pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 559,00 zł (-0,97%) 13-04-2021 16:49
inwestor intuicyjny
0
Wpisów: 86
Wysłane: 18 października 2019 01:46:24 przy kursie: 353,00 zł
kunoj napisał(a):
Nie wygląda to na żadne "zaniżanie przed odpałem". Ktoś (fundy) na potęgę wywala, zasypując każdą próbę podciągnięcia, co zresztą było widać od tygodni

Patrząc po statystykach ze stooq.pl, to tutaj fundy już od pewnego czasu aktywnie się redukują. Podciągnęły na 400zł i zaczęły nieśpieszne sypanko pod premiery...

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 18 października 2019 01:53

topfacet
8
Wpisów: 2 603
Wysłane: 18 października 2019 08:06:56 przy kursie: 353,00 zł
Żadnego sypanka pod premiery nie było, na 30/06 zmiany stanu to coroczne aktualizacje stanów posiadania. Ostatnia zmiana stanu w sierpniu Aviva - premiery były w październiku. Także pudło :)

kunoj
11
Wpisów: 183
Wysłane: 18 października 2019 08:36:49 przy kursie: 353,00 zł
Nie, no oczywiście, że żadnego sypania nie było tylko ssanie. Dlatego papier zjechał o prawie 20% w półtora miesiąca. Robi się coraz zabawniej

topfacet
8
Wpisów: 2 603
Wysłane: 18 października 2019 09:00:25 przy kursie: 345,50 zł
Czytaj ze zrozumieniem, kolega pisał o funduszach i przestawiał tabelkę, która niby potwierdzała jego tezę, że to fundusze sprzedawały.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 110
Wysłane: 18 października 2019 09:11:07 przy kursie: 345,50 zł
baks napisał(a):
FilipBonn napisał(a):
Premiera enigmatycznego p8 za conajmniej 18 miesięcy o ile nic się nie posypie. Do tego czasu przychody zamiast wzrastać raczej będą spadać?
Solidne wybicie pewnie po jakimś konkretnym info na temat p8

Może Cię zmartwię ale nic odkrywczego nie odkryłeś .... thumbright
każda spółka 1,5 roku po premierze flagowca zalicza spadek przychodów - nie będę wymieniał przykładów .. salute
.

Takie to niby oczywiste a wczoraj wielkie zdziwienie dlaczego kurs zjechał zamiast rosnąć.
Whistle

krewa
krewa PREMIUM
346
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 847
Wysłane: 18 października 2019 09:16:42 przy kursie: 345,50 zł
Tak wygląda linia wskaźnika Akumulacja/Dystrybucja na 11B.
Okres - 6 miesięcy

kliknij, aby powiększyć

Ten sam wskaźnik, nieco zmodyfikowany, uwzględniający wolumen.

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 18 października 2019 09:23

Rif
42
Wpisów: 916
Wysłane: 18 października 2019 09:19:11 przy kursie: 345,50 zł
kunoj napisał(a):
Nie, no oczywiście, że żadnego sypania nie było tylko ssanie. Dlatego papier zjechał o prawie 20% w półtora miesiąca. Robi się coraz zabawniej

A gdy chwilę wcześniej wzrósł w podobnym interwale niemal o 20%, to też było sypanie? Było, było.
Wracając do rzeczywistości. Skoro otworzyły się wielu oczy, że sypano od długiego czasu, to dla kogo wyszła ta rekomendacja w tym momencie z ceną jeszcze niższą? Fundy się wysypały, teraz pora klepania indywidualnych. Krewa podał pampersy. Jeszcze powinien chusteczki dorzucić.
Zresztą ta rekomendacja jest tak błyskotliwa, że wypuszczona pół roku temu, by miała identyczne grono klakierów. Serio, obniżać cenę docelową, bo nagle gość odkrył, że Frostpunk to city-builder, a nie strzelanka czy cRPG?
Spółka zamknie program motywacyjny, fundy zbiorą, zacznie się PPK, spółka rzuci coś na temat konsolowego P8 i wszystko wróci do normy.

