pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 344,00 zł (-1,43%) 21-11-2019 17:04
Blaze
Blaze PREMIUM
Wpisów: 29
Wysłane: 18 października 2019 23:06:05 przy kursie: 345,50 zł
Myślę, że w tym roku na mocniejszy wzrost kursu nie ma co liczyć, ze względu na kilka czynników:
Po1 3Q i 4Q służy budowaniu bazy dla programu motywacyjnego na lata 2020-2022, więc zarząd będzie wyjątkowo oszczędny jeśli chodzi o dobre informacje i zapowiedzi nowych gier.
Po2 Premiera na konsole Frostpunka opóźniona o półtora roku w stosunku do PC zadziałała identycznie jak zawód przy opóźnionej premierze na konsole przy Wiedzminie 2, oba projekty są kosztowo i przychodowo bardzo podobne. Pisałem o tym tydzien temu, że kurs będzie miał tendencje spadkowy z tego względu.
Po3 Wczoraj wyszła rekomendacja negatywna z Trigona, które jakiś czas będzie wracać echem.

Oczywiście każdy z powyższych czynników jest tymczasowy i nie ma najmniejszego wpływu na dalsze losy spółki. Możnaby nawet rzec, że to wręcz idealny moment na kupno longterm. Brakuje tylko pozwu sądowego od jakiegoś NAMCO (kto pamięta CDPR z połowy 2011) albo od Sapka Dancing

Odnośnie rozwodnienia akcji to jest to niecałe 2% rocznie, co przy dynamice wzrostu zysków ponad 40% rocznie w ostatnich 5 latach, nie ma większego znaczenia. Nie mówiąc o tym, że wskaźniki P/BV po objęciu papierów z programu się poprawia, a nie pogorszą. Pytanie tylko czy spółka będzie umiała ten kapitał wykorzystać i podtrzymać wysokie ROE.

Jeśli chodzi o retencja graczy to fakt, 11bit ma niezła, ale wciąż brakuje im trochę do Paradoxu, który potrafi często wyciągnąć popularność gry po kilku latach nad peak z dnia premiery.

Kwestia tego czy będą rozwijać dodatki do FP w 2020, mam nadzieję, że jednak nie i zajmą się szybciej FP2 z rozbudowanym multiplayerem.
Edytowany: 18 października 2019 23:07

Bidzos
Wpisów: 116
Wysłane: 19 października 2019 07:09:34 przy kursie: 345,50 zł
Utnapisztim napisał(a):
Cytat:
Pieniądze na hojne programy motywacyjne, w których kolejnych edycjach tak się wyspecjalizował zarząd to nasze, akcjonariuszy pieniądze. Płacimy za nie rozrzedzeniem kapitału, które wyniesie w tej edycji bodaj 5,7%.

Niezasłuzona krytyka p.m. Rozrzedzenie 5,7% a wzrost zysków i kursu ponad dwukrotny w okresie od ogłoszenia jego założeń pod koniec stycznia 2017. Nie czuję się z tego powodu pokrzywdzony. Co więcej liczę na powtórkę.

Ja natomiast zgadzam się z kunojem odnośnie skupu, skup zmniejsza FF czyli ogranicza w jakimś stopniu cyrki na kursie. Zadałem to pytanie na forum spółki ale nikt się nie odniósł.
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"

111496
Wpisów: 47
Wysłane: 19 października 2019 21:47:24 przy kursie: 345,50 zł
Cytat:
Ja natomiast zgadzam się z kunojem odnośnie skupu, skup zmniejsza FF czyli ogranicza w jakimś stopniu cyrki na kursie.

Czyli wg. Was łatwiej jest bujać kursem na spółce z 99% FF niż na spółce z 1%FF?

GRAF78
Wpisów: 1 084
Wysłane: 20 października 2019 13:48:58 przy kursie: 345,50 zł
Ja myślę ze najlepiej ściągnąć spółkę z giełdy wtedy nie będzie narzekania że ktoś manipuluje kursem. Pierwszym krokiem do tego powinien być masowy skup akcji na który należy przeznaczyć wszystkie zasoby gotówkoweking

Bidzos
Wysłane: 20 października 2019 16:36:17 przy kursie: 345,50 zł
Nie popadaj w skrajności :)
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Edytowany: 20 października 2019 16:48

Bidzos
Wysłane: 20 października 2019 16:49:38 przy kursie: 345,50 zł
Moze ktoś podrzucić info odnośnie rankingów na PS4 dla COM I FP?

Elemis
Elemis PREMIUM
Wpisów: 205
Wysłane: 20 października 2019 17:40:30 przy kursie: 345,50 zł
Bidzos napisał(a):
Nie popadaj w skrajności :)

Zaźby tam skrajności. Skup akcji własnych mnie pasuje znacznie bardziej niż dywidenda ( o ile mam te dwie opcje do wyboru ), a akcje zdejmijmy z rynku do momentu debiutu P8. A że to będzie jakoś w okolicach Cyberpunka ( w 2077 roku ), to i nerwów ile się zachowa. Ile krwi, potu i łez na forum się nie poleje. A i dziatwa przypuszczam będzie miała pociechę, kiedy już ten 2077 nadejdzie wave

baks
Wpisów: 2 168
Wysłane: 20 października 2019 18:05:04 przy kursie: 345,50 zł
aircanada15 napisał(a):
Porównania z TEN zupełnie bez sensu. Jednak tytułem sprostowania trzeba powiedzieć, że gry mobilne są tanie w produkcji, a większość nakładów idzie na marketing, który musi być stale powstrzymywany.
Także tu baks niepotrzebnie krytykujesz TEN za dywidendę, bo oni generują po prostu znacznie więcej kasy niż potrzebują na prace deweloperskie, reklamy i resztę.

Z tego co czytałem to ktoś z kolegów sugerował, że zamierzają wypłacać (czyli nie jednorazowo) 75% zysków.
Co jeśli źródełko przychodów zacznie wysychać - a kiedyś zacznie.
Słychać także o szybkim wzrosćie kapitalizacji i zysków ....
pytam się zysków z czego ....
z tych pieniędzy które spółka zamiast inwestować wypłaciła Zarządowi ..... i parę groszy reszcie .. ?
Zarząd dojąc spółkę pozbawia ją szybkiego rozwoju. Można dyskutować tylko co lepsze wypłata dywidendy a później posiłkowanie się kredytami czy zachowanie kasy jak 11bit ?
Niektórzy zbyt mocno krytykują 11bit jak widać spółka wrzuciła rok temu wyższy bieg i dość mocno zwiększa zatrudnienie. Sądzę, że rok może zakończyć z ponad 150 osób - co dałoby w tym roku ok 40 zatrudnionych osób .
Szczyt zatrudnienia spodziewam się w 2 połowie przyszłego roku - oczywiście % do całego stanu.
Przyszły rok może oznaczać ok 50 etatów ale da to efekty dopiero po 2022 roku. Stąd nie dziwi mnie ostrożność w generowaniu kosztów zatrudnienia tylko do takiego poziomu jaki jest niezbędny.
Wydaje mi się, że przejadają tam kasę (TSG). Jak tak będzie dalej to albo kredyty albo emisja albo stagnacja przychodów.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

007
007 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 213
Wysłane: 20 października 2019 18:34:01 przy kursie: 345,50 zł
Wszystkim akcjonariuszom mniejszościowym życzę takich programów motywacyjnych w ich spółkach jak ma 11-bit. Cena emisyjna akcji jest zbliżona do ceny giełdowej z czasu ogłoszenia programu, więc z punktu widzenia akcjonariusza mniejszościowego ten program nie kosztuje nic. W zasadzie to mogli w tym czasie skupić te akcje z rynku i zaoferować teraz po tej samej cenie.

Odnośnie porównań do TSGames i Playway to wiele te spółki łączy. Wszystkie trzy udowodniły, że są warte uwagi, wszystkie trzy rynek postrzega jako wzrostowe, dlatego kapitalizacja każdej jest wyższa niż wynikałoby to z aktualnych wyników, a ewentualne potknięcie będzie się wiązało z dynamiczną przeceną.

Co się zaś tyczy wyceny bitów, jest całkiem prawdopodobne, że w okresie 2021-2024 pojawią się 3 tytuły większe od Frostpunka. Jeżeli uda się utrzymać sprzedaż zbliżoną do FP to osiągnięcie kapitalizacji powyżej 1 mld nie powinno być trudne.

Od dawna wiadomo że 11-bit nie potrafi zarządzać finansami. Gdyby wpisali sobie przynajmniej do zakresu działalności kiszenie kapusty to łatwiej by to było zaakceptować. Od sukcesu TWOM mogli spokojnie wypłacać kilka mln dywidendy rocznie bez żadnego wpływu na bieżącą działalność.

rlx
Wpisów: 23
Wysłane: 20 października 2019 19:40:27 przy kursie: 345,50 zł
FP Konsole update

XBOX

US - 22
GB - 14
DE - 4
FR - 16
ES - 12
IT - 13

PS (premiera ostatnie 30 dni)

US - 38
(tylko dla PS4 - 30

COM

XBOX

US - 127
GB - 171
DE - 45
FR - 44
ES - 65
IT - 98

US - 12
(tylko dla PS4 - 10)

Jak dla mnie reko napisane pod zamówienie. Timeline idealny:
10/10 reko
11/10 premiera FP
15/10 premiera COM
17/10 publikacja brak top1 -> panika:)
xx/10 jednak jakoś idzie ta sprzedaż -> euforia:)

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 867
Wysłane: 20 października 2019 20:17:04 przy kursie: 345,50 zł
Baks, napisałem już Ci, że działalność TEN wygląda zupełnie inaczej niż 11Bit ,a ty dalej swoje. Dywidendy nie są wypłacane kosztem inwestycji (chyba, że oczekujesz modelu CIG). Na pewno w ich raportach znajdziesz jakieś wyjaśnienia.

myton
Wpisów: 52
Wysłane: 20 października 2019 20:59:12 przy kursie: 345,50 zł
baks napisał(a):
aircanada15 napisał(a):
Porównania z TEN zupełnie bez sensu. Jednak tytułem sprostowania trzeba powiedzieć, że gry mobilne są tanie w produkcji, a większość nakładów idzie na marketing, który musi być stale powstrzymywany.
Także tu baks niepotrzebnie krytykujesz TEN za dywidendę, bo oni generują po prostu znacznie więcej kasy niż potrzebują na prace deweloperskie, reklamy i resztę.

Z tego co czytałem to ktoś z kolegów sugerował, że zamierzają wypłacać (czyli nie jednorazowo) 75% zysków.
z tych pieniędzy które spółka zamiast inwestować wypłaciła Zarządowi ..... i parę groszy reszcie .. ?
Zarząd dojąc spółkę pozbawia ją szybkiego rozwoju. Można dyskutować tylko co lepsze wypłata dywidendy a później posiłkowanie się kredytami czy zachowanie kasy jak 11bit ?
Niektórzy zbyt mocno krytykują 11bit jak widać spółka wrzuciła rok temu wyższy bieg i dość mocno zwiększa zatrudnienie. Sądzę, że rok może zakończyć z ponad 150 osób - co dałoby w tym roku ok 40 zatrudnionych osób .
Szczyt zatrudnienia spodziewam się w 2 połowie przyszłego roku - oczywiście % do całego stanu.
Przyszły rok może oznaczać ok 50 etatów ale da to efekty dopiero po 2022 roku. Stąd nie dziwi mnie ostrożność w generowaniu kosztów zatrudnienia tylko do takiego poziomu jaki jest niezbędny.
Wydaje mi się, że przejadają tam kasę (TSG). Jak tak będzie dalej to albo kredyty albo emisja albo stagnacja przychodów.

baks - ja jako inwestor nie widzę nic złego z wypłacania dywidendy z zysku. Zysk, jak sama nazwa wskazuje (w dużym uproszczeniu) to przychody minus koszty . Jeżeli marketing i produkcja gier nie jest jakoś strasznie kosztowna to zyski są duże. Ja jako Inwestor biorę też pod uwagę fakt , czy spółka wypłaca dywidendę czy też nie. W przypadku TSG polityka dywidendowa dla mnie miała znaczenie przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej.
W przypadku 11bit od kilku lat poziom gotówki na kontach się zwiększa a nie maleje . Wnioskuję, że mimo dynamicznego rozwoju spółka generuje większą kasę niż potrzebuje do rozwoju .... cieszy mnie fakt rozwoju i wzrost kapitalizacji spółki ale jako długodystansowiec biorę pod uwagę czy spółka ma politykę dywidendową czy też nie. Dla mnie to dodatkowa wiedza na temat przejrzystości biznesu :) Pozdrawiam
Edytowany: 20 października 2019 21:11

baks
Wysłane: 21 października 2019 00:09:00 przy kursie: 345,50 zł
myton napisał(a):

baks - ja jako inwestor nie widzę nic złego z wypłacania dywidendy z zysku. Zysk, jak sama nazwa wskazuje (w dużym uproszczeniu) to przychody minus koszty . Jeżeli marketing i produkcja gier nie jest jakoś strasznie kosztowna to zyski są duże. Ja jako Inwestor biorę też pod uwagę fakt , czy spółka wypłaca dywidendę czy też nie. W przypadku TSG polityka dywidendowa dla mnie miała znaczenie przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej.
W przypadku 11bit od kilku lat poziom gotówki na kontach się zwiększa a nie maleje . Wnioskuję, że mimo dynamicznego rozwoju spółka generuje większą kasę niż potrzebuje do rozwoju .... cieszy mnie fakt rozwoju i wzrost kapitalizacji spółki ale jako długodystansowiec biorę pod uwagę czy spółka ma politykę dywidendową czy też nie. Dla mnie to dodatkowa wiedza na temat przejrzystości biznesu :) Pozdrawiam

Sam jestem zwolennikiem dywidendy i chciałbym aby 11bit wypłacał i nie tylko on - jednak dywidendy są domeną spółek produkcyjnych które mają bazę produkcyjną i stabilne powtarzalne przychody.
W tej branży trzeba mieć spory kapitał aby inwestować w rozwój.
Wypłata większości zysków stoi w całkowitej sprzeczności z szybkim rozwojem - chyba, że ktoś liczy, że każda gra za 1-2mln da 100 krotny zwrot lub więcej.
Nie bez powodu lider branży wypłacić tylko raz symboliczną dywidendę.
Edytowany: 21 października 2019 00:09

darektomczyk
Wpisów: 78
Wysłane: 21 października 2019 07:15:56 przy kursie: 345,50 zł
baks napisał(a):

Czy jest na forum jakiś lekarz? Albo chociaż farmaceuta...

chris_martin
Wpisów: 635
Wysłane: 21 października 2019 07:52:01 przy kursie: 345,50 zł
z rekomendacji trigon; fakty i mity

- przesunięcie terminu debiutu P8 - o jeden kwartał tak mozliwe

- niższa sprzedaż FP vs TWOM - FP po 1,5 roku po premierze sprzedaje się znacząo lepiej niż TWOM

- FP na konsole vs TWOM the little ones - znacząco lepsza sprzedaż to fakt juz po tygodniu - TWOM TLO - nie zaistniał w rankingach. FP Globalnie bardzo wysoko

- jakość FP konsole - rewelacyjne rekomendacji i oceny gry Meta critic: FP 88 vs TWOM TLO 78
Everything you know is wrong.........

myton
Wpisów: 52
Wysłane: 21 października 2019 08:53:16 przy kursie: 345,50 zł
baks napisał(a):

Nie bez powodu lider branży wypłacić tylko raz symboliczną dywidendę.

....ale wypłacił, :) nie znam powodów tego ruchu, nie chodziło pewnie o kasę bo była symboliczna a może o sam fakt , że wypłacanie dywidendy z zysku jest dla Inwestorów ważnym czynnikiem??? i CDRED chciałby do grona takich spółek należeć!?

co do rekomendacji to również jest dla mnie lekko podejrzana :)
Edytowany: 21 października 2019 09:03

Rif
Wpisów: 646
Wysłane: 21 października 2019 09:35:26 przy kursie: 352,00 zł
rlx napisał(a):

US - 12
(tylko dla PS4 - 10)

Mam pytanie. Skąd czerpiesz dane dotyczące PS Store? Nigdzie nie mogę znaleźć CoM na jakiś topach .
Zresztą wraz z Frostpunkiem poza dniem premiery, to obie gry są totalnie niewidoczne na samym sklepie. Przynajmniej u mnie na konsoli i na kompie, gdy przeglądam.

chris_martin
Wpisów: 635
Wysłane: 21 października 2019 09:48:42 przy kursie: 352,00 zł
Na moim xbox mam w top FP

Ps w tak zwanej rekomendacji trigon nie referuje do cen jednostkowych gier:FP jest droższe niż TWom i Com jest droższy niż ML, przy Com z wyższą marża dla 11bitnie uwzględnia też niższej prowizji dla steam do FP
Everything you know is wrong.........

Rif
Wpisów: 646
Wysłane: 21 października 2019 10:15:50 przy kursie: 352,00 zł
Dajcie spokój. Niedomówienia i fałsz bijący z tej rekomendacji był wystarczający. Istnieją lepsze, posiłkujące się twardymi danymi, a nie widzi mi się pana analityka. Można na ich podstawie sprawdzać wraz z kolejnymi raportami jak się sprawy mają i czy spółka sprawdza się w okresie pomiędzy premierą flagowca.
Drobnicę zmasakrowali i nie zdziwię, że będą to powtarzać, tak jak to waliło się w minionym roku.
Tutaj grają pretekstami, a dowolny wystarcza do spadków czy wzrostów. Sęk w tym, że faktycznie spółka nie daje im wielkiego pola do popisu, więc można je sobie wymyślać do woli.

baks
Wysłane: 21 października 2019 11:27:20 przy kursie: 352,00 zł
darektomczyk napisał(a):
.
Czy jest na forum jakiś lekarz? Albo chociaż farmaceuta...

Jak już sprawdzisz to zarekomenduj ... thumbright
a w temacie to może zaznacz w czym masz problem
kopiuj wklej to nawet małpa potrafi
może jakiś merytoryczny komentarz z czym się nie zgadzasz konkretnie
Chyba nie ulega wątpliwości, że jeśli zdecydowaną większość zysków wyda się na inne cele to na duże inwestycje nie ma z czego wydawać.
Pozostaje więc rozwój małymi kroczkami ..... lub stagnacja ... salute
Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost pensji w tej branży to nie wystarczy na rozwój i pozostanie tylko stagnacja - czyli dreptanie w miejscu z małymi projektami licząc, że któryś znów chwyci.
Czy to ma być ten rekin który ma zdystansować 11bit ? raczej może być to gwiazda 1-2 sezonów przy takiej polityce inwestycyjnej.
Gra jeszcze jakiś czas będzie przynosić przychody ale jak długo można na tym bazować. Nawet jeśli stworzą podobną w popularności grę to na 2 grach nie zbudują kilku MLD kapitalizacji.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość