pixelg
ELEMENTAL - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

ELEMENTAL [EMT]

AKTUALNY KURS: 2,085 zł (-5,23%) 07-08-2020 17:00
tj
tj PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-20
Wpisów: 69
Wysłane: 14 sierpnia 2018 09:13:04 przy kursie: 1,72 zł
Za 51% zapłacili kilka lat temu 11mln USD, teraz 32%, można przypuszczać, że nie mniej niż 7mln.
Razem 18mln USD (czyli około 67-68mln PLN), to dosyć duża kwota patrząc na kapitalizację, czy wartość księgową Elementalu.

abcabc
abcabc PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2015-12-28
Wpisów: 234
Wysłane: 14 sierpnia 2018 10:06:22 przy kursie: 1,72 zł
Mój błąd, wydawało mi się że weszli tam za około 10 mln pln. Może być nawet sporo więcej w takim razie, jeśli rozliczenie było gotówkowe, bo obracali tymi 32% wyjątkowo niefortunnie.

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 102
Wysłane: 14 sierpnia 2018 10:30:43 przy kursie: 1,72 zł
pozycja "wartość firmy" w bilansie to 280mln, sporo jak na KW w całości na poziomie 490mln.

Wygląda, na to, że sporo płacili w tych przejęciach, pewnie pod spodziewaną rentowność. Zakładam, że nie robili jeszcze testów na utratę w przypadku kiedy rentowność przejętych biznesów siadła.


tj
tj PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-20
Wpisów: 69
Wysłane: 14 sierpnia 2018 13:48:42 przy kursie: 1,72 zł
A kurs Elementalu ma gdzieś nasze uwagi i rośnie +7%.

tj
tj PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-20
Wpisów: 69
Wysłane: 6 września 2018 19:13:03 przy kursie: 1,23 zł
"W związku z licznymi pytaniami wyjaśniamy, że akcje Elemental Holding widoczne w portfelach inwestycyjnych Altus TFI należą do Pawła Jarskiego - prezesa i założyciela Elemental Holding SA" - czytamy w oświadczeniu

www.money.pl/gielda/wiadomosci...

Może ktoś się doszukał, czy całość udziału Altusa (26,22%) to jest jakiś FIZ prezesa Jarskiego, czy tylko część. I druga sprawa jak to się ma do wymagań ustawowych, bo to trochę dziwne, że w ten sposób można obejść wymagania ustawy odnośnie koncentracji udziałów u jednego inwestora.

krewa
krewa PREMIUM
41
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 707
Wysłane: 24 września 2018 21:00:58 przy kursie: 1,50 zł
ELEMENTAL - analiza techniczna

W drugiej połowie czerwca gracze skutecznie wybronili historyczne minimum, co posłużyło podstawą do wyprowadzenia korekty. Odreagowanie znalazło swój kres w strefie 1,84-1,88 zł, która to zgodnie z zasadą zmiany biegunów pełni obecnie rolę wsparcia. Niemniej, do pozytywów należy zaliczyć fakt, że kupującym udało się zniwelować szkody wyrządzone przez dwie kwietniowe świecy podażowe.

Po nerwowych ruchach i podwyższonej zmienności nadszedł czas na wyciszenie emocji. Teraz w dużej mierze dalszy rozwój wydarzeń zależy od zachowania kursu akcji względem oporu na poziomie 1,53 zł - jego pokonanie otworzyłoby drogę do wspomnianej już strefy 1,84-1,88 zł. Problem w tym, że aktualnie nie ma podstaw do wyprowadzenia kolejnego impulsu. Wskaźniki techniczne sugerują, że gracze zarządzili przerwę i najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na tę chwilę jest konsolidacji w strefie 1,33-1,53 zł.
Linia ADX zniżkuje, sygnalizując wygasanie trendu. RSI znajduje się w przedziale typowym dla braku określonej tendencji. Jedynie linia MACD jest bliska wygenerowania zalecenia kupna, ale i ona zdaje się zakręcać po dotknięciu poziomu równowagi.


kliknij, aby powiększyć


kliknij, aby powiększyć

Przemek S
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2018-09-11
Wpisów: 32
Wysłane: 6 grudnia 2018 12:16:42 przy kursie: 1,21 zł
7 powodów niskiej wyceny - weryfikacja – omówienie sprawozdania finansowego Elemental Holdingu po III kw. 2018 r.

Ponieważ każdy kto interesuje się tą spółką zastanawia się nad powodami dołującego kursu chciałbym odnieść się do 7 powodów wskazanych w poprzedniej analizie. Czy nastąpiła ich eskalacja, czy też może kierunek zmian był zupełnie inny, a ryzyka nie uległy materializacji. A może pojawiły się jakieś nowe wątki. Poprzednia analiza dotyczyła wyników po 1 kw. 2018 roku i była publikowana przy kursie 1,5 zł za akcję. Obecnie mamy kurs w okolicach 1,1 zł więc niżej o ponad 25 proc. przy czym w połowie tego roku kurs dołował nawet do 80 gr za akcję.

Powód 1

Dynamika sprzedaży po 1 kwartale 2018 roku rzeczywiście siadła. Spójrzmy jednak jak to wygląda po 3 kwartale tego roku. Dla lepszego zrozumienia wykresu przypomnę, że dynamika liczona jest między analogicznymi kwartałami poprzednich lat.

kliknij, aby powiększyć


Jak widać jest całkiem dobrze. Sprzedaży pomogła nieco słaba złotówka ale tak czy inaczej wracamy do dynamik z 2017 roku. W aspekcie powiększania grupy przez akwizycje 19 czerwca tego roku zawarta została umowa nabycia 320 akcji spółki zależnej Evciler Kimya z siedzibą w Ankarze (co stanowiło 32 proc. kapitału zakładowego tej spółki). Poprzez tą transakcję Elemental posiada łącznie już 51 proc. udziałów w tej spółce a do grupy kapitałowej dołączył podmiot zależny DAG Recycling GmbH z siedzibą w Niemczech, w której Evciler Kimya posiada 51 proc. udziałów. Jeśli chodzi o perspektywy wzrostu organicznego, to Element ujawnił w listopadzie informację o podpisaniu 3 listów intencyjnych w sprawie sprzedaży zdolności produkcyjnych nowej fabryki do przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE), ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu sprzętu chłodniczego. Spółka rozważa budowę nowej fabryki o rocznej zdolności około 30-40 tys. ton (dane o zdolnościach różnią się między komunikatami). Listy intencyjne zostały zawarte z wiodącymi organizacjami odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce. Łączny wolumen popytu na usługi recyklingu, wynikający z zawartych listów przekracza 40.000 ton rocznie. Koszt tej inwestycji ma wynieść ok. 30 mln zł.

Wobec powyższego możemy stwierdzić, że Powód 1 się na chwilę obecną zdezaktualizował i spółka sprzedażowo rośnie w tempie zbliżonym do poprzedniego roku.

Powód 2

Czy nadal mamy do czynienia ze spadającym zyskiem brutto na sprzedaży? Zacznijmy od analizy wyniku oszacowanego na bazie danych z układu rodzajowego. Zgodnie z wzorem zdefiniowanym w poprzedniej analizie są to przychody pomniejszone o koszt materiałów i energii oraz o wartość sprzedanych towarów i materiałów.

kliknij, aby powiększyć


Może jeszcze nie ma szału ale trend spadkowy wyhamował, a nawet widać lekkie symptomy odbicia w górę. Do analizy dołóżmy jeszcze marże liczoną i prezentowaną przez spółkę.

kliknij, aby powiększyć


Dane podawane są w tys. zł ale to nie jedyna różnica. Wartości są sporo wyższe niż poczyniony przeze mnie szacunek. Jednak co najważniejsze kierunek zmian się potwierdza. Wynik brutto na sprzedaży rośnie w masie, a dołek w zakresie rentowności na tym poziomie miejmy nadzieję, że spółka ma już za sobą. Zostanę na chwilę przy aspekcie wynikowym. Spójrzmy jeszcze na obraz wyniku EBITDA i EBIT.

kliknij, aby powiększyć


Mam wrażenie, że obecnie dopiero na poziomie tego wyniku możemy doszukiwać się problemu. Rośnie nam bardzo istotnie skala działalności. Rośnie nam w ujęciu kwotowym marża na sprzedaży, a niestety wyniki operacyjne już takiej dynamiki nie prezentują. W masie marży widać lekkie odreagowania ale w zakresie rentowności spółka zachowuje praktycznie status quo, które trwa od połowy 2017 roku. To może martwić bo spółka wydaje ogromne środki na akwizycje, a niestety te nie przynoszą oczekiwanych efektów. Spółka nie przeprowadzała w tym kwartale, ani na półrocze testów na utratę wartości w zakresie wartości firmy (na 30 września było to prawie 317 mln zł stanowiących nadwyżkę ceny płaconej za dane aktywa nad ich wartością bilansową). Testy na koniec 2017 roku nie wykazały utraty wartości w zakresie wartości firmy. Jednocześnie na chwilę obecną wskaźnik C/WK jest mocno poniżej jedności (ok 0,37). Wszystko to słabo się tłumaczy. Zakładam, że rynek widzi scenariusz, w którym spółka przepłaciła za nabyte aktywa. Punkt widzenia zarządu spółki jest zapewne odmienny i w ich scenariuszu korzyści z tych akwizycji zmaterializują się w przyszłości. Na koniec roku 2017 audytor przychylił się do wyników testów przeprowadzonych przez spółkę ale jednocześnie wskazał na ryzyko utraty wartości bilansowej wartość firmy. Nie będę rozstrzygał kto ma racje.

Podsumowując zmieniliśmy nieco tezę Powodu 2. Przychody i wynik brutto na sprzedaży rośnie ale wyniki operacyjne już nie.

Powód 3

Poziom i struktura kosztów operacyjnych. Wnioski z punktu powyżej jednoznacznie wskazują, że w zakresie kosztów operacyjnych nie możemy spodziewać się niczego dobrego. Skupmy się na dwóch kategoriach tj. usługach obcych i kosztach osobowych wraz z świadczeniami. Podatki i opłaty oraz pozostałe koszty rodzajowe mają bardziej marginalny charakter.

kliknij, aby powiększyć


Jak widać na powyższym wykresie obie pozycje bardzo istotnie wzrosły w ostatnich dwóch kwartałach. Trudno ocenić jednoznacznie przyczynę takiego wzrostu. Ciężko też znaleźć w sprawozdaniach informację na temat niższego poziomu kosztu usług obcych w całym 2017 roku w porównaniu do trzech kwartałów tegoż roku (co wynikowo daje ujemny poziom kosztów w samym 4 kwartale). Odnosząc się do danych rocznych to w ostatnich dwóch latach poziom tych dwóch kategorii kosztów (a właściwie to 3 traktując świadczenia jako odrębną pozycję układu rodzajowego) oscylował wokół 60 mln zł. Obecnie po trzech kwartałach mamy już niemal 66 mln zł.

Wobec powyższego Powód 3 uznaję za podtrzymany. Wzrost kosztów w znacznym stopniu konsumuje dodatkową marżę na sprzedaży.

Powód 4

Analizując ten punkt chciałbym skupić się na wskaźniku C/Z. Pozostałe wskaźniki są trudne do interpretacji ze względu na korekty, które należałoby przeprowadzić uwzględniając strukturę właścicielską (w wielu podmiotach spółka posiada jedynie 51 proc. udziałów). Dla właściwszej oceny wskaźnik C/Z będziemy analizować w oparciu o zysk przypisany jednostce dominującej.
Zobaczmy jak wyglądały zyski netto w ostatnich 3 latach.

kliknij, aby powiększyć


Oraz przełożenie zysków (narastająca 4 kwartały) na zysk na akcję.

kliknij, aby powiększyć


Jak można zauważyć na wykresie dołek miał miejsce po wynikach za 2017 rok. Po publikacji raportu oraz informacji o zmianach w zarządzie spółki na koniec kwietnia tego roku kurs zanurkował w ciągu dwóch dni o ponad 50 procent (z ok 1,70 zł do 0,8 zł za akcję). Od tamtej pory zysk na akcję nieco odbił ale wciąż jest to połowa tego co było w 2016 roku. Przy takich wynikach relacja wskaźnika C/Z wygląda następująco.

kliknij, aby powiększyć


Na chwilę obecną mamy ponowne załamanie wskaźnika będące głównie wynikiem spadku ceny akcji. Jeśli wyniki czwartego kwartału okazały by się dobre to możliwe, że jest szansa na odreagowanie w cenie akcji.

Powód 5

Relacja osiąganych wyników do operacyjnych przepływów pieniężnych.

kliknij, aby powiększyć


Jak widać sytuacja w tym zakresie znacząco się poprawiła. W całym 2017 roku przepływy z działalności operacyjnej wyniosły (-) 7,6 mln zł. W tym roku jest już 17,6 mln zł na plus. Można zatem stwierdzić, iż ta relacja nie mogła przełożyć się na niskie notowania spółki. Wejdźmy jednak głębiej w kwestie przepływów pieniężnych. W mojej ocenie problemem staje się zadłużenie.

kliknij, aby powiększyć


W prezentacji dla inwestorów spółka pokazuje jak w ostatnich kwartałach zmieniała się relacja posiadanych środków względem długu. Na początku 2017 roku gotówka pokrywała zadłużenie. Dodatkowo przy dużo mniejszej skali działalności spółka generowało o ok. 10-15 proc. wyższą EBITDA. W mojej ocenie ten punkt przyczynia się w części do przeceny waloru. Spółka finansuje akwizycje długiem, z których nie generuje odpowiednich przepływów finansowych. Pierwsze dwa kwartały dawały nadzieję na światełko w tunelu. Niestety trzeci kwartał wypadł już trochę gorzej biorąc pod uwagę aspekt generowanej gotówki.

Powód 6

Wydaje się, że kłopoty Altusa przełożyły się na kurs już z nadwyżką. Po wybuchu afery akcje przeceniono o ponad 20 procent.
Podczas rozwoju afery związanej z Altus TFI okazało się, że pakiet akcji Elemental posiadanych przez fundusz to tak naprawdę akcje jej prezesa skupione w ramach zamkniętego subfunduszu. Konsekwencje tej informacji są co najmniej dwie. Z jednej strony można przypuszczać, iż w przypadku gdy Altus będzie zmuszony spieniężać swoje aktywa to wyprzedaż ominie pakiet akcji Elemental. Z drugiej strony mocno ucierpiała transparentność spółki. Zarówno na stronie spółki, jak i w jej raportach w akcjonariacie z 26,2 procentowym udziałem widniał Altus TFI (bez żadnej informacji, że za akcjami stoi prezes). Co więcej w ostatnim raporcie okresowym wprost napisano, że "Na dzień publikacji Pan Paweł Jarski - Prezes Zarządu jest w posiadaniu 300 tys. sztuk akcji Emitenta". W obecnym raporcie spółka napisała komentarz pod tabelą, iż z 44.691.258 akcji posiadanych przez Altus TFI 42.750.000 akcji należy do funduszy zamkniętych (w tym Asterion FIZ). Niestety nadal brak informacji wprost ile należy do prezesa.
Pod koniec kwietnia tego roku zaangażowanie w spółkę zmniejszyła Aviva Investors Poland TFI SA z 6,65 do 4,5 proc. sprzedając prawie 3,7 mln akcji. Jednocześnie od końca sierpnia do początku października prezes spółki dokupił 600 tys. akcji przy cenach ok 1,5-1,7 zł/akcja.

Powód 7

W trakcie 2018 roku mieliśmy dwie istotne zmiany wpływające na kształt grupy kapitałowej:

„W dniu 28 lutego 2018 roku FINEX SICAV SIF S.A. – Private Equity VII podpisał umowę nabycia 85 proc. udziałów w spółce RECAT GmbH z siedzibą w Sulzfeld w Niemczech (dalej: „RECAT”). Umowa zawarta została po dokonaniu prawnego jak i finansowego due diligence RECAT. Przeniesienie własności udziałów stało się skuteczne z chwilą zawarcia umowy. Na mocy umowy z dnia 15 maja 2018 roku udziały w RECAT zostały następnie przeniesione do Tesla Recycling spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.”

Zgodnie z informacjami prasowymi RECAT specjalizuje się w recyklingu katalizatorów samochodowych i przemysłowych. Spółka posiada zaawansowany technologicznie zakład recyklingu o łącznej wydajności do 200 ton miesięcznie, wyposażony w linie do demontażu, separacji, cięcia oraz mielenia odpadów, a także profesjonalne laboratorium chemiczne. RECAT zbiera oraz przetwarza rocznie ok. 350 ton zużytych katalizatorów generując przychody na poziomie 20 mln EUR

„Dnia 19 czerwca 2018 roku Elemental Holding SA zawarł umowę nabycia 320 akcji spółki zależnej - Evciler Kimya Madencilik ve Değerli Metaller Sanayi Ticaret Anonim Şirketi z siedzibą w Ankarze (dalej: „Evciler Kimya”) stanowiące 32 proc. jej kapitału zakładowego, stając się tym samym właścicielem 51 proc. akcji tejże spółki. Poprzez zawarcie przedmiotowej transakcji do Grupy dołączył podmiot zależny – DAG Recycling GmbH z siedzibą w Solingen, Niemcy, tj. spółka, w której Evciler Kimya posiada 51 proc. udziałów.”

Niestety w sprawozdaniach nie ma za dużo informacji na temat wpływu akwizycji na działalność spółki. Trudno złapać relację pomiędzy środkami wydawanymi na nowe przejęcia a korzyściami jakie spółka zaczyna czerpać z tego tytułu. Pytanie czy po prostu nie ma się póki co czym chwalić w tym zakresie czy też z jakiś powodów spółka nie chce być pod tym względem w pełni transparentna.


Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 7 maja 2019 19:12

krewa
krewa PREMIUM
41
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 707
Wysłane: 1 lutego 2019 10:41:06 przy kursie: 1,45 zł
ELEMENTAL - analiza techniczna na życzenie


Sytuacja techniczna na wykresie notowań spółki uległa poprawie, ale jest jeszcze zbyt wcześnie na wiwaty. Kurs akcji przełamał linię średnioterminowych spadków a następnie doszło do pozytywnego jej przetestowania. Ta linia jest jednocześnie górnym ramieniem trójkąta zniżkującego, co pozwoli na oszacowanie potencjału zwyżki. Jednocześnie doszło do wybicia powyżej chmury Ichimoku i długoterminowej średniej (oba wskaźniki nie są ujęte na wykresie w celu zachowania przejrzystości). Temu wszystkiemu towarzyszył skokowo rosnący wolumen.
Całość sprzyja rozwinięciu odreagowania do kolejnej strefy oporu, zaznaczonej na wykresie czerwonym kolorem. Ten pozytywny scenariusz przestanie obowiązywać z chwilą utraty wsparcia na poziomie 1,26 zł.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

sahar
0
Dołączył: 2015-11-25
Wpisów: 99
Wysłane: 5 kwietnia 2019 15:13:24 przy kursie: 1,24 zł
Witam,

Prośba o uaktualnienie analizy ponieważ zadziało się to:

"Ten pozytywny scenariusz przestanie obowiązywać z chwilą utraty wsparcia na poziomie 1,26 zł. "

Think

mar_on
0
Dołączył: 2018-09-17
Wpisów: 50
Wysłane: 30 kwietnia 2019 09:28:28 przy kursie: 1,256 zł
Jak dla mnie to systacja wyglada nastepujaco.

kliknij, aby powiększyć
Raport zadecyduje w ktora strone kurs ruszy.


mar_on
0
Dołączył: 2018-09-17
Wpisów: 50
Wysłane: 2 maja 2019 09:29:16 przy kursie: 1,234 zł
no i w sumie raport nie przyniosl rozwiazania. Dobrze ze nie byl negatywnym zaskoczeniem bo wtedy zapewne testowalibysmy wsparcie na poziomie 1 zl. Dodatkowo majowkowy czas i handel zamarl.

tj
tj PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-20
Wpisów: 69
Wysłane: 2 maja 2019 15:08:59 przy kursie: 1,234 zł
Czytając list prezesa to mam ochotę krzyknąć "Panie Jarski, gdzie ten buyback uchwalony w styczniu"

krewa
krewa PREMIUM
41
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 707
Wysłane: 10 czerwca 2019 09:11:32 przy kursie: 1,168 zł
ELEMENTAL - analiza techniczna na życzenie


Kurs akcji spółki znajduje się w dość istotnym miejscu - są to lokalne minima sprzed kilku miesięcy i właśnie w tej strefie popyt próbuje powstrzymać przecenę. Wysiłki popytu widać po dolnych cieniach świec. Strona podażowa nie jest w najlepszej kondycji i kurs osuwa się właściwie pod własnym ciężarem. Przebieg linii ADX sugeruje, że mamy do czynienia z lokalnym przesileniem.
W tej sytuacji skuteczna obrona wsparcia powinna zaowocować korektą wzrostową. Zamknięcie powyżej poziomu 1,12 zł otworzyłoby drogę w kierunku poziomu 1,30 zł.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Szymon1948
0
Dołączył: 2018-10-25
Wpisów: 3
Wysłane: 10 czerwca 2019 15:24:41 przy kursie: 1,168 zł
Bardzo Panu dziękuję za analizę. Co ciekawe mamy dzisiaj 1,12zl do końca 2h zobaczymy co z tego wyniknie.

trawiak
trawiak PREMIUM
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 3
Wysłane: 16 lipca 2019 17:51:54 przy kursie: 1,162 zł
Ciekawy artykuł z obszaru działalności spółki Elemental:

businessinsider.com.pl/technol...

tj
tj PREMIUM
0
Dołączył: 2012-04-20
Wpisów: 69
Wysłane: 26 września 2019 16:37:00 przy kursie: 1,344 zł
Po zapowiedzi nowej emisji na jakieś księżycowe akwizycje, obecne w miarę stabilne a nawet pozytywne zachowanie kursu trudno sobie wytłumaczyć inaczej, niż tym, że raport za 1 półrocze będzie pozytywny i ktoś to wie.

Alpha_return
0
Dołączył: 2019-10-01
Wpisów: 9
Wysłane: 8 października 2019 22:20:43 przy kursie: 1,482 zł
Powrót do przeszłości – omówienie sprawozdania finansowego GK Elemental Holding po II kw. 2019 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 07-10-2020 22:20:43.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 23601)

Edytowany: 9 października 2019 11:14

krewa
krewa PREMIUM
41
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 707
Wysłane: 3 grudnia 2019 09:20:17 przy kursie: 1,86 zł
ELEMENTAL - analiza techniczna na życzenie


Proponuję spojrzeć na wykres historyczny w ujęciu tygodniowym. Notowania po raz kolejny dotarły do strefy oporu, zaznaczonej na wykresie czerwonym cieniem. I to właśnie zachowanie względem tego przedziału cenowego zadecyduje o losach notowań w średnim terminie. Wybicie oporu pozwoliłoby na rozbudowę zwyżki w okolice 2,42 zł.
Patrząc na zachowanie kursu akcji w interwale dziennym, można wywnioskować, że popyt nie składa broni i będzie próbował sforsować wspomnianą strefę. Sprzyjają temu wskaźniki techniczne, znajdujące się po jasnej stronie mocy. Najbliższe wsparcia w ujęciu dziennym to 1,73 oraz 1,63 zł.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

ElaS
ElaS PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2016-03-02
Wpisów: 115
Wysłane: 3 grudnia 2019 09:43:11 przy kursie: 1,86 zł
bardzo dziękuję za analizę, wypada czekać na sprawozdanie

addison
3
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 1 947
Wysłane: 6 sierpnia 2020 16:13:31 przy kursie: 2,20 zł
Zabieramy spółkę z giełdy i to bez warunków.

Idzie emisja akcji dla wybranych aby przejąć 95% i wykupić przymusowo a równolegle budowane jest porozumienie akcjonariuszy.

www.bankier.pl/wiadomosc/Eleme...

I to wszystko w spółce która ma dużą pozycję na rynku i rozrasta się geograficznie. Docelowo wrócą na giełdę... ale to już po innych cenach. Papier za szybko wzrósł ostatnio to trzeba to zahamować i zabrać zabawki. Podobnie kilka lat temu chciał zrobić cedrob z gobarto. Tam mali bo nie było żadnego walczącego funduszu wygrali z cedrobem... tylko cedrob teraz robi wszystko aby marże przerzucać wyżej a gobarto wisi na 2fixach i nikt tym się nie interesuje.

KNF siedzi i ma w poważaniu.

Czy fundusze będą walczyć blokując emisję akcji? wątpię.
Edytowany: 6 sierpnia 2020 16:21

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,749 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d