pixelg
DATAWALK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10

DATAWALK [DAT]

AKTUALNY KURS: 55,40 zł (-7,97%) 18-11-2019 17:00
bankrucik
Wpisów: 3 848
Wysłane: 25 września 2019 11:16:20 przy kursie: 48,00 zł
FilipBonn napisał(a):
Wygląda na to że to wszystko i tak jest już w cenie.

w cenie? na razie są memoranda, jak pojawią się przychody w mln dolarów to będziemy dużo wyżej
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

mysiauek
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 172
Wysłane: 25 września 2019 13:15:04 przy kursie: 48,00 zł
Jeżeli pojawi się jedna informacja, że od memorandum, pilota przeszliśmy do następnej fazy to sky is the limit. I podobnie może być w drugą stronę.

BalROCK
Wpisów: 121
Wysłane: 25 września 2019 15:31:59 przy kursie: 48,00 zł
Ja osobiście tego czego najbardziej sie obawiam, to emisji akcji publicznej, w której akcje trafia do takich rąk jak w przypadku PURE. Oczywiście mam świadomość, że sytuacja obu spółek jest inna fundamentalnie (Pure sprzedaje marzenia o sprzedaży, DataWalk własnie je zaczyna realizować), inna byłaby też zapewne skala emisji (pomijam już lock-up), ale .... gorące ręce wszędzie mogą się znaleźć.

Uspokaja mnie w tej kwestii nieco fakt, że na InvestorDay kierownictwo sugerowało, że jeśli dojdzie do emisji to raczej do bardzo ograniczonej grupy osób/funduszy. O emisji nie mówili jako o pewniku, powiedziałbym nawet, że odżegnywali się od takiej opcji - mam nadzieję, że nie pod publiczkę.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wpisów: 136
Wysłane: 27 września 2019 13:32:24 przy kursie: 47,00 zł
Dla ciekawych - zestawienie wszystkich patentów spółki. Tutaj jest dobra wyszukiwarka

patentscope.wipo.int/search/en...

wystarczy wpisać Krystian Piecko, pojawia się 20 zgłoszeń patentowych. Niektóre dotyczą tego samego tematu ale innych regionów świata. Co ważne (pytałem o to na dniu inwestora i rzeczywiście jest to tutaj potwierdzone) w każdym patencie aplikującym jest Datawalk a wcześniej PILAB), co czyni właścicielem praw z patentu spółkę a nie jego twórcę.

Trzeba pamiętać, że zgłoszenia patentowe są publikowane po 18 miesiącach od daty pierwszego zgłoszenia (tzw. daty pierwszeństwa). Przez pierwsze 18 miesięcy są tajne (łącznie z faktem ich istnienia; o ile zgłaszający sam go nie ujawni). Co więcej, jeżeli zostaną wycofane przed upływem 18 miesięcy, to pozostają tajne na zawsze. A wiec nie wszystko widzimy co zostało zgłoszone i warto co kilka m-cy sobie odświeżyć temat.

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 30 września 2019 11:45:59 przy kursie: 50,60 zł
Emisja akcji na rzecz inwestorów instytucjonalnych
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Ta emisja, przynajmniej dla mnie, była przede wszystkim kwestią wiarygodności zarządu, który był bardzo pewien możliwości jej przeprowadzenia wśród inwestorów instytucjonalnych. I rzeczywiście, mamy raport. Umowy będą zawierane do 4.10. a więc po ich podpisaniu powinien pojawić się kolejny raport końcowy z całej emisji. Ale z grubsza licząc 327 tys. po 46 zł (wg. mnie to cena godziwa na dzisiaj) to ok. 15 mln zł, co pozwoli spółce odetchnąć i realizować spokojnie swój harmonogram

BalROCK
Wpisów: 121
Wysłane: 30 września 2019 13:11:36 przy kursie: 50,60 zł
Mam dwa pytania

1/ jak oceniacie raport? Przychody porównywalne jak w II kw 2019 (liczyłem szczerze powiedziawszy na przyrost w tej pozycji)

2/ Czy doczytaliście się co do lock-upu tych akcji dla instytucjonalnych ?

bankrucik
Wysłane: 30 września 2019 15:56:50 przy kursie: 50,60 zł
tomasz321 napisał(a):
Emisja akcji na rzecz inwestorów instytucjonalnych

Ta emisja, przynajmniej dla mnie, była przede wszystkim kwestią wiarygodności zarządu, który był bardzo pewien możliwości jej przeprowadzenia wśród inwestorów instytucjonalnych. I rzeczywiście, mamy raport. Umowy będą zawierane do 4.10. a więc po ich podpisaniu powinien pojawić się kolejny raport końcowy z całej emisji. Ale z grubsza licząc 327 tys. po 46 zł (wg. mnie to cena godziwa na dzisiaj) to ok. 15 mln zł, co pozwoli spółce odetchnąć i realizować spokojnie swój harmonogram

rynek spodziewał się większej emisji po niższej cenie a tu taka pozytywna niespodzianka, mała emisja i po wysokiej ceniethumbright

Edytowany: 30 września 2019 15:57

bankrucik
Wysłane: 30 września 2019 21:28:59 przy kursie: 50,60 zł
i jest umowa na komercyjne wykorzystanie, dobre newsy sypią się jak z rękawathumbright

została zawarta umowa pomiędzy Emitentem i towarzystwem ubezpieczeniowym z siedzibą w Warszawie ("Klient") której celem jest uregulowanie zakresu i warunków realizacji pierwszego etapu komercyjnej współpracy

Edytowany: 30 września 2019 21:29

mrJackson
Wpisów: 255
Wysłane: 30 września 2019 22:14:06 przy kursie: 50,60 zł
No i jeszcze jeden - też z towarzystwem ubezpieczeniowym tym razem poprzez partnera z Czech

Cytat:

Zarząd DataWalk S.A. z siedzibą we Wrocławiu (“Spółka”, “Emitent”), informuje, że w dniu dzisiejszym została zawarta umowa pomiędzy Emitentem i Corpus Solutions a.s. z siedzibą w Pradze, Czechy („Partner”), której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej („Projekt”) oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk w towarzystwie ubezpieczeniowym Kooperativa s.a. Vienna Insurance Group z siedzibą w Pradze, Czechy (“Klient”) w zakresie związanym z przeciwdziałaniem nadużyciom ubezpieczenio

bankrucik
Wysłane: 30 września 2019 22:27:07 przy kursie: 50,60 zł
a mi się marzy, że ten program DATAWALK w końcu ktos wykorzysta w polskiej służbie zdrowia i obrocie lekami... to by się działoWhistle Whistle

bankrucik
Wysłane: 10 października 2019 16:30:02 przy kursie: 54,00 zł
Gdybyśmy zrezygnowali teraz z rozbudowy zespołów sprzedażowych to moglibyśmy w przyszłym roku powalczyć o rentowność na poziomie całego biznesu, biorąc pod uwagę te kontrakty, które widzimy na horyzoncie" - powiedział Prezes

mocna zapowiedźWhistle
kasa z emisji pójdzie na sprzedaż
strefainwestorow.pl/wiadomosci...

Edytowany: 10 października 2019 16:38

Analityk Fundamentalny
Wpisów: 331
Wysłane: 11 października 2019 12:12:45 przy kursie: 53,60 zł
Gra o pełną stawkę - omówienie sprawozdania finansowego DataWalk po 2 kw. 2019 r.

DataWalk (wcześniej Pilab) to spółka, która swoją historię z giełda rozpoczęła od debiutu na NewConnect w 2012 roku. Na debiut na rynku głównym przyszło nam poczekać do lutego tego roku. Podstawowym obszarem działalności spółki jest autorskie oprogramowanie do analizy sieci powiązań między olbrzymimi zestawami danych (platforma analityczna). Takie oprogramowanie może znajdować zastosowanie np. przy wykrywaniu oszustw, praniu brudnych pieniędzy, identyfikacji nadużyć w procesach zakupowych, wyłudzania nienależnych ubezpieczeń, etc.

Spółka na początku września bieżącego roku zorganizowała Dzień Inwestora, na którym przedstawiła swoją strategię, produkt oraz kluczowe osoby odpowiedzialne za istotne segmenty tej grupy kapitałowej. Niewątpliwie trzeba poczytać to jako plus i przyjąć z zadowoleniem podejście zarządu w stosunku do inwestorów. W połowie 2015 roku kapitalizacja spółki wynosiła około 160 mln zł by rok później spaść do poziomu 50 mln zł. W kolejnych 3 latach do połowy 2019 roku wycena wahała się w okolicy 80-120 mln zł. Natomiast od dwóch miesięcy mamy rajd św. Mikołaja na tej spółce i wzrost kapitalizacji z 130 mln zł do 220 mln zł, czyli DataWalk osiągnęła nowe szczyty (ATH). Zobaczmy zatem wyniki pierwszego półrocza, a przede wszystkim perspektywy stojące przed spółką.

Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 10-10-2020 12:12:45.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 35717)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.
Edytowany: 11 października 2019 13:26

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 11 października 2019 15:20:11 przy kursie: 53,60 zł
bankrucik napisał(a):

"mocna zapowiedźWhistle
kasa z emisji pójdzie na sprzedaż"

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa na dniach otwartych. Zresztą dla mnie to też jedyna droga aby próbować stać się spółka globalną.
Edytowany: 11 października 2019 16:22

bankrucik
Wysłane: 15 października 2019 18:43:34 przy kursie: 54,60 zł
emisja zakończona
www.bankier.pl/wiadomosc/DATAW...

a tutaj pojechali z tytułemd'oh! d'oh! Pray Pray
www.pb.pl/datawalk-przezywa-ma...

bankrucik
Wysłane: 16 października 2019 22:57:58 przy kursie: 58,00 zł
datawalk.com/2019/10/16/anders...

tomasz321
tomasz321 PREMIUM
Wysłane: 21 października 2019 08:20:24 przy kursie: 62,00 zł
Jak wskazał wyżej bankrucik kolejne wdrożenie, tym razem w Departamencie Policji w Anderson. Co ciekawe do tej pory technologia była wykorzystywana przez bardzo wyspecjalizowane jednostki, powołane np. do walki z gangami czy przemytem narkotyków, obecnie również Policja. A więc otwierają się kolejne ścieżki sprzedażowe.

Ale najciekawsze moim zdaniem jest tutaj, jeśli taka osoba poleca produkt Datawalk, to chyba wątpliwości na temat jego użyteczności powinny zupełnie wygasnąć.

„Miałam okazję zapoznać się z naprawdę wieloma dostawcami i produktami” - mówi dr Shelagh Dorn z wydziału analiz w Departamencie Policji Anderson, która pełni również funkcję prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Analityków Organów Ścigania (IALEIA). „Technologia, produkt i ludzie związani z DataWalk zapewniają nam niesamowite możliwości analityczne i pełen wgląd w nasze dane. Nie możemy się doczekać pracy na tym systemie”

“Jesteśmy na etapie zdobywania referencji na rynku amerykańskim i z tej perspektywy współpraca z Departamentem Policji w Anderson ma dla nas szczególne znaczenie. Nie mogę wyobrazić sobie lepszej rekomendacji dla innych jednostek Policji niż pozytywna opinia szefowej International Association of Law Enforcement Intelligence Analysts” – mówi Paweł Wieczyński, prezes DataWalk SA.

I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić.

bankrucik
Wysłane: 21 października 2019 20:34:40 przy kursie: 60,20 zł
po wypowiedziach ( tej i innych) dotyczących produktu to ja już jestem dużo spokojniejszy o produkt. teraz pozostaje spokojnie czekać kiedy sprzedaż odpaliWhistle Whistle

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 650
Wysłane: 24 października 2019 09:14:44 przy kursie: 59,80 zł
DATAWALK - analiza techniczna na życzenie

Notowania spółki DATAWALK dotarły w okolice historycznego szczytu sprzed lat. Strefę oporu stanowi górny cień ówczesnej tygodniowej świecy - zaznaczyłem ją na czerwono. Zatem, chociażby z tego względu należy liczyć się z korektą lub przynajmniej konsolidacją. Szczególnie, że linia ADX wymknęła się z objęć kierunkowych a w przeszłości taki układ zwiastował lokalne przesilenie. Na dodatek linia wzrostów jest zbyt stroma i nie do utrzymania w dłuższym okresie.
Poziomy wsparć zaznaczyłem na osi wartości. Wyznaczać poziom docelowy w przypadku kontynuacji wzrostów jest zdecydowanie za wcześnie.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

bankrucik
Wysłane: 29 października 2019 22:01:23 przy kursie: 57,40 zł
i kolejni ciekawi kontrahenci, zatrudnieni amerykanie nie próżnują thumbright średnio tydzień komunikat

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Edytowany: 29 października 2019 22:02

bankrucik
Wysłane: 4 listopada 2019 10:52:02 przy kursie: 61,00 zł
jak już Datawalk zacznie zarabiaćthumbright
to może zaoszczędzić
strefainwestorow.pl/artykuly/g...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10