pixelg
KJUJIK - inwestycje w gamedev. - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

KJUJIK - inwestycje w gamedev.

kjujik
Wpisów: 74
Wysłane: 21 listopada 2019 15:38:05
Witam,

Jestem obecnie zaangażowany w 3 spółki:

11B - średnia zakupu ok. 301 PLN
Creepy Jar - średnia zakupu ok. 101 PLN
Moonlit - średnia 2,5 PLN

PS. Zastanawiam się nad wejściem w emisję akcji spółki Starward Industries - Albert Rokicki w jednym z ostatnich wywiadów dla Graczpospolitej wskazał ich jako najciekawszy debiut w branży w przyszłym roku.

Będę tutaj odnotowywał swoje transakcje oraz postaram się pod koniec każdego roku publikować wynik na portfelu. Zapraszam koleżanki i kolegów do dyskusji.

Masa
Wpisów: 722
Wysłane: 22 listopada 2019 08:43:11
Witam.
Czy portfel a zarazem inwestycje będzie kolega opierał tylko o spółki z branży gier czy dopuścisz również inne branże ?
Cytat:
Business and business every day :)

kjujik
Wpisów: 74
Wysłane: 22 listopada 2019 14:13:35
Witaj kolego Masa,

U mnie po latach szukania skutecznej strategii inwestycyjnej sprawdziło się proste "inwestuj w biznesy na których się znasz".

Jestem graczem od czasów 8 bit kiedy obecni luminarze polskiej (światowej) branży gier zaczynali swoją przygodę z developmentem. Czytanie przez lata prasy no i oczywiście granie w gry pozwala mi w miarę szybko ocenić potencjał miodności gier oraz potencjał komercyjny. Przyznam się szczerze że branża jest tak ogromna, że widzę też swoje słabe strony (rynek gier mobilnych). Więc nie inwestuje w firmy z rynku mobile. Choć nadrabiam powoli zaległości i jestem otwarty porozmawiać z mądrzejszymi kolegami o tym sektorze - bo to jest rynek z ogromnymi możliwościami,

Oczywiście jestem otwarty na nowe sektory ale tylko pod warunkiem, że się znam na biznesie (logistyka, transport) i generuje on ponadprzeciętną marżę z działalności (niestety nie TSL).

PS. Chciałbym się znać na biotechnologii i branży kosmicznej (tutaj pozostaję otwarty na sugestie kolegów gdzie warto poszukiwać wiedzy)

Edytowany: 22 listopada 2019 14:16

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 280
Wysłane: 22 listopada 2019 19:46:44
Biotech to loteria. Masz 3 fazy testów klinicznych. Projekt może odpaść w każdej z nich. Nie ma żadnej gwarancji marki, dotychczasowych osiągnięć itp. Zamiast szukać po omacku, lepiej kupić jakiś specjalityczny fundusz. Jeśli znadziesz coś sensownego.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość