pixelg
MABION - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

12 13 14 15 16 17 18 19 20

MABION [MAB]

AKTUALNY KURS: 25,25 zł (+4,77%) 29-05-2020 16:49
bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 017
Wysłane: 27 sierpnia 2018 19:32:19 przy kursie: 117,20 zł
Gerda napisał(a):
Na pewno najważniejsza informacja w tym roku jak nie w ciągu kilku ostatnich. Mabion złożył wniosek do EMA i jest gotowy na sprzedaż swojego leku na rynek europejski. To kolejny milestone za który dostanie pieniądze od swojego partnera Mylan. Kolejne kroki to spotkanie z FDA oraz podpisanie umów na partnering na resztę świata

www.publicnow.com/view/1CA0003...

no i dostał milestone za przyjecie wniosku przez EMA, "skromne" 5 mln USD za rynek europejski
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 27 sierpnia 2018 19:33

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 078
Wysłane: 30 sierpnia 2018 20:54:58 przy kursie: 118,60 zł
Mabion - analiza techniczna


kliknij, aby powiększyć


Kurs akcji Mabion od kilkunastu miesięcy znajduje się w trendzie wzrostowym, choć nachylenie tego trendu jest w zasadzie płaskie. Sam wykres nie daje się "malować", bo kurs średnio reaguje na historyczne wsparcia czy opory. Tym nie mniej każde podejście w strefę 118-120 kończyło się w ostatnich tygodniach drobną korektą. Prawdopodobnie stanie się także tak i tym razem, bo kurs wyraźnie nie ma siły na sforsowanie strefy oporu. Na taki scenariusz wskazuje RSI, które rysuje z wykresem negatywne dywergencje. Wsparcia można próbować szukać w rejonie 102-105 zł, gdzie do tej pory znajduje się niezamknięta luka. W najbliższym okresie najbardziej prawdopodobny scenariusz to ruch pomiędzy strefą oporu a strefą wsparcia. Wyjście którąś ze stron powinno wskazać dalszy kierunek - górą zapewnić test maksimów (138 zł), natomiast dołem test dołków w okolicy 90,5 zł.Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

le rom
Dołączył: 2010-01-20
Wpisów: 951
Wysłane: 23 listopada 2018 13:41:51 przy kursie: 84,30 zł
Speak to the hand
MAB - przykład => EBOR ma 4,92% udziału w MAB co stanowi ok. 7% jego portfela, zatem obecna wycena tego udziału (ok. 6) to ponad 57 mln zł,=> aż trudno uwierzyć, że sama idea jest wart tyle, bowiem fundament wskazywać by mógł na 100-krotnie niższą wartość.
EBOR to dobry trop dla inwestorów, ale prowadzący czasem do przepaści.


win1248
Dołączył: 2014-03-12
Wpisów: 528
Wysłane: 23 listopada 2018 16:00:13 przy kursie: 84,30 zł
Ffundamenty w biotechu to właśnie idea. O spółkach biotech mówi się, że mogą osiągać niebotyczne wyceny zanim zarobią pierwszą złotówkę, nawet bardziej kupuje się tu przyszłość niż na osławionych grach, więc wycenianie ich dcf em albo nie daj boże ce/zetami to pomylenie pojęć. Oczywiście to że coś jest biotech nie oznacza że ma od razu drożeć (glg jest tego przykładem)

ps. co de EBOR to nie jest to w ogóle dobry trop, to typowy parkingowy jak państwowy PFR
Edytowany: 23 listopada 2018 16:06

Przemek S
Przemek S PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2018-09-11
Wpisów: 32
Wysłane: 21 grudnia 2018 14:02:55 przy kursie: 86,20 zł
Kupując przyszłość – omówienie wyników i sytuacji finansowej spółki Mabion S.A.


Spółka powstała ponad 10 lat temu z inicjatywy czterech firm farmaceutycznych tj. Polfarmex, Celon Pharma, Genexo i IBSS Biomed oraz dwóch przedsiębiorstw badawczo-rozwojowych: BioCentrum i Biotech Consulting, aby wspólnie finansować badania nad nowymi lekami, opartymi na przeciwciałach monoklonalnych. W celu pozyskania środków na pokrycie kosztów związanych z rozwojem procesu przemysłowego produkcji przeciwciał CD20 i HER2 spółka zadebiutowała w 2010 roku na NewConnect pozyskując w ramach oferty prywatnej kwotę 22,8 mln zł. W 2013 roku przeszła na parkiet główny i w ramach oferty publicznej uzyskała z emisji akcji dodatkowe 39 mln zł. Mabion jest spółką bio-tech, która póki co znajduje się w fazie rozwojowym. Konkretniej od 2016 roku spółka nie wykazuje przychodów ze sprzedaży (choć w poprzednich latach były one rzędu tylko kilku milionów złotych) a cała działalność skupia się praktycznie na pracach rozwojowych związanych z opracowywanymi produktami. Najbardziej rozwiniętym i kluczowym projektem spółki Mabion jest obecnie biopodobny lek Mabion CD20, referencyjny względem leku MabThera/ Rituxan (firmy Roche), który to lek jest szeroko stosowany w leczeniu nowotworów krwi (chłoniaków, białaczek) oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. Zgodnie z przyjętą przez Spółkę w 2017 roku strategią rozwoju produktów leczniczych, Spółka prowadzi obecnie prace badawcze nad następującymi lekami.


kliknij, aby powiększyć


Na chwilę obecną chyba można zaryzykować tezę, że liczy się tylko jeden produkt MabionCD20, który jest najbliżej fazy sprzedaży. Spółka otrzymała w zakresie tego leku pozytywny wynik badań klinicznych w leczeniu pacjentów z chłoniakiem nieziarniczym (NHL) i złożyła wniosek o rejestrację leku na rynek europejski.


kliknij, aby powiększyć


Przypomnijmy, że już w 2011 roku spółka informowała o rozpoczęciu programu badań klinicznych dla tego leku. Zgodnie z tamtymi informacjami wniosek o rejestrację miał być złożony w 2 kwartale 2013 roku, proces rejestracji trwać nominalnie 210 dni i na przełomie roku 2013/2014 lek miał być sprzedawany w krajach UE. W 2014 roku Mabion miał generować już kilkadziesiąt milionów EUR przychodów a zyskowność w ciągu 3-4 lat miała osiągnąć poziom 25-30 procent. Życie pokazało niestety troszkę inny scenariusz i wniosek o rejestrację do EMA (Europejska Agencja Leków) został złożony dopiero 1 czerwca tego roku. 21 czerwca spółka otrzymała informację o pozytywnym zakończeniu walidacji niniejszego wniosku i tym samym przyjęciu go do procedury oceny. Cały proces wygląda następująco.


kliknij, aby powiększyć


Zdaniem spółki procedura rejestracji powinna zakończyć się w drugiej połowie 2019 roku. Przypomnijmy, że w lutym 2017 roku koreańska firma Celltrion jako pierwsza otrzymała zgodę od EMA na wprowadzenie biopodobnego rituximabu do obrotu, zaś w czerwcu swój lek zarejestrował Sandoz. Celltrionowi rejestracja zajęła 15 miesięcy, a Sandozowi 13 miesięcy. Jednocześnie spółka prowadzi konsultacje z amerykańską Agencją ds. Żywności i Leków (FDA) w celu rejestracji leku na rynku amerykańskim, gdzie teroretycnzie powinna obdyć się jeszcze III najdroższa faza badań klinicznych.

Obecnie to na tym rynku koncern Roche uzyskuje największe przychody ze sprzedaży swojego leku.
Sprzedaż leku MabThera/ Rituxan w podziale na regiony (źródło: Roche Finance report, 2017).


kliknij, aby powiększyć


Mabion chce w tym procesie wykorzystać możliwość badania pomostowego. Oznacza to, że wykorzysta efekty dotychczasowych prac i nie będzie badał MabionCD20 względem Rituxanu lecz będzie bazował na fakcie, że MabThera to Rituxan tylko pod inna nazwą handlową więc jeśli udowodnił w sowich badaniach, że MabionCD20 jest biopodobny do MabThery a jednocześnie MabThera jest biopodobna do Rituxanu to zgodnie z zasadą jeśli A=B a B=C to A=C. Zdaniem spółki to znacząco upraszcza procedurę rejestracyjną a FDA potwierdziła, iż istnieje możliwość zastosowania takiego podejścia. Przed spółką będzie jeszcze Etap III badań na pacjentach (Etapy I i II badań zostaną wykorzystane z dotychczasowej dokumentacji).
Możliwe, że procedura rejestracyjna w USA nie będzie wymagać dodatkowej fazy badań klinicznych (trudno na chwilę obecną przewidzieć czego może wymagać FDA). Gdyby FDA zażądała jakiś dodatkowych badań proces zapewne wydłuży się o rok lub dwa.
Dan prezentowane w sprawozdaniu zakładają następujący spadek sprzedaży MabThery produkowanego przez Roche głównie na skutek wejścia leków biopodobnych.

Sprzedaż leku MabThera/ Rituxan i prognoza na kolejne lata wg GlobalData (w USD).


kliknij, aby powiększyć


Gdyby kierować się tymi danymi i zakładać, że cała wartość rynku (dla tego leku i biopodobnych) nie będzie się zmieniać a sprzedaż Roche spada tylko i wyłącznie ze względu na wejście na rynek leków konkurencji to w latach 2017-2023 do podziału będzie ponad 5 mld USD. Oczywiście założenie o stałej wartości rynku może być nazbyt optymistyczne. Wejście konkurencji zapewne wpłynie na erozje cen, która historycznie w analogicznych procesach rynkowych sięgała nawet ponad 50%. Z drugiej strony niższe koszty kuracji danym lekiem wpływają na popyt. Grupy pacjentów, które do tej pory nie było stać na leczenie lekiem oryginalnym mogą sobie pozwolić na leczenie przy niższych cenach leków. Dodatkowo z rejestracji swojego produktu w USA zrezygnował Sandoz co może przełożyć się na mniejszą konkurencję na tym rynku. Ochrona patentowa na Rituxan wygasa w USA w 2018 roku. Pomimo, iż FDA odrzuciła dokumenty Sandoz już w maju spółka dopiero po kilku miesiącach milczenia poinformowała, że wycofuje się z procesu rejestracji jako powód podając zbyt późnej perspektywy wejścia na rynek co byłoby komercyjnie nie satysfakcjonujące. Pytanie czy Sandoz miał tak słabą dokumentację, że pierwsza negatywna weryfikacja FDA zniechęciła ich do dalszego procedowania bo uznali, że Mabion lub inne firmy ich wyprzedzą w wejściu na rynek amerykański. Czy może jest jakiś inny powód wycofania się tak dużego gracza ze zdobywania tego rynku. Na pewno w grze jest jeszcze Pfizer. Spółka podała info, iż jej lek jest w procesie rejestracji jednak nie doprecyzowała na jakim rynku. Podejrzewam, że póki co jest to rejestracja w Europie.
Jednocześnie spółka pracuje nad wykorzystaniem powyższego leku w terapii leczenia stwardnienia rozsianego (projekt MabionMS). Poniżej etapy prac w projekcie.


kliknij, aby powiększyć


Spółka złożyła także dwa wniosku w zakresie ochrony patentowej dla tego projektu.
„W odniesieniu do projektu innowacyjnej terapii MabionMS, Spółka dotychczas zaraportowała złożenie dwóch wniosków patentowych w niniejszym obszarze terapeutycznym. W dniu 5 grudnia 2017 roku Mabion złożył do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej europejskie zgłoszenie patentowe, z możliwością rozszerzenia w trybie PCT, na podstawie którego ubiega się o ochronę prawną dla swojego wynalazku pn. „Combination Therapy of Multiple Sclerosis comprising a CD20 Ligand”. Przedmiotem złożonego wniosku patentowego jest innowacyjna terapia leczenia pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane przy użyciu przeciwciała MabionCD20 skojarzonego z innymi substancjami (RB nr 56/2017 z dnia 5 grudnia 2017 roku).”

„W dniu 26 października 2018 roku Spółka złożyła do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej kolejne zgłoszenie patentowe, z możliwością rozszerzenia w trybie PCT, z obszaru zastosowania MabionCD20 w leczeniu pacjentów z MS, pn. „Low aggregate anti CD20 ligand formulation.” Jest to drugie zgłoszenie patentowe w zakresie wykorzystania MabionCD20 do leczenia stwardnienia rozsianego stanowiące innowacyjne wskazanie dla cząsteczki. Przedmiotowy wniosek dotyczy
zastosowania MabionCD20 na zasadzie monoterapii (RB nr 59/2017 z dnia 26 października 2018 roku). Obecnie Spółka prowadzi prace merytoryczne związane z rozwojem ww. terapii.”

Pozostałe dwa projekty będące na etapie realizacji tj.:

przeciwciało monoklonalne MabionVEGF_Fab – lek biopodobny do preparatu Lucentis (z substancją czynną Ranimizumab). Lucentis (Novartis) jest stosowany u dorosłych w leczeniu kilku chorób powodujących zaburzenia widzenia [projekt realizowany na zlecenie zewnętrzne];

przeciwciało monoklonalne MabionEGFR – lek onkologiczny biopodobny do preparatu Erbitux (z substancją czynną Cetuximab). Erbitux jest wskazany w leczeniu pacjentów z rakiem jelita grubego z przerzutami;

są na etapie przedklinicznym więc do etapu oferowania produktów na rynku jeszcze bardzo daleka droga.

Żeby przygotować się do procesu produkcyjnego spółka uruchomiła w tym roku projekt rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego w Konstantynowie Łódzkim. Koszt inwestycji ma wynieść ok 173 mln zł z czego nieco ponad 63 mln będzie pochodzić z dotacji. 14 listopada spółka uzyskała akceptację projektu i pozwolenie na budowę wydane przez Starostę Powiatu Pabianickiego.

Mabion nie posiada własnej sieci dystrybucji wobec tego przy komercjalizacji leków będzie korzystał ze współpracy z partnerami handlowymi. Zgodnie z umową podpisaną w listopadzie 2016 roku w zakresie rynku europejskiego dystrybucję leku MabionCD20 prowadzić będzie spółka Mylan Ireland (spółka zależna Mylan N.V. wiodącej globalnej firmy farmaceutycznej). Umowa daje Mylan wyłączność na sprzedaż leku MabionCD20 we wszystkich krajach Unii Europejskiej i krajach bałkańskich. Dodatkowo, Mylan wspierać będzie spółkę w działaniach zmierzających do zatwierdzenia MabionCD20 przez Europejską Agencję ds. Leków (EMA). Zgodnie z warunkami umowy firma Mylan zapłaciła spółce Mabion S.A. 10 milionów dolarów z góry w formie tzw. Upfront payment (płatność zaliczkowa). Dodatkowo Mabion będzie otrzymywał płatności za realizację kluczowych etapów umowy (milestony) o łącznej wartości 35 mln USD po zatwierdzeniu i wprowadzaniu leku MabionCD20 na kluczowych rynkach, jak również opłaty licencyjne (ang. royalties) zależne od przychodów netto ze sprzedaży w ujęciu rocznym. W sierpniu tego roku spółka otrzymała 5 mln USD (z puli tych 35 mln USD) za przyjęcie przez EMA wniosków rejestracyjnych dla MabionCD20. Spółka nie upubliczniła najistotniejszych warunków umowy, które wyznaczają jej udziału w przychodach ze sprzedaży leku przez Mylan. Większość biur maklerskich wyceniających spółkę zakłada, że będzie to podział 50/50. Przed złożeniem wniosków rejestracyjnych w Stanach Zjednoczonych spółka chce pozyskać partnera handlowego na ten region. Prezes spółki twierdzi, iż chętnych do współpracy jest wielu a siła negocjacyjna Mabionu wzrosła po spotkaniu z FDA. Wszystko wskazuje na to, że jeśli rzeczywiście spółka opóźnia podpisanie tej umowy aby uzyskać jak najlepsze warunki to chociażby aspekt ryzyka (lek jest już po badaniach klinicznych) i wielkość rynku (rynek amerykański jest ponad dwa ryzy większy od europejskiego w zakresie sprzedaży MabThera/ Rituxan) powinny sprawić, iż umowa ta będzie dużo bardziej korzystniejsza niż umowa z Mylan.

Generalnie na chwilę obecną analiza wyników spółki mija się trochę z celem bo wyniki nijak mają się w tym przypadku do wyceny spółki na giełdzie gdzie wyceniany jest głównie aspekt perspektyw przyszłości. Jednak czysto profilaktycznie oceńmy co dzieje się na poziomie głównych pozycji w sprawozdaniu po trzecim kwartale 2018.


kliknij, aby powiększyć


Rachunek wyników zgodnie z tym co pisałem wcześniej obrazuje jedynie koszty działalności. Po 3 kwartale narastająco strata wynosiła ponad 52 mln zł.


kliknij, aby powiększyć


W zakresie bilansu na uwagę zasługuje ocena kondycji firmy pod względem dalszego finansowania się. Na koniec września spółka posiadała prawie 68 mln gotówki. Jednocześnie w pozycji kredyty i pożyczki widnieje jedynie kwota 2,5 mln zł. W lipcu tego roku Mabion zawarł umowę z bankiem BZWBK (obecnie Santander) na kredyt operacyjny do wysokości 30 mln zł (z czego 15 mln może zostać uruchomione dopiero po pozytywnej decyzji EMA dot. rejestracji MabionCD20). Mając na uwadze te kwoty można mieć nadzieję, że spółka jest w stanie przeżyć jakiś czas bez dodatkowych emisji akcji. Zgodnie z informacją przekazaną na wideokonferencji nt. wyników po 3 kwartale na bieżące działanie potrzeba ok 5-6 mln miesięcznie. Oczywiście do tego dochodzą wydatki rozwojowe no i aspekt budowy nowej fabryki. W 3 kwartałach tego roku na działalność operacyjną spółka wydała prawie 36 mln zł, na działalność inwestycyjną niespełna 4 mln zł jednocześnie mając dodatni przepływ w działalności finansowej na kwotę ponad 103 mln zł głównie za sprawą emisji akcji na kwotę prawie 175 mln zł (cena emisyjna 91 zł/akcja) skierowaną do jednego z udziałowców jakim jest Twiti Investments Limited.

Aktualna cena akcji Mabion wynosi ok 90 zł/akcja co daje kapitalizację spółki rzędu 1,25 mld zł. W obecnej sytuacji możemy brać w sumie pod uwagę jedynie zyski z MabionCD20. Jeśli spółce udałoby się docelowo osiągnąć poziom 25% rentowności sprzedaży na tym leku to aby w dużym uproszczeniu potwierdzić tą wycenę opartą o przyszłość musiałaby generować powtarzalne przepływy rzędu 150-200 mln zł rocznie (przy dyskoncie ok 11 procent). Jeśli obecnie rynek dla tego produktu wynosi ok 7,5 mld USD i spółce udałoby się uzyskać na nim udział 5 procent to sprzedaż MabionCD20 wyniosłaby ok. 375 mln USD. Przy kursie 3,8 USD/PLN i podziale 50/50 z partnerami handlowymi dawałoby nieco ponad 700 mln zł przychodu. Przy 25-cio procentowej rentowności przekładałoby się to na wynik równy 175 mln zł. Oczywiście zakładając, że procesy rejestracji zakończą się sukcesem to założenie czy spółka zgarnie 1,3,5 czy może 10 procent rynku jest tylko i wyłącznie hipotezą. Trudno przewidzieć jaki scenariusz się zmaterializuje.>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 7 maja 2019 19:11

Humanista
Humanista PREMIUM
Dołączył: 2011-05-19
Wpisów: 83
Wysłane: 21 grudnia 2018 16:55:08 przy kursie: 86,20 zł
Kwintesencją wyceny spółek biotechnologicznych podobnych do Mabionu jest ostatnie zdanie powyższej analizy :)

Że w sumie niewiele wiadomo, a obecna wycena rynkowa nie oznacza niczego konkretnego, bo brak jest punktów odniesienia.
Humanista na giełdzie

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 078
Wysłane: 22 grudnia 2018 11:13:49 przy kursie: 86,20 zł
Punkty odniesienia może i dałoby się znaleźć, bo CD20 to nie pierwszy biopodobny który wchodzi na rynek. Można próbować oszacować jak będzie zwiększał swój udział w rynku itd., ale ryzykiem są wciąż procesy rejestracyjne.

abcabc
abcabc PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 232
Wysłane: 24 grudnia 2018 12:25:07
Zakładając sukces procesu rejestracyjnego, czy spółka ma dość funduszy, żeby obecnie dojść do tego etapu? Hipoteza zyskowności biorąca pod uwagę obecną kapitalizację może się znacząco zmienić, jeśli po drodze nastąpi emisja lub inne pozyskiwanie finansowania.

Czy raczej mają zbyt mało, żeby coś konkretnego domknąć na obecnych funduszach?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 345
Wysłane: 24 stycznia 2019 13:53:24 przy kursie: 71,00 zł
MABION - analiza techniczna na życzenie


Kurs akcji spółki Mabion znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Poniższy wykres obejmuje całą historię notowań spółki w interwale tygodniowym. Widać na nim wyjście dołem z długoterminowego kanału spadkowego. Konsekwencją tego ruchu jest perspektywa kontynuacji przeceny w dłuższym terminie do poziomu 39,50 zł.


kliknij, aby powiększyć


W ujęciu dziennym widać delikatne wytracanie impetu spadków, które w obecnym układzie może zaowocować co najmniej konsolidacją, a w optymistycznym wariancie korektą wzrostową.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 017
Wysłane: 25 kwietnia 2019 23:51:34 przy kursie: 80,00 zł
nowe ciekawe raporty
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

nie będę ukrywał, że drugi news mnie bardzo ucieszył. w mojej opinii były już prezes to była całkowita porażka
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com


bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 017
Wysłane: 26 lipca 2019 23:05:37 przy kursie: 88,60 zł
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

zawsze to trochę wiecejinformacji
step by step...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 26 lipca 2019 23:07

brzegus
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-05-05
Wpisów: 86
Wysłane: 31 lipca 2019 12:14:50 przy kursie: 81,00 zł
www.pb.pl/mabion-dostal-rykosz...


Ciekawe w jakim stopniu fuzja zaszkodzi w przyszłości przychodom z cd 20. A świeżo co posypały się rekomendacje Eh?

ZbigniewZ
Dołączył: 2015-05-15
Wpisów: 62
Wysłane: 31 lipca 2019 12:44:53 przy kursie: 81,00 zł
"Szanowni Państwo,

Spółki Pfizer i Mylan poinformowały w poniedziałek o zamiarze połączenia Upjohn, wydzielonego podmiotu z grupy Pfizer, ze spółką Mylan. Zdarzenie to nie ma wpływu na codzienną współpracę zespołów Mabion i Mylan w zakresie rejestracji leku MabionCD20 na rynku europejskim. W przypadku wystąpienia zmian w tym obszarze, Spółka poinformuje o tym rynek za pośrednictwem oficjalnych kanałów.