Abstrahując od sytuacji 11bit, to na wszystkich spółkach gamedev ostatnia realizowany jest ten sam scenariusz. Zbieranie pod premierę i zaraz po wysypywanie, aby przeskoczyć na kolejną pozycję z kalendarza wydawniczego.
Edytowany: 18 października 2019 09:20

kunoj
11
Wpisów: 183
Wysłane: 18 października 2019 09:30:43 przy kursie: 345,50 zł
Myślałem, że już ustaliliśmy, że to pan analityk z Trigona jest winien tego, że spółka 12 miesięcy po premierze wypuszczanej raz na 4 lata niewielkiej gry zarabia 1,5 mln kwartalnie. Prezes jest zadowolony, Baks jest zadowolony

Utnapisztim
24
Wpisów: 746
Wysłane: 18 października 2019 09:45:54 przy kursie: 345,50 zł
kunoj napisał(a):
Co do choroby afektywnej dwubiegunowej pełna zgoda. Wyznawcy 11bit wyprodukowali 667 stron wątku, dla porównania na wątku TSGames stron 12. Producent wycyzelowanych wypuszczanych raz na 4 lata, oglądanych przez producenta i publikę ze wszystkich stron gierek, w rok po debiucie zarabia kwartalnie obłędne 1,5 mln złotych. TSGames w ciszy i spokoju, miesiąc w miesiąc na jakiejś popierdółce kosi tony kasy.Ta spółka i tak dostawała non stop duży kredyt zaufania od inwestorów, ale widać, że to się powoli kończy

11bit jest 8 lat na giełdzie TSGames raptem kilkanaście miesięcy - stąd różnica w ilości stron.

Nie zarabia 1,5 mln w swoim najsłabszym kwartale tylko ponad dwukrotnie więcej - wynik jest zaniżony o urojony (bo wynikający z przyjetej/narzuconej przez audytora fikcji prawnej i księgowej) koszt programu motywacyjnego którego faktycznie przecież spółka realnie nie ponosi (żadne środki z rachunków spółki nie wypływają z tego tytułu, wprost przeciwnie) - płacą osoby obejmujące nowe akcje i nikt inny. W skali roku jest to łącznie ok. 8 mln zł.więcej zysku niż pokazują raporty.
Edytowany: 18 października 2019 09:52

Rif
42
Wysłane: 18 października 2019 09:46:42 przy kursie: 345,50 zł
kunoj napisał(a):
Myślałem, że już ustaliliśmy, że to pan analityk z Trigona jest winien tego, że spółka 12 miesięcy po premierze wypuszczanej raz na 4 lata niewielkiej gry zarabia 1,5 mln kwartalnie. Prezes jest zadowolony, Baks jest zadowolony

Człowieku, popatrz na CD Projekt. 22 mld kapitalizacji przy 55 milionach zysku za H1.
Dużą grę robią raz na 5 lat. Prezes zadowolony, klakierzy zadowoleni, rynek zadowolony. Policz sobie i zobacz czy kiedykolwiek na przestrzeni tych pięciu lat rynek zachowywał się podobnie. Tam są za duże pieniądze. Nie ma drobnicy, którą by można w tak naiwny sposób drenować. Masz akcje 11bit i jesteś sfrustrowany czy po prostu bijesz pianę, bo tak fajnie napisać "mam rację"? Teraz masz, bo realizowany jest scenariusz. Rekomendacja spełniła swoją rolę.
Wystarczyło lekko pchnąć i indywidualni wysypują się jak leci, bo panu analitykowi wydaje się bez poparcia najmniejszymi faktami swoich założeń.

Fundamentalnie wbrew panu analitykowi w 11bit nic się nie zmieniło na gorsze. Idzie wszystko do przodu. P8 jest w produkcji, P9 w fazie koncepcyjnej, podobnie P10. Spółka realizuje plan stworzenia trzech zespołów, aby na gierkę nie czekać 4 lata, ale rok-dwa. Prędzej czy później to owoce swoje przyniesie.
Oczywiście to opcja dla cierpliwych. Reszta może się dawać podpuszczać rekomendacjami.
Edytowany: 18 października 2019 09:47

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 18 października 2019 09:50:20 przy kursie: 345,50 zł
Fundamentalne przesunięcie prpmiery z 19.11.2021 na19. 02. 2022 nic nie zmienia w wartości equity
Everything you know is wrong.........

Utnapisztim
24
Wpisów: 746
Wysłane: 18 października 2019 09:51:08 przy kursie: 345,50 zł
dubel
Edytowany: 18 października 2019 09:51

sledzik007
4
Wpisów: 145
Wysłane: 18 października 2019 10:17:50 przy kursie: 345,50 zł
baks napisał(a):
sledzik007 napisał(a):

Rekomendacja rekomendacją a bity już raz pokazały że bez premiery potrafią lepiej keszować gre różnymi promocjami

Parę miesięcy temu Darek wypowiedział się, że wyniki roczne zaskoczą.
Nie zdziwiłbym się gdyby wynik był dość zbliżony do ubiegłorocznych. Może sam liczyłem na nieco mocniejszy początek CoM ale gra miała na promocji tylko -10% i była dość długo na 1/2 stronie pomimo sporo innych promocji. Nie wygląda to wcale źle.
Może warto przypomnieć sobie, że TWOM "pogrzebaliśmy" po 4-5 miesiącach ...d'oh!

Zdziwiło mnie też podtrzymywanie TWOM - ale najwyraźniej mają sporo kontentu który wcześniej nie zaprezentowali.
Nie zdziwiłbym się jeśli zrobią na 5 rocznicę jakąś niespodziankę.
Przy tak długiej komercjalizacji gier źródełko przychodów będzie długo płynęło coraz szerszym korytem czy to się komuś podoba czy nie. Każdy ma swoją strategię i niewiele pomoże zaklinanie rzeczywistości.
Nie ujmuję nic TSG ale jeszcze prawie nic nie pokazali jakie mają kompetencje. Do świetnych gier trzeba kompetencji i doświadczenia.
Dla mnie to co niektórzy piszą "kompletnie się nie spina".
Mówienie o szybkim rozwoju z jednoczesną wypłatą 75% zysków w formie dywidendy w branży gier jest nonsensem.
Nawet najwięksi jak CDP nie stać ich na wypłaty dużych dywidend jeśli chcą się mocno rozwijać.
Może warto jeszcze przypomnieć, że szybko rosną płace a będą rosnąć jeszcze szybciej wraz z rosnącą gwałtownie płacą minimalną.
W tej sytuacji wypłacając większość zysków braknie środków na robienie dobrych gier ..... nie mówiąc już o wzroście ich wielkości ...d'oh!

Wniosek albo będą to słabe gry niezbyt dużej wielkości lub dobre małej wielkości.
11bit ma moim zdaniem świetną strategię i nie ukrywają tego do kilku lat, że ich preferencją jest jakość .... i żaden płacz tego nie zmieni.
Można to przyjąć na klatę albo zmienić spółkę.
Ta spółka jest mniej przyjazna dla spekulantów na szybki zysk.

Przypomnę że Anomaly gra stara jak świat dalej się sprzedaje i daje setki tysięcy złotych a co dopiero twom czy Frostpunk. Po drugie bity mogą nas zaskoczyć (w co trochę wątpie) i wydać więcej niż jeden dodatek w następnym roku. Wystarczy że dodatki będą małe za 2-5 $ ale będą utrzymywać gre przy życiu

Nikt nie zwrócił jednej uwagi na switch. Tak naprawdę nie wiemy jak długi jest cykl życia produktu na tej platformie.Dopiero samo 11 bit się jej uczy. Wiemy natomiast że CoM czy Moonlighter swietnie sie na niej sprzedają mimo typowo japońskich gier które królują na tym rynku

andy_dufresne
45
Wpisów: 899
Wysłane: 18 października 2019 10:34:18 przy kursie: 345,50 zł
krewa napisał(a):
Tak wygląda linia wskaźnika Akumulacja/Dystrybucja na 11B.
Okres - 6 miesięcy

Luźne spostrzeżenia:

11B technicznie od dawna stał się bardzo trudnym papierem do grania. Niewątpliwie obecnie to niedźwiedzie dostały sporo argumentów na wykresie.

Duże obsunięcia są nieodłącznym składnikiem strategii buy&hold. Nie twierdzę, że jest ona najlepsza, ale w przypadku jej stosowania trzeba się z nimi liczyć.

Postrzeganie perspektyw 11B w kategoriach od premiery do premiery jest moim zdaniem zbyt uproszczone i tym samym błędne, oczywiście w długim terminie.

Zgodnie z zasadą maksimum przeciwności rynek zachowuje się zwykle tak, żeby rozczarować jak największą grupę inwestorów. Nie mam wątpliwości, że i tak będzie tym razem.

Uwielbiam obserwować ten wątek na forum w chwilach przesilenia. To świetne uzupełnienie literatury z zakresu psychologii inwestowania :)

Co do ilości stron na wątku i wyznawców - nie zdziwiłbym się, gdyby sumarycznie więcej wpisów było negatywnych.

Jestem na Twitterze

andy_dufresne
45
Wysłane: 18 października 2019 10:38:50 przy kursie: 345,50 zł
Mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów wybiera się na spotkania ze spółką do Wrocławia i Poznania?
Mam nadzieję, że będę w Gdyni - w razie pytań do prezesa zapraszam :)

I mały off topic - zacząłem grać we FP na Xbox i po zaledwie dwóch-trzech godzinach na pytanie o sterowanie na padzie mogę odpowiedzieć następująco: "Jakie sterowanie?".

Jestem na Twitterze

BalROCK
0
Wpisów: 194
Wysłane: 18 października 2019 10:55:31 przy kursie: 345,50 zł
Cytat:
Mam pytanie: czy ktoś z forumowiczów wybiera się na spotkania ze spółką do Wrocławia i Poznania?

ja planuję być We Wrocławiu. Nie mam oczywiście wiedzy i intuicji na poziomie wielu forumowiczów, ale postaram się jakiś krótki koment po spotkaniu skrobnąć. Może byc okazja zderzenia informacji z różnych spotkań słyszanych przez różnych ludzi.

baks
17
Wpisów: 2 534
Wysłane: 18 października 2019 10:56:24 przy kursie: 345,50 zł
kunoj napisał(a):

Zaktualizuj trochę płytę z tymi 1,5mln .... bo nieco się już zdarła.d'oh!
Ta teza trąci mocną spekułą .... Angel
Wyciągnąłeś pasujące Ci fakt i budujesz na nim wizerunek spółki d'oh!
tyle, że fakt jest wyssany z palca.
Albo wymyśliłeś go albo nie potrafisz zrozumieć, że dane które przytaczasz są w Euro ..
Wynik półroczny to 6,4mln zysku więc zweryfikuj nieco swoje "wyliczenia".
Pochwal się daj przykłady z ostatnich 3-5 lta ile zarabiał Twój TSG a ile 11bit ....

Podaj może przykłady jak duże gry wypuściła TSG o ile większe niż FP i ile na nich zarabiała w latach 2015-2019 ...

Spekulantów na spółkach nie brakuje zarówno na akcjach jak i wśród analityków.
Już nie raz piętnowaliśmy nierzetelne lub tendencyjne analizy mające określony cel.

Można dyskutować z przytoczonymi faktami a nie spekulacjami i wymyślonymi danymi.
Moderator:
usunięto fragmenty wpisu niezgodne z regulaminem

Wyobraź sobie, że nie każdy Zarząd chce zarobić szybko a później założyć nową spółkę. Strategia niektórych spółek jest inna dużo emisji dużo debiutów i zbieranie kasy od inwestorów. Tak też można szybko budować pozycję na liście 100 najbogatszych.
Jednak długofalowe budowanie pozycji jak CDP jest bardzie wiarygodne.
Szybko i mocno świecące gwiazdy tak samo szybko się wypalają ....salute
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)
Edytowany: 18 października 2019 11:51

Rif
42
Wysłane: 18 października 2019 11:41:18 przy kursie: 345,50 zł
W temacie rekomendacji i roku 2022 z forum inw od pana Darka.

Cytat:

Rekomendacje analityków z założenia są autonomicznymi/autorskimi opracowaniami, na które spółki nie mają żadnego wpływu (chyba, że jest to rekomendacja płatna). Oczywiście, smuci nas nieco, że analityk Trigon DM widzi naszą przyszłość w czarnych barwach. Naszą rolą jest, żeby poprzez biznesowe osiągnięcia i wypracowywane wyniki finansowe udowodnić, że autor raportu był zbytnim pesymistą.

andy_dufresne
45
Wysłane: 18 października 2019 12:32:03 przy kursie: 345,50 zł
BalROCK napisał(a):
Cytat:

ja planuję być We Wrocławiu. Nie mam oczywiście wiedzy i intuicji na poziomie wielu forumowiczów, ale postaram się jakiś krótki koment po spotkaniu skrobnąć. Może byc okazja zderzenia informacji z różnych spotkań słyszanych przez różnych ludzi.

Byłoby super, gdybyś zdał relację. Może dzięki obecności Pawła Feldmana we Wrocku uda się dowiedzieć czegoś więcej o nowych umowach wydawniczych.

Wg stanu na dziś wiadomo mniej więcej tyle, że zawarli "umowy wydawnicze" (liczba mnoga użyta w ostatnim raporcie półrocznym), ujawnienie jednego z projektów było pierwotnie planowane na ten rok, ale z informacji z forum inwestorskiego można wnioskować, że nie jest to pewne:
Cytat:
Czekamy obecnie na zamknięcie przez dewelopera kilku kamieni milowych, co pozwoli nam z grubsza wyznaczyć datę premiery (na wewnętrzne potrzeby).
Jestem na Twitterze

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 18 października 2019 12:38:47 przy kursie: 345,50 zł
Witam
Ja bede na spotkaniu w Poznaniu
Zdam relacje
Jesli macie jakieś pytania do Patryka please postujcie
Everything you know is wrong.........

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość