pixelg
TECHINVGR - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

TECHINVGR [TIG]

AKTUALNY KURS: 0,89 zł (-19,82%) 02-06-2020 17:03
zjk
Dołączył: 2009-02-06
Wpisów: 920
Wysłane: 16 września 2016 12:36:46 przy kursie: 0,82 zł
Na ile w tym kreatywnej ksiegowosci? Wycena pewnie po tyle po ile chcieliby uplasowac jakas przyszla emisje?

aksu
Dołączył: 2015-02-26
Wpisów: 178
Wysłane: 9 marca 2017 12:25:31 przy kursie: 0,91 zł
O ile wcześniejszy zysk to faktycznie zabieg częściowo księgowy (choć też w pełni zbieżny z wyceną rynkową tbulla) teraz mamy już info o dość poważnym finansowaniu:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Na TIG przypadałoby 8 mln zł z dofinansowania. Przy kapitalizacji rzędu 32 mln to naprawdę sporo.
Edytowany: 9 marca 2017 12:33

aksu
Dołączył: 2015-02-26
Wpisów: 178
Wysłane: 24 kwietnia 2017 22:43:32 przy kursie: 0,79 zł
Kod:
mod: Usunięto informację o transakcjach Użytkownika. Zwracam uwagę na zasady Forum - na wątkach spółek takie informacje są zabronione


Uważam, że kurs spółki jest skrajnie niedoszacowany, więc poniżej linii oporu w okolicy 0,75 nie ma opcji przejść, zwłaszcza że jest ona testowana już dobre parę miesięcy. Analizując powyższe (atrakcyjne, jedne z najniższych na całym NC c/z c/wk) zakres wzrostów wydaje się być bardzo duży

Fundamentalnie:

Z niewiadomych przyczyn kurs nie zareagował w ogóle na całą serię pozytywnych informacji z ostatniego kwartału, więc może to być ostatni moment by kupić TIGa w miarę tanio tj. jeszcze przed raportem za 1q17

Z tych pozytywnych informacji to dalej uważam, że kurs nie zdyskontował wartości Tbull z ich portfela. Z jednej strony tbull może znacznie zdołować po przeprowadzce na gpw (pęknie mega bańka na nim), ale równie dobrze TIG może na tym zyskać sprzedając resztę ze swojego pakietu (nawet przy wyjściowej cenie 90 zł to jest to ogromny zastrzyk gotówki, a przy obecnych 210 zł za walor, suma robi się imponująca)

Dalej mamy całkowity brak reakcji na dofinansowanie z NCBiR o czym pisałem w poście wyżej. To jest dofinansowanie na poziomie 24 mln, więc wychodzi po 8 mln na każdego z udziałowców. Wiecie czy bilans Spółki celowej jaką jest kvarko konsoliduje się do wyniku TIG? Oczywiście dalej to tylko dofinansowanie, które trzeba odpowiednio skonsumować, a przy takiej ogromnej kwocie łatwo o selekcję niezbyt trafionych start-upów jednak niezależnie od tego tak spora kwota wpływa na Spółkę od razu.

Dużo się dzieje wokół pozostałych Spółek portfelowych. Ostatnio poznaliśmy wynik The Dust, co do pozostałych podmiotów nic nie wiadomo od strony finansowej. Wszystkie są jednak projektami na wskroś innowacyjnymi, niektóre na znacznym poziomie zaawansowania (Tap2C, MagicVR). Oceniam że przynajmniej jeszcze jeden z nich powędruje w tym roku (lub na początku przyszłego) na newconnect.

Znacznym zagrożeniem dla mnie jest mały free float, znikome obroty, a z drugiej strony główni akcjonariusze zawarli lockup na swoich akcjach, który zaraz znika. W zależności od ich intencji może być tutaj bardzo różnie, więc albo podaż dobije kurs, albo też nakręci obroty.

Z ciekawostek to Spółka przez krótki okres znajdowała się w Portfeliku Flesza, czym również przykuła moją uwagę. Okres dobrej koniunktury z jaką mamy obecnie do czynienia to również moment na żniwa dla podmiotów PE/VC, nie wiem czy TIG również można w to wpisać. Prosiłbym o komentarz do moich założeń, a być może dałoby radę preprowadzić analizę Spółki po najnowszym raporcie?
Edytowany: 25 kwietnia 2017 16:28


aksu
Dołączył: 2015-02-26
Wpisów: 178
Wysłane: 20 października 2019 11:46:05 przy kursie: 0,338 zł
Śledząc dalej spółkę trzeba zauważyć, że ich sztandarowy projekt, fundusz KVARKO powoli będzie wchodził w fazę monetyzacji, zwrotu z inwestycji. Łącznie dokonali kilkunastu inwestycji w spółki np. Qna technology, Satrevolution, Bioceltix, Farm Innovations, Biovetika, Debn, Magic Vr + parę innych mniejszych

W mojej ocenie kilka projektów przynajmniej rokuje bardzo dobrze, jeśli nie zrewolucjonizują danych gałęzi to zyskają przynajmniej komercyjny sukces.

Sam TIG na swoich bezpośrednich inwestycjach potfelowych radzi sobie różnie - zamknęli pozycję na The Dust (stopa zwrotu 252%), nieco gorzej na Tbull, ale nawet tu patrząc na cenę nabycia są dobre kilkaset % nad kreską. Pozostałe spółki to według mojej wiedzy jeszcze zagadka, choć radzą sobie - Shuttout (0,5 mln funtów pozyskane z crowdfundingu), Magic VR ma kilka nowych oddziałow, dofinansowanie z UE.

Właśnie dofinansowania UE/rządowe to działka w której TIG ma dobry know-how co oceniam też bardzo pozytywnie. Wiadomo to jeszcze nie zysk na operacyjnej działalności ale daje spore szanse na bezpośrednie przełożenie.

I tak, udało się pozyskać fundusze do KVARKO (24 mln), dla Tbull (ponad 6 mln w dwóch rundach), Magic Vr (ponad 3 mln), Satrevolution (chyba ok 5 mln), QNA (3 mln)

Także ziarna zasiane, na wzrosty i obroty na TIG trzeba poczekać. Bardzo dziwi sukcesywny zjazd kursu tej firmy, obiektywnych powodów brak, najwyraźniej znikomy obrót (czasami przerywany zrywami jak np. w maju br.) i nikła wiedza o firmie wystarczają. Konkludując myślę że przenosiny na główny parkiet byłyby słusznym ruchem

VeRtO
VeRtO PREMIUM
Dołączył: 2011-08-11
Wpisów: 111
Wysłane: 2 czerwca 2020 11:38:16 przy kursie: 0,89 zł
Dużo szumu ostatnio w ogół spółki, komunikaty o kamieniach milowych na jednej ze spółek, spóźnione zawiadomienie o zbyciu akcji, planowana emisja, wzmianka w TVN... za dużo tego. Do tego hype na SpaceX też jakby trochę pomógł. Czy ktoś przygląda się temu wszystkiemu i ma jakieś konkluzje? Interesujący jest profil tej spółki ale mam duży problem ze zbudowaniem zaufania do ekipy zarządzającej, zwłaszcza w kontekście ostatnich raportów bieżących które nie wiadomo do końca jak odczytywać.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,191 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +105,95% +21 190,00 zł 41 190,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d