pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

leonek7
Dołączył: 2018-06-10
Wpisów: 453
Wysłane: 7 listopada 2019 20:22:04
po_prostu_nikt napisał(a):
A to ciekawe Marcin Tokarek powołany od 05.07.2018 zarobił za 6 miesięcy 2018 r 770 tys. zł.
Nie wiedziałem, że w GetBacku jest aż tak dobrze żeby płacić po 770 tys/6 m-cy = 128,33 tys/msc.
To się nazywa Biancjum.
A wszystko pod czujnym okiem służb.MAFIA TRZYMA SIĘ DOBRZE !!!!

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 648
Wysłane: 7 listopada 2019 20:26:50
Akurat wysokie pensje zarządu są uzasadnione, wszak nikt nie pójdzie sprzątać ten syf za 20K miesięcznie. Gorzej, że są takie rozbieżności w raportach.

poszkodowany
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 145
Wysłane: 7 listopada 2019 20:36:52
Jednostkowe sprawozdanie GetBack (zaudytowane), str 91
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...
Wykaz osób odpowiedzialnych za sytuację - do ukarania i konfiskaty nieuzasadnionych wynagrodzeń.
Ma ktoś wątpliwości?
Zapraszam do dyskusji.


poszkodowany
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 145
Wysłane: 7 listopada 2019 20:40:15
krewa napisał(a):
Akurat wysokie pensje zarządu są uzasadnione, wszak nikt nie pójdzie sprzątać ten syf za 20K miesięcznie. Gorzej, że są takie rozbieżności w raportach.


Chyba żartujesz za 20kPLN i zero odpowiedzialności to masz cały naród ochotników. Nie wierzysz to podziwiaj Radzia pracującego "społecznie" dla dobra Obligatariuszy.
Oj krewa, krewa. Co też "im się należało"???

_olo_
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 389
Wysłane: 7 listopada 2019 20:43:47
AsGBK napisał(a):
Wstępne jednostkowe sprawozdanie GetBack (niezaudytowane), str 62
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Wynagrodzenie Zarządu wypłacone za 2018 rok:
Przemysław Dąbrowski 313 tys zł
Magdalena Nawłoka 297 tys zł
Marcin Tokarek 270 tys zł


Jednostkowe sprawozdanie GetBack (zaudytowane), str 84
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Wynagrodzenie Zarządu wypłacone za 2018 rok:
Przemysław Dąbrowski 563 tys zł
Magdalena Nawłoka 547 tys zł
Marcin Tokarek 770 tys zł

Te sprawozdania są robione w innej dacie i może jak dostali pieniądze ze sprzedaży pakietów to im wypłacili zaległe pobory stąd ta różnica, na zasadzie co innego należne wynagrodzenie a co innego wypłacone (na końcu powinno być zbieżne).
Edytowany: 7 listopada 2019 20:48

Visit68
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 120
Wysłane: 8 listopada 2019 18:29:42
Rada Wierzycieli za obniżka wynagrodzeń u dłużnika
kaczmarekskonieczna.pl/wp-cont...

Visit68
Dołączył: 2018-11-23
Wpisów: 120
Wysłane: 13 listopada 2019 12:09:22
Dla przypomnienia zdanie Przewodniczącego Rady Nadzorczej i Rady Wierzycieli ws nie przeprowadzania konwersji wierzytelności obligacyjnych na akcje dłużnika . Osoba wybrana Waszymi głosami do Rady

kaczmarekskonieczna.pl/wp-cont...

muaddib77
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 103
Wysłane: 18 listopada 2019 08:51:47
Witam, dziś w prasie jest o kontrolach KAS u niektórych obligatariuszy np zasiadających w RW, czy kontrolowani mogą się wypowiedzieć przynajmniej w takim zakresie aby nie złamać tajemnicy?

_olo_
Dołączył: 2014-05-08
Wpisów: 389
Wysłane: 18 listopada 2019 09:43:45
Z tego artykułu
Cytat:
Z naszej wiedzy wynika, że KAS wystąpił do GetBacku z prośbą o przesłanie danych obligatariuszy, którzy nabyli obligacje spółki w emisjach prywatnych
(...)
Ponadto GetBack miał wskazać, czy dany nabywca obligacji jest podmiotem poszkodowanym.
(...)
Urząd skarbowy poprosił GetBack o wyjaśnienie, co było powodem wyemitowania obligacji z oprocentowaniem powyżej 15 proc. oraz ich przydziału konkretnym osobom lub firmom.Zapytał też, czy inwestorzy, którzy kupili takie papiery, byli z GetBackiem w jakikolwiek sposób powiązani lub czy istniały jakieś inne powody zaoferowania im tak wysoko oprocentowanych obligacji. Czy chętnych na ich zakup było więcej niż dokonany przydział, a jeśli tak, to według jakiego klucza przydzielono te papiery.

GetBack na te pytania jednak nie odpowiedział, tłumacząc, że obecnie w spółce nie ma już osób odpowiedzialnych za zatwierdzenie warunków tych emisji, a ze względu na toczące się postępowanie w prokuraturze wobec - w szczególności - byłych członków zarządu, pozyskanie informacji w tym zakresie jest ograniczone.
Może niektóre emisje bardziej zyskały lub zostały wcześniej spłacone jak chociażby brat Bożeny Solskiej. A może potraktowali to jako jeden z mechanizmów wyprowadzania pieniędzy z tej firmy.
Edytowany: 18 listopada 2019 09:53

maciej_61
Dołączył: 2018-04-22
Wpisów: 742
Wysłane: 18 listopada 2019 10:06:09
Za ONET.PL

Cytat:

Z naszej wiedzy wynika, że KAS wystąpił do GetBacku z prośbą o przesłanie danych obligatariuszy, którzy nabyli obligacje spółki w emisjach prywatnych
Dwaj obligatariusze GetBacku już zostali przez urząd skarbowy skontrolowani
Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, którym kieruje Artiom Bujan, zawiadomiło w tej sprawie prokuraturę i resort finansów

"To próba zastraszenia"

Z naszych informacji wynika, że kontrolę skarbową miał m.in. Olaf Gembarzewski i Marcin Bukowski. Obaj pełnią funkcję zastępców członków rady wierzycieli GetBacku. Pierwszy z nich zainwestował w papiery windykatora (osobiście, żona i spółki zależne) łącznie ok. 8 mln zł, drugi - ok. 900 tys. zł.

Olaf Gembarzewski twierdzi, że ktoś, nasyłając na niego organy skarbowe, próbuje go zastraszyć. Na pytanie, kto miałby taki donos złożyć, nie chciał odpowiedzieć, zasłaniając się tajemnicą śledztwa w prokuraturze oraz obowiązującą go umową poufności.

- Kontrole skarbowe odbyły się dwa tygodnie po tym, jak wierzyciele niezabezpieczeni przejęli większość w Radzie Wierzycieli. Kontrolowani byli co najmniej dwaj członkowie tego gremium w odstępie tygodniowym. Teoretycznie może to być zbieg okoliczności, jednak daje to do myślenia. Ja osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do przeprowadzanej u mnie kontroli – mówi Marcin Bukowski, obligatariusz GetBacku i zastępca członka rady wierzycieli tej spółki.

Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, którym kieruje Artiom Bujan, zawiadomiło w tej sprawie prokuraturę i resort finansów.

- Ktoś prawdopodobnie próbuje podważyć działania osób pokrzywdzonych w aferze GetBacku, zastraszyć bądź pozyskać informacje, żeby zaszkodzić śledztwu. Takie fałszywe donosy w naszej ocenie nie powinny mieć miejsca. Zawiadomiliśmy w tej sprawie prokuraturę i poinformowaliśmy Ministerstwo Finansów oraz KAS. Z tego co przekazała nam Prokuratura Krajowa - sprawująca nadzór nad Prokuraturą Regionalną w Warszawie - wynika, że obecnie podejmowane są czynności wyjaśniające przyczyny i powody wezwania osoby pokrzywdzonej w aferze "GetBack" na przesłuchanie do KAS – mówi Artiom Bujan.

Przedstawiciele GetBacku w odpowiedzi na nasze pytania podkreślają, że urząd skarbowy od lipca ubiegłego roku prowadzi w spółce kontrolę i to w ramach tej kontroli zostały przekazane skarbówce dane obligatariuszy.

"W spółce, od 23 lipca 2018 r., prowadzona jest kontrola przez Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Zakres kontroli dotyczy przestrzegania przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego CIT. Wszelkie dane, które były przekazywane kontroli na jej wyraźne żądanie, miały podstawy prawne w ustawie o KAS, przede wszystkim art. 64 tej ustawy, który zobowiązuje nas, jako kontrolowanego, do przekazywania wszelkich informacji związanych z przedmiotem kontroli" - czytamy w odpowiedzi GetBacku na nasze pytania.

GetBack emitował obligacje głównie w ofertach prywatnych. W związku z tymi emisjami spółka ujmowała w kosztach swojej działalności zarówno koszty odsetek, jak i pośrednictwa. Z naszych informacji wynika, że we wrześniu tego roku naczelnik dolnośląskiego urzędu celno-skarbowego we Wrocławiu wezwał GetBack do przekazania listy osób i firm (wraz ze szczegółowymi danymi, jak PESEL, czy NIP), które w latach 2016 - 2017 kupiły obligacje windykatora w ofertach prywatnych. Poproszono o przesłanie informacji dotyczących zarówno liczby i wartości nabytych papierów, danych pośrednika, który obligacje sprzedał, jak również kwoty prowizji, jaką z tego tytułu otrzymał. Ponadto GetBack miał wskazać, czy dany nabywca obligacji jest podmiotem poszkodowanym. Na żądanie skarbówki windykator przekazał pełną listę inwestorów, którzy kupili obligacje w emisjach niepublicznych, wraz z wykazem wyemitowanych i wykupionych papierów.


Pytanie do Marcina Bukowskiego i Olafa Gembarzewskiego. Rozumiem że kontrola była lekka łatwa i przyjemna. Kiedyś rzuciłem na tym forum hasło że w końcu okaże się że to my obligatariusze jesteśmy wszystkiemu winni. Obsobaczono mnie wtedy. i - niestety - trzeba swierdzić że miałem rację. I wcale mnie ten fakt nie cieszy.
Skoro za kontrolę zabiera się KAS, to zamiast inwestować w obligi, było zainwestować w kamienicę z pokojami na godziny. Tych się KAS nie czepia...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, maciej_61

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,975 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d