartałów widać wysoką efektywność w cięciu kosztów. Generalnie bardzo cenie sobie spółki, które panują nad kosztami, bo w momencie odwrócenia cyklu wzrost marż kontrybuuje z dwóch stron – przychodowej i kosztowej.
+ Dalsza sprzedaż nieruchomości może pozytywnie wpłynąć na wyniki w 3/4Q.

CCC (125,10 zł)
+ Spółka bardzo mocno oberwała za ostatnie transakcje M&A i słaby zeszły rok . Wyniki za 2Q są co prawda słabe, ale zaczynam widzieć pierwsze jaskółki poprawy w biznesie. Po pierwsze została zahamowana erozja marży ze sprzedaży co świadczy w moim odczuciu o tym, że CCC wreszcie zaczęło panować nad kosztami w swoich nowych spółkach zależnych.
+ Fajne wzrosty segmentu e-commerce +30% r/r.
+ Październik będący dla CCC najważniejszym miesiącem sprzedażowym w roku zaczął się zimno i deszczowo. Oczekuję w nim solidnej sprzedaży oraz dobrych wyników spowodowanych efektem bazy z tragicznego 3Q zeszłego roku.

Budimex (126,60 zł)
+ Kolejne kwartały powinny upłynąć pod znakiem odwrócenia marż na kontraktach budowlanych, które zaczęły być wreszcie waloryzowane. Dodatkowo Budimex zaczął wchodzić na budowy, z których zeszli inni wykonawcy przy wyższych marżach, co wkrótce powinno być widoczne w wynikach.
+ Przychody w kolejnych kwartałach powinny być wspierane przez segment mieszkaniowy, co widać zresztą po ostatnim komunikacie gdzie Budimex poinformował, że przedsprzedał w III kwartale 555 mieszkań w porównaniu do 301 lokali rok wcześniej.
+ W ostatnim czasie Budimex zawarł porozumienie rozwiązujące umowę licencyjną zawartą z Ferrovial. W efekcie wynik finansowy Budimeksu w 3Q będzie większy o ok 35 mln zł.

Comarch (174,00 zł)
+ Spółka opublikowała na pierwszy rzut oka dość mieszane wyniki. Spadek przychodów (-1% r/r) oraz EBIT (-27% r/r). Dodatkowo koszty wynagrodzeń poszybowały w górę o 16% r/r. Istotny jest jednak w moim odczuciu wzrost marży i perspektywa dobrych wyników za 3 i 4Q.

InterCars (196,00 zł)
+ Oczekuję, że w II połowie roku wreszcie pojawią się efekty sygnalizowanych od dawna przez spółkę wysiłków na rzecz zwiększenia marżowości biznesu.

11bit (375,00 zł)
+ W dniu premiery Children of Morta (3 września) na Steam wishlist było zapisanych ponad 200 tys. osób. Ostatnie 2 kwartały były bardzo słabe wynikowo, co najzwyczajniej w świecie było spowodowane brakiem premier u 11bit. Dodatkowo w 3Q jest zaplanowana premiera Frostpunka na konsole co również powinno wpłynąć pozytywnie na wyniki.
+ Widać, że zarząd ma pomysł na rozwój biznesu w przeciwieństwie do niektórych innych producentów gier na GPW. Spółka mocno rozwija zespoły wydawnicze, a wydanie Frostpunka na konsole jest jasnym i czytelnym sygnałem, że podobnie jak CDR idą w kierunku tworzenia tytułów multiplatformowych.

Newag (18,05 zł)
+ Imponująco wyglądający backlog Newagu (ponad 2 mld zł) powinien w kolejnych kwartałach solidnie wpływać na publikowane wyniki. Widać, że korzysta on pełnymi garściami z problemów PESY i zdobywa kolejne kontrakty na produkcję/ remont taboru.

Archicom (14,60 zł)
+ Sezonowo Archicom realizuję największą sprzedaż w 4 kw. Dzięki solidnemu portfelowi mieszkań oczekuje rekordowych wyników.
+ Relatywnie tani na P/V (0,7x) w porównaniu do innych deweloperów mieszkaniowych (Atal, Dom Dev).

BSC (35,40 zł)
+ W wynikach za 1 i 2 kwartał widać efekty uruchomienia nowych mocy wytwórczych. Oczekuję podtrzymania tego trendu w tym i przyszłym roku.

R22 (19,40 zł)
+ Solidne wzrosty spowodowane transakcjami M&A i wzrostem organicznym
+ Na początku września spółka ogłosiła politykę dywidendową (30% zysku netto rocznie), co powinno zachęcić inwestorów instytucjonalnych do inwestycji w ten papier.

VIGO (282,00 zł)
+ w drugiej połowie roku spółka uruchomi nowa linii produkująca detektory, co w kolejnych kwartałach powinno dodatnio kontrybuowała do wyników.
+ Spadek kursu spowodowany słabymi wynikami za 2Q uznaję za okazję do kupna. Spółka poinformowała, że spadek wyników jest spowodowany przesunięciem zaksięgowania przychodów od jednego z klientów, co zostało jednak zignorowane przez szeroki rynek.

Voxel (30,40 zł)
+ W kwietniu 2019 roku NFZ zniósł limity na badania tomografią komputerową i rezonansem magnetycznym w polskich szpitalach (ok. 65% przychodów Voxel).
+ Bardzo dobre wyglądający backlog spółki zależnej Alteris.

Rainbow (26,90 zł)
+ Koniec wojny cenowej na rynku wycieczek widać już w wynikach za 2Q. Oczekuję rekordowego 3Q w spółce wspieranego dodatkowo przez niski efekt bazy z zeszłego roku.
+ Upadek Neckrmann Polska pomimo małego udziału w rynku (ok. 3%) powinien tworzyć pozytywny sentyment do spółki.

Unibep (6,24 zł)
+ Historia podobna do Budimexu. Unibep w 2Q pokazał solidne marże w segmencie budownictwa kubaturowego. Oczekuję, ze kolejne kwartały będą upływały pod znakiem wyższej marżowość realizowanych kontraktów.

Decora (17,60 zł)
+ Bardzo solidne wzrosty przychodów przy umiarkowanym wzroście kosztów w ostatnim czasie
+ Swego czasu przewodniczący RN mocno skupował akcje przy poziomie 15-15,50. W moim odczuciu świadczy to o dwóch rzeczach. Po pierwsze kupując akcje uważa on, że przy tym kursie są one tanie. Po drugie jeżeli kurs spadłby do tego poziomu to możliwe, ze znowu skupowałby akcje. Implikuje to ze sobą swoisty „floor” jeżeli chodzi o potencjalną stratę :)

Lokum (14,00 zł)
+ P/E 2,5 i P/BV 0,7 – raczej nie trzeba tego tłumaczyć :)
+/- Inwestycja w moim odczuciu raczej trochę przedwczesna, gdyż 3 i 4Q powinny być słabe z powodu opóźnień w pozwolenia na budowę na początku roku. Z drugiej strony nie wiem jak się zachowa kurs, a akcje lepiej mieć niż ich nie mieć mając na uwadze, że do oferty po nowym roku wejdzie jakieś 800 mieszkań.
Edytowany: 4 października 2019 16:12

Ringil
Dołączył: 2016-11-30
Wpisów: 5
Wysłane: 10 października 2019 10:48:25
W portfelu pojawiły się nowe spółki:

Cyfrowy Polsat (27,50 zł)
+ Historia pdoobna do Orange - strukturalna zmiana w ARPU w sektorze. Generalnie wysoko oceniam wszystkie 3 duże telekomy, ale od Playa mimo bardzo dobrych wyników będę trzymał się z daleka. Podczas ostatniego ABB Kenbourne i Tollerton poinformowały o 180-dniowym lock-upie na swoich pakietach, co w moim odczuciu może świadczyć o tym, że za jakiś czas znowu dokonają zrzutu gruzu. Zresztą można też spojrzeć jak po ABB zachowywał się kurs Famuru pomimo super wyników bijących konsensus - nie widzę z tego powodu pola do zarobku na Play.

Mabion (79,10 zł)
+ W połowie roku spółka zapowiadała, że w IV kwartale zakończy się rejestracja leku przeciwnowotworowego MabionCD20. Mamy październik, a koniec roku zbliża się nieubłaganie. Oczekuję pozytywnej reakcji kursu na ogłoszenie długo oczekiwanej rejestracji i rozpoczęcie procesu produkcji i dystrybucji leku.

Benefit Systems (672,00 zł)
+ Wyniki za 2Q pokazały, że profit warning za czasów poprzedniej pani prezes był zbędny, w zwiazku z czym oczekuję dobrych wyników za 3 i 4Q oraz powrotu pozytywnego sentymentu do spółki po zwałce kursu.

Unimot (27,50 zł)
+ W dalszym ciągu na rynku paliw utrzymuje się wysoka premia lądowa na sprzedaży paliw, a Unimot jest głównym beneficjentem tego zjawiska.
+ Wszystko wskazuje na to, że Unimot zaczął przejmować klientów bankrutującego Unico, co również będzie będzie kontrybuowało dodatnio do wyników w kolejnych kwartałach.

IFIRMA (3,16 zł)
+ Ciekawa spółka produkująca software do księgowości z kwartalnymi wzrostami przychodów na poziomie +20/30%.
+ Wysokie ROE (ok. 21%) oraz stabilna marża zysku na sprzedaży (ok. 11%) wskazują na efektywność biznesu.

BPX (1,61 zł)
+ Temat podobny do IFIRMY - Wysokie ROE (ok. 27%) oraz marża zysku na sprzedaży (ok. 14%), tyle że ostatnie wzrosty przychodów notuje na poziomie 70% :)Ringil
Dołączył: 2016-11-30
Wpisów: 5
Wysłane: 13 października 2019 16:49:52
Udało mi się wrzucić wszystkie transakcje na myfund.pl i poniżej wklejam link do śledzenia. Przy okazji gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem to gorąco polecam. Fajnie jest mieć w jednym miejscu cały portfel łącznie ze stopami zwrotu na poszczególnych akcjach, wykresami vs. benchmark, analizą ryzyka/porfelową, informacjami o dywidendach itd.

myfund.pl/index.php?raport=pok...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,517 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d