Jak wynika z dostępnych publicznie informacji, Pfizer nie wniesie do nowopowstałego podmiotu projektów związanych z rozwojem leków biopodobnych, co jest istotne biorąc pod uwagę fakt, iż zarówno Mabion jak i Pfizer rozwijają lek onkologiczny z substancją czynną rituximab. Dodatkowo, w dostępnych materiałach pojawiają się informacje, że Pfizer będzie koncentrował się na innowacyjnych projektach, co może sugerować, że leki biopodobne nie będą dla koncernu kluczowym obszarem rozwoju.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że transakcja ta wpisuje się w trend, który obserwujemy od dłuższego czasu, czyli konsolidację rynku i łączenie się podmiotów na rynkach, na których działa Mabion S.A., co w naturalny sposób zmniejsza konkurencję bezpośrednią poprzez tworzenie się oligopoli i w dłuższym terminie może mieć pozytywny wpływ na osiągane marże.

Tymczasem kontynuujemy działania związane z procesem rejestracji MabionCD20 w Unii Europejskiej. Nasz zespół pracuje obecnie nad opracowaniem odpowiedzi na pytania otrzymane od europejskiego regulatora w ramach Dnia 180. Podtrzymujemy nasze stanowisko dot. finalnej decyzji EMA, której spodziewamy się do końca bieżącego roku.Dr Inż. Sławomir Jaros

Członek Zarządu Mabion S.A. ds. Operacyjnych i Naukowych"

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 017
Wysłane: 15 października 2019 18:57:23 przy kursie: 78,50 zł
garsc informacji, najważniejsza że liczą na koniec procesu w 2019Think

www.bankier.pl/wiadomosc/Mabio...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

brzegus
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2012-05-05
Wpisów: 86
Wysłane: 16 października 2019 11:03:02 przy kursie: 74,70 zł
Chłodne przyjęcie nowych informacji. Spółka uświadomiła inwestorom ze jeszcze bardzo długie czekanie na potencjalnie wysokie zyski.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 017
Wysłane: 16 października 2019 17:30:04 przy kursie: 74,70 zł
było przeświadczenie na rynku, że Mabion złoży odpowiedzi w październiku a skoro jest obsuwa miesięczna? to inwestorzy najbardziej spekulacyjni zwątpili
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

lesgs
lesgs PREMIUM
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 780
Wysłane: 16 października 2019 20:18:51 przy kursie: 74,70 zł
Czas leci i pieniądze znikają. Ostatni kwartalny raport pokazał spadek kapitałów własnych do 10 Mln wobec 42 Mln w porównywalnym okresie, ujemny cash flow -27 Mln i zobowiązania 100 Mln, w tym 65 Mln krótkoterminowe.

Sądzę, że spółka jest pod ścianą. To opóźnienie przeniesie się na przyszły rok i tu może już być mowa o klopsie na całego.

Jedyny ratunek to albo obligacje (na wysoki procent) albo rozwodnienie kapitału, co jest bardziej proste i mniej obciążające przychody przyszłych okresów. Bardzo ogólnie, spółka może potrzebować 50-100 Mln, inaczej ktoś złoży wniosek o upadłość lub restrukturyzację. Wtedy - jeżeli z produktem wszystko jest w porządku - może stać się łakomym kąskiem dla wrogiego przejęcia. 50-100 Mln może odpowiadać drugiemu 13 Mln akcji i sprzedaży akcji z premią. Ale, przy premii musi być pewność, że procedury się nie przedłużą i, że produkt jest w porządku. Inaczej, ratunkiem może być znaczne rozwodnienie akcjonariatu (tutaj znaczne rozwodnienie akcjonariatu może wiele powiedzieć o przyszłości spółki).

Ponadto, rozumiem, że już są dwie zgody na podobne leki generyczne innych producentów na Europę. Na rynku robi się ciasno i zyski mogą nie być takie wielkie jak zakładano przy szybkim wejściu na rynek.

Wiele sprzysięgło się przeciwko Mabion i powoli ich sytuacja staje się trudna. Jeżeli nic nie zrobią, to spadki w okolice prognozowane przez @Krewa na początku roku staną się faktem.

pandorinium
Dołączył: 2011-07-10
Wpisów: 543
Wysłane: 17 października 2019 11:17:08 przy kursie: 75,30 zł
Ale wiesz o tym, że najprawdopodobniej do najbliższego spotkania z FDA Mylan ma zdecydować czy bierze wyłączność na Stany? Wiesz, że za tym pójdzie kasa? :)

lesgs
lesgs PREMIUM
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 780
Wysłane: 17 października 2019 14:18:30 przy kursie: 75,30 zł
"Mylan ma zdecydować czy bierze wyłączność na Stany"

To konkretnie znaczy ta fraza?

Jeżeli oznacza to, ze produkt Mabionu będzie ich jedynym generykiem w tym segmencie w USA - to mamy zarówno korzyści jak i zagrożenia. Zagrożeniem jest przejęcie całości firmy przez Mylan - a firma ta specjalizuje się w przejmowaniu producentów generyków. Wtedy zyski na pewno nie trafią do akcjonariuszy. Obecnie Mabion jest wyceniany na 1 Mld zł, czyli 250 Mln USD. Przy wartości księgowej ok 8 zł, nawet zaoferowanie ceny 10 zł za akcję (w domyśle - jak się nie zgodzicie to bierzemy kogoś innego) może być korzystne dla obecnych dużych akcjonariuszy przy przedłużających się procedurach i kończącej się gotówki. Jakoś nie widzę dużego koncernu farmaceutycznego jako jeźdźca na białym koniu - to raczej są sępy raczej karmiące się zyskami a nie altruizmem.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 017
Wysłane: 21 października 2019 20:11:36 przy kursie: 70,10 zł
lesgs napisał(a):
Czas leci i pieniądze znikają. Ostatni kwartalny raport pokazał spadek kapitałów własnych do 10 Mln wobec 42 Mln w porównywalnym okresie, ujemny cash flow -27 Mln i zobowiązania 100 Mln, w tym 65 Mln krótkoterminowe.

Sądzę, że spółka jest pod ścianą. To opóźnienie przeniesie się na przyszły rok i tu może już być mowa o klopsie na całego.

Jedyny ratunek to albo obligacje (na wysoki procent) albo rozwodnienie kapitału, co jest bardziej proste i mniej obciążające przychody przyszłych okresów. Bardzo ogólnie, spółka może potrzebować 50-100 Mln, inaczej ktoś złoży wniosek o upadłość lub restrukturyzację. Wtedy - jeżeli z produktem wszystko jest w porządku - może stać się łakomym kąskiem dla wrogiego przejęcia. 50-100 Mln może odpowiadać drugiemu 13 Mln akcji i sprzedaży akcji z premią. Ale, przy premii musi być pewność, że procedury się nie przedłużą i, że produkt jest w porządku. Inaczej, ratunkiem może być znaczne rozwodnienie akcjonariatu (tutaj znaczne rozwodnienie akcjonariatu może wiele powiedzieć o przyszłości spółki).

Ponadto, rozumiem, że już są dwie zgody na podobne leki generyczne innych producentów na Europę. Na rynku robi się ciasno i zyski mogą nie być takie wielkie jak zakładano przy szybkim wejściu na rynek.

Wiele sprzysięgło się przeciwko Mabion i powoli ich sytuacja staje się trudna. Jeżeli nic nie zrobią, to spadki w okolice prognozowane przez @Krewa na początku roku staną się faktem.


mają 30 mln EURO kredytu z EBI więc finansowo luz.. oproentowanie 2,7% + emisja 2,85% akcji za 10 groszy, ( czyli jakies 25 mln po dzisiejszym kursie)
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 21 października 2019 20:19

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
12 13 14 15 16 17 18 19 20

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 35,931 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,66% +21 331,66 zł 41 331,66 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d