pixelg
TSGAMES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

TSGAMES [TEN]

AKTUALNY KURS: 504,50 zł (+1,59%) 09-04-2021 17:02
aircanada15
124
Wpisów: 1 486
Wysłane: 27 listopada 2019 20:56:01 przy kursie: 172,00 zł
Haha jest dobrym podsumowaniem tego, co piszesz.
W każdym poście doradzasz ludziom ściągnięcie gry i kilkudniowe granie. salute
Jakbyś do tej pory zauważył jest to forum inwestorskie, a nie mobile gaming.
Mnie tego typu rozrywka nie interesuje, telefonu używam do innych rzeczy.
Wystarczy mi, że zobaczyłem na youtube jak wygląda rozgrywka i to tyle.
Liczy się dla mnie tzw. monetyzacja tytułu.

Glitch Mob
11
Wpisów: 29
Wysłane: 27 listopada 2019 21:43:52 przy kursie: 172,00 zł
W świecie w którym filmy Patryka Vegi są oblegane w kinach, a Twitch, który przez samych twórców był określany jako "portal dla loserów", a potem został kupiony przez Amazon za 1 mld $, nie wiem czy warto kierować się osobistym przeczuciem co do produktu.
Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że warto zaglądnąć na stronkę:
sensortower.com/ios/us/ten-squ...

Pokazuje ona przekrój ocen wystawionych przez graczy z USA:
5 gwiazdek: 41,504
4 gwiazdki: 5,505
3 gwiazdki: 1,194
2 gwiazdki: 344
1 gwiazdka: 704

Nie wygląda to źle.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
190
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 550
Wysłane: 28 listopada 2019 00:06:43 przy kursie: 172,00 zł
resor napisał(a):
Anty, polecam fc zainstalować i pograc. Polecam tez przeczytać komentarze w google play ale wybrac 'najistotniejsze'. Tam nawet wędkowanie jest tak zrobione ze mógłby byc film puszczany, jedyny element interaktywny to klepanie palcem aby wyciagnac rybe co zreszta po 50 razie nudzi.

Moim zdaniem anty nie powinieneś tutaj pompowac optymizmu, dziwi mnie to bo znam cie z ciaglego ostrzegania na bicie a tu sielaneczka. Przydalaby sie deklaracja czy masz w portfelu lub np watch dog

Ustalmy dwie rzeczy. Pełnię w serwisie funkcję analityka, ale i moderatora. Moje opinie stricte związane ze spółką są w analizach. Ale na forach z racji drugiej funkcji staram się zapewnić pewną równowagę argumentów. Jeśli widzę, że są same ochy i achy, to uwypuklam w swoich wypowiedziach sprawy niekorzystne i odwrotnie.

Nie pompuję tutaj optymizmu a jedynie stwierdzam fakty. To nie ja zrobiłem im tę grę, to nie ja zarządzam spółką, a co pewnie istotne z Twojego punktu widzenia, nie posiadam akcji. O ile mi wiadomo TSG nie zostawił w SW nawet złotówki (pewności nie mam, ale jeśli to istotne, to mogę się dowiedzieć). Po prostu doceniam to co robią. Mogę? To najbardziej transparentna spółka z branży i ma z tego powodu moje uznanie. Tu nie ma buńczucznych zapowiedzi od zarządu, tylko praca tam gdzie się da zarobić pieniądze.

Nie wiem jak wygląda w tej chwili portfel WD, ale On od jakiegoś już czasu realizuje się poza SW. Z tego co wiem nie jest w tej chwili związany z serwisem, oczywiście poza pewnym sentymentem, bo to jego dziecko. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałem nawet jak wygląda jego portfel jak nasze relacje były znacznie bliższe - mnie to nie interesowało, bo mam inny profil ryzyka i inny kapitał. I z szacunku dla niego nawet nie będę pytał. Mogę jedynie złożyć deklarację, że nie wiem i nie ma to wpływu na moje wypowiedzi.

