pixelg
THEDUST - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

THEDUST [THD]

AKTUALNY KURS: 17,90 zł (+5,29%) 14-05-2021 16:40
remix1977
0
Wpisów: 425
Wysłane: 25 października 2019 14:25:42 przy kursie: 8,82 zł
sargon25 napisał(a):
Kolumb i jemu podobni odniesli sukces bo widzieli złoto,zaślepialaich rządza odkrycia zlotych miast i podbili cala Ameryke Południowa i Srodkową...pomniejsze problmyktóre mogly wystapic po drodze nie miały znaczenia bo widzieli "złoto",nie ważne że na statku były szczury, zaloga umierała, że choroby, indianie , dzikie zwierzeta,cel był jasny-złoto . Wy widzicie tylko problemy po drodze albo tylko tak piszecie "paląc Jana".

Życzę Ci, abyś został Kolumbem. Za Wikipedia:
Najbardziej znanym Europejczykiem czasów nowożytnych, który udał się na zachód w poszukiwaniu drogi do Azji jest Krzysztof Kolumb. Przed nim miało miejsce wiele nieudanych wypraw na przestrzeni paru wieków.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 302
Wysłane: 25 października 2019 17:06:40 przy kursie: 8,82 zł
Cytat:
Wy widzicie tylko problemy po drodze albo tylko tak piszecie "paląc Jana".

Skoro Kolega tak radośnie konfabuluje na temat swoich rozmówców, to ja też sobie pozwolę zgadywać, że pewnie w życiu Kolegi jeszcze żadna łajba nie poszła, że się tak wyrażę, belly up. Cierpliwości...

sargon25
0
Wpisów: 78
Wysłane: 25 października 2019 20:20:16 przy kursie: 8,82 zł
Cytat:
Skoro Kolega tak radośnie konfabuluje na temat swoich rozmówców, to ja też sobie pozwolę zgadywać, że pewnie w życiu Kolegi jeszcze żadna łajba nie poszła, że się tak wyrażę, belly up. Cierpliwości...

Oj Kolego rafsty nie jest ze mną tak źle jak myslisz, oj mialem 2 naprawde poważne wtopy, cóż..trzeba było sie z tym pogodzić i naprawdę nie pragnę ich wiecej ale jeśli będziemy chcieli miec pewność inwestycji to pozostaje lokata bankowa.

remix1977...jesli nie rozumiesz prostej przenośni ktorej uzylem to drąż temat nadal w Wikipedii, 7 lat nie masz, ja Ci nie bedę tlumaczył kazdego słowai kazdego uzytego porównania. Co wy byscie zrobili bez wiki swoja drogą...

Rif ...po co Ty inwestujesz na giełdzie,dlaczego jestes inwestorem i ryzykujesz swoje ciężko zarobione pieniadze (tak mniemam, bo moje sa ciezko zarobione)...żeby zarabiac, pomnażać je czy rozwodzic sie nad faktem czy wzrost Farm51 ma uzasadnienie w fundamentach czy to tylko spekulacyjne pompowanie kursu. Zawsze bylem przekonany, że jeśli spółka zatrudnia realnych ludzi, ma realna siedzibe,realne produkty ,plany itd to nie jest wydmuszka,wiec mozna sobie zalozyc jakis cel zysku,ktory chce sie osiagnąc i gdy cena wzrośnie to realizujesz zysk a jesli spadnie to strate i wychodzisz. Jedni czekaja na 300% inni 30%, jedni akceptują mniejsza inni wiekszą stratę. Jeśli jakaś spolka daje perspektywy zarobku, nie jest fata morgana,istnieje fizycznie, ma perspektywę wydania dobrej gry,zamiarza zwiekszyć istotnie zatrudnienie, podpisuje szereg umow a to z autorem ksiązki na podstawie której beda robic gre a to z inwestorami,ktorzy maja finansowac produkcję to gezie tu masz wydmuszkę? Na takiej podstawie to polowa firm gamedevu jest wydmuszkami bo zatrudniaja 10 osob czyli mniej niz 1 stacja Orlenu w Polsce...jedna nieznana nikomu,zapomniana czesto postawiona na jakims wygwizdowie stacja..a jednak te firmy sa na giełdzie,robia gry i odnosza sekcesy ,malo tego ich szumnie nazywane "zespoły" maja raptem 3-4osoby...i robią niezłe gry. Czy to wydmuszki...Co robisz na forum firmy, ktoranie ma żadnych fundamentow...ciekawość,nuda w domu? Czy kolejny z Ciebie altruista z ogromnym poziomem empatii dla takich jak ja i ostrzegasz wszystkich takich naiwniakow (jak ja) żebysmy nie stracili tu swoich pieniedzy ? Dzięki,doceniam to,spoko z Ciebie czlowiek ale jesli strace to najwyzej wezme 2 miesiące bezpłatnego i pojade na ogorki do Niemiec,odrobię hello1 thumbright thumbright Tyle w zyciu straciłem, jeszcze więcej nie zarobiłem a moglem że dam sobie radę, ale ewentualna nagroda moze bedzie warta tego ryzyka. Na CDR mam ponad 600% ,zadnych kołek nie robie,wiec raczej spekulantem nie mozna mnie nazwać,na innych społkach jestem na minusie,jak chyba każdy z nas ...Think Nikogo nie naklaniam, nikogo nie namawiam, do kupna czy sprzedazy akcji The Dust ( jakichkolwiek innych spółek), jesteśmy dorośli, każdy ma rozum i sam podejmuje decyzje (za zachowujmy się jak frankowicze, których siłą zmuszano do CHFjoker ) nie wiem skad ty to wyczytaleś, a juz na poklasku z Waszej czy kogokolwiek strony to zalezy mi najbardziej na swiecie haha Co mialby mi dac ten poklask? Może Ty wypowiadasz sie na tym forum, żeby wskoczyc na jakis poziom i mieć status guru..spoko, skoro Cie to kreci, nie oceniam. Na poklasku ludzi na forum bankier.pl czy stockwatch pisząc to co pisze nie moge liczyc i jestem tego swiadomy, od poklasku są tu inni, ja bedę szczęśliwy jesli zarobie za 3 lata na akcjach T Dust.No i na koniec- nie jestem szalony, nie inwestuje całego kapitału w spolke typu The Dust :)
Janusz giełdy :)...bywa i tak
Edytowany: 25 października 2019 20:28

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Wysłane: 26 października 2019 07:17:38 przy kursie: 8,82 zł
Z tego, co piszesz, wygląda mi, że jednak wiesz, co robisz. Zatem, jeśli wiesz, to zwracam honor.
Za to tekst: "Widzę złoto" - jest super! :))

sargon25
0
Wysłane: 26 października 2019 14:39:45 przy kursie: 8,82 zł
Ryzykuję hello1 Angel
Kolejny juz raz sie naraże, ale wydaje mi sie, że branża gamedevw Polsce jest dosyć specyficzna w tym pozytywnym znaczeniu i nie trzeba mieć ogromnej wiedzy, zaliczać kolejnych kursy za kilkanaście tysięcy pln, znać większość zagrań, byc dobrym w analizie technicznej , fundamentalnej (wiedziec co to w ogole jest...) itd no chyba, ze jest sie spekulantem, obraca się tym kapitałem,dokonuje wiele transakcji w miesiacu...Jeśli jest sie takim planktonem jak ja, ma sie do zainwestowania pakiety ekstra gotówki po kilkanaście tysi na czas roku, dwóch,trzech, bez cisnienia że jest mi ona niezbedna do życia,to chyba można zarobic na wiekszości spolek z tej branzy,poza kilkoma wyjątkami oczywiscie w dłuzszej perspektywie czasu. Chyba nawet te najbardziej wyśmiewane i które zawiodły zaufanie inwestorów, również przed kolejnymi premierami pozwolą zarobić...wystarczy kilka newsów o planach na grę, jakis material video i i nawet Jujubee czy CIG w tydzien czy dwa rosnie o 100, 200%...i chyba nie ma sensu sie na to obrażać tylko trzebaby korzystać. No chyba,że inwestujecie tak duże kwoty,że nie mozecie sie podlaczyc pod trend tylko go tworzycie...ja niestety nie dysponuje takimi Sick

Ok juz wiecej nie pisze,niech teraz fachowcy wypowiadaja sie nt tych wszystkich zawiłości dot. T Dust , bardzo chetnie poszerzam swoja wiedzę od madrzejszych od siebie.

Hm ciekawe kto ma racje, za 2 lata sie przekonamy salute

mindek
0
Wpisów: 1 107
Wysłane: 29 października 2019 10:28:02 przy kursie: 8,60 zł
Dwa lata powiadasz, niech będzie.

Na moje spółka przy kapitałach własnych 2mln jedna pomyłka przy takich kosztach i spółki nie ma.

Moda na gamdev powoli mija, coraz większe rozczarowanie, szczególnie mniejszymi spółkami, które wchodziły na rynek, brały kasę i później rozmieniały na drobne kapitał nowych inwestorów. Źródło to pewnie będzie wygasać. Dlatego przy takich przychodach, kosztach łatwo wpaść pod wodę.

Gdyby nie to, że państwo pakuje kasę z podatków w tę branżę upadłości już by się rozpędzały. Akcjonariusz the dusta czyli tbull, papier na dnie po nieudanej emisji akcji i w moikm przekonaniu żyje tylko dzięki dotacjom.

Radzę ostrożność. Zobaczymy za dwa lata gdzie będzie the dust. zmykam stąd.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Wysłane: 29 października 2019 16:08:03 przy kursie: 8,60 zł
Cytat:
Kolejny juz raz sie naraże, ale wydaje mi sie, że branża gamedevw Polsce jest dosyć specyficzna w tym pozytywnym znaczeniu

To jest opinia. Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się.
Ale metoda jako taka podoba mi się. Chociaż oczywiście nie każdemu będzie odpowiadać.

rubik
rubik PREMIUM
17
Wpisów: 537
Wysłane: 6 lipca 2020 13:38:53 przy kursie: 14,65 zł

Bieżąca kapitalizacja THE DUST wynosi niespełna 23kk PLN i jest jedną z najniższych kapitalizacji spółki sektora gamedev na rynku.

Porównanie kapitalizacji - dane z 3 lipca
DRAGEUS___ 16,53
MOONLIT____ 22,50
THEDUST____ 22,85
JUJUBEE____ 25,79
ARTGAMES__ 27,23
REDDEV_____ 29,79
CANNABIS___ 30,34
7LEVELS____ 35,18
DDISTANCE__ 35,93
NGGAMES___ 37,95
ECCGAMES__ 45,88

Czy zdaniem znawców gamedev - THE DUST ma rzeczywiście jedne z najniższych "szans na sukces" w sektorze?

Czy na tej spółce są jakieś dodatkowe czynniki ryzyka, które rzutują na taką wycenę?

W obszarze 14-16 zł jest bardzo duża podaż (kurs już trzykrotnie próbował pokonać tą strefę) - dodatkowo do obrotu zostały dopuszczone akcje obejmowane po 8 zł (225k sztuk).

Scarry
170
Wpisów: 4 889
Wysłane: 6 lipca 2020 13:43:18 przy kursie: 14,65 zł
trzeba poczekać na jakiekolwiek realne efekty pracy przy książkach Piekary albo chociaż na ten Hotel Renovator (choć te symulatorki to taki kwiatek do garnituru przy Inkwizytorze). Na obietnicach wyżej już chyba nie zajadą.

Podobno THD odgrażał się że pokaże już coś z gry "Ja Inkwizytor" w drugiej połowie tego roku. Czekamy.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

rubik
rubik PREMIUM
17
Wysłane: 6 lipca 2020 14:05:20 przy kursie: 14,65 zł

Obserwuję wszystkie spółki gamedev mając je posortowane wg. kapitalizacji - w ostatnich miesiącach/tygodniach występują regularnie spółki które podwajają swoją kapitalizację bez wyraźnej przyczyny (lub inaczej - nie potrafię jej zidentyfikować).

Zastanawiam się czy pomniejsze produkcje THE DUST takie jak Hotel Renovator zwrócą uwagę "gorącego kapitału" na spółkę czy też dopiero będą to materiały z Inkwizytor'a.

Scarry
170
Wysłane: 6 lipca 2020 15:48:15 przy kursie: 14,65 zł
wg mnie po trailerze Ja Inkwizytor, jak się przyłożą, to tu będzie dosłownie skokowy wzrost pod potencjał sprzedaży gry. Czekamy cierpliwie ;)

ps.
oczywiście chyba że go schrzanią, ale tematyka takiej dark-religion-fantasy wydaje mi się że może świetnie trafić w gusty graczy.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.

rubik
rubik PREMIUM
17
Wysłane: 6 lipca 2020 16:15:57 przy kursie: 14,65 zł

Czy są jakieś wiadomości ze strony Jacka Piekary/spółki w mediach społecznościowych jak przebiegają prace nad Inkwizytor - kiedy pojawi się jakiś materiał na bazie którego spółka będzie mogła zacząć budować hype na grę?

Czy w tym roku THE DUST jest w stanie wydać jakąś pomniejszą grę?

Strefa podaży (oporu) rozciąga się aż do 16 zł - potrzeba sporego kapitału aby kurs się przebił.

sargon25
0
Wysłane: 6 lipca 2020 16:52:21 przy kursie: 14,65 zł
Moim zdaniem,jako "inwestora intuicyjnego" trzeba czekac na materiały z Inkwizytora,tak ja napisal Scarry po takich materiałach będzie wystrzal kursu i jestem tego niemal pewien. To jest troche spółka 1 gry, bo poza Inkwizytorem reszta sie nie liczy póki co, zreszta te symulatory sa słabe,tematy oklepane,troche zgrane, nic odkrywczego więc nie ma pod co rosnąć. Wszedlem kiedys w TDS i obawiam sie sprzedać,bo w każdej chwili moga mnie zaskoczyć jakimś materialem z Inkwizytora a wówczas kupowac może byc za późno...angry3

ramirez1
ramirez1 PREMIUM
7
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 269
Wysłane: 6 lipca 2020 19:41:39 przy kursie: 14,65 zł
rubik napisał(a):

Obserwuję wszystkie spółki gamedev mając je posortowane wg. kapitalizacji - w ostatnich miesiącach/tygodniach występują regularnie spółki które podwajają swoją kapitalizację bez wyraźnej przyczyny (lub inaczej - nie potrafię jej zidentyfikować).

Zastanawiam się czy pomniejsze produkcje THE DUST takie jak Hotel Renovator zwrócą uwagę "gorącego kapitału" na spółkę czy też dopiero będą to materiały z Inkwizytor'a.

Też zwróciłem uwagę na ten fenomen, myślę że jest to efekt kapitału spekulacyjnego któremu łatwo jest rozbujać firmy o małej kapitalizacji, a gamedev akurat daje paliwo- częste info - więc czemu nie spróbować - było DDi ARTGAMES REDDEV itp. wszystko firmy bez jakichkolwiek osiągnięć , kisiłem je tygodniami i nic, aż tu nagle...

ramirez1
ramirez1 PREMIUM
7
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 269
Wysłane: 6 lipca 2020 19:45:52 przy kursie: 14,65 zł
rubik napisał(a):

Bieżąca kapitalizacja THE DUST wynosi niespełna 23kk PLN i jest jedną z najniższych kapitalizacji spółki sektora gamedev na rynku.

Porównanie kapitalizacji - dane z 3 lipca
DRAGEUS___ 16,53
MOONLIT____ 22,50
THEDUST____ 22,85
JUJUBEE____ 25,79
ARTGAMES__ 27,23
REDDEV_____ 29,79
CANNABIS___ 30,34
7LEVELS____ 35,18
DDISTANCE__ 35,93
NGGAMES___ 37,95
ECCGAMES__ 45,88

Czy zdaniem znawców gamedev - THE DUST ma rzeczywiście jedne z najniższych "szans na sukces" w sektorze?

Czy na tej spółce są jakieś dodatkowe czynniki ryzyka, które rzutują na taką wycenę?

W obszarze 14-16 zł jest bardzo duża podaż (kurs już trzykrotnie próbował pokonać tą strefę) - dodatkowo do obrotu zostały dopuszczone akcje obejmowane po 8 zł (225k sztuk).

Do Twojej listy dopisałbym jeszcze
DIGITAL, PREMIUM FUND (choć to dopiero zalążki firm)
PUNKPIRAT
HGAMES
PBGAMES

rubik
rubik PREMIUM
17
Wysłane: 7 lipca 2020 10:35:53 przy kursie: 15,70 zł

Kurs THE DUST zrobił podejście pod opór (15-16 zł) i trwa wyczekiwanie czy próba nr. 3 zakończy się powodzeniem - zdecyduje kapitał spekulacyjny

Co się dzieje z kursem, gdy szczyt zostanie przebity można aktualnie zobaczyć na np. QubicGames ;)

Scarry
170
Wysłane: 7 lipca 2020 13:37:04 przy kursie: 15,70 zł
no tak ale to wszystko spekulacja, spoko jak kurs będzie 2 razy wyżej, ale inwestorów długoterminowych takie małe zyski nie interesują.

Gra jeśli będzie miała potencjał na realny światowy sukces natychmiast wyniesie spółkę na pozycję startową 150-250+ mln, czyli wtedy mamy nawet x10, na której inwestorzy bedą oczekiwać już potwierdzenia twardego realnego sukcesu lub jego braku.

bardzo dużo będzie zależało od materiałów jakie ujawnią w tym roku.

A symulatorki to taki dodatek, jak się zwrócą i bedą dawać im zysk netto, to spoko, zawsze jakaś tam kasa.
Edytowany: 7 lipca 2020 13:43

rubik
rubik PREMIUM
17
Wysłane: 7 lipca 2020 13:55:39 przy kursie: 15,70 zł
Zgadzam się, że przy odpowiednio przeprowadzonej promocji Inkwizytor jeszcze przed premierą gry THE DUST może być wyceniany na 150-200kk - wszystko zależy od stopnia "rozbudzenia" oczekiwań i ogólnego "sentymentu" rynku do gamedev w czasie poprzedzającym premierę.

Póki co fenomen gamedev trwa w najlepsze - szaleństwo? może tak - ale skoro taki jest rynek to czemu tego nie wykorzystać?

Edytowany: 7 lipca 2020 14:11

Scarry
170
Wysłane: 8 lipca 2020 09:24:39 przy kursie: 18,45 zł
wygląda na to że The Dust uległ chorobie niecierpliwości inwestorów (+21% w momencie pisania), którzy nie chcą poczekać na trailer/materiały przedpremierowe Inkwizytora, tylko już zajmują pozycję pod informacje z gry. ...

w sumie takie czasy że nikt nie chce przeoczyć potencjalnej następnej "rakiety" gamingowej.
Edytowany: 8 lipca 2020 09:25

rubik
rubik PREMIUM
17
Wysłane: 8 lipca 2020 11:50:29 przy kursie: 18,45 zł

gamedev rządzi się swoimi prawami - premia za sukces jest gigantyczna, zwłaszcza, gdy kapitalizacja wyjściowa jest niska (niespełna 30kk na The Dust).

Inkwizytor to flagowiec z poważnym (jak na początkującą spółkę) budżetem i produkcją trwającą kilka lat - do tego dochodzą symulatory "dodatki" - ale i taka gra "z niewiadomych" przyczyn może "chwycić" :)

Każdy materiał z Inkwizytora będzie rozbudzał oczekiwania a te będą przekładały się na kurs.

Sytuacja techniczna kursu zaczyna być bardzo czytelna nawet dla laika thumbright

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11