pixelg
DINOPL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

DINOPL [DNP]

AKTUALNY KURS: 138,70 zł (-0,29%) 18-11-2019 09:41
lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 711
Wysłane: 8 listopada 2019 13:52:21 przy kursie: 141,60 zł
Ja bym zwrócił uwagę przede wszystkim na znaczny wzrost zobowiązań długoterminowych (o 300 mln zł), a także na wypływ środków pieniężnych z działalności inwestycyjnej (2x wpływów z działalności operacyjnej). Negatywny cash flow trwa już jakiś czas, i będzie musiał zostać sfinansowany. Może dokładna analiza sprawozdania więcej ujawni, ale odnoszę wrażenie, że firma rozwija się na "pożyczonym czasie" i musi na to zareagować (obligacje??, bo emisja przy takich cenach musi załamać notowania). Przez pożyczony czas rozumiem pewnego rodzaju ucieczkę do przodu, a więc otwieranie nowych lokalizacji wykorzystując środki operacyjne z bieżącej działalności. Spowolnienie rynku może doprowadzić do gwałtownego zahamowania rozwoju i kłopotów z płynnością. To moje bardzo ogólne stwierdzenie i mam nadzieję, że dokładna analiza sprawozdania przez @AF rozwieje moje wątpliwości. Szczególnie interesuje mnie wzajemne dopasowanie strumieni finansowych w czasie w nadchodzących 4-8 kwartałach.

Informuję, że jestem zaangażowany w akcje, dla których oferowane są kontrakty, oraz w kontrakty na takie akcje. Pomimo zachowania staranności, moje wypowiedzi dotyczące tych walorów mogą nie być neutralne.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 5 648
Wysłane: 12 listopada 2019 09:18:40 przy kursie: 146,70 zł
DINOPL - analiza techniczna na życzenie

Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 03-12-2019 9:18:40.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 873)

Analityk Fundamentalny
Wpisów: 331
Wysłane: 12 listopada 2019 18:48:47 przy kursie: 146,70 zł
Przystanek na stacji LFL - omówienie sprawozdania finansowego GK Dino Polska po 3 kw. 2019 r.

Spółka zaraportowała bardzo dobre wyniki III kwartału bieżącego roku. Sprzedaż wzrosła o 31,0 proc. r/r, natomiast zysk operacyjny oraz zysk netto rosły w tempie szybszym od sprzedaży o ok. 2 p.p. Również wzrost sprzedaży w sklepach porównywalnych (LFL) był dwucyfrowy i wyniósł w analizowanym kwartale 12,0 proc. oraz 11,4 proc. narastająca w ciągu 9 miesięcy 2019 roku. Po ogłoszeniu rezultatów oraz konferencji wynikowej akcje spółki zanotowały ponad 10 procentowy spadek przy ultra wysokim wolumenie. W poniższej analizie zastanowię się czy to już prawdopodobny koniec trendu wzrostowego na akcjach Dino, czy też jednak to tylko przystanek/korekta w wspinaniu się na kolejne szczyty.

Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 11-11-2020 18:48:47.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 35181)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6