W przypadku 11b na forum zebrała się zgraja pochlebców (poza nielicznymi wyjątkami). Marcin miał(ma?) te akcje, co powszechnie wiadomo, a żona Cezara musi być czysta. Nigdzie nie napisałem czegoś sprzecznego z moimi poglądami i ocenami, ale starałem się w wypowiedziach akcentować to, czego nie robili uczestnicy dyskusji w tym wątku. BTW, akcje 11b były najczęściej/najdłużej goszczącymi w moim prywatnym portfelu. Zaskoczenie?

Jestem zawsze krytyczny, bo wyznaję zasadę, że lepiej stracić pieniądze niż okazję. Z wieloma osobami na forum miałem polemiki, ale one zawsze były merytoryczne. Widzę pozytywne nastawienie do 11b w przypadku @Aircanada, ale tak też było w casie CD Projektu. W tym drugim przypadku wymienialiśmy poglądy, ale to była emanacja tego co uważam za wartość w SW. Ja służyłem merytoryką, On wsadzał własne dane do modelowania. Uważam, że każdy czytelnik mógł z tego skorzystać. Podobnie było ze Scraym. Mam wrażenie, że się czegoś się ode mnie nauczył, a może inaczej - zbliżył do mojego punktu widzenia. I w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia jego obecne nastawienie do 11b. Kiedyś było inaczej i owocowało to moimi wypowiedziami.

Jeśli oczekujesz czegoś jeszcze to pisz śmiało. Ja mogę z czystym sumieniem spojrzeć w lustro, a to nie jest powszechne na rynku... niestety.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 582
Wysłane: 28 listopada 2019 00:41:16 przy kursie: 172,00 zł
To jest wprawdzie wątek spółki, a nie kroniki inwestycyjne. Jednak dla uniknięcia spekulacji czy szukania dziury w całym: od ponad 2 lat nie mam rachunku maklerskiego, toteż nie posiadam żadnych akcji spółek publicznych. Taki jest stan na dzisiaj.
Edytowany: 28 listopada 2019 00:42

trudno100
4
Wpisów: 77
Wysłane: 28 listopada 2019 07:56:57 przy kursie: 172,00 zł
anty_teresa napisał(a):

W przypadku 11b na forum zebrała się zgraja pochlebców (poza nielicznymi wyjątkami).

Państwo tak określają swoich użytkowników / czytelników, a częściowo też subskrybentów? Macie grono rozgarniętych i kulturalnych osób, którzy tworzą ciekawy wątek i dzięki którym ów wątek - jako jeden z nielicznych - rzeczywiście żyje, i w zamian częstujecie ich tego rodzaju lekceważącymi ocenami (zresztą nie po raz pierwszy)? Coś tu jest chyba jednak nie halo.
Edytowany: 28 listopada 2019 08:42

krewa
krewa PREMIUM
340
Wpisów: 7 834
Wysłane: 28 listopada 2019 08:48:25 przy kursie: 172,00 zł
trudno100 napisał(a):
... i dzięki którym ów wątek - jako jeden z nielicznych - rzeczywiście żyje...

Ilość nie zawsze przechodzi w jakość. Pamiętaj też, że oprócz udzielających się są też bierni czytelnicy i jest ich znacznie więcej. I właśnie w trosce o nich sprowadzamy niekiedy oderwanych od rzeczywistości adwersarzy na ziemię.
O tym, ile szkody mogą wyrządzić religious shares dowiesz się, przeglądając chociażby pobieżnie wątek SEN aka KOV

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
190
Wysłane: 28 listopada 2019 08:53:04 przy kursie: 172,00 zł
Tak określam naganiaczy, którzy za wszelką cenę próbują przekonać innych do inwestycji bez prezentowania pełni obrazu. Nie ma dla mnie znaczenia czy robi się to za pomocą młotka, czy kulturalnie w zawoalowany sposób dodatkowo płacąc abonament. Miejsce dla takich osób jest na forum bankiera, a nie na SW. Nasz portal nie istnieje po to aby generować ruch, ale po to aby dostarczać informacji użytecznych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Takie podejście mamy od kilkunastu lat i właśnie dzięki niemu mamy grono kulturalnych i rozgarniętych użytkowników czy też czytelników.

constant
3
Wpisów: 267
Wysłane: 28 listopada 2019 08:54:24 przy kursie: 172,00 zł
Trudno, wyluzuj. "Pochlebcy" to wyjatkowo delikatne okreslenie na opetany
fanatyzm na punkcie 11b na ktorzy zachorowali przez lata niektorzy jego akcjonariusze -
znam to z autopsji :>

Nikt normalny nie moze sie tu czuc urazony, anty-teresa ma ogolnie racje i godna
pochwaly postawe, jak tez i ogolne sprawowanie na 5 :)

Nie marudz ;)
Valar Morghulis

Elemis
Elemis PREMIUM
63
Wpisów: 307
Wysłane: 28 listopada 2019 09:01:12 przy kursie: 170,00 zł
Jako zacietrzewiony fanatyk posiadający w domu 11 ołtarzy także nie mam nic przeciwko kiedy ktoś nazywa moją przypadłość wprost i po imieniu king

krewa
krewa PREMIUM
340
Wpisów: 7 834
Wysłane: 28 listopada 2019 10:53:28 przy kursie: 170,00 zł
TSGAMES - analiza techniczna na życzenie

Kolejny impuls wzrostowy wytraca swój impet, zakres wahań notowań zawęża się i przybiera kształt klina zwyżkującego. Na dzisiejszej sesji kurs akcji opuszcza obszar klina dołem, ale bez skokowego wzrostu wolumenu. Istnieje jednak ryzyko powrotu do podstaw klina, czyli w okolice 143 zł. Utrata wsparcia na 156,90 zł znacząco zwiększy ryzyko realizacji tego scenariusza. Nie ma podstaw, by mówić o definitywnym zakończeniu trendu nadrzędnego.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

resor
14
Wpisów: 322
Wysłane: 28 listopada 2019 11:23:24 przy kursie: 170,00 zł
Z mojej strony eot, anty wd szacun za odniesienie się.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 107
Wysłane: 11 grudnia 2019 11:46:07 przy kursie: 191,00 zł
Kiedy można się spodziewać kolejnego raport od spółki?

Utnapisztim
24
Wpisów: 746
Wysłane: 11 grudnia 2019 11:50:38 przy kursie: 191,00 zł
Początek stycznia - raport szacunkowy o przychodach.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
190
Wysłane: 16 grudnia 2019 23:11:21 przy kursie: 198,20 zł
The Sun of Gaming – omówienie sprawozdania Ten Square Games po III kw. 2019 r.

Spółka kierowana przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala po raz kolejny pokazała świetne wyniki na co przede wszystkim wpłynęła co raz lepsza monetyzacja kluczowego tytułu, czyli Fishing Clash (dalej FC).

Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników FC wyniosła 1,98 mln osób i była o 7 proc. wyższa r/r i 38 proc. wyższa kw/kw. Wzrost może i jest wysoki, ale nieco większą liczbę grających widzieliśmy już w I kw. br. Za to w pozostałych dwóch znaczących grach w III kw. nastąpił regres – W Let’s Fish (dalej LF) grało średnio 432 tys. osób, czyli o 31 proc. mniej r/r i 6 proc. mniej niż w poprzednim kwartale. W przypadku LF można mieć do pewnego stopnia nadzieję, że spadek liczby graczy zostanie zahamowany, gdyż w II i III kw. br. spółka skupiała się na migracji gry z flasha do HTML5. W Wild Hunt (dalej WH) takie obniżenie tempa spadku już ma miejsce.

kliknij, aby powiększyć

Oczywiście liczba grających ma znaczenie, ale jeszcze ważniejsza jest ich struktura. Wśród nowo pozyskanych graczy są osoby, które zostają z grą na długo i wydają gotówkę i takie które zagrają na początku i szybko uciekają od tytułu. A zatem wraz z upływem przy utrzymaniu stałego MAU powinniśmy obserwować wzrost średniego przychodu na aktywnego gracza i tak się właśnie dzieje.
ARPU dla FC było bardzo zbliżone do poprzedniego rekordowego kwartału – wzrost o 87 proc. r/r i spadek o zaledwie 4 proc. kw/kw. W przypadku LF i WH obserwowaliśmy wzrosty odpowiednio o 24 proc. i 294 proc. w ujęciu rocznym i 18 proc. oraz 15 proc. w relacji do poprzedniego kwartału.

kliknij, aby powiększyć

Wysokie ARPU i zbliżony do rekordowego MAU pozwolił wygenerować rekordowe przychody z FC – 57,4 mln zł (+99 proc. r/r, +33 proc. kw/kw). Przychody z LF spadły o 15 proc. r/r (co wynika z migracji gry) i wyniosły 3,68 mln zł. Za to w relacji do poprzedniego kwartału mamy 11 proc. wzrost sprzedaży. Wzrosty zanotowała też gra myśliwska (86 proc. r/r i 12 proc. kw/kw) – przychody zamknęły się kwotą 2,35 mln zł. Dość zaskakująco spółka pokazała mocny wzrost przychodów pozostałych - 3,2 mln zł (319 proc.) r/r i 2,9 mln zł (220 proc.) kw/kw.

kliknij, aby powiększyć

Niestety nie jest to efekt świetnej monetyzacji której z gier, która znajduje się w fazie softlaunch (dwie gry dla kobiet wprowadzono w raportowanym okresie), a znacznego wzrostu z tytułu sprzedaży reklam. W raporcie spółka informuje że:

Cytat:
- w ostatnich miesiącach gwałtownie wzrosło zainteresowanie grami jednego z gatunków mających duży udział w jego portfolio. Nie zmienia to faktu, iż w ocenie Grupy segment ten przestał być kluczowy po wprowadzonych w 2018 roku zmianach w algorytmie wyszukiwania gier w sklepach mobilnych Google Play i AppStore.

kliknij, aby powiększyć

Ostatecznie spółka wygenerowała 67,6 mln zł sprzedaży, tj. o 32,2 mln zł (91 proc.) więcej r/r i 17,8 mln zł (36 proc.) więcej kw/kw.

Koszty własne sprzedaży wyniosły 2,93 mln zł i były o 0,93 mln zł (47 proc.) wyższe r/r i 0,29 mln zł (8 proc.) wyższe kw/kw. Zaskoczeń większych w tym poziomie nie ma – można powiedzieć, że wpisują się w przyjęty przeze mnie model ich uzależnienia od sprzedaży, ale do tego jeszcze wrócimy. Rosły też koszty ogólnego zarządu, ale ich udział w sprzedaży spadł z 2,9 proc. do 2,8 proc. Najważniejszą pozycją kosztową która kształtuje wynik są jednak koszty sprzedaży, które wyniosły 41 mln zł (+21 mln zł r/r, +11,6 mln zł kw/kw)

kliknij, aby powiększyć

Poziom prowizji w relacji do przychodów ze sprzedaży utrzymuje się na w miarę stałym poziomie 30-31 proc. Tym razem było to 29,6 proc., a obciążenia prowizyjne zabrały 18,3 mln zł. Z punktu widzenia inwestora i zarządu najważniejsze są jednak koszty pozyskiwania użytkowników (koszty marketingowe). W raportowanym okresie były rekordowe i wyniosły 21,2 mln zł (8,7 mln zł w III kw. 2018 r.). Ich udział w sprzedaży FC wyniósł 37 proc. w porównaniu do 30 proc. przed rokiem i 33 proc. kwartał wcześniej. To negatywne zaskoczenie, bo w I kw. intensyfikacja nakładów raczej nie przyniosła oczekiwanych efektów.

kliknij, aby powiększyć

Finalnie EBIT wyniósł 21,8 mln zł, co oznacza wzrost o 9 mln zł (70 proc.) r/r i 5,6 mln zł (35 proc.) kw/kw. Zysk netto okresu wyniósł 18,1 mln zł (10,2 mln zł przed rokiem).

Jak wspomniałem wyżej w III kwartale ponownie obserwowaliśmy wysokie nakłady na UA, ale jeśli zerknąć na dane miesięczne to ocena działalności wypada raczej pozytywnie. W lipcu i sierpniu nakłady względem przychodów z poprzedniego miesiąca były wysokie, ale w wrześniu znacząco się zmniejszyły, a mimo to przychody były rekordowe. Jeszcze lepiej to wygląda gdy zerkniemy na październik – kolejny rekord w sprzedaży i poziom nakładów najniższy od pół roku.

kliknij, aby powiększyć

Proszę zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy przyrosty nakładów marketingowych były niemal liniowo związane z przychodami, albo od nich (tak jak w październiku) niższe. Wygląda zatem na to, że zarząd spółki podjął kolejne próby zwiększania monetyzacji (analogicznie do I kw. br.), ale tym razem ze znacznie lepszym skutkiem, czego nie widać jeszcze w danych kwartalnych.

kliknij, aby powiększyć

W efekcie miesięczny zysk (rozumiany jako przychód pomniejszony o koszt UA) był rekordowy i poziomem znacząco oderwał się od kwot raportowanych w wrześniu czy sierpniu. Sytuacja wygląda zgoła inaczej niż miało to miejsce w styczniu, lutym czy marcu.

kliknij, aby powiększyć

Jaki był wynik okresu już wiadomo, wiadomo też ile spółka jest w stanie miesięcznie wyciągnąć z gry więc wypada się zastanowić jaki może wygenerować wynik w przyszłości. Jak wspomniałem wcześniej przyjęty przeze mnie w poprzednich omówieniach model kosztów własnych sprzedaży można uznać za prawidłowy – wynik co prawda delikatnie się rozjechał, ale potwierdza niską korelację kosztu własnego z poziomem przychodów.

kliknij, aby powiększyć

Na skutek zwiększenia przychodów reklamowych dokonałem w modelu korekty dochodów reklamowych. Ponadto o 1 pp. zwiększyłem udział kosztów UA w przychodach. Nie jest to co prawda poziom z ostatniego kwartału, ale jest to o 1 pp. więcej niż wynosi średnia z 3 ostatnich miesięcy. Dodatkowo zwiększyłem bazę kosztów sprzedaży (poza kosztami prowizji i UA). Z przyjętego modelu wynika, że przy powtarzalności przychodów z października spółka byłaby w stanie wygenerować ok. 88 mln zł zysku operacyjnego i niecałe 71 mln zł EBIT co przy obecnej kapitalizacji przekłada się na wskaźnik C/Z na poziomie 20. Nie jest to poziom niski, ale powinien zapewnić dywidendę na poziomie ok. 3,4 proc.

kliknij, aby powiększyć

Kapitalizacja spółki zaczęła już uwzględniać wzrosty związane z wejściem do Chin. Co prawda Tencent we wrześniu rozpoczął już płatności do spółki, ale zgodnie z informacjami w sprawozdaniu są one na razie pomijalne, gdyż nie ma jeszcze oficjalnej licencji do wprowadzenia gry, a zatem i wsparcia marketingowego dla tego produktu. Nowy rynek z pewnością będzie driverem do wzrostu, choć ARPU prawdopodobnie się nieco obniży. Oczekiwanie wzrostu z ekspansji geograficznej ma oczywiście uzasadnienie, natomiast w tej chwili ciężko liczyć, że któraś z nowych gier zmieni mocno obraz wyników.

Zauważmy, że w raportowanym kwartale spółka dokonała kolejnego odpisu na silnik bettingowi (ten od Fishing Battle), a co ważniejsze odpisu na Golf Rush. Spółka zdecydowała się wprowadzić nowy interfejs i szatę graficzną, co jak można mniemać było konsekwencją niesatysfakcjonujących testów. W przypadku Ten Square Games mówimy o grach, które w momencie wprowadzenia są relatywnie tanie i odpisy wynikowo „nie bolą” (0,2 mln zł silnik, 0,7 mln zł GR). Nie ma też problemy z „zamrażaniem” gotówki na pracach rozwojowych. Na dzień bilansowy kwota skapitalizowanych kosztów prac rozwojowych w toku wyniosła zaledwie 1,26 mln zł.

Jak napisałem wyżej, na obecnym etapie oczekiwanie sukcesów kolejnych gier, które choćby w części zbliżą się do FC byłoby przedwczesne, ale oczekiwanie wzrostu (który tym razem wydaje się już być w kapitalizacji) w oparciu o rynek chiński jest jak najbardziej uzasadnione. Jeśli założymy, że będzie to rynek porównywalny do Europy czy USA, ale z połową generowanego ARPU to mamy potencjalnie wzrost o 25 proc., co dałoby przychody z FC (na podstawie bazy październikowej) w wysokości 26 mln zł, roczny EBIT na poziomie 100 mln zł, zysk netto 84 mln zł, C/Z równy 17 i stopę dywidendy na poziomie 4,1 proc., czyli całkiem przyzwoitym poziomie.
Oczywiście to bardzo zgrubny szacunek, ale pokazuje, że kapitalizacja na razie nie oderwała się od fundamentów i prawdopodobnego wzrostu. Oczywiście trzeba pamiętać, że kultura azjatycka znacząco się różni, więc nie jest pewne, że gra chwyci tak samo dobrze jak na dotychczasowych rynkach. Kolejny temat to prowizja Netease. Z drugiej strony nikt nie powiedział, że w Europie i USA FC powiedział już ostatnie słowo.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 365 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 28 stycznia 2020 18:43

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 28 stycznia 2020 17:35:19 przy kursie: 258,50 zł
Cytat:
Akcjonariusze Ten Square Games chcą sprzedać w ABB do 13,31 proc. akcji spółki
PAP - Biznes
28 sty 2020, 17:29

28.01.2020, Warszawa (PAP) - Akcjonariusze Ten Square Games, Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal, chcą sprzedać w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu do 963.574 akcji spółki, stanowiących do 13,31 proc. kapitału zakładowego - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podano, rozpoczęcie budowania księgi popytu nastąpi niezwłocznie i może być zakończone w każdym czasie.

Wyłącznym Globalnym Koordynatorem jest Wood & Company Financial Services.

We wtorek na zamknięciu sesji kurs Ten Square Games wynosił 258,5 zł. (PAP Biznes)

makzabowski
0
Wpisów: 4
Wysłane: 28 stycznia 2020 18:08:18 przy kursie: 258,50 zł
TO raczej dobre info ?

resor
14
Wpisów: 322
Wysłane: 28 stycznia 2020 19:10:32 przy kursie: 258,50 zł
większościowi schodzą do 50% z hakiem, ja bym się nie cieszyl z newsa

myton
3
Wpisów: 73
Wysłane: 28 stycznia 2020 19:25:36 przy kursie: 258,50 zł
Też uważam, że to nie jest najlepsze info... udziałowcy spieniężają część biznesu .. z jednej strony mają do tego prawo, z drugiej...doszli do wniosku, ze poziom cenowy jest odpowiedni , żeby częściowo wyjść ... :) ; ciekawe co na to rynek !?
Edytowany: 28 stycznia 2020 19:39

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 28 stycznia 2020 19:31:12 przy kursie: 258,50 zł
Przy dzisiejszym kursie to niemal 250 milionów złotych. Za takie pieniądze można od podstaw zbudować duże centrum handlowe. Ciekawe jak to rynek przyjmie.

Zobaczymy jakie będzie dyskonto. Jeżeli duże to może być korekta z dłuższą konsolą. Lock-up tylko na 180 dni, więc to dla strony kupującej też średnio komfortowa sytuacja.

makzabowski
0
Wpisów: 4
Wysłane: 28 stycznia 2020 19:47:20 przy kursie: 258,50 zł
Może po prostu chcą spieniężyć część akcji do celów prywatnych może też inwestycyjnych. Z drugiej strony ktoś te akcje kupi... kupi też z myślą o przyszłych zyskach na transakcji..
Bardzo jestem ciekawy jutrzejszego otwarcia :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20