pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

bukos4
Wpisów: 630
Wysłane: 2 grudnia 2019 10:14:49
wątpliwości byka wydają się słuszne. Tylko trzeba zrozumieć jak wyglądałaby sytuacja po konwersji.
Zgromadzenie akcjonariuszy powołuje Radę Nadzorczą. Tam Wierzyciele mieliby większość, więc Rada Nadzorcza pilnowałaby interesu wierzycieli. Rada wybiera Zarząd. Zarząd i Rada są pod kontrolą WZA. Oczywiście do Rady i Zarządu należałoby zatrudnić specjalistów. Nie wykluczone też, że z obecnego składu niektóre osoby mogłyby zostać.

W tej chwili sytuację mamy taką, że Rada Nadzorcza (i Zarząd) jest zobowiązana pilnować interesu głównego akcjonariusza tzn Abris/DNLD...

byk
Wpisów: 10
Wysłane: 2 grudnia 2019 19:45:12
Plan dobry ale musiałby być ktoś z RW być pewny że cokolwiek w spółce jest.Proszę zwrócić uwagę na to co pisali poprzednicy o ile stopniała wartość portfeli w ciągu roku a czas leci a ile będzie trwał proces konwersji i rejestracja akcji To długi proces a przecież sąd niedługo.Nie wiem czy KNF ma coś do tego bo choć jestem na GPW bardzo długo to takich przypadków nie było za wiele i nie obserwowałem.Jest prawdopodobne że dużo pieniędzy jest pochowane poza spółką jeżeli takowe istnieją ale kto to wie.Jest też prawdopodobne że kupowane portfele od banków państwowych nie mają zbytniej wartości bo mogły służyć temu aby potwierdzić wiarygodność.Dla mnie układ odpada ale nie użyje innego słowa bo za duża odpowiedzialność.Ale na pewno RW ma wiedzę i rozsądnie podpowie rozwiązanie.

Joker
Wpisów: 1 488
Wysłane: 2 grudnia 2019 20:21:58
https://stooq.pl/n/?f=1325947

Cytat:
2.12.2019, Warszawa (PAP) - GetBack złożył w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu informację o realizacji planu restrukturyzacji - podała spółka w komunikacie. W ocenie zarządu GetBack, informacje te uprawdopodobniają realizację postępowania układowego.
"W efekcie powyższych działań prognozowana rezerwa wykonania układu stanowiąca nadwyżkę wpływów z działalności operacyjnej, dezinwestycji oraz roszczeń nad kosztami oraz spłatą wierzycieli pozaukładowych oraz układowych wzrosła o 24,7 mln zł w stosunku do zakładanej w pierwotnym planie restrukturyzacji" - napisano w komunikacie.
Plan restrukturyzacji zakłada, że nadwyżka środków wygenerowana przez spółkę w trakcie realizacji układu zostanie wykorzystana w następujący sposób: kwota 25 mln zł zostanie przeznaczona na przyspieszenie płatności pierwszych dwóch rat, a pozostałe środki będą stanowić rezerwę na pokrycie wydatków nie ujętych w planie.
W dokumencie wskazano m.in., że transakcja sprzedaży części aktywów firmie Hoist Finance pozwoliła na spłatę 240,5 mln zł zobowiązań zabezpieczonych na portfelach wierzytelności przy jednoczesnym wygenerowaniu 116 mln zł wpływów z powyższej transakcji. GetBack wycofał się z dalszej planów sprzedaży aktywów i zamierza kontynuować działalność windykacyjną w oparciu o posiadany portfel wierzytelności, ze względu na brak korzystnych ofert zakupu tych aktywów.
Podano również, że spółka zredukowała miesięczne koszty działalności z ponad 17 mln w maju 2018 r. do poziomu 7 mln zł obecnie, co stanowi wynik o 20 proc. lepszy niż zakładał pierwotny plan restrukturyzacji.
Złożony w Sądzie dokument zawiera ponadto nowe prognozy odzysków oraz kosztów działalności windykacyjnej, uwzględniające m.in. wyniki zakończonego procesu audytu jednostkowych sprawozdań finansowych GetBack za rok 2018 opublikowanych 7 listopada 2019 r. W raporcie bieżącym spółka nie opublikowała tych prognoz.
W komunikacie poinformowano, że efekty negocjacji z wierzycielami zobowiązań zabezpieczonych skutkowały wyższym, dodatkowym poziomem redukcji w stosunku do pierwotnego planu restrukturyzacji. Ustalenie te uwzględniają m.in. spłatę wierzycieli zobowiązań zabezpieczonych i innych wierzycieli funduszy GetBack oraz spółek zależnych na kwotę 75,9 mln zł. Negocjacje z wierzycielami zobowiązań zabezpieczonych, wierzycielami funduszy oraz spółek zależnych, skutkowały łącznym poziomem redukcji tych zobowiązań o 137,2 mln zł.
Spółce do spłaty w ramach układu pozostanie 245,7 mln zł zobowiązań zabezpieczonych oraz zobowiązań funduszy oraz spółek zależnych i 604,6 mln zł zobowiązań układowych (po redukcji).
GetBack w trakcie dalszej realizacji układu zakłada wykorzystanie obecnego poziom nadwyżek pieniężnych w łącznej kwocie 210,5 mln zł (znajdujących się przede wszystkim w posiadaniu funduszy spółki), stanowiących dochody z bieżącej działalności. Spółka planuje ponadto wygenerować 623,8 mln zł nadwyżki finansowej z windykacji portfeli wierzytelności należących do funduszy GetBack (wartość tych portfeli wynosi wg stanu na 30 listopada 2019 r. wynosi 609,7 mln zł) oraz wypracować dalsze przychody w zakresie realizacji roszczeń na poziomie 95,6 mln zł.
Wrocławski sąd zatwierdził w czerwcu zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami.
Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych ma zostać wypłacona według głosowanego układu w 2020 r. W pierwszym kroku spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych. (PAP Biznes)
kuc/ ana/

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 267
Wysłane: 2 grudnia 2019 20:51:09
Sąd ma kolejne argumenty aby układ zatwierdzić.

kris1986
Wpisów: 183
Wysłane: 2 grudnia 2019 21:07:36
Układ układem ale muszę zacząć walczyć dwu jak nie trzy torowo...wiem, że może to późno ale zdecydowałem sie walczyć z Idea Bankiem z celu odzyskania pieniędzy. Jednak nie wiem od czego zacząć. Wiem, że prokuratura toczy postępowanie w wątku karnym i cywilnym. Jeśli chodzi o wątek karny to rozumiem że muszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez konkretnego bankiera. Ale proszę wytłumaczcie mi o co chodzi w wątku cywilnym. W nim oskarżonym powinien być Bank, ale czy tez muszę złożyć jakieś zawiadomienie do prokuratury abym byl uwzględniony w tym wątku i mógł dochodzić swoich roszczeń od Banku?

leonek7
Wpisów: 458
Wysłane: 2 grudnia 2019 21:08:29
Złodzieje łaskawie dla picu aby (sąd przyklepał() oddadzą 2-3% a ukradli 97-98% .Ten numer już NIE PRZEJDZIE! Ludzie wiedzą z jakimi bandytami mają do czynienia.Spłata mini ratki jednej czy dwóch a zyskują LEGALIZACJĘ RABUNKU 3 MILIARDÓW ZŁOTYCH !Normalnie PRZEKRĘT STULECIA!

Joker
Wysłane: 2 grudnia 2019 21:22:01
kris1986 napisał(a):
Układ układem ale muszę zacząć walczyć dwu jak nie trzy torowo...wiem, że może to późno ale zdecydowałem sie walczyć z Idea Bankiem z celu odzyskania pieniędzy. Jednak nie wiem od czego zacząć. Wiem, że prokuratura toczy postępowanie w wątku karnym i cywilnym. Jeśli chodzi o wątek karny to rozumiem że muszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez konkretnego bankiera. Ale proszę wytłumaczcie mi o co chodzi w wątku cywilnym. W nim oskarżonym powinien być Bank, ale czy tez muszę złożyć jakieś zawiadomienie do prokuratury abym byl uwzględniony w tym wątku i mógł dochodzić swoich roszczeń od Banku?
A tak z ciekawosci. To bankier Ciebie oszukal i po 1.5 roku do tego doszedles, czy to taka linia obrony aby pieniadze odzyskac od kogololwiek?

kris1986
Wpisów: 183
Wysłane: 2 grudnia 2019 21:30:13
Joker
to, ze mnie oszukał bankier a raczej Bank to bylo wiadome tak jak wspomniałeś 1,5 roku temu. Oczywiście reklamacje nie pomogły, rzecznik finansowy dopiero dwa miesiące temu wypowiedział się w mojej sprawie i dlatego dopiero teraz chcę wystąpi na drogę sądową. Ale jak to jest tego dokladnie nie wiem dlatego zadałem tu pytanie na forum

Joker
Wysłane: 2 grudnia 2019 21:46:43
Najlepszym zrodlem wiedzy bedzie forum Artioma na facebooku. Oni skupiaja sie wylacznie na walce z IB.

dario10
Wpisów: 50
Wysłane: 3 grudnia 2019 11:34:19
Joker napisał(a):
kris1986 napisał(a):
A tak z ciekawosci. To bankier Ciebie oszukal i po 1.5 roku do tego doszedles, czy to taka linia obrony aby pieniadze odzyskac od kogololwiek?

Nieważne, że minęło 1,5 roku, i co z tego ? cały czas się ludzie zgłaszają do prokuratury, i wszędzie szukają pomocy, potem się IB wykpi, że roszczenia się przedawniły, tylko czekają na to. PPU też miało być PRZYŚPIESZONE a ile już trwa ?

hektorek
Wpisów: 69
Wysłane: 3 grudnia 2019 11:36:50
Co Ci odpisał RF?

Ja jestem po reklamacjach w IB, złożyłem zawiadomienie na bankiera, ale nic się nie dzieje.
Artiom ma jakąś kancelarię, która bierze sprawy cywilne przeciwko IB.

kris1986 napisał(a):
Joker
to, ze mnie oszukał bankier a raczej Bank to bylo wiadome tak jak wspomniałeś 1,5 roku temu. Oczywiście reklamacje nie pomogły, rzecznik finansowy dopiero dwa miesiące temu wypowiedział się w mojej sprawie i dlatego dopiero teraz chcę wystąpi na drogę sądową. Ale jak to jest tego dokladnie nie wiem dlatego zadałem tu pytanie na forum

dario10
Wpisów: 50
Wysłane: 3 grudnia 2019 11:37:38
kris1986 napisał(a):

Bardzo dobrze ! też chcę to zrobić, i rzeczywiście u Artioma można się czegoś dowiedzieć jeśli dopuszczą Cię do swojej grupy.

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 3 grudnia 2019 12:12:54
Cytat:
Bardzo dobrze ! też chcę to zrobić, i rzeczywiście u Artioma można się czegoś dowiedzieć jeśli dopuszczą Cię do swojej grupy.

Nooo. A od kogo dochodzić odszkodowania jak ci ukradną samochód i go przepiją? Od producenta samochodu czy od złodzieja?

Poza tym - polecam Wujka Google. Na stronie RF jest informacja "..obecnie już samo skierowanie sprawy do Rzecznika Finansowego w postępowaniu polubownym przerywa bieg przedawnienia, który zaczyna biec na nowo dopiero po zakończeniu tego postępowania."

SPOG
Wpisów: 3
Wysłane: 3 grudnia 2019 16:18:18
Zapraszamy do kontaktu: http://obligatariusze.pl/ , http://obligatariusze.pl/kontakt/ . Mamy wiele rzeczy już rozpracowanych.

dario10 napisał(a):
kris1986 napisał(a):

Edytowany: 3 grudnia 2019 16:21

Vox
Wpisów: 5 517
Wysłane: 3 grudnia 2019 23:20:00
od 3 dni weszło prawo które umożliwia sprzedaż niewykupionych obligacji.
oczywiscie poslowie wymagają by był to podmiot profesjonalny - nie może być to osoba fizyczna.

jakieś pomysły? chciałbym chociaż odzyskać podatek.

maciej_61
Wpisów: 757
Wysłane: 4 grudnia 2019 03:15:00
Mój znajomy prawnik, pracujący dla niewielkiej firmy windykacyjnej powiedział mi że dostał zadanie wykonania opinii prawnej na ten temat. Opinię wykonał ale nie mógł mi oczywiście przekazać szczegółów. Jedyne co wiem to to że oni akurat celowali w rynek niewykupionych defaultów na Catalyst, obligów wystawionych przez firmy wobec których nie toczy się żadne postępowanie typu PPU czy sanacja. A takich defaultów jest sporo. Na GBK są z kolei za mali.
Oczywiście wykup taki byłby za ułamkową cenę nominalną ale umożliwiał by rozliczenie tego podatkowo. Takie przynajmniej jest ich założenie. Ale powtórzę że szczegółów nie znam.
Przypuszczam że Kruki czy inne coś zaproponują. Ale pewnie wiązało się to będzie ze sprzedażą także tych obligów które niby mają być spłacone w 25%, no bo pozostałe ulegają umorzeniu. Trzeba śledzić rynek.
Z drugiej strony ta nowa regulacja prawna może być dobrą podstawą do sformułowania ugody do RF w stosunku do IB/LB/Alior/PKO czy inny "warzywniak". I nieważne czy to uznają czy nie. Ważne że to przerywa okres przedawnienia. Czyli trzeba to zrobić w ostatnim momencie. Tu duży problem co to oznacza "ostatni moment". Od kiedy biegnie przedawnienie. Od rozpoczęcia PPU? Na logikę tak. Ale przecież my nawet dziś - biorąc stan formalny - nie wiemy jakie straty ponieśliśmy. Układ nie jest ostatecznie zatwierdzony więc nie ma żadnego obowiązującego "papieru" na podstawie którego moglibyśmy wyliczyć straty. Piszę oczywiście o stanie formalnym, bo to że nie dostaniemy nawet tych 25% jest dla mnie pewne.

SPOG
Wpisów: 3
Wysłane: 4 grudnia 2019 10:13:30
Prawda, ale nieprawda że wyłącznie IB/LB, jest kilka rozwiązań prawnych które on stosuje w wątku karnym oraz osobno cywilnym (dwa różne postępowania), finalnym celem odzyskania środków oraz dodatkowo zadośćuczynić od sprawców za doznaną krzywdę. Żeby mieć realną szansę na odzysk trzeba się aktywnie poruszać osobno po postępowaniu karnym i osobno po cywilnym, bez PPU, takie jest nasze zdanie.

Joker napisał(a):
Najlepszym zrodlem wiedzy bedzie forum Artioma na facebooku. Oni skupiaja sie wylacznie na walce z IB.
Edytowany: 4 grudnia 2019 10:15

Paweł
Wpisów: 38
Wysłane: 4 grudnia 2019 20:21:45
Coś nowego.

Były prezes współpracował ze służbami. wiadomosci.onet.pl/tylko-w-one...

mareksus
Wpisów: 121
Wysłane: 4 grudnia 2019 21:16:35
Ale bomba!

Cytat:
Główny bohater największej finansowej afery w czasach rządów PiS zeznał w prokuraturze, że był tajnym współpracownikiem CBA. Jeśli ta deklaracja jest prawdziwa, to oznacza, że służby specjalne są współodpowiedzialne za skandal, w którym 10 tys. osób i ponad 170 instytucji straciło w sumie 2,5 mld zł. W dodatku mowa o aferze, w której przewijały się nazwiska Kornela Morawieckiego oraz ludzi premiera.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-one...

Cytat:
K. zeznał, że "bardzo długo" przed wybuchem afery współpracował z CBA. Twierdzi, że miał nawet pseudonim — "Zeus". Stwierdził, że "są nagrania" z tych spotkań. Zeznał też, że przekazywał informacje ABW.

To by tłumaczyło opieszałość służb w wyjaśnieniu afery....

Edytowany: 4 grudnia 2019 21:20

Joker
Wysłane: 4 grudnia 2019 21:22:17
Jutro zezna, ze ladowal na Marsie. Nie ma zadnej wiarygodnosci.
Co nie zmienia faktu, ze banki na wspolpracy z GB zyskaly bardzo duzo. Wiekszosc zobowiazan jakie mial GB wzgledem bankow zostalo juz uregulowanych. A sluzby zamiast zajac sie tym watkiem to gonia jakas drobnice co pracowala w IB.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość