pixelg
GETINOBLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

93 94 95 96 97 98 99 100

GETINOBLE [GNB]

AKTUALNY KURS: 0,30 zł (-1,94%) 06-12-2019 15:14
kostek-mundek
Wpisów: 267
Wysłane: 8 listopada 2019 10:10:20 przy kursie: 0,30 zł
Na pewno zbierają kasę, konkretnie LC obiecał, że kasę zbierze i dopłaci (tak obstawiam - wide: IDEA Ukraina). KNF natomiast niewykluczone że szykuje się, by zabrać LC oba banki tuż po tym, jak zostaną przez niego dokapitalizowane.

Nie wiem, czy LC się z tym liczy, czy będzie wolał potem wytoczyć międzynarodowy proces. Zastanawiam się nad tym - na pewno wie, że ostateczną decyzję podejmie pewien poseł, który jednego naiwnego dewelopera niedawno wykołował, nie jest też chyba aż takim naiwniakiem jak KK, który myślał, że ktoś mu pokwituje inwestycję w PKO i PEKAO.
Niestety nie on będzie miał ostatnie słowo, więc gra jest niebezpieczna.
Edytowany: 8 listopada 2019 10:12

Dalmatinac
Wpisów: 10
Wysłane: 8 listopada 2019 10:15:15 przy kursie: 0,30 zł
witam

joker, kokospl - no i jak widzicie po wczorajszym raporcie PKO jak i komentarzach Wasze nie sportowe straszonko, ...ujemne kapitały ze względu na ...wymuszenia audytorów co do ew. rezerw musicie odłożyć na kwiecień/maj ...2020 roku. wave

kolegoo 007, grupy frankowych szantażysto-cwaniaków opowiadających ...o wciskaniu kredytów to zdaje się kierunek FB ? wave

Bank o ile wiem, zajmuje się kupowaniem i sprzedażą pieniędzy - kredyt to tylko ...produkt.
Bank by osiągnął przełomową masę krytyczną a potem mógł rosnąć potrzebne są miliony godzin ludzkiej pracy jak i miliony i miliardy kapitału.
GNB powstał, proces tworzenia go zakończony ...wręcz przeinwestowaniem - to że Ty nie rozumiesz, że to olbrzymie zasięgiem, zorganizowane działające przedsiębiorstwo w przejściowych kłopotach zupełnie nie zamyka opcji ...by ktoś inny z wizją i kasą spojrzał na GNB inaczej...

W biznesie nie łatwo planować, dużo łatwiej chwycić okazję... a taka tu aktualnie jest !
LC ma dużo co nie znaczy że po chwilowej taniości nie zechce i nie mógł by mieć więcej... Think

mundek - wiem że był czas gdy KNF wymagał i nakazał LC rozproszenie akcji, co ten wykonał.
ale tu zadaję otwarte pytanie o prawną sytuację realności zaistnienia wezwania na Bank w restrukturyzacji, z POK. Pytam o uprawnienia i możliwości KNF w opcji ew ściągnięcie z giełdy ...i finalnego dofinansowywania ale wyłącznie na własny 100 proc zysk i rachunek LC
/procesu międzynarodowego przeciw RP zdecydowanie nie będzie/

p.s.
...nie zapominajmy o zobowiązaniu inwestycyjnym LC z pocz. 2018 zapadalnym do końca 2019 na 600 mln zł
vs aktualnych oficjalnych rozmowach w KNF co do jego korekt czasowych
vs uruchomiony proces sprzedaży ukraińskich biznesów LC /finał grudzień, styczeń/ o wart. szacunkowej 600mln-1,0 mld
Edytowany: 8 listopada 2019 10:17

Joker
Wpisów: 1 488
Wysłane: 8 listopada 2019 10:49:15 przy kursie: 0,30 zł
Dalmatinac nawet nie wiem jak komentować Twoje posty. Kompletne niezrozumienie sytuacji i tego co ja staram się przekazać. Chyba poza poglądami, dzielą nas lata (nie)doświadczenia.

Dalmatinac
Wpisów: 10
Wysłane: 8 listopada 2019 12:02:51 przy kursie: 0,30 zł
Joker z 2 listopada 2019 napisał(a):
Ciekawy jestem jak to się zakończy. Jeżeli audytorzy wymuszą skrajny scenariusz tworzenia rezerw to możemy ujrzeć ujemne kapitały własne i w najbliższych miesiącach przeżyć duży kryzys bankowy, który wyeliminuje LC i może zachwiać realną gospodarką.

Jest chyba duża nieświadomość możliwych konsekwencji. Wiele opinii spłyca wszystko do Czarneckiego, a to nie tylko jego dotyczy kwestia CHF, a dodatkowo upadłość jego instytucji rozlałaby się po całym rynku

Na pewno czekają nas ciekawe najbliższe miesiące.

zagrożenia i problemy w biznesię były, są i będą zawsze - co starasz się przekazać poza wisielczym pesymizmem i wizją rozpadu planety i armagedonu ?
ja się z tego zwyczajnie śmieję i póki co trafnie punktuję przedstawiane lęki

Ty czekasz na załamanie banku/gospodarki - ja na fajerwerki związane z procesem naprawczym GNB/IDA, przekładające się na tłustą grubość porfela, kto posiada lata (nie)doświadczenia sprawdzimy może już ...w styczniu. Whistle

p.s. „...podejście banków do rezerw będzie z dużym prawdopodobieństwem portfelowe, a rezerwy będą się zmieniać stopniowo w miarę kształtowania się orzeczeń sądów” – powiedział wiceprezes Rafał Kozłowski.
Edytowany: 8 listopada 2019 12:11

Joker
Wysłane: 8 listopada 2019 13:22:36 przy kursie: 0,30 zł
Co kilka tygodni pojawiają się nowe osoby na tym wątku, a tych co od wielu miesięcy wymieniają się poglądami i starają się na tych małych wahaniach coś ugrać można policzyć na palcach jednej ręki.

Uwierz mi, że nie siedzę tutaj bezinteresownie, bo póki co na spadkach GNB nie można zarabiać.

Cytat, który przywołujesz w 100% dzisiaj podtrzymuje. Takie mam obawy i każdy kto teraz wchodzi w GNB powinien być świadomy jakiegoś prawdopodobieństwa takiego scenariusza.
Jednak jest jakieś niezrozumienie i myślenie, że obawy=brak możliwości zajmowania pozycji.

Ci co tych obaw nie mają to z doświadczenia wiem, że sporo mówią, a później na forach co chwilę wyskakują pod nowym nickiem.

007
007 PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 217
Wysłane: 8 listopada 2019 20:58:47 przy kursie: 0,30 zł
Dalmatinac, prawdopodobnie, gdybyś wykazał choć trochę dobrej woli i pomyślał logicznie, to przy odrobinie szczęścia mógłbyś dojść do tej dosyć oczywistej tezy, że to jak ja lub Ty odbieramy działania banków względem frankowiczów nie ma tu żadnego znaczenia. Niewielkie znaczenie ma też cały ten proces tworzenia i zasięg i to że zapomniałeś dodać, że oprócz ogromu ludzkiej pracy i miliardów kapitału akurat w spółkach Czarneckiego niezbędne też było nadużywanie pozycji banku jaki instytucji zaufania publicznego. To co się rzeczywiście liczy to umiejętność generowania zysków, której GNB brakuje oraz ryzyka, których jest całkiem sporo. Szansą na wzrost wartości dla akcjonariuszy byłaby sprzedaż banku inwestorowi zewnętrznemu. Niestety ta opcja z miesiąca na miesiąc jest coraz mniej prawdopodobna.

kokospl
Wpisów: 1 248
Wysłane: 11 listopada 2019 21:42:22 przy kursie: 0,30 zł
Tymczasem kolejne wyroki wskazuja na ksztaltowanie sie jasnej linii orzeczniczej
A zainteresowanych "walka" w sadzie rosnie
Ciekawe czy lobby bankowe nie bedzie probowalo wymusic jakies dzialanie legislacyjne w celu uporzadkowania sytuacji
www.rp.pl/Uslugi-ceny-zarobki/...

kokospl
Wysłane: 13 listopada 2019 12:50:59 przy kursie: 0,30 zł
Patrzac na wyniki sektora opublikowane przez KNF i zakladajac ,ze IB jednak bedzie nad kreska to GNB prawdopodobnie wykaze duza strate w Q3.
Juz po wyborach wiec mozna by oczekiwac jakis bardziej odwaznych dzialan ze strony instytucji panstwowych

Link do danych: www.knf.gov.pl/?articleId=5622...

Warren Buffett
Wpisów: 50
Wysłane: 17 listopada 2019 11:47:35 przy kursie: 0,31 zł
A więc było tak jak pisałem, data wyroku w sprawie Tsue, czyli 3 października, to był najlepszy dzień do kupna akcji banków, wbrew temu co pisali taki np. kokospl i bankrucik, którzy mogą podać sobie ręce.

Na giełdzie tak już jest, że większość nie ma racji. Ja ten dzień wykorzystałem do bardzo mocnego zaangażowania się w sektor bankowy i sowicie na tym zarobiłem. A więc strachy na lachy, tak jak pisałem przed 3 października. A panikarze pozostaną panikarzami, i niestety ale na giełdzie pieniędzy nie zarobią.

kokospl
Wysłane: 17 listopada 2019 16:43:11 przy kursie: 0,31 zł
To jaka stopa zwrotu osiagnales? Przeciez WIG - Bank urosl o ok. 3%...?
Ja banki obserwuje rzeczywiscie uwaznie ale czekam jeszcze na uderzenie w wyniki kredytow frankowych (rezerwy to moim zdaniem kwestia czasu) , no i oczywiscie "rozwiazania" ws. bankow LC.
Moim zdaniem panika(i tym samym okazja) jeszcze dopiero przed nami

Warren Buffett
Wpisów: 50
Wysłane: 17 listopada 2019 21:24:34 przy kursie: 0,31 zł
kokospl...jak chcesz możesz czekać, ale moim zdaniem główna panika była 3 października, i pisałem o tym. I jakbyś rzeczywiście uważnie banki obserwował, to byś wykorzystał ten dzień do akumulacji akcji bankowych. Dodatkowo była wówczas pozytywna korelacja na CHFPLN i USDPLN, a takie momenty należy wykorzystywać, a strach swój kontrolować.
Masz pewne przekonania na temat rynku, ale zaufaj mi, rynek ma totalnie w dupie Twoje przekonania i robi swoje, a Ty albo się dostosujesz albo rynek dalej będzie Cię robił w konia, a Ty będziesz na swoje frustracje będziesz dokonywał nieudolnych prób racjonalizacji swoich decyzji.

3 października na panice kupowałem spore pakiety, za ponad ćwierć miliona, MILLENNIUM (za 5,30 ) i PEKAO (ok.99 zł ). Na obu bankach zarobiłem ok 10 % netto. Mam konto w Bps, więc prowizja to tylko 0,13 %. Piszę o tym nie by się chwalić, ale pokazać, że była to okazja, bo piszesz, że wig-banki dały tylko 3 %.

PS. na giełdzie można czekać, to cnota inwestora, ale są momenty, które należy wykorzystywać. Niestety, wielu tylko czeka, bo mają w głowie nieelastyczne przekonania. Giełda to analiza rynku i analiza siebie, większość niestety analizuje tylko rynek, sam wszak napisałeś, że obserwujesz uważnie banki, ale czy obserwujesz siebie, swoje przekonania i emocjonalne rezonansy między nimi ? To jest trudniejsze niż analiza rynku i zajmuje więcej czasu, dlatego większość się tym nie zajmuje, Ty również, w przeciwnym razie wykorzystałbyś panikę na kupno akcji. Ty jednak wolisz twarde sądy, od miesięcy monolog wygłaszasz, że upadnie imperium Czarneckiego, ale wiesz mi, są ludzie, którzy zarabiają na tych bankach, ale oni siedzą cicho, bo oni po prostu zarabiają, zamiast gadać głupoty.
Są ludzie, którzy żyją, i są też tacy, którzy czekają. Czekanie jest łatwe.
Easy choices, hard life. Hard choices, easy life

magellan
Wpisów: 108
Wysłane: 18 listopada 2019 09:24:08 przy kursie: 0,31 zł
kokospl musisz odpocząć od tych Getinów i LC, szkoda Twojego zdrowia (ale i naszego), kopiesz się z koniem, a niekiedy wystarczy przyznać rację rynkowi.
Nie wszyscy brali kredyty we frankach czy "inwestowali" w polisolokaty i ich nastawienie do tego czy był "przekręt" będzie odmienne, tak jak nie wszystkie banki udzielające franków poniosą takie same konsekwencje, tak samo różne będą skutki dla poszczególnych banków.
Stawiam na tzw. czas - banki sobie poradzą nie w tej to innej odsłonie, pytanie czy Ty dasz radę

Joker
Wysłane: 18 listopada 2019 18:09:43 przy kursie: 0,31 zł
Inf o rezerwie na tzw małe TSUE

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

tomcio46
Wpisów: 246
Wysłane: 19 listopada 2019 15:11:14 przy kursie: 0,34 zł
Ciekawe skąd ten atak popytu? Wyniki nie będą takie złe?Think

Spin
Wpisów: 312
Wysłane: 19 listopada 2019 16:12:55 przy kursie: 0,34 zł
Raport przesunięty o tydzień wcześniej - info z wczoraj.

Zmiana terminu przekazania raportu okresowego

@tomcio46, spekuła pod raport? Ktoś ma jakieś przemyślenia czemu przyśpieszyli raport?

piechu
Wpisów: 20
Wysłane: 19 listopada 2019 17:15:29 przy kursie: 0,34 zł
Ostatnio też przyspieszyli raport i efekt widać do teraz :)

tomcio46
Wpisów: 246
Wysłane: 19 listopada 2019 17:59:38 przy kursie: 0,34 zł
Cała grupa przesunęła. Moim zdaniem to bez znaczenia. Idea ma już zyski, tu wiadomo że będzie strata. Może już ostatnia?Think

kokospl
Wysłane: 21 listopada 2019 21:23:06 przy kursie: 0,32 zł
Tymczasem jest nowy raport finansowy - 100 mln straty w Q3 robi wrazenie

Joker
Wysłane: 28 listopada 2019 09:05:01 przy kursie: 0,31 zł
Jola Pieńkowska po rocznym urlopie wraca na antenę. To chyba dobry znak.
Może na zapleczu porozumieli się i LC ma pewność, że nie będzie już musiał jeździć w bagażniku? ;)

bankrucik
Wpisów: 3 858
Wysłane: 28 listopada 2019 20:56:17 przy kursie: 0,31 zł
bankrucik napisał(a):
Warren Buffett napisał(a):
bankrucik napisał(a):
amajsterek napisał(a):
https://www.pb.pl/jest-wyrok-w-sprawie-kredytu-w-chf-972877

Czyli GNB ma jednak klauzule abuzywne w umowach :-(

ma praktycznie w 100% umówpuke_l puke_l

Przestań siać ferment, a udowodniłeś to już kilka razy na tym forum, że jesteś bardzo stronniczy. To nie bankier, tylko StockWatch. Przede wszystkim, udowodnij, co napisałeś, wtedy Cię przeproszę.

zamiast komuś zarzucać stronniczość wykazując minimum dobrej woli wystarczy poczytać strony dla frankowiczów albo popytać w kancelariach zajmujących się "frankowiczami" albo po prostu pójść do sądu w Wawie i poczytać wokandę a potem wyroki...
naprawdę wystarczy ciut czasu poświęcić

wśród specjalistów sprawy kredytów frankowych w Getinie są uznawane za pewniaki i "brane w ciemno"
a że banki opowiadają bzdury ustami swoich lobbystów? normalne próbują zniechęcić albo choć opóźnić pozwy klientów, czas to pieniądz ( może w tym czasie da się banksterom wyżebrać pomoc od Państwapuke_l puke_l strasząc kryzysem)

wielokrotnie od paru lat ostrzegam przed tym trupem frankowym, kto mnie posłuchał to uratował dużo kasy.. ( można sprawdzić w archiwum)

temat będzie dalej drążony
www.pb.pl/sad-najwyzszy-kredyt...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
93 94 95 96 97 98 99